Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia – nástenná klimatizácia DAIKIN Comfora FTXP35M+RXP35M

23. 6. 2021 Aktualizované

DAIKIN Comfora FTXP35M+RXP35M recenzia

Daikin Comfora FTXP35M + RXP35M je výborným riešením pre menšie priestory. Prednosťou je nízka hlučnosť a množstvo funkcii, medzi ktorými nechýba napríklad ekonomický režim alebo režim zvýšeného výkonu.

Hodnotenie Daikin Comfora FTXP35M + RXP35M

8.8

Perfektná

Táto splitová klimatizácia ponúka výkon chladenia 3,5 kW, čo postačí pre priestor s rozlohou 26 – 35 m2. Každého iste poteší nízka hlučnosť, ktorá je pri najnižšom výkone 19 dB. Samozrejmosťou je ekologické chladivo R32. V prípade záujmu si môžete zvoliť aj technológiu Wi-Fi.

Výkon
8.5
Energetická trieda a účinnosť
8.5
Funkcie
8.5
Design, hlučnosť
9.5
Klady
  • Energetická trieda A++
  • Nízka hlučnosť
  • 3D prúdenie
  • Kvalitný filter
Zápory
  • Nič zásadné

Výkon 8,5/10

Žijete v oblasti, kde bývajú v lete vysoké teploty, pričom ventilátor na ochladenie vám už nestačí? Nástenná klimatizácia Daikin Comfora FTXP35M9 + RXP35M je vhodným riešením pre priestory s rozlohou do 35 m2. Takže či je to miestnosť v domácnosti alebo kancelária, daikin klíma vám prinesie počas horúcich letných dní výborný chládok. Chladiaci výkon je 3,5 kW a vykurovací je 4,0 kW, čo sú bežné hodnoty.

DAIKIN Comfora FTXP35M+RXP35M nastenna klimatizacia

Energetická trieda a účinnosť 8,5/10

Energetická trieda tohto zariadenia je na skvelej úrovni. Konkrétne je zaradená do triedy A++, čo znamená, že prevádzka nebude až taká veľká záťaž pre vašu peňaženku. Výrobca udáva ročnú spotrebu 186 kWh, čo je samozrejme len orientačné číslo a závisí od používania. Sezónna účinnosť SEER je 6,62, čo je trochu nad štandard. Hodnota SCOP je 4,64 kW. Výhodou je typ chladiva R32, ktoré bude už za pár rokov povinnosťou.

Funkcie 8,5/10

Splitová klimatizácia Daikin Comfora FTXP35M9 + RXP35M ponúka svojmu používateľovi niekoľko efektívnych funkcii. Ako prvé spomenieme 3D prúdenie vzduchu. Niektoré klimatizácie majú prúdenie len dvomi smermi, táto ponúka prúdenie do štyroch smerov, a to hore, dole, doprava, doľava. Vďaka tomu si nastavíte smer chladného vzduchu presne podľa vašich požiadaviek.

Funkcia režim zvýšeného výkonu zaistí rýchle ochladenie alebo vykúrenie miestnosti. Počas neho je výkon nastavený na maximum, avšak po 20 minútach sa automaticky vypne, takže sa nebudete musieť báť veľkej spotreby. Táto funkcia však patrí k štandardnej výbave mnohých iný modelov.

Ovládanie je riešené klasickým diaľkovým ovládačom. Za príplatok si ale môžete zvoliť na zariadení Wi-Fi, čím ju budete môcť ovládať odkiaľkoľvek cez mobilný telefón. Po zapnutí režimu Econo znížite spotrebu elektrickej energie, no výkon bude taktiež o niečo nižší. Avšak ak vám to bude na vychladenie stačiť, tak si tým môžete znížiť účet za elektrinu.

Vnútornú jednotku je možné zapnúť aj do režimu ventilátora, kedy prúdiaci vzduch neohrieva ani neochladzuje. Vo výbave má aj ďalšie viac-menej štandardné funkcie ako napríklad časovač, nočný režim, automatický reštart alebo autodiagnostiku.

Design, hlučnosť 9,5/10

K designu nemáme čo dodať, rozmery vnútornej jednotky sú 286 × 770 × 225 mm. Čo musíme pochváliť je hlučnosť. Tá závisí od zvoleného režimu a je v rozmedzí od 19 do 46 dB. V porovnaní s inými modelmi je hlučnosť aj o 20 dB nižšia. Nasávaný vzduch je čistený prostredníctvom titánového fotokatalytického vzduchového filtra, ktorý odstraňuje nečistoty, baktérie a vírusy. Výhodou je, že vnútornú jednotku je možné zapojiť aj k inej multi-splitovej klimatizácii tej istej značky.

Vlastnosti Hodnoty
Chladiaci výkon 3,5 kW
Vykurovací výkon 4,0 kW
Pre miestnosť s rozlohou 26 – 35 m2
Hlučnosť – vnútorná jednotka 19 – 46 dB
Hlučnosť – vonkajšia jednotka 19 – 46 dB
Energetická trieda A++
Účinnosť SEER/SCOP 6,62/4,64
Výrobca Daikin
Wi-Fi Za príplatok áno

Náš tip

Výber ďalších zaujímavých modelov nájdete v článku o najlepších nástenných klimatizáciách.


Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár