Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Allegro.sk – predstavenie, hodnotenie a skúsenosti

allegro.sk recenzia
Allegro.sk je jedným z najväčších e-commerce platforiem v Európe a jeho prítomnosť na slovenskom trhu by mohla priniesť množstvo výhod pre spotrebiteľov. S obrovskou ponukou produktov na jednom mieste môžete očakávať väčšiu dostupnosť tovarov a širšiu možnosť výberu.

Preskúmali sme túto platformu za vás. Otestovali sme proces nákupu, ako aj proces vrátenia tovaru. Ak vás zaujíma, ako v našom hodnotení Allegro.sk dopadlo, prečítajte si našu recenziu.

Hodnotenie Allegro.sk

9.4

Výborné

Všetko na jednom mieste? Tak presne toto určite ponúka online trhovisko allegro.sk. Zgrupuje produkty od viacerých predajcov. Je to jednoduchý a efektný spôsob, ako nakúpiť rýchlo a za zaujímavé ceny. Pre každý online marketplace však platí, že ak nájdete príliš dobrú ponuku, ktorá nevyzerá reálne, zbystrite pozornosť. Nevýhodou tiež môže byť komunikácia s predajcami výlučne v poľskom jazyku.

Prehľadnosť stránky a užívateľské prostredie
9
Ponuka a kvalita produktov
9
Nákupný proces a služby
10
Doprava a ochrana zásielok
10
Zákaznícka podpora
9
Klady
 • Milióny produktov na jednom online trhovisku
 • Webové prostredie je v slovenskom jazyku
 • Možnosť porovnania ceny a výberu najvýhodnejšej ponuky
 • Kvalitný vernostný program a ochrana zásielok
 • Nápomocný zákaznícky servis a centrum pomoci
 • Mobilná aplikácia
Zápory
 • Ak si vyberiete tovar od rôznych predajcov, cenu dopravy si zaúčtuje každý zvlášť
 • V niektorých prípadoch drahšia doprava
 • Ponuka produktov je obrovská, výber môže zabrať veľa času
 • Nie všetci predajcovia sú solídni
 • Komunikácia s poľskými predajcami v poľštine

Základné informácie o Allegro.sk

Allegro.sk sa prezentuje ako najväčšia e-commerce platforma v Európe. Čo to presne znamená? E-commerce môžeme voľne preložiť ako elektronický obchod, ktorý poskytuje firmám priestor na predaj produktov a služieb online. Umožňuje firmám vytvárať a riadiť svoje online predajné kanály a ponúka širokú škálu funkcií na správu obchodu, produktov a riadenie zákazníkov.

Allegro uvodny banner allegro.sk

Allegro.sk vystupuje zároveň ako marketplace (trhovisko), čo je špecifický typ elektronického obchodu, kde sa predávajú produkty od viacerých predajcov. Nepredáva vlastné produkty, ale hrá úlohu akéhosi prostredníka medzi predajcami a zákazníkmi. Umožňuje predajcom ponúkať svoje výrobky a zákazníkom vyberať z rôznych možností na jednom mieste.

Ak by sme to mali povedať ľudskou rečou, allegro.sk je akýsi obrovský hypermarket, kde nájdete tovar zo všetkých možných oblastí. Po kliknutí na vybraný produkt sa vám zobrazia ponuky rovnakého modelu od rôznych výrobcov a vy tak môžete nakúpiť tovar za najlepšiu cenu.

Určite ste sa už stretli s názorom, že Allegro je čisto poľská firma, ponúkajúca svoje služby predajcom a zákazníkom jedine v rámci poľského trhu. Donedávna to bola pravda. Dnes už Allegro pôsobí aj na českom trhu (od roku 2023) a na slovenskom trhu (od februára 2024). Za svoju 25-ročnú históriu prešli mnohými zmenami, aplikovali nové technológie a funkcie, až sa prepracovali do súčasnej podoby.

V roku 2020 Allegro získalo veľké spoločnosti Mall Group a WE|DO. Možno ste postrehli, že e-shop Mall.sk sa po novom prezentuje ako Mall.sk by Allegro. Momentálne nájdete sortiment MALL.sk aj priamo na Allegro.sk.

Ponuka a kvalita produktov na Allegro.sk

Zháňate spotrebič do domácnosti, pneumatiky na auto, počítačovú hru či štýlovú mikinu? Všetko toto – a oveľa viac – nájdete na allegro.sk. Platforma sľubuje viac ako 100 miliónov produktov, z ktorých môžete vyberať. Na Allegro.sk sa nepredávajú iba nové produkty. Stav tovaru môže byť nový, použitý, po vrátení, vystavovaný, repasovaný… a mnohé ďalšie.

Produkty sú prehľadne rozdelené do niekoľkých kategórií a podkategórií. Z hlavných spomenieme elektronika, móda, dom a záhrada, deti, krása, zdravie, šport, auto-moto a iné. Rozmanitá ponuka je výhodou, ak nie ste celkom rozhodnutí pre konkrétnu vec. Ak však presne viete, čo hľadáte, môžete sa pri hľadaní konkrétneho produktu zamotať v spleti rôznych ponúk od rôznych predajcov.

Kategórie produktov na allegro.sk

Ako je to s kvalitou tovaru? Také veľké trhovisko, ako je allegro.sk, si vyžaduje špecifický prístup. Aj keď môžete nájsť produkty od renomovaných značiek sveta, svoj priestor tú majú aj predajcovia čínskeho tovaru nízkej kvality. Preto sa oplatí čítať hodnotenia a recenzie od iných zákazníkov.

Predajcovia s vyšším počtom pozitívnych hodnotení a dlhšou históriou na platforme sa môžu považovať za spoľahlivých. Spoľahlivých predajcov spoznáte aj podľa odznaku „Super predajca“. Tento odznak získajú predajcovia, ktorí vynikajú vysokou kvalitou predaja a ponúkajú špičkové služby zákazníkom. „Super predajca“ sa nachádza aj medzi základnými filtrami. Takto si môžete vyfiltrovať produkty od predajcov s vysokým hodnotením od zákazníkov.

super predajca na allegro.sk

Všímajte si aj popis tovaru. Občas vás môže zaskočiť nesprávny preklad. To by mal byť pre vás varovný prst. Ak predajca nemá žiadne hodnotenia, alebo ich je iba zopár, využite možnosť kontaktovať priamo predajcu pre presnejšie informácie.

Pri porovnávaní cien je dôležité venovať pozornosť nielen cene samotného produktu, ale aj cene dopravy. V niektorých prípadoch môže byť cena dopravy vysoká a zvýši tak celkovú cenu produktu, takže aj keď je samotný produkt lacnejší, nakoniec môže byť drahší ako produkt s vyššou cenou, avšak nižšími nákladmi na dopravu.

Spôsob platby a doprava na Allegro.sk

Na Allegro.sk je možné platiť rôznymi spôsobmi. Je dôležité poznamenať, že konkrétne možnosti platby môžu byť ovplyvnené politikou konkrétneho predajcu a môžu sa líšiť v závislosti od krajiny a ďalších faktorov.

Platbu môžete vykonať pomocou platobnej karty. Niektorí predajcovia ponúkajú možnosť platiť cez rôzne online platobné brány, ako sú napríklad PayPal, Stripe alebo platobné systémy ako Google Pay a pod. Ak preferujete platbu prostredníctvom prevodu na bankový účet, aj tu vám mnohí predajcovia vyšli v ústrety. Pozor však na dlhšiu dobu doručenia, do ktorej sa započítava doba potrebná na pripísanie platby za tovar na účet predajcu. Môžete natrafiť aj na možnosť platby na dobierku, no tento spôsob neposkytujú všetci predajcovia.

allegro.sk sposob platby

Tovar vám môže byť doručený na adresu, na výdajné miesto balíkovej služby Packeta alebo do výdajného boxu. Cena dopravy sa potom odvíja od toho, či je tovar odosielaný zo Slovenska, Česka alebo z Poľska. S príplatkom k dopravnému počítajte, ak si zvolíte platbu na dobierku. Allegro.sk spolupracuje s prepravnými službami DPD a DHL.

Pre svojich zákazníkov si allegro.sk pripravilo funkciu Allegro Smart. V rámci tejto služby získate prvých 5 doručení počas 6 mesiacov zdarma. Potom v prípade záujmu získate doručenie zdarma za 11,99 € ročne na ďalšie objednávky. Navyše ho môžete využiť na vrátenie tovarov do doručovacích boxov a doručovacích miest zdarma.  Allegro Smart! vám vynuluje dopravné, ak cena produktu alebo celková cena viacerých produktov od jedného predajcu dosiahne alebo prekročí minimálnu hodnotu objednávky, a to 12,90 EUR pre výdajné boxy a výdajné miesta a 21,90 EUR pre doručenie kuriérom. Doručenie nie je zdarma, ak celkové náklady na doručenie položiek od jedného predajcu presahujú 50 EUR.

Allegro Smart

Pozor však na jednu dôležitú vec: na Allegro.sk platíte za dopravu každému predajcovi zvlášť, čo znamená, že ak nakupujete viac produktov od rôznych predajcov, budete platiť za dopravu každému z nich zvlášť, čo môže výrazne zvýšiť náklady na dopravu. Odporúčame preto zvážiť, či je výhodnejšie nakupovať viac produktov od jedného predajcu alebo skúmať možnosti kombinovanej dopravy od rôznych predajcov.

Rýchlosť doručenia objednaného tovaru závisí od miesta odoslania. Ak je miestom odoslania Slovensko alebo Česko, objednávku môžete mať doma v priebehu 1 – 3 dní. Pri objednávkach od predajcov z väčších vzdialeností trvá dodanie dlhšie.

Prehľadnosť stránky a užívateľské prostredie na Allegro.sk

Allegro.sk sa snaží poskytnúť užívateľom prehľadné a intuitívne prostredie pre nákup a prezeranie produktov. Na vrchu stránky sa nachádza navigačné menu, ktoré umožňuje rýchly prístup k hlavným kategóriám produktov. Vyhľadávacie pole slúži na rýchle vyhľadávanie konkrétnych produktov pomocou kľúčových slov alebo názvu produktu.

K dispozícii sú rôzne filtre, ako cena, značka, veľkosť, hodnotenie predajcu a iné. Môžete si tiež ukladať produkty do zoznamu obľúbených alebo sledovaných položiek a neskôr sa k nim vrátiť. Každý produkt ponúka hodnotenia a recenzie od iných zákazníkov, čo vám pomôže pri rozhodovaní o nákupe. Stránka sa dokáže prispôsobiť rôznym zariadeniam a veľkostiam obrazoviek, čo umožňuje pohodlné prezeranie na počítači, tablete aj smartfóne.

Nakupovať môžete bez registrácie, určite však odporúčame vytvoriť si užívateľský účet. Máte tak k dispozícii rôzne výhody a tiež zoznam obľúbených produktov, históriu nákupov, hodnotenie produktov a predajcov, zľavové kupóny, doprava Allegro SMART! a pod. Účet založíte veľmi jednoducho – zadaním e-mailovej adresy a vytvorením hesla. K dispozícii je tiež prihlásenie cez účet Google, Facebook, MALL.sk alebo telefónne číslo.

Ak by ste sa v obchode predsa len stratili, stačí si rozkliknúť „Centrum pomoci“, kde nájdete rôzne rady a tipy a odpovede na najčastejšie otázky. Špecifickú otázku alebo dotaz môžete zadať cez kontaktný formulár, kde si zvolíte formu komunikácie. Na výber máte 4 možnosti: objednať telefonický hovor, odoslať e-mail, WhatsApp a chat komunikáciu.

centrum pomoci na allegro.sk

Vrátenie tovaru a reklamácia na Allegro.sk

Niekedy sa stane, že objednávku potvrdíte, prípadne aj zaplatíte, no potom si to s nákupom rozmyslíte. Allegro.sk vám umožňuje odstúpiť od nákupu, resp. zrušiť nákup bez ohľadu na to, či ste za objednávku zaplatili, ak takúto možnosť ponúka sám predajca. Ak sa táto možnosť týka aj vašej objednávky, nájdete ju v podrobnostiach nákupu. Nákup nemôžete zrušiť, ak sa zmenil stav vašej objednávky na „Pripravuje sa“; predajca zadal sledovacie číslo zásielky; požiadali ste o vystavenie faktúry; nakupujete z firemného účtu alebo od zadania objednávky uplynuli 3 dni.

Ako je to s vrátením tovaru? Vrátenie tovaru je jednoduché a rýchle. Ak chcete doručený tovar vrátiť, oznámte to predajcovi. Môžete to urobiť napríklad vyplnením formulára na vrátenie tovaru – prehlásenie o odstúpení od zmluvy. Musíte tak urobiť do 14 dní odo dňa prevzatia zásielky. Po vyplnení formulára na vrátenie tovaru máte ďalších 14 kalendárnych dní na odoslanie balíka.

dôvody vrátenia na allegro

Formulár na vrátenie nájdete vo svojom profile v histórii nákupov pod príslušnou objednávkou. Kliknite na tlačidlo „vrátiť nákup“ a pokračujte vo vypĺňaní formuláru. Zaškrtnite položky z objednávky, ktoré chcete vrátiť. Vyberte si spôsob doručenia. Náklady na zaslanie produktu späť hradí podľa zákona vo väčšine prípadov kupujúci. Na portáli Allegro môžete svoj nákup vrátiť zdarma, ak používate Allegro Smart! Allegro Smart vám dokonca umožní vrátiť balík prostredníctvom výdajného miesta prepravcu (DPD, DHL). Stačí ho poriadne a bezpečne zabaliť, vytlačiť si prepravný štítok, nalepiť ho na balík a zaniesť na výdajné miesto.

Každý dopravca poskytuje svoj vlastný návod, ako zásielku správne zabaliť. Môžete ich vidieť po výbere spôsobu doručenia a odoslaní formulára na vrátenie tovaru. Pred odoslaním zásielky si prečítajte pokyny dopravcu.

Podobný postup nájdete aj v prípade reklamácie. Celý proces začína oznámením podania reklamácie predávajúcemu. Keď predávajúci obdrží vašu reklamáciu, je povinný bezodkladne určiť spôsob jej vybavenia. Ak sa však jedná o zložitý prípad, má lehotu do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie alebo do 30 dní, ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie produktu alebo služby. Ak tak predajca neurobí v stanovenej lehote, vaša reklamácia sa považuje za oprávnenú a máte právo na odstúpenie od zmluvy alebo na výmenu produktu.

Allegro.sk allegro Protect

S reklamáciou úzko súvisí služba Allegro Protect. Táto služba vás ochráni pred problémami s nákupom. Platí až 2 roky od nákupu. Allegro Protect použite po ukončení komunikácie s predajcom. Môže vám pomôcť, ak ste nedostali zásielku alebo vám chýbajú niektoré produkty, ak predajca nevrátil platbu po zrušení alebo vrátení nákupu, a ak bol produkt poškodený alebo nezodpovedal opisu. Vrátenie peňazí až do výšky 4 000 € prebieha zvyčajne do 48 hodín od uznania reklamácie.

Aplikácia Allegro.sk

Existuje aj mobilná aplikácia Allegro.sk, ktorá ponúka pohodlný prístup k platforme prostredníctvom smartfónov a tabletov. Je k dispozícii pre zariadenia so systémami Android aj iOS a je bezplatne dostupná na stiahnutie v príslušných obchodoch s aplikáciami.

Aplikácia je spracovaná solídne, s rýchlou odozvou a užívateľsky príjemným prostredím. Má veľa spoločného s webovou stránkou. Aj tu nájdete množstvo kategórií a podkategórií produktov, vyhľadávač, filtre a pod.

Keď sa prihlásite do svojho užívateľského účtu, máte prehľad o svojich objednávkach ako aj o sledovaných produktoch. Dostanete sa k nemu niekoľkými klikmi na vašom smartfóne. Zapnite si upozornenia, aby ste vedeli o aktuálnych zľavách, akciách a aby ste sa včas dozvedeli o zľavovom kupóne, ktorý vám bol pridelený.

Osobná skúsenosť s allegro.sk

Nákup na allegro.sk som si osobne vyskúšala. Prešla som si celým procesom a napokon som tovar predajcovi vrátila, aby som vám mohla podať 100% overené informácie. Aby som mala prehľad o celom nákupe, vytvorila som si na stránke užívateľský účet. Ide o jednoduchý krok a zvládne ho aj počítačovo menej zdatný zákazník.

Ako testovacie produkty som si zvolila bluetooth hlavové slúchadlá a cyklistickú fľašu. Hneď som natrafila na „problém“ rozdielnej dopravy za položky, nakoľko sa jednalo o produkty od 2 rôznych predajcov. V podstate som riešila 2 samostatné objednávky. Využila som funkciu Allegro Smart!, preto som dopravné za bluetooth slúchadla mala zdarma. Keďže fľaša stála menej ako minimálna hodnota objednávky, dopravné mi bolo účtované v plnej výške.

Po potvrdení a zaplatení objednávok, som asi do hodiny dostala správu od predajcu cyklo fľaše, v ktorej sa ospravedlnil za výpadok zásob. Správa bola, samozrejme, v poľskom jazyku, čo môže pre niekoho predstavovať problém. Objednávka bola automaticky zrušená a peniaze mi boli vrátené späť na účet cca do 2 dní. Bola som milo prekvapená rýchlosťou jednania, aj rýchlosťou vrátenia platby.

Bluetooth slúchadlá som dostala v 3. deň od objednávky. Nakoľko som si zvolila dodanie kuriérom, balík mi bol doručený až domov. Zásielka bola príslušne zabalená a bez poškodenia.

Aj vrátenie zásielky prebehlo bez problémov. Balík s vytlačeným prepravným štítkom som zaniesla na výdajné miesto DPD. O cca 7 dní som dostala informáciu o prijatí vrátenej zásielky. Takéto osobné správy sa vám zobrazia vo vašom profile v e-shope, súčasne dostanete aj e-mail na e-mailovú adresu, ktorú ste uviedli pri registrácii. Do ďalších 3 dní sa mi pripísali peniaze na účet.

Ak by som mala zhodnotiť allegro.sk, ide o veľké medzinárodné trhovisko, kde nájdete takmer všetko. Môže vás zaskočiť množstvo produktov a možno chvíľu potrvá, kým sa v ponuke zorientujete. Hoci platforma funguje ako mnoho iných e-shopov, je tu niekoľko noviniek, s ktorými ste sa doteraz nemuseli stretnúť. Určite si treba zvyknúť na to, že rovnaký tovar môže ponúkať hneď niekoľko rôznych predajcov, tiež na rozdelenie položiek do niekoľkých objednávok a rôznu dopravu na jednotlivé objednávky.

Allegro.sk však robí všetko pre to, aby nakupovanie bolo jednoduché, príjemné a bezpečné. Pre niektorých zákazníkov však môže byť prekážkou vyššia cena dopravy, či zložitejšia komunikácia so zahraničnými predajcami.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.6 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár