Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie vaflovače – test a recenzie 2020

Datum 2.7.2019 Dominika Halusková Dominika Halusková

Patríte k ľuďom, ktorí si radi doprajú sladké raňajky, či večeru a nebaví vás stále piecť palacinky? Ak ste si odpovedali áno, určite sa popozerajte po vaflovači, s ktorým si pripravíte chutné a doma upečené sladké jedlo v priebehu niekoľkých krátkych minút. Fantázii v prílohách sa medze nekladú, či už si ich nakoniec ozdobíte ovocím, čokoládou alebo zmrzlinou, určite si pochutíte.

V nasledujúcom článku si môžete prečítať tri recenzie populárnych vaflovačov z rôznych cenových kategórií. Na záver sme pre vás pripravili zhrnutie všetkého potrebného, čo vám pri výbere správneho vaflovača pomôže.

  Najlepšie vaflovače

  Severin WA 2103Steba WE 20Graef WA 80
  recenzia Severin WA 2103recenzia Steba WE 20recenzia Graef WA 80
  Nízka cena
  Jednoduché použitie
  Praktické skladovanie
  Nastaviteľný termostat
  Svetelné kontrolky
  Inovatívny spôsob plnenia
  Vždy rovnomerne hrubé vafle
  Odmerka v balení
  Jednoduchá údržba
  Prijateľná cena
  Odolné prevedenie
  Naozaj nepriľnavý povrch
  Vysoký výkon
  Elektronická regulácia teploty
  Moderný dizajn
  Krátka prívodná šnúra
  Tenké vafle
  Na spôsob plnenia si treba zvyknúť
  Bez termostatu
  Vysoká cena
  Jednoduchý vaflovač ideálny pre nenáročných používateľov, ktorí si radi užijú sladké jedlo.Vaflovač s inovatívnym plnením, s ktorým si sladké raňajky pripravíte jednoducho a rýchlo.Skvelý vaflovač, v ktorom sa vám neprichytí naozaj žiadny druh cesta.
  POROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENY

  Recenzia: Severin WA 2103

  recenzia Severin WA 2103

  Príkon: 1200 W | Materiál: kov + plast | Počet nástavcov: 1 | Tvar vaflí: list | Nastaviteľný termostat: áno | Farba: čierna + nerez | Približná cena: 24 €

  Klady
  • Nízka cena
  • Jednoduché použitie
  • Praktické skladovanie
  • Nastaviteľný termostat
  • Svetelné kontrolky
  Zápory
  • Krátka prívodná šnúra
  • Tenké vafle

  Ak si občas radi doprajete sladké raňajky v podobe vaflí a nechcete do prístroja na ich výrobu investovať veľa peňazí, odporúčame vám vaflovač Severin WA 2103. Model patrí k základným a jeho obsluhu zvládne aj dieťa. Výsledkom sú vafle v tvare piatich listov.

  S príkonom 1200 W vám zaberie príprava vaflí iba niekoľko minút. O rovnomerné pečenie sa starajú dve dosky na pečenie s nepriľnavým povrchom, ktoré sú tiež zárukou ľahkej údržby. Po dopečení ich jednoducho stačí zotrieť papierovým obrúskom.

  Vaflovač je doplnený dvoma svetelnými kontrolkami, ktoré vám pečenie ešte viac uľahčia. Praktickým doplnkom je tiež možnosť plynulej regulácie teploty. Vďaka skladovaniu vo vertikálnej polohe vám vaflovač v kuchyni nezaberie veľa miesta.

  Menšou nevýhodou tohto vaflovača je naozaj krátka prívodná šnúra, takže raňajky budete musieť pripravovať v tesnej blízkosti elektrickej zásuvky. Niekomu tiež môže vadiť to, že vafle z tohto prístroja sú tenšie ako z iných modelov.

  Recenzia: Steba WE 20

  recenzia Steba WE 20

  Príkon: 700 W | Materiál: kov + plast | Počet nástavcov: 1 | Tvar vaflí: klasické belgické | Nastaviteľný termostat: nie | Farba: čierna + nerez | Približná cena: 50 €

  Klady
  • Inovatívny spôsob plnenia
  • Vždy rovnomerne hrubé vafle
  • Odmerka v balení
  • Jednoduchá údržba
  • Prijateľná cena
  Zápory
  • Na spôsob plnenia si treba zvyknúť
  • Bez termostatu

  Modelom zo strednej cenovej kategórie je vaflovač Steba WE 20 . Ten sa môže pochváliť inovatívnym spôsobom plnenia cestom. V jeho veku totiž nájdete otvor, pomocou ktorého do vaflovača cesto nalejete bez toho, aby ste ho museli otvoriť. Takto si upečiete vafle, ktoré majú rovnomernú hrúbku. Na ešte pohodlnejšie plnenie slúži priložená odmerka, ktorú nájdete na spodnej strane vaflovača.

  Výsledkom pečenia sú štyri vafle klasického belgického štýlu. Vnútorný povrch vaflovača je upravený tak, že sa na jeho plochu nič neprichytí. Údržba prístroja je preto jednoduchá a zvládnete ju papierovým obrúskom.

  Praktickým doplnkom sú dva svetelné indikátory, ktoré informujú o tom, či je prístroj v elektrickej zásuvke a či dosiahol teplotu vhodnú na pečenie. Rukoväť vaflovača je izolovaná a nemusíte sa preto báť, že sa popálite. Aj tento model je možné skladovať vo vertikálnej polohe.

  Tomuto modelu je skutočne ťažké niečo vytknúť. Možno len to, že na spôsob jeho plnenia je potrebné si zvyknúť. Ak hľadáte vaflovač za stále prijateľnú cenu v kvalitnom a inovatívnom prevedení, už ste ho našli.

  Recenzia: Graef WA 80

  recenzia Graef WA 80

  Príkon: 1200 W | Materiál: nerez + plast | Počet nástavcov: 1 | Tvar vaflí: srdce | Nastaviteľný termostat: áno | Farba: čierna + nerez | Približná cena: 115 €

  Klady
  • Odolné prevedenie
  • Naozaj nepriľnavý povrch
  • Vysoký výkon
  • Elektronická regulácia teploty
  • Moderný dizajn
  Zápory
  • Vysoká cena

  Ku kvalitným a veľmi obľúbeným vaflovačom patrí model Graef WA 80. Ide o model, ktorý je vyhotovený z naozaj odolného nerezu a bude vám preto slúžiť dlhé roky. Vďaka tepelne izolovaným rukovätiam vám nikdy nebude hroziť popálenie. Na dokončenie pečenia vás upozorní zvukový signál.

  Príkon 1200 W je zárukou rýchleho pečenia. Chutné raňajky, či sladkú večeru budete mať na stole v priebehu niekoľkých minút. Vybrať si navyše môžete zo šiestich stupňov pečenia. Model disponuje elektronickou kontrolou teploty, ktorá je presná a spoľahlivá.

  Vnútro vafľovača je samozrejme nepriľnavé a s týmto modelom si pripravíte vafle v tvare srdca. Je preto vhodný aj pre tých najväčších romantikov, ktorí chcú takéto sladké raňajky nosiť žene do postele. Údržbu vaflovača zvládnete suchým papierovým obrúskom.

  Snáď jedinou nevýhodou tohto vaflovača je jeho vysoká cena. Za ňu však dostanete špičkový prístroj, s ktorým sa vám vafle podaria vždy a za každých okolností.

  Najpredávanejšie vaflovače podľa Heureky

  Ako správne vybrať vaflovač?

  V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať prehľad základných atribútov, ktoré vám s výberom správneho vaflovača určite pomôžu.

  Prevedenie vaflovača

  Každý vaflovač má prakticky rovnaký základný dizajn. Ide o dve plochy na pečenie, ktoré sú na jednej strane spojené a na druhej strane doplnené rukoväťami, pomocou ktorých sa proti sebe zatvárajú. So stúpajúcou cenou stúpa kvalita použitých materiálov a tak aj odolnosť vaflovača. V prípade lacnejších modelov je mnoho komponentov z plastu. Drahšie vaflovače bývajú z nereze, ktorá je odolná a vydrží dlhé roky.

  Počet a tvar vaflí

  Počet a tvar vaflí sa líši od vaflovača k vaflovaču. Vaflovač dokáže na jedno naplnenie upiecť od dvoch do piatich vaflí. Najbežnejším tvarom sú nepochybne belgické vafle v tvare štvrťkruhu. Na trhu však nájdete aj vaflovače, s ktorými si pripravíte vafle v tvare listu, srdca alebo štvorca. Výber je samozrejme len a len na vás a na vašich preferenciách.

  Príkon

  Čím vyšší je príkon vaflovača, tým rýchlejšie sa vaše vafle upečú. Aj príkon obyčajne stúpa s cenou vaflovača, čo je samozrejme spojené s klesajúcou dobou prípravy. Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že chutné sladké raňajky v podobe vaflí si v každom, aj tom najlacnejšom, vaflovači pripravíte za pár minút.

  Nastaviteľný termostat

  Ak si vyberiete vaflovač, ktorý disponuje nastaviteľným termostatom, budete si môcť pripraviť rôzne prepečené vafle. Termostat môže byť manuálny alebo elektronický. Manuálnymi termostatmi sú vybavené lacnejšie modely. Drahšie vaflovače disponujú elektronickými termostatmi, ktoré sú extrémne presné.

  Nepriľnavý povrch

  Prakticky každý vaflovač je na plochách na pečenie vybavený nepriľnavým povrchom. Lacnejšie modely sú však náchylné na poškriabanie a pred pečením je ich aj tak potrebné natrieť malým množstvom oleja. Drahšie modely sa väčšinou už môžu pochváliť naozaj kvalitným povrchom, na ktorý sa cesto neprichytí ani vtedy, keď nepoužijete žiaden olej.

  Svetelné kontrolky

  Svetelné kontrolky informujú obyčajne o dvoch veciach. O tom, že je vaflovač zapnutý a o tom, či je zohriaty na správnu teplotu. Ak vaflovač kontrolky nemá, musíte sa spoľahnúť na svoj odhad, ktorý však nemusí byť vždy správny a vafle sa neupečnú tak ako majú.

  Zvukový signál skončeného pečenia

  Ak sa vám občas stane, že na jedlo v kuchyni zabudnete, nájdite si vaflovač, ktorý vás na skončenie pečenia upozorní zvukovým signálom. Takto vám nikdy žiadna vafľa neprihorí. Týmto doplnkom však nanešťastie disponujú obyčajne iba drahšie modely.

  Tepelne izolované rukoväte

  Modely zo strednej a vysokej cenovej kategórie sú obyčajne doplnené tepelne izolovanými rukoväťami. Pri pečení tak nestúpa nebezpečne ich teplota a vám nikdy nehrozí žiadne popálenie rúk.

  Skladovanie

  Každá gazdinka vie, že miesta v kuchyni nikdy nie je dosť. Preto je v prípade vaflovača vhodné zvoliť model, ktorý je možné skladovať vo vertikálnej polohe. Takto ho jednoducho schováte aj v malej skrinke, či zásuvke.

  Najpredávanejšie vaflovače podľa Heureky

  Zdieľajte článok

  Ohodnoťte článok

  Celkové hodnotenie: 4.9 (10 hlasov)

  Autor článku

  Dominika Halusková
  Dominika Halusková

  Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

  Podobné články

  Diskusia u článku

  Pridať komentár

  Pridať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Pridať komentár