Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia plánovača kúpeľní Merkury Market

1. 3. 2022 Aktualizované

Radi by ste si navrhli novú kúpeľňu až do najmenších detailov? Vítaným pomocníkom pre vás bude Plánovač kúpeľne Merkury Market, ktorý vám dovolí prezrieť si kúpeľňu v 3D vizualizácii ešte skôr, než vyrazíte na nákupy. V redakčnom porovnaní plánovačov kúpeľní skončil v TOP 3. Prispela k tomu bohatá škála nastavení a ponuky vybavenia.

Plánovač kúpeľní Merkury Market

Plánovač Merkury Market, predajcu orientujúceho sa na výrobky pre zariadenie interiérov, je pokročilý 3D online program. Aplikácia je prístupná zdarma, na internetovej stránke firmy, v slovenskom jazyku. Na jej používanie stačia bežné znalosti používateľa internetu. Oproti konkurenčným plánovačom kúpeľní, ktoré sme recenzovali, má Merkury Market významnú odlišnosť. Nie je to totiž program výhradne pre kúpeľne, ale umožňuje vizualizovať aj iné miestnosti.

Plánovač kúpeľní Merkury Market - 1

Systémové požiadavky

Plánovač s 3D vizualizáciou, oproti jednoduchým 2D aplikáciám, má na počítač vyššie nároky. Merkery Market konfigurátor vytvoril v programe netDecor, ktorý na svojom webe uvádza, čo je potrebné pre plynulý chod aplikácie. Požadovaná je aktuálna verzia webového prehliadača (odporúča sa Chrome alebo Firefox), 8 GB operačná pamäť a grafická karta s podporou WebGL 2.0.

Používateľské prostredie a ovládanie – 9/10

Na začiatku nemusíte nič inštalovať, stačí len načítať program v internetovom prehliadači. Aplikácia si nepýta ani prihlásenie, rovno sa môžete vrhnúť na navrhovanie. Prednosťou je predovšetkým realistická 3D vizualizácia, v ktorej od počiatku tvoríte celý návrh. Pochváliť musíme vynikajúce spracované zobrazovanie – obraz môžete rotovať a meniť niekoľko režimov kamery. Veľmi užitočnou funkciou je meranie vzdialenosti medzi jednotlivými predmetmi.

Plánovač kúpeľní Merkury - 3 prostredie

Plánovač kúpeľní disponuje širokým spektrom nastavení a funkcií, čo je na jednej strane plusom. Kto by však uvítal jednoduchosť, možno radšej siahne po inom programe. Práca v aplikácii je však jednoduchá a jej dizajn prehľadný. Navyše, v hornej lište nájdete sekciu pomoc s inštruktážnymi videami, ako si poradiť jednotlivými krokmi.

Nastavenie pôdorysu miestnosti – 9/10

Plánovač kúpeľní Merkury Market - 2 pôdorys I.

Parametre pôdorysu miestnosti sa zadávajú ihneď po otvorení programu. Na výber máte viacero (aj atypických) tvarov miestnosti. Pokiaľ ani jeden nebude zodpovedať realite, ďalší krok umožňuje ľubovoľne dokresliť steny. Navyše, upraviť môžete výšku aj hrúbku múrov. Pozitívom je, že programátori nezabudli ani na šikmé steny v podkroví. K dokonalosti ale ešte chýba nastavenie sklonu stropu.

Vkladanie vybavenia – 8,5/10

Ponuka dostupného vybavenia pre kúpeľne je veľmi široká a dizajnovo rozmanitá. Naplánovať dokážete všetko od sanity až po doplnky, dlaždice či osvetlenie. A to do najmenších detailov, akými je šírka škáry medzi obkladačkami v milimetroch. Čo však, naopak, absentuje, to je širšia ponuka kúpeľňového nábytku. Keďže narábate s konkrétnymi produktmi z obchodu, neustále máte informáciu o celkovej odhadovanej cene vybavenia.

Plánovač kúpeľní Merkury Market - 4 vybavenie

Ale škoda, že program neponúka predpripravené návrhy kúpeľne, ktoré by stačilo upraviť tvaru a rozmerom konkrétnej miestnosti. Komu sa nechce pridávať všetko vybavenie od základu, alebo mu chýba inšpirácia, poriadne by mu to uľahčilo situáciu, ako to je napríklad v plánovači Ikea, ktorý sme taktiež recenzovali.

Výstupy – 9/10

Plánovač kúpeľní Merkury Market - 5 výstup

Keď dospejete do finále, získate obrázky 3D vizualizácie a kompletný zoznam vybavenia, vrátanie cien. Stiahnuť si to môžete v PDF-ku a produkty priamo pridať do nákupného košíka. Samozrejmosťou je variant uloženia, ak by ste chceli projekt dokončiť neskôr, alebo porovnať niekoľko rôznorodých riešení. Aby ste však mohli využiť všetky tieto schopnosti aplikácie, stránka vyžaduje prihlásenie do účtu.

Záverečné hodnotenie

8.9

Perfektný

Plánovač (nielen) kúpeľní Merkury Market je šikovný online nástroj, v ktorom hravo vytvoríte trojrozmernú vizualizáciu. Poskytne vám na to bohatý sortiment konkrétnych produktov z obchodu a široké možnosti nastavení, ktoré si poradia aj s atypickými miestnosťami.

Používateľské prostredie a ovládanie
9
Nastavenie pôdorysu miestnosti
9
Vkladanie vybavenia
8.5
Výstupy
9
Klady
  • Realistická 3D vizualizácia
  • Množstvo funkcií a nastavení
  • Bohatá ponuka vybavenia
  • Nastavenie pre atypické miestnosti
  • Odhadovaná cena
  • Nákupný zoznam
Zápory
  • Chýba širšia ponuka kúpeľňového nábytku

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár