Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia 3D plánovača kuchýň Siko

31. 1. 2022 Aktualizované

Siko logo

Keď si chcete vytvoriť návrh kuchyne, vydareným nástrojom pre vás bude plánovač kuchýň Siko. Práca je v ňom intuitívna, vyberiete si svoj obľúbený štýl a už o chvíľu vidíte 3D realistickú vizualizáciu budúcej kuchyne. Navyše, vrátane približnej ceny zariadenia. Aj vďaka tomu obsadil prvé miesto v našom teste plánovačov kuchýň.

Plánovač kuchýň Siko

Plánovač kuchýň od českej firmy Siko nájdete na stránke výrobcu. Nevyžaduje sťahovanie do počítača, pracovať na návrhu budete priamo v internetovom prehliadači. Ovládanie aplikácie je jednoduché. Plánovač je kompletne dostupný v slovenčine. Prácu v ňom zvládne ktokoľvek, stačia na to bežné počítačové zručnosti.

Aplikácia je zadarmo a vytvorenie návrhu je nezáväzné. Nemusíte sa ani registrovať. Vytvoriť si účet však bude potrebné až vtedy, keď sa rozhodne projekt kuchyne uložiť a pokračovať na práci neskôr.

Siko plánovač kuchýň 1

Systémové požiadavky

Nároky na výkon počítača ani rýchlosť internetového pripojenia výrobca na webe neuvádza. Avšak z dôvodu, že ide o 3D konfigurátor kuchyne online s náročnejšou grafikou, počítajte s tým, že pre plynulé fungovanie vyžaduje výkonnejšie zariadenie a taktiež dostatočne rýchly internet. Podľa potreby však umožňuje znížiť rozlíšenie grafiky, čo uvítate u menej výkonných počítačoch (vľavo dole nájdete voľbu pre vysokú, strednú alebo nízku úroveň).

Ovládanie a používateľské prostredie – 9/10

Ovládanie plánovača kuchýň je jednoduché a intuitívne. Užívateľské prostredie je prehľadné, najprv sa však s ním treba zoznámiť a zistiť, čo všetko ponúka.

Postup krokov práce je však oproti väčšine konkurencie odlišný. Na počiatku si totiž rozhodnete pre vami preferovaný štýl kuchyne (na výber máte modernú, bezúchytkovú či rustikálnu kuchyňu), následne určíte typy spotrebičov a až v ďalšom kroku nastavíte pôdorys. Opačný postup je síce prirodzenejší, ale nevnímame to ako nedostatok. Potom pokračujete rozmiestnením zariadenia.

Siko plánovač kuchýň 2

Jednotlivé prvky môžete dodatočne upravovať, vrátane farebnosti či materiálov. Každopádne, plánovač kuchyne je veľmi pekne spracovaný, rovnako to platí o úrovni grafiky. Na návrh kuchyne sa môžete dívať z rôznych pohľadov a ľahko striedať medzi 2D a 3D zobrazením.

Nastavenie pôdorysu miestnosti – 10/10

Nastavenie pôdorysu miestnosti je jednoduché. Slúži na to klasický 2D plán. Vyberiete si tvar miestnosti a zadáte celkové rozmery vašej kuchyne. Následne umiestnite okná, dvere. Nezabudlo sa ani na prekážky, akými sú priečky, zvýšená podlaha, kruhový alebo hranatý stĺp či komín. V nadväznosti na to určíte tvar kuchyne a vymedzíte priestor, v ktorom chcete, aby kuchynská linka stála. V tejto fáze práce na návrhu nenachádzame nedostatky.

Siko plánovač kuchýň 3

Vkladanie vybavenia – 8/10

Ako sme už vyššie uviedli, hneď na začiatku si zvolíte štýl kuchyne a taktiež tvar a požadované spotrebiče. Systém na základe zadaných informácií automaticky ponúkne viacero návrhov, ako môže byť vybavenie usporiadané. Po tom, čo si z nich vyberiete, pred sebou uvidíte 3D zobrazenie kuchyne, ktoré môžete prispôsobovať.

Znamená to, že nemusíte umiestňovať jednotlivé prvky nábytku a spotrebiče, čo zjednodušuje a zrýchľuje tvorbu návrhu. Ale na druhej strane, mínusom sú sčasti obmedzené možnosti úprav.

Siko plánovač kuchýň 4

Výstupy – 10/10

Kvalita výstupu nás jednoznačne presvedčila. 3D návrh vizualizácie kuchyne je detailný a realistický. Okrem 3D návrhu získate taktiež 2D plán kuchyne. Finálny návrh si môžete uložiť na neskôr (vyžaduje vytvorenie účtu) alebo vytlačiť.

Samozrejmosťou je zoznam vybavenia, ktorý slúži ako nákupný zoznam. Jeho súčasťou je výsledná cena. K tejto sume však pristupujte iba ako k orientačnej, keďže nezahŕňa cenu spotrebičov, dopravy ani montáže.

Siko plánovač kuchýň 5

Využiť sa oplatí službu konzultácie, kde doriešite detaily so špecialistom. Schôdzku si môžete s poradcom spoločnosti dohodnúť priamo z plánovača kuchýň. Stačí kliknúť na tlačidlo v hornej časti, vyplniť svoje kontaktné údaje a vybrať zo zoznamu predajní, ktorá vám pre osobné stretnutie najviac vyhovuje. Nájdete ich vo väčších mestách naprieč celým Slovenskom.

Náš tip

Ďalšie recenzie a porovnanie najlepších nájdete v našom teste plánovačov kuchyň.

Záverečné hodnotenie

9.3

TOP

3D plánovač kuchýň od výrobcu Siko je skvele spracovaná internetová aplikácia zdarma s jednoduchým ovládaním.  Ľahko si v nej vytvoríte dizajn kuchyne presne podľa vlastných požiadaviek. Vyberať si môžete z viacerých štýlov, po zadaní parametrov systém automaticky vygeneruje dizajn kuchyne, ktorý si môžete doladiť vďaka širokým možnostiam. Výsledkom je realistický 3D návrh, ktorého súčasťou je nákupný zoznam i orientačná cena kuchyne.

Ovládanie a používateľské prostredie
9
Nastavenie pôdorysu miestnosti
10
Vkladanie vybavenia
8
Výstupy
10
Klady
  • Realistický 3D návrh
  • Výber z viacerých štýlov kuchyne
  • Jednoduché a intuitívne ovládanie
  • Automatické vygenerovanie návrhov
  • Široká paleta materiálov, farieb, úprav
  • Na konci nákupný zoznam a celková cena
Zápory
  • Mierne obmedzené možnosti rozmiestňovania zariadenia
  • Výsledná cena bez montáže a spotrebičov

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár