Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia 3D plánovača kuchýň Möbelix

31. 1. 2022 Aktualizované

Möbelix logo

Máte záujem si naplánovať kuchyňu podľa vlastných predstáv? Nemusíte hneď osloviť interiérových dizajnérov. Šikovným a bezplatným riešením je 3D plánovač kuchyne Möbelix. Ako bližšie opisujeme v recenzii, má jednoduché ovládanie a umožňuje nakonfigurovať si kuchyňu od základu, a to vo viacerých štýloch.

Plánovač kuchýň Möbelix

3D plánovač kuchýň od obľúbenej značky nábytku Möbelix funguje na rovnakej platforme ako konfigurátor od materskej spoločnosti XXX Lutz. Plánovač je bezplatný, dostupný v slovenčine a nevyžaduje sťahovanie programu do počítača. Postačí vám plánovač otvoriť v internetovom prehliadači a okamžite môžete začať. Podmienkou nie je ani registrácia na stránke. Tej sa však nevyhnete, pokiaľ si budete chcieť návrh uložiť. Práca je intuitívna, prinajmenšom základný návrh kuchyne dokáže vytvoriť prakticky každý bežný používateľ internetu.

Siko plánovač kuchýň 1

Systémové požiadavky

Spoločnosť Möbelix na internetovej stránke minimálne požiadavky na počítač ani rýchlosť internetu neuvádza. Keďže plánovač má pomerne jednoduchú grafiku, plynule a bez komplikácií funguje aj na menej výkonných zariadeniach.

Používateľské prostredie a ovládanie – 10/10

Ovládanie aplikácie je veľmi jednoduché. Už na prvý pohľad je jasné, ako postupovať a kde nájdete jednotlivé funkcie. V prvom kroku si zvolíte tvar miestnosti, pridáte dvere a okná, pokračujete zariadením, až napokon dospejete k finálnemu návrhu.

Plánovač kuchýň Möbelix 1

Počas práce na projekte môžete prepínať medzi 2D a 3D zobrazením. Obraz sa dá ľahko rotovať, priblížiť a vzdialiť. Rovnako nenáročné je premiestňovanie a úprava jednotlivých prvkov.

Plánovač kuchýň Möbelix 5

Nastavenie pôdorysu miestnosti – 9/10

Pozitívne hodnotíme tiež zadávanie parametrov priestoru. Klasicky najprv zvolíte tvar miestnosti. Buď si vyberiete zo štandardných tvarov alebo nakreslíte vlastný tvar, vďaka čomu prekážkou nie sú ani atypické miestnosti. Do vytvoreného modelu umiestnite dvere, okná, radiátory alebo priečky.

Plánovač kuchýň Möbelix 3

K dispozícii sú aj rôzne typy pripojení, vrátane plynovej prípojky či odvodu vzduchu v stene. Široký je taktiež výber materiálov podlahy a úpravy stien. To všetko dohromady znamená veľmi realistické spracovanie miestnosti. Jediné, čo nám chýbalo, bola možnosť nastaviť zošikmené stropy pre kuchyne nachádzajúce sa v podkroví.

Vkladanie vybavenia – 10/10

Paleta vybavenie, ktoré ponúka kuchynský plánovač Möbelix, je obzvlášť široká a pestrá. Aby bolo zariaďovanie jednoduchšie, najprv si zvolíte štýl kuchynskej linky. Na svoje si príde ozaj každý. Sortiment značky ponúka moderný, nadčasový a vidiecky štýl, či bezúchytkovú kuchyňu.

Plánovač kuchýň Möbelix 4

Potom nasleduje vkladanie jednotlivých kusov skriniek. Zaberie to síce chvíľu času, ale výsledkom bude kuchyňa zodpovedajúca vaším potrebám. K tomu prispievajú aj bohaté možnosti doladenia detailov či dekoračných prvkov, ako sú úchytky skriniek, nástenné hodiny, obrazy či rastliny. Ak by ste si chceli proces zariaďovania ešte viac uľahčiť a zrýchliť, stačí hneď v úvode kliknúť na niektorú predlohu pre rôzne typy kuchýň.

Plánovač kuchýň Möbelix 2

Výstupy – 7/10

Keď budete s podobou návrhu spokojní, vaše kroky budú smerovať do poslednej časti nazvanej Náhľad. V nej nájdete finálny projekt v 3D zobrazení a taktiež 2D plán s rozmermi. Úroveň 3D vizualizácie je síce trocha jednoduchšia, ale pre účel svojho použitia dostačujúca.

Systém pripraví taktiež zoznam všetkých prvkov, ktoré ste pri zariaďovaní použili. Negatívom je však absentujúca cenová kalkulácia. Dôsledkom toho sa nedozviete aspoň orientačnú informáciu o tom, či sa váš návrh zmestí do rozpočtu.

Plánovač kuchýň Möbelix 6

Projekt si môžete nechať zaslať na e-mailom vo formáte PDF a neskôr kedykoľvek otvoriť a upravovať. Podmienkou je však založenie si používateľského účtu. Hotový plán môžete odoslať taktiež špecialistom u výrobcu, ktorí s vami dotiahnu do konca všetky podrobnosti či poradia ohľadom prípadných nejasností.

Náš tip

Tento plánovač kuchyne vás dostatočne nepresvedčil? Prečítajte si recenziu víťaza nášho testu plánovačov kuchýň.

Záverečné hodnotenie

9

Perfektný

Plánovač kuchýň Möbelix je šikovný program pre ľahké vytvorenie vlastného projektu kuchyne. Boduje bohatou paletou štýlov a zariadenia, ktoré môžete precízne doladiť podľa vlastných predstáv. Práca v aplikácii je plynulá a jednoduchá. Vo finále získate nielen peknú 3D vizualizáciu, ale aj zoznam všetkých použitých prvkov.

Používateľské prostredie a ovládanie
10
Nastavenie pôdorysu miestnosti
9
Vkladanie vybavenia
10
Výstupy
7
Klady
  • Ľahké a intuitívne ovládanie
  • Prehľadné pracovné prostredie
  • Pestrý výber štýlov a zariadenia
  • Bohaté možnosti úprav
  • Plynulý chod
  • Zoznam všetkých použitých prvkov
Zápory
  • Chýba výpočet orientačnej ceny zariadenia
  • Zaslanie finálneho návrhu na email vyžaduje registráciu

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár