Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia online zmenárne Wise

2. 2. 2023 Aktualizované

Online zmenáreň Wise (predtým TransferWise) radíme vo svojej kategórii medzi dobre etablované a najvyššie hodnotené služby. V našom porovnaní online zmenární obsadila dokonca prvé miesto. Poskytuje veľmi výhodné výmenné kurzy a nízke poplatky, ktoré dopĺňa balík ľahko použiteľných funkcií. Pre posielanie peňazí do zahraničia, vedenie multimenového účtu, platobnej karty či stráženie kurzu.

Hodnotenie online zmenárne Wise

9.3

TOP

Online zmenáreň Wise umožňuje prevody peňazí medzi 50 menami za oveľa lepších podmienok, ako je tomu v kamenných zmenárňach a bankách. Garantuje výhodný stredový kurz, ku ktorému si pridáva iba nízke poplatky. Obľube sa teší u ľudí, ktorí posielajú peniaze na zahraničné účty. Multimenový účet je zdarma, za malý poplatok k nemu dostanete multimenovú platobnú kartu.

Náročnosť založenia účtu
10
Dostupné meny
10
Výška poplatkov
9
Rýchlosť prevodu
8.5
Používateľské prostredie
9
Klady
  • Ľahké a rýchle založenie účtu
  • Stredový kurz a nízke poplatky
  • Dostupné 50 meny
  • Výhodné prevody na zahraničné účty
  • Funkcia stráženie kurzu
  • Dobre navrhnutá mobilná aplikácia
Zápory
  • Nedostupnosť slovenčiny
  • Prevod môže trvať dlhšie

Čo je Wise

Online zmenáreň Wise patrí rovnomennej finančnej technologickej spoločnosti so sídlom v Londýne, ktorú založili estónski podnikatelia v roku 2011. Do 2021 niesla názov TransferWise. V stručnosti ju možno definovať ako online zmenáreň, cez ktorú dokážete jednoducho posielať a prijímať peniaze do a zo zahraničia. Dnes má približne 13 miliónov zákazníkov. Používanie online zmenárne je bezpečné a spoľahlivé. Spadá pod reguláciu príslušných úradov v krajinách po celom svete, kde pôsobí. Ide napríklad o FCA v Spojenom kráľovstve a FinCEN v USA.

Wise

Ako funguje online zmenáreň Wise

Wise funguje ako sprostredkovateľ výmeny mien medzi rôznymi bankovými účtami. K dispozícii je približne 50 mien, medzi ktorými transfery prebiehajú podľa aktuálneho stredového kurzu. Za transakcie si online zmenáreň Wise účtuje poplatky, ktoré sú významne nižšie ako je tomu pri prevodoch v cudzích menách v bežných bankách. Celkovo proces zmeny peňazí pomocou Wise hodnotíme ako jednoduchý.

Založenie i vedenie multimenového účtu je zadarmo. Pomocou konta vo viacerých menách môžete držať, prijímať, posielať a míňať peniaze. Nevýhodou je akurát to, že prevod môže trvať dlhšie, ako u konkurencie. Spoločnosť k účtu ponúka multimenovú platobnú kartu, s ktorou ušetríte pri platbách a výberoch hotovosti v zahraničí. Karta je platná vo viac ako 175 krajinách, v ktorých si peniaze vyberiete z 2,3 milióna bankomatov.

Keďže výška marže je rôzna, v závislosti od meny, odporúčame využiť kalkulačku, ktorá vám zobrazí konečnú sumu, vrátane poplatkov, a následne si urobiť prieskum trhu. Teda finálnu čiastku porovnať s ponukami konkurenčných poskytovateľov. Využiť na to môžete porovnávač, ktorý nájdete priamo na stránke Wise. Ďalšou šikovnou funkciou je stráženie kurzu. Ak si ju aktivujete, neunikne vám chvíľa, keď vývoj kurzu pre vás nadobudne výhodné čísla.

Založenie účtu

Zaregistrovať si konto môže každý bez poplatku. Otvorenie účtu je rýchle a intuitívne, krok za krokom procesom doslova prebehnete. Najprv si zvolíte, či máte záujem o osobný alebo podnikateľský účet, zo zoznamu vyberiete krajinu, a potom zadáte kód, ktorý dostanete na mobilné číslo. Ihneď môžete prevádzať peniaze. Prihlásite sa nielen pomocou e-mailovej adresy, ale aj účtu Google, Facebook alebo Apple.

Wise založenie účtu

Kurzy, poplatky a limity

Online zmenáreň Wise aplikuje stredný výmenný kurz, teda priemer medzi nákupnými a predajnými kurzami. Ten je významne výhodnejší v porovnaní s tým, čo ponúkajú klasické zmenárne a banky. Za prevod si k tomu účtuje len nízky poplatok, ktorý vám vždy vopred zobrazí kalkulačka. Okamžite tak poznáte finálnu sumu. Nepribudnú k nej žiadne extra prirážky.

Poplatok sa líši podľa meny, a to už od 0,41 % z celkovej sumy. Orientačne vám ukáže, koľko ušetríte voči bežnej banke. Založenie multimenového účtu je zadarmo, cenník neobsahuje ani mesačné platby. Platíte teda iba za uskutočnené transakcie. Za získanie debetnej karty si Wise pýta 8 eur. Odkaz na kompletný cenník je priamo na úvodnej stránke online zmenárne.

Používateľské prostredie a mobilné aplikácie

Internetová stránka po prihlásení poteší prehľadnosťou a čistotou dizajnu. Nechýba sekcia Pomoc, ktorá by vám mala poskytnúť odpovede na všetky otázky. Spravovať konto viete nielen cez webový prehliadač, ale aj cez mobilnú aplikáciu, dostupnú pre Android a iOS. Appka má pozitívne hodnotenia na Google Play (4,1 hviezdičiek pri 247-tisíc recenziách) aj App Store (4,6 hviezdičiek pri 27-tisíc hodnoteniach). Škoda len, že online zmenáreň Wise nenaučili „hovoriť“ po slovensky, dorozumiete sa s ňou po anglicky.

Wise kalkulačka

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (5 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár