Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie zaváracie hrnce 2024

24. 2. 2023 Aktualizované

Každý z nás má určite rád zaváraniny. Najmä v zimných mesiacoch sa ich spotreba zvyšuje a domáca výroba je stále tou najpreferovanejšou formou, ako si spomienky na leto uchovať aj na dlhé zimné večery. Dnešný trh ponúka mnoho typov, ktoré vám uľahčia čas i prácu. Moderné zaváracie hrnce sú väčšinou plne automatizované a viacúčelové. Prvu priečku nášho výberu obsadil zavárací hrniec DOMO DO42326PC.

Najlepší celkovo

Špičkový multifunkčný zavárací hrniec s LCD displejom a bezpečnostnými poistkami.

Najlepší pomer cena/výkon

Spoľahlivý a kvalitný pomocník na zaváranie i na uschovanie horúcich nápojov.

Najlepší lacný

Kvalitný zavárací hrniec s termostatom a časovým spínačom za dobrú cenu.

Najlepšie zaváracie hrnce

Recenzia: DOMO DO42326PC – skvělý zavárací hrniec s možnosťou odloženého štartu zavárania

Zavárací hrniec DOMO DO42326PC Pre náročných

Objem: 27 l | Príkon: 2 000 W | Termostat: 30 – 100 °C | Časovač: 1 – 120 minút | Hmotnosť: 4,6 kg | Povrch plášťa: nerezový

Klady
 • Odolné nerezové telo
 • Jednoduchá obsluha a ovládanie
 • Aj na varenie nápojov
 • Poistka proti prehriatiu a varu nasucho
 • Kliešte na vyťahovanie zaváracích pohárov zadarmo
Zápory
 • Pokrievka hrnca

Medzi najvyhľadávanejšie zaváracie hrnce v súčasnosti patria hrnce značky DOMO. Overená kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Pretože každá gazdinka, ktorá má v pláne zaplniť police v komore chutným ovocím, zeleninou, šalátmi či nátierkami, vie, aké dôležité pri zaváraní sú bezpečnosť a jednoduchá obsluha.

Zavárací hrniec DOMO DO42326PC je v spodnej časti vybavený LCD displejom, teda všetky potrebné informácie (zostávajúci čas procesu, vnútorná teplota a pod.) máte po celý čas pred sebou. Výhodou tohto zaváracieho hrnca je jeho vnútorný objem. Pokojne si naplánujte zaváranie na celé popoludnie, Domo hrniec na jeden krát zakonzervuje 22 klasických zaváracích pohárov s objemom 0,75 l. Bezpečnosť pri práci zaručuje tiež ochrana proti prehriatiu a varu nasucho, tiež upozornenie na nedostatok vody. Určite potešia kliešte na vyťahovanie zaváracích pohárov, ktoré sú súčasťou balenia.

Zavárací hrniec DOMO DO42326PC má nerezové telo, ktoré tak trochu nezmyselne dopĺňa lacno pôsobiaca plastová pokrievka. Je to však opomenuteľný nedostatok, ktorý vyrovnáva multifunkčné použitie hrnca. Môžete ho použiť na varenie čaju, vína či punču, nerezový výpust sa postará o jednoduché nalievanie do pohárov.

Recenzia: Domo DO42325PC – zavárací hrniec pre každú gazdinku

Domo DO42325PC recenzia Zlatý stred

Objem: 27 l | Príkon: 2 000 W | Termostat: 30-100 °C | Časovač: 1-120 minút | Hmotnosť: 5 kg | Povrch plášťa: nerezový

Klady
 • Výborný pomer kvality a ceny
 • Podsvietený LCD displej
 • Univerzálne možnosti použitia
 • Termostat a časovač
Zápory
 • Plastová pokrievka hrnca

Zavárací hrniec Domo DO42325PC je ideálnym pomocníkom na konzerváciu ovocia a zeleniny. Poteší však svojim univerzálnym využitím, vďaka čomu môže poslúžiť ja na uchovanie horúcich nápojov, polievok a pod.

Tento zavárací hrniec sa teší veľkej obľube spotrebiteľov. Tí vyzdvihujú predovšetkým jeho jednoduché používanie, spoľahlivosť, univerzálnosť a tiež dostatočný objem. S kapacitou 27 litrov síce nejde o žiadneho obra, no zmestí sa do neho bohatá nádielka zaváracích skiel a fliaš.

Milovníkov moderných technológií bezpochyby poteší prítomnosť podsvieteného LCD displeja, na ktorom sa zobrazujú všetky potrebné informácie. Vďaka tomu je používanie tohto zaváracieho hrnca ešte jednoduchšiepohodlnejšie.

Jedinou nevýhodou, ktorú sa nám na hrnci podarilo nájsť, je jeho plastová pokrievka. Určite by sa tu viac hodil odolnejší a kvalitnejší materiál. Napriek tejto chybičke krásy je Domo DO42325PC fantastickou voľbou na konzervovanie potravín a uschovávanie horúcich nápojov.

Recenzia: Sencor SPP 2100WH – zavárací hrniec za dobrú cenu

Sencor SPP 2100 zavárací hrniec Lacný základ

Objem: 27 l | Príkon: 1800 W | Termostat: 30 – 100 °C | Časovač: 20 – 120 minút | Hmotnosť: 7,4 kg | Povrch plášťa: smaltovaný | Približná cena: 70 €

Klady
 • Termostat a časovač
 • Veľký objem
 • Výtokový kohútik
Zápory
 • Neupozorní na uplynutie časového limitu

Zavárací hrniec Sencor SPP 2100 je užitočným pomocníkom, ktorý uľahčí zaváranie ovocia, zeleniny, alebo prípravu džemov, horúcich nápojov či polievok. Elektrický hrniec disponuje objemom 27 l. Dno hrnca je rovné a vďaka tomu sa doň zmestí až 14 zaváracích pohárov s objemom 1 liter.

Na výber máte dva režimy. Buď funkciu nepretržitého chodu, alebo použitie časového spínača. Ten si môžete nastaviť v rozmedzí 20 až 120 minút. Teplotu si môžete určiť pomocou plynulého termostatu od 30 do 100 °C. Na dosiahnutie požadovanej teploty vás upozorní zvukový signál.  Užitočným prvkom je výtokový kohútik, vďaka ktorému si môžete horúci nápoj načapovať rovno do hrnčeka.

Sencor myslel aj na bezpečnosť – hrniec disponuje dvojnásobným bezpečnostným istením a tepelne izolovaným rukoväťami, ktoré zabránia popáleniu.

Najpredávanejšie zaváracie hrnce podľa Heureky

Ako vybrať zavárací hrniec

Zaváracích hrncov existuje na trhu celý rad. Hoci sú stále obľúbenejšie moderné elektrické varianty, ani klasika ešte neumrela. Naozaj je z čoho vyberať. Zavárací hrniec vám v lete poslúži k príprave chutných a obľúbených zaváranín, ktoré v zime ocenia celá rodina.

Klasika alebo elektrický variant

Výber medzi klasickým a elektrickým variantom je pre výber zaváracieho hrnca úplne zásadné. Ak ste vyznávači starých dobrý časov, určite si kúpte hrniec štandardného prevedenia. Dáte do neho pohár, postavíte ho na platňu a počkáte, než sa pohár varom zatiahne. Nevýhodou tohto variantu je nutnosť pravidelnej kontroly priebehu zaváracieho procesu. Ďalej musíte ťažký hrniec plný vody vylievať, a to vyžaduje nutnú dávku energie.

Oproti tomu elektrické hrnce poskytujú absolútny komfort pri práci. Okrem iného ich môžete načasovať, na konci programu vás potom upozorní akustickým signálom. Vďaka výpustným ventilom z nich vodu ľahko vypustíte, bez toho aby ste s ťažkým hrncom museli manipulovať. Zároveň sa tieto prístroje chvália variabilným použitím, takže ich okrem zavárania môžete použiť aj ako varnú nádobu. Kedykoľvek si tak môžete dopriať obľúbený čaj alebo varené víno.

Náš tip

Nielen zavárací hrniec je šikovným doplnkom modernej kuchyne. Čo vám ešte chýba? Pozrite sa na ďalšie kuchynské spotrebiče.

Objem

Výber vhodného objemu závisí len na vás. Veľmi často sa zaváracie hrnce vyrábajú s objemom približne 27 litrov. V tomto rozmere zavaríte asi 22 klasických pohárov naraz.

Zabezpečenie

V každom prípade vyberajte elektrické zaváracie hrnce s dostatočným zabezpečením. Nemala by chýbať poistka proti spusteniu na sucho, a tiež ochrana proti vyvarení. Ochranu zaisťujú interné senzory strážiace požadovanú hladinu vody.

Umiestnenie výpustného ventilu

Výpustný ventil bohužiaľ nie je vždy uľahčením. Ak je hrniec konštruovaný tak, že je umiestnenie ventilu príliš vysoko, skomplikuje vám to prácu. Keď budete vypúšťať vodu, tak si rovnako budete musieť pomôcť vlastnými silami, pretože objem pod hranicou ventilu sa sám nevypustí.

Typ povrchu plášťa

Typov povrchu plášťa zaváracích hrncov je hneď niekoľko. Modely nižšej a strednej triedy sa poťahujú smaltom, tie drahšie antikorom (nerezom). Hoci výrobcovia tvrdia, že čistenie smaltovaných je jednoduché a rýchle, tie nerezové sú na tom ešte lepšie. Naviac je antikor oveľa odolnejší, takže vám hrniec vydrží dlho krásny a nepoškodený.

Príslušenstvo

Medzi najobľúbenejšie príslušenstvo, ktoré je možné k elektrickému zaváraciemu hrncu prikúpiť, je odšťavovací nástavec. Okrem chutných zaváranín si tak môžete dopriať aj zdravé domáce šťavy na letné osvieženie.

Najpredávanejšie zaváracie hrnce podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (49 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár