Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia online zmenárne Revolut

2. 2. 2023 Aktualizované

Revolut Online zmenáreň

Jedna mobilná aplikácia, kompletné riešenie pre správu peňazí. Tak znie idea neobanky Revolut, ktorá v sebe spája platobnú kartu, investovanie, kryptomeny i zmenáreň. Práve na poslednú funkciu sme sa detailne pozreli v rámci testu online zmenární. Ako sme sa presvedčili, na chuť jej rýchlo príde každý, kto chce ušetriť pri manipulovaní s cudzími menami. Na druhej strane, trpí niekoľkými nedostatkami, na ktoré upozorňujeme v recenzii.

Hodnotenie online zmenárne Revolut

9.1

TOP

Revolut je skvelou voľbou pre aktívnych používateľov viacerých mien, cestovateľov alebo pre časté nákupy v zahraničných e-shopoch. Zmena peňazí je rýchla a jednoduchá. Ak si k tomu prirátame obrovské množstvo funkcií, má ambíciu sa pre klienta stať plnohodnotnou virtuálnou bankou. Pozor však na poplatky za niektoré operácie a prirážky za vyššie sumy pre bezplatný účet.

Náročnosť založenia účtu
9
Dostupné meny
9.5
Kurzy a výška poplatkov
8
Rýchlosť prevodu
9.5
Používateľské prostredie
9.5
Klady
  • Stredový kurz
  • Množstvo mien
  • Virtuálna a fyzická platobná karta
  • Kompletná správa financií cez aplikáciu
  • Aj pre investovanie do akcií a kryptomeny
Zápory
  • Poplatok u menej častých mien
  • Prirážky počas víkendov
  • Účet zdarma s limitmi

Čo je Revolut

Revolut predstavuje nový koncept modernej banky, takzvanej neobanky. So sídlom v Londýne ju v roku 2015 založili Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko. Hoci Revolut poskytuje bankové služby, od tradičných bánk má na míle ďaleko. V prvom rade nemá fyzické pobočky, dostupný je iba online, cez mobilnú aplikáciu alebo webovú stránku.

Nových klientov prekvapí širokou nádielkou funkcií – od správy každodenných výdavkov až po plánovanie budúcnosti prostredníctvom úspor a investícií. Samozrejme, cez appku dokážete odosielať peniaze, prijímať platby či platiť v obchodoch. Podľa údajov na webe firmy tak robí už vyše 25 miliónov jednotlivcov a 500 tisíc firiem.

Revolut app

Ako funguje online zmenáreň Revolut

Jednou z najväčších predností Revolut je práve online zmenáreň a schopnosť viesť virtuálne účty v rôznych menách. Čo to v praxi znamená? Účet Revolut dobijete napríklad v eurách a zaplatíte vo forintoch alebo českých korunách. Online zmenáreň to preráta podľa stredového kurzu. Svoje financie viete spravovať vo viac ako 30 menách a kartou platiť až vo viac než 150 menách.

K svojmu kontu si môžete priradiť nielen virtuálnu kartu, ale i klasickú platobnú kartu. Zmenené finančné prostriedky tak vzápätí použijete na bezhotovostné platby v obchode či reštaurácií. Je tak vhodnou voľbou pre ľudí, čo pravidelne posielajú alebo prijímajú peniaze z cudziny, cestovateľov i tých, čo raz ročne vyrazia na dovolenku do inej krajiny. Revolut je dostupný v podstate na celom svete, až v 200 krajinách.

Revolut karta

Kurzy, poplatky a limity

Pri výmenách peňazí Revolut používa stredový výmenný kurz. Ten sa líši od tých, ktoré sú bežne dostupné v kamenných zmenárňach alebo bankách. Oproti ich kurzovým lístkom je lepší. Treba si však ustriehnuť, kedy k zmene pristúpite. Revolut si totiž účtuje prirážku za transakcie, keď je trh zatvorený. Ide o víkendy a sviatky. Poplatok pripíše tiež pri nezvyčajných menách. Firma to zdôvodňuje tak, že tým pokrýva náklady a riziká, ktoré vznikajú pri obchodovaní s menej bežnými menami. Vo svete zmenární nejde o nič výnimočné. Neočakávaných sadzieb sa ale neobávajte. Kedykoľvek zadáte údaje o zmene peňazí do aplikácie, Revolut vám ukáže celkovú sumu, bez skrytých poplatkov.

Ďalším rozhodujúcim kritériom, čo určuje finálnu sumu zmeny peňazí, je typ programu. Ako vidieť v tabuľke, na výber sú štyri verzie. Free účet vám dovolí realizovať výmenu do 1 000 eur mesačne bez poplatku. Ak však tento limit prekročíte, na programy Standard a Plus sa vzťahuje za zmenu peňazí poplatok vo výške 0,5 %. Poplatku sa však môžete úplne vyhnúť zakúpením programov Premium a Metal, ktoré nemajú žiadne limity.

Program Standard Plus Premium Metal
Mesačný poplatok Zadarmo 2,99 € 7,99 € 13,99 €
Výmena 30 mien od pondelka do piatku bez poplatku Mesačný limit 1 000 € Mesačný limit 1 000 € Bez obmedzenia Bez obmedzenia
Výbery z bankomatu bez poplatku v rámci limitov 200 € mesačne alebo 5× Limit 200 € Limit 400 € Limit 800 €

Ostáva už iba vziať si do ruky kalkulačku a prepočítať, aký variant pre vás dáva najväčší ekonomický zmysel. Účet zdarma, predplatné, alebo sa poobzerať po inej online zmenárni? Pre lepšiu predstavu v tabuľke uvádzame i jeden z ďalších významných aspektov jednotlivých programov – limit pre výbery z bankomatu bez poplatku.

Založenie účtu

Portfólio Revolut tvorí viacero druhov účtov – jednak buď bezplatný alebo platený, a taktiež osobný a firemný. Podľa svojich preferencií si vyberiete z ponuky programov, ktoré sa líšia limitmi a rozsahom podporovaných funkcií, a to v závislosti od výšky mesačného poplatku. Aj základná free verzia podporuje mnoho operácií, prinajmenšom v obmedzenom rozsahu. Osobitnou kategóriou je účet Revolut <18 pre deti a tínedžerov.

Vytvorenie účtu nie je nič komplikované. Vyžaduje však vyplniť celý rad osobný údajov. Najprv si ale musíte stiahnuť mobilnú aplikáciu a zadať 6-miestný kód, ktorým potvrdíte svoje telefónne číslo. Potom vás aplikácia vyzve odfotiť selfie. Podmienkou je overenie totožnosti pomocou dokladu. Ako vidno na screenshote, na výber dostanete tri možnosti.

Revolut registrácia

Používateľské prostredie

Revolut nesklame jednoduchosťou používania, a to i napriek obrovskému balíku funkcií. Všetko vybavíte cez mobilnú aplikáciu. O spokojnosti zákazníkov svedčí vysoké hodnotenie. Na Google Play má appka 4,5 hviezdičiek (pri 2,14 milióne recenzií), na App Store sa vyšplhala ešte vyššie, na 4,7 hviezdičiek (pri 32-tisíc hodnoteniach). Do účtu sa prihlásite aj cez prehliadač v počítači. Plusové body udeľujeme za slovenský jazyk.

O čosi menej priaznivé to ale je so zisťovaním konkrétnych limitov a poplatkov, vyžaduje to chvíľu štúdia. Našťastie, k dispozícii je sumár poplatkov i porovnanie programov v prehľadnej tabuľke. Nechýba sekcia Pomoc, ktorej dominuje vyhľadávanie v článkoch pomocníka.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár