Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia online zmenárne RoklenFx

22. 2. 2023 Aktualizované

Online zmenáreň RoklenFx si spokojných používateľov nachádza nielen medzi podnikateľmi hneď z viacerých dôvodov. Ponúka výhodne výmenné kurzy v porovnaní s kamennými zmenárňami a bankami. Jej hlavným esom v rukáve je to, že o čo vyššiu sumu meníte, o to viac ušetríte. Aj vďaka tomu sme ju zaradili medzi najlepšie online zmenárne. Podrobnosti nielen o silných stránkach, ale aj limitoch a nedostatkoch, píšeme v recenzii.

Čo je RoklenFx

Za RoklenFx stojí česká finančná skupina Roklen, ktorá vznikla s myšlienkou poskytovať FinTech služby novej generácie. Online zmenáreň uviedla na trh v roku 2015 ako svoj prvý vlastný FinTech, ktorý umožňuje online zmenu devíz a medzinárodné platby. Platforma je primárne určená malým a stredným podnikom, korporáciám, ako aj privátnym klientom v ČR i na Slovensku. Používanie online zmenárne je bezpečné. Funguje pod regulačným dohľadom Českej národnej banky, audit vykonáva spoločnosť Deloitte. Vklady klientov sú poistené v zmysle legislatívy.

Spoločnosť Roklen má ambiciózne ciele. Chce byť najväčšou FinTech platformou v ČR a strednej Európe, ktorá bude poskytovať služby investičného bankovníctva a nadväzujúce finančné produkty. Firme sa podľa publikovaných výsledkov darí. Rok 2022 bol pre online zmenáreň RoklenFx rekordným, obrat dosiahla približne 22 miliárd KČ (cca 900 miliónov eur).

RoklenFx

Ako funguje online zmenáreň RoklenFx

Online zmenáreň RoklenFx umožňuje zmenu peňazí do viac ako 30 svetových mien. Na zozname nájdeme všetky európske a hlavné ázijské či americké meny. Zdôrazňujeme, že platforma umožňuje zmeny vo výške nad 1 000 EUR

Zmena devíz prebieha rýchlo a jednoducho, v troch základných krokoch. Najprv uvediete sumu a zo zoznamu vyberiete, medzi akými menami chcete prevod uskutočniť. Systém vám hneď prezradí výšku kurzu vrátane marže. Netreba sa preto obávať skrytých poplatkov. V druhom kroku zadáte, kam chcete peniaze poslať. Buď späť na svoj účet alebo do viac ako 200 štátov sveta. Na záver už stačí iba poslať peniaze. Pokiaľ nemáte financie na svojom účte RoklenFx, zaslať je ich potrebné najneskôr do nasledujúceho pracovného dňa na jeden bankových účtov.

Zmenu peňazí vykonáte nielen online, ale aj telefonicky. V prípade nejasností je k dispozícii pomoc makléra. Online zmenáreň RoklenFx domáce platby za výmenu devíz odosiela bežne do 60 minút, pokiaľ bola zadaná v pracovných dňoch počas pracovných hodín. Mimo tohto času to môže trvať dlhšie, až 2 – 3 pracovné dni. Toľko zaberie aj zahraničná platba, v závislosti na mene, štáte a podmienkach banky príjemcu.

Založenie účtu

Založenie multimenového účtu v online zmenárni je zdarma. Proces založenia sa môže zdať zložitejší, najmä ak pôjde iba o jednorazové využitie služieb zmenárne. Najprv musíte potvrďte registráciu účtu cez link, ktorý vám dorazí do e-mailu a vyplníte požadované osobné údaje. Potom je potrebné nahrať kópie vašich dvoch osobných dokladov a údaje o vašom bankovom účte. Pre aktiváciu konta je nutné, samozrejme, aj odsúhlasenie zmluvnej dokumentácie. Tieto kroky platia pre fyzické osoby. Pre právnické osoby je postup čiastočne odlišný, keďže vyžaduje vyplniť údaje o spoločnosti a určiť osoby oprávnené konať za firmu.

RoklenFx založenie účtu

Kurzy, poplatky a limity

Ponuka kurzov RoklenFx závisí od medzibankového kurzu. Firma si započítava len nízku maržu v rozmedzí 0,08 až 0,24 %. Hlavným obmedzením online platformy je to, že transakcie je možné realizovať v hodnote nad 1 000 eur a ekvivalentoch tejto čiastky pre iné meny. Na druhej strane, ako vyjadruje tabuľka, čím väčšiu sumu zmeníte, o to výhodnejšie podmienky získate. Online zmenáreň RoklenFx je tak ideálna napríklad pre podnikateľov, ktorých biznis presahuje hranice eurozóny a vyžadujú zmeniť vyššie čiastky.

Kurzová marža pri výmene
nad 100 000 EUR 0,08 %
nad 10 000 EUR 0,10 %
nad 5 000 EUR 0,12 %
nad 1 000 EUR 0,24 %

Pochvalu si online zmenáreň RoklenFx zaslúži za transparentnosť. Všetky poplatky i marže sú zreteľne uvedené v cenníku, bez extra prirážok. Väčšina operácií je zdarma, bez poplatku je založenie i vedenie konta.

Používateľské prostredie

Internetová stránka je prehľadná. Všetky požadované informácie rýchlo nájdete, bez komplikovaného preklikávania v menu. Priamo z hlavičky úvodnej stránky sa dostane na návod Ako to funguje, odpovede na najčastejšie otázky i prehľadný cenník. Stránka je písaná zrozumiteľne aj pre ľudí, ktorí v oblasti menových záležitostí nie sú doma. Pripravená je i video nápoveda.

Výhodou je zákaznícka podpora cez chat a telefón. Tú využijete napríklad, ak by ste potrebovali pomôcť s registráciou, zadaním platby alebo sa poradiť o vývoji kurzu. Naopak, absentuje mobilná aplikácia. Nie je to však významné mínus. Funkcie sa dajú komfortne ovládať aj v internetovom prehliadači na smartfóne alebo tablete.

Záverečné hodnotenie online zmenárne RoklenFx

8.8

Perfektná

Česká online zmenáreň RoklenFx ponúka výhodné a jasné podmienky pre bezhotovostnú zmenu peňazí. Presne vidíte, akú maržu si zmenáreň účtuje, a to bez ďalších poplatkov. Špecifikom je minimálna čiastka 1000 eur a to, že čím väčšiu sumu zadáte, o to je zmena výhodnejšia. Preto je odporúčanou voľbou hlavne pre prácu s väčším obnosom peňazí. Internetová platforma poteší prehľadnosťou a jednoduchosťou používania.

Náročnosť založenia účtu
8
Dostupné meny
8.5
Kurzy a výška poplatkov
9
Rýchlosť prevodu
9.5
Používateľské prostredie
9
Klady
  • Prehľadný cenník bez skrytých poplatkov
  • Čím vyššia suma, tým výhodnejšia zmena
  • Jednoduché používanie
  • Online i telefonická podpora
  • Ideálna aj pre podnikateľov
Zápory
  • Minimálna suma zmeny 1000 €
  • Menšia ponuka mien oproti konkurencii
  • Bez mobilnej aplikácie

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár