Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie UV lampy na nechty

1. 11. 2022 Aktualizované

Ak máte záujem si krásne gélové nechty modelovať doma, či dokonca sa tomu venovať profesionálne, potrebné je zaobstarať si lampu na nechty. Aby sme vám uľahčili jej výber, pripravili sme praktického nákupného sprievodcu. Ponúkame vám výsledky porovnávacieho testu najlepších lámp na gélové nechty a návod, ako vybrať ideálnu lampu podľa vašich potrieb. Na prvé mieto sme zaradili UV/LED lampu BEURER-MP48.

Najlepší celkovo

Kvalitná UV/LED lampa na nechty stvorená pre náročné zákazníčky.

Najlepší pomer cena/výkon

UV/LED lampa na nechty s vynikajúcim pomerom ceny a kvality.

Najlepšia lacná

Lacná UV/LED lampa na nechty, ktorej nechýba dostatočný výkon, časovač ani displej.

Najlepšie UV lampy na nechty

Recenzia: UV/LED lampa na nechty BEURER-MP48

BEURER-MP48 recenzia Pre náročných

Typ: UV/LED | Výkon: 24 W | Počet diód: 18 | Časovač: áno | Senzor pohybu: nie | Farba: biela | Rozmery: 18,5 × 16,7 × 7,5 cm | Hmotnosť: | Približná cena: 50 €

Klady
 • Vysoká kvalita prevedenia
 • Vytvrdnutie UV a LED gélov
 • Časovač s 3 úrovňami nastavenia
 • 18 výkonných LED diód
 • Jednoduché používanie
Zápory
 • Vyššia cena
 • Nemá senzor pohybu

Ak máte záujem o vysokú kvalitu, naším odporúčaním je UV/LED lampa na nechty BEURER-MP48. Ide o profesionálnu lampu na gélové nechty, ktorej kvality ocenia i náročnejšie zákazníčky na domáce použitie.

Lampa je skvelou pomôckou na dokonalú a rýchlu úpravu gélových nechtov. Vo vnútri prístroja sa nachádza až 18 výkonných LED diód. Tunelová konštrukcia lampy a reflexná základná doska zabezpečujú spoľahlivé a rovnomerné vytvrdnutie nechtov. Lampa je určená na vytvrdnutie UV a LED gélov.

Lampa poteší jednoduchým používaním a praktickými nastaveniami. Užitočnou je funkcia časovača. Na výber máte 3 rôzne doby nastavenia, po ktorých sa lampa na gélové nechty automaticky vypne (30, 60 a 120 sekúnd). Potešením je taktiež moderný čistý dizajn v kompaktných rozmeroch. Lampa od značky BEURER predstavuje kvalitný a spoľahlivý výrobok, k čomu prispieva odolný a ľahko ošetrujúci povrch.  Počítať je ale potrebné s vyššou cenou.

Recenzia: Esperanza EBN006 Topaz

Esperanza EBN006 UV lampa na nechty Recenzia Zlatý stred

Typ: LED/UV | Výkon: 48 W | Počet diód: 23 | Časovač: áno | Senzor pohybu: áno | Farba: biela | Rozmery:  | Približná cena: 25 €

Klady
 • Výhodný pomer ceny a kvality
 • Pohybový senzor, časovač, displej
 • Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť
 • Pekný dizajn
Zápory
 • Žiadne sme nenašli

Lampa na gélové nechty Esperanza EBN006 Topaz patrí medzi dostatočne výkonné UV/LED modely, ktoré zoženiete za veľmi výhodnú cenu. A to vrátane obľúbenej výbavy – pohybového senzoru a displeja.

Najprv sa však zamerajme na to najdôležitejšie. Lampa na nechty disponuje 23 diódami, ktoré vyžarujú bielo svetlo. Sú rovnomerne rozmiestnené, pričom ich celkový výkon je 48 W. Hodí sa všetky hybridné, akrylové a gélové laky; na manikúru i pedikúru.

UV/LED lampa má ergonomický tvar, taktiež nízku hmotnosť i kompaktné rozmery, vďaka čomu ju bez ťažkostí vezmete so sebou. Spoľahnúť sa môžete aj na jednoduché používanie. Ako sme už v úvode v stručnosti spomenuli, prácu uľahčuje senzor pohybu a LCD displej s ukazovateľom času. Automatické vypnutie možno nastaviť po 30, 60 a 99 sekundách.

Vzhľadom na pomer ceny a kvality, prakticky nemáme čo vyčítať. Navyše, bonusom je síce jednoduchý, ale zato pekný dizajn s oblými krivkami.

Recenzia: ISO 6462 Dual

ISO 6462 Dual UV lampa na nechyt Recenzia Lacný základ

Typ: UV/LED | Výkon: 48 W | Počet diód: 24 | Časovač: áno | Senzor pohybu: áno | Farba: biela | Rozmery: 22,5 × 19 × 11 cm | Približná cena: 16 €

Klady
 • Nízka cena
 • Senzor pohybu
 • Časovač s LCD displejom
 • Ľahká a kompaktná
Zápory
 • Prihliadajúc na cenu žiadne

Ak hľadáte UV lampu na nechty na menej náročné používanie, nižšia cenová kategória bude zrejme prvým parametrom výberu. Dobrou správou je, že aj v týchto vodách ulovíte model s dobrým výkonom aj praktickou výbavou. Ukážkovým príkladom je lampa na nechty ISO 6462, ktorá vytvrdí všetky druhy gélov i gél lakov – UV aj LED. Napájaná káblom, ktorým tečie energia do 24 LED diód. Spoločne vykazujú výkon 48 W, čo znamená rýchle schnutie.

A čo funkcie? Lampa na nechty ponúka všetko to, čo bežný používateľ vyžaduje. Senzor pohybu spustí diódy vložením ruky, časovač zase svetlo vypne po zvolenom čase, ktorý si nastavíte pomocou LCD displeja. Na výber sú 4 varianty – 10, 30, 60 a 99 sekúnd. Ovládanie je tak pohodlné, k čomu prispieva umiestnenie displeja a tlačidiel v prednej časti.

Recenzovaná lampa na nechty síce nie je cestovný model, ale nepýta si veľa miesta. S hmotnosťou čosi nad 400 gkompaktnými rozmermi sa hravo schová do tašky. Výhodou je i magnetické odnímateľné dno pre ľahšiu údržbu.

Porovnanie najlepších UV lámp na nechty

BEURER-MP48 Esperanza EBN006 Topaz ISO 6462 Dual NeoNail LED Lamp 10W Verk Sun Mini 15668  Esperanza AMETHYST
BEURER-MP48 recenzia Pre náročných Esperanza EBN006 UV lampa na nechty Recenzia Zlatý stred ISO 6462 Dual UV lampa na nechyt Recenzia Lacný základ Verk Sun Mini 15668 UV lampa na nechty Recenzia Esperanza EBN005 AMETHYST
Približná cena 50 € 25 € 16 € 24 € 5 € 28 €
Typ UV/LED LED/UV UV/LED LED UV/LED UV/LED
Výkon 24 W 48 W 48 W 10 W 18 W 54 W
Počet žiariviek/diód 18 23 24 12 6 36
Časovač áno áno áno áno áno áno
Senzor pohybu nie áno áno áno nie áno
Farba biela biela biela biela ružová/biela biela
Rozmery 18,5 × 16,7 × 7,5 cm 22,5 × 19 × 11 cm 20,5 × 10,5 × 6,6 cm 13,1 × 6,7 × 5,7 cm
Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena

Najpredávanejšie UV lampy na nechty podľa Heureky

Ako vybrať UV lampu na nechty

Na trhu dnes nájdete rozmanitú ponuku lámp na nechty. Nie sú to iba UV lampy, ale i modernejšie a veľmi obľúbené LED lampy na nechty, či ich kombinácie. Netreba sa ale obávať žiadneho náročného výberu. Stačí sa zamerať na niekoľko kľúčových parametrov, ktorými vás prevedieme v nasledujúcej časti nákupného sprievodcu.

O tom, ktorá lampa na gélové nechty je pre vás ideálna, rozhoduje najmä to, na aké použitie bude slúžiť. Či iba na domáce pre seba, alebo budete nechty modelovať aj kamarátkam, či sa tomu venovať profesionálne. Práve od toho sa bude odvíjať jej požadovaný výkon, funkcie a samozrejme i cenovka.

Typy

Na začiatku nákupu stojí rozhodnutie, aký typ lampy na nechty si zvoliť. Na výber máte niekoľko odlišných technológií. Najprv si preto povedzme, v čom sa od seba jednotlivé druhy odlišujú a aké sú ich výhody a nevýhody.

UV lampa na nechty

Klasickým typom je UV lampa na nechty, fungujúca na princípe ultrafialového svetla. Stretnúť sa s ňou môžete v mnohých domácnostiach, ale i nechtových štúdiách, ktoré preferujú štandardné postupy. Jej prednosťou je predovšetkým najnižšia cena a to, že používať ju možno na vytvrdnutie všetkých druhov gélov a gél lakov. Naopak, hlavným negatívom je nevyhnutnosť občasnej výmeny UV žiariviek. Ich životnosť sa pozvoľna skracuje v závislosti od frekvencie používania. Vytvrdnutie gélu v UV lampe na nechty trvá okolo 2 až 4 minút, čo je oproti konkurenčným typom dlhší čas.

LED lampa na nechty

Novší a pokročilejší typ lámp na nechty prináša oproti predošlému hneď niekoľko výhod. LED lampa na nechty pracuje omnoho efektívnejšie. Vytvrdnutie gélu je niekoľko násobne rýchlejšie – trvá iba približne 30 sekúnd. Veľkou prednosťou je výdrž LED diód, ktoré sú schopné svietiť 30 až 50-tisíc hodín. Životnosť LED diód je prakticky neobmedzená. Lampa síce stojí viac peňazí, ale nevyžaduje žiadne dodatočné náklady. LED diódy majú navyše nízku spotrebu energiu a sú šetrné voči životnému prostrediu. Nevýhodou je to, že používať je nevyhnutné iba gély určené pre LED lampy. Naopak, UV gél v nej nevytvrdne.

Duál UV/LED lampa na nechty

Výhodným riešením dilemy UV alebo LED je zvoliť si duálnu UV/LED lampu. Ide o multifunkčné zariadenie, ktoré kombinuje výhody oboch technológií. Veľkou prednosťou použitia UV/LED diód je to, že umožňujú vytvrdnutie všetkých druhov materiálov – UV gélu, LED gélu, gél laku. Vďaka tomu je práve tento typ lampy v súčasnosti najžiadanejší. Prispieva k tomu i rýchle schnutie materiálov a dlhá životnosť lámp. Používanie duál lampy je rovnako jednoduché ako predošlých typov. Vhodná je na domáce aj profesionálne použitie.

CCFL lampa na nechty

Na trhu sa stretnete aj s technológiou CCFL. Pod skratkou sa skrýva názov Cold Cathode Fluorescent Lamp. Ide o fluorescenčný zdroj svetla so studenou katódou, ktorý premieňa elektrickú energiu na svetlo s vysokou efektívnosťou. Účinnú kombináciu predstavuje CCFL špirála a LED diódy. Prednosťou je rýchle a rovnomerné vytvrdnutie všetkých typov materiálov.

Klasické alebo cestovné

Úlohu pri výbere zohrávajú aj veľkosť a jednoduchosť prenášania lampy. A to v závislosti od toho, či ju plánujete používať iba doma/v nechtovom štúdiu, alebo vziať so sebou na cesty.

Okrem lámp štandardných rozmerov máte totiž na výber aj mini lampy, ktoré sa vám pohodlne zmestia do kabelky, či dokonca vreckové modely. V tomto prípade je vhodné zvážiť kúpiť si lampu, ktorá nevyžaduje napájania z elektrickej siete, ale postačia jej batérie (typ AA alebo AAA), prípadne jej energiu dodáte pomocou USB kábla. Počítať je potrebné s tým, že poskytne najslabší výkon a väčšinou iba základnú funkciu.

Naopak, klasické lampy určené na domáce alebo profesionálne použitie disponujú nielen vyšším výkonom, ale i širšou ponukou praktických funkcií. Vhodné je zvážiť vybrať si UV lampu na nechty s väčšími rozmermi, ktorá umožňuje pod svetlo vložiť obe ruky súčasne. Ideálne v prípade, ak gélové nechty často modelujete aj svojím kamarátkam, alebo sa tomu venujete profesionálne.

Lampy na nechty recenzia

Výkon

Výkon (udávaný vo wattoch), patrí medzi dôležité technické parametre výberu UV lampy. Práve táto hodnota významne ovplyvňuje to, za aký dlhý čas gél na nechte vytvrdne. Lampy disponujú výkonom už od niekoľkých wattov až po niekoľko desiatok.

Podľa výkonu možno UV lampy na nechty rozdeliť do niekoľkých kategórii:

 • Výkon 9 W – minilampy, ideálne na cestovanie, či menej frekventované používanie pre jednu osobu.
 • Výkon 36 W – štandardná lampa na domáce použitie, poskytuje najlepší pomer medzi cenou a výkonom.
 • Výkon 45 W – výkonná lampa umožňujúca profesionálne použitie, vhodná aj pre dámy, ktoré často modelujú nechty kamarátkam.

Funkcie

Pri výbere lampy si všímajte, akými rôznymi užitočnými funkciami je vybavená. Zatiaľ, čo základné modely plnia iba hlavnú úlohu, pokročilejšie modely poskytujú viacero možností nastavenia či doplnkových funkcií. Niektoré uľahčujú ovládanie lampy, iné dokonca rozširujú možnosti jej použitia. Na výber máte:

 • Časovač – umožňuje nastaviť automatické vypnutie lampy po nastavenom čase. Jednotlivé modely poskytujú rôzne doby nastavenia, napr. po 30, 60 alebo 120 s.
 • Pohybový senzor – vďaka snímaču lampa funguje automaticky a počas modelovania nechtov netreba nič nastavovať. Lampa sa automaticky rozsvieti, keď pod ňu vložíte ruku, a po vytiahnutí sa sama vypne.
 • Zabudovaný ventilátor/sušička – lampa na nechty vďaka tejto vymoženosti umožňuje rýchlejšie schnutie lakov.
 • Zvuková signalizácia – upozorňuje na ukončenie práce.
 • Náhradné žiarivky – potešením je, ak v balení UV lampy na nechty nájdete náhradné žiarivky.

Displej

Užitočným doplnkom, ktorý býva súčasťou najmä lámp so širšou ponukou funkcií, je displej. Ak si zvolíte práve takýto model, displej vám ukáže všetky dôležité informácie o nastaveniach lampy. Užitočnou funkciou je najmä zobrazovanie času do vytvrdnutia gélu. Počítať je potrebné s tým, že displej u väčšiny lámp nenájdete a bývajú ním vybavené predovšetkým drahšie, profesionálne modely.

Dizajn

Krásny môže byť nielen výsledok modelácie gélových nechtov, ale i samotná lampa na nechty. Tie sú najčastejšie vyrobené z plastu, pričom ponúkajú výber rôznorodých dizajnov, farieb a tvarov. Zvoliť si môžete konštrukciu pripomínajúcu tunel, alebo minimalistickejší dizajn v tvare mosta. Stretnúť sa ale môžete i s menej typickými prevedeniami, napríklad v tvare polmesiaca. Paleta farieb najčastejšie obsahuje bielu, ružovú, modrú či čiernu. Ale výrobcovia ponúkajú i mnohé ďalšie odtiene, vďaka čomu môžete lampu na nechty poľahky zladiť s ostatným príslušenstvom na modeláciu nechtov.

Sady – komplety

Výhodnou voľbou pre vás môže byť kúpa sady, v ktorej nájdete všetko potrebné na modelovanie gélových nechtov. Okrem UV alebo LED lampy na nechty sa v nej nachádza viacero gélov, štetcov, nálepky, ozdoby a všetky ostatné pomôcky. V obchodoch nájdete štartovacie sady pre začiatočnícky aj profesionálne komplety. Kúpiť si môžete aj samostatné sady na gélové nechty bez lampy.

Náš tip

K starostlivosti o krásu tela patria aj elektrické pilníky na nechty a brúsky na päty. Ako ich správne vybrať a ktoré sú najlepšie vám poradíme v tomto článku.

Kde kúpiť lampy na nechty

Široký výber lámp na gélové nechty nájdete najmä v špecializovaných e-shopoch zameraných na produkty oblasť krásy. To, v ktorom sa oplatí nakúpiť, najjednoduchšie zistíte na Heureke. Pohromade tam nájdete ponuky na  lampy na nechty od desiatok predajcov, porovnáte si ceny a prečítate recenzie zákazníkov. Ak preferujete nákupy u známych a dlhodobo osvedčených predajcov, odporúčame kliknúť na Alzu. Na jej stránkach nájdete cenovo rozmanitú ponuku lámp na nechty pre začiatočníčky i náročné zákazníčky.

Najobľúbenejšie značky lámp na nechty

Esperanza

Výrobca Esperanza jednoznačne patrí medzi najobľúbenejšie značky lámp na nechty. Vďačí za to najmä výhodnému pomeru medzi kvalitou a cenou. Ponúka pritom veľmi široký sortiment v rôznych cenových kategóriách – od základných modelov až po profesionálne a vynikajúco vybavené lampy na nechty. Bonusom navyše je vydarený dizajn v rôznych farbách.

esperanza logo

Beauty Relax

Česká značka, ktorá ponúka pestrú paletu produktov a moderných technológií z oblasti zdravia a krásy. Nechýbajú ani prístroje na manikúru a pedikúru, v rámci ktorých nájdete i elektrickú sušičku a UV lampu na nechty. Poteší pekným farebným prevedením a nesklame ani cenou.

beautyrelax logo

Beurer

Dlhoročná nemecká firma, ktorá vyrába množstvo rôznorodých produktov v oblasti zdravotníckych pomôcok a krásy. Pochváliť sa môže precíznou nemeckou kvalitou a technologickými inováciami. To platí aj o lampách na nechty, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo na trhu nájdete. Výrobca im doprial skvelú výbavu i štýlový dizajn.

beurer logo

Ceny

Cenovka lampy na nechty závisí najmä od toho, či ide o model určený na domáce použitie alebo do nechtového štúdia. Najlacnejšie lampy kúpite už za zopár eur. Následne cena rastie najmä s výkonom, funkciami a kvalitou prevedenia až na desiatky eur.

Do 10 eur

V najnižšej cenovej kategórii nájdete najmä malé a cestovné lampy na nechty, ideálne na na dovolenku či internát. Počítať musíte s najslabším výkonom a zabudnúť treba na doplnkové funkcie. Slabinou je aj nižšia kvalita použitých materiálov a ich spracovania, dôsledkom čoho je kratšia životnosť prístroja.

Od 10 do 40 eur

Práve v tejto cenovej kategórii sa nachádzajú najpredávanejšie lampy na nechty, ideálne na domáce použitie. Poskytujú najlepší pomer cena vs. výkon, ktorý vystačí pre vás i vaše kamarátky. Potešením je kvalitnejšie spracovanie prístroja, praktické funkcie aj krajší dizajn.

Nad 40 eur

Horná cenová kategória patrí predovšetkým nechtovým štúdiám. Ale priplatiť si odporúčame aj náročným zákazníčka na časté používanie. Lampa na nechty sa im za eurá navyše odvďačí špičkovou kvalitou, vysokým výkonom, displejom, rôznymi praktickými funkciami uľahčujúcimi jej používanie a taktiež štýlovým dizajnom.

Najpredávanejšie UV lampy na nechty podľa Heureky


Použité zdroje:

https://nechtovyraj.sk/Blog/navody-a-rady/ako-vybrat-lampu-na-nechty-poradime
https://www.top-nechty.sk/blog/navody-ako-na-to/ako-si-vybrat-lampu-na-nechty-id4
https://www.top-nechty.sk/blog/navody-ako-na-to/dual-lampa-na-nechty—komfortna-kombinacia

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.9 (8 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár