Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Nezařazené

Najlepšie sci-fi knihy

11. 10. 2023 Aktualizované

Sci-fi knihy vás prenesú do celkom iného sveta. Funguje v nich to, čo v skutočnom svete nie. Vystupujú v nich nereálne postavy, často sa stretávame s technológiami, ktoré nepoznáme.

Kto miluje sci-fi žáner, netreba mu ho nijako zvlášť predstavovať. Má svojich obľúbených spisovateľov, skutočné skvosty vo svojej knižnici. Ak však patríte k tým, ktorí sa práve rozhodlisvoju čitateľskú skúsenosť rozšíriť aj o vedeckú fantastiku, možno sa dáte zlákať naším výberom top 10 sci-fi kníh.

Najlepšie sci-fi knihy

Názov Parametre
TOP sci-fi knihy
1. Temná hmota Temná hmota Žáner: sci-fi knihy
Autor: Blake Crouch
Počet strán: 360
Do obchodu
2. Tajomný gén Atlantídy Tajomný gén Atlantídy Žáner: sci-fi knihy
Autor: A. G. Riddle
Počet strán: 360
Do obchodu
3. Odpor Odpor Žáner: sci-fi knihy
Autor: Stephen King
Počet strán: 1080
Do obchodu
4. Hry o život

Hry o život (trilógia)

Žáner: sci-fi knihy
Autor: Suzanne Collins
Počet strán: 392
Do obchodu
5. Stopárov sprievodca galaxiou Stopárov sprievodca galaxiou Žáner: sci-fi knihy
Autor: Douglas Adams
Počet strán: 1040
Do obchodu
6. Nadácia na rozhraní Nadácia na rozhraní – Nadácia 4 Žáner: sci-fi knihy
Autor: Isaac Asimov
Počet strán: 472
Do obchodu
7 Príbeh služobníčky Príbeh služobníčky Žáner: sci-fi knihy
Autor:Margaret Atwood
Počet strán: 344
Do obchodu
8. Božský imperátor Duny Duna 4: Božský imperátor Duny
Žáner: sci-fi knihy
Autor: Herbert Frank
Počet strán: 352
Do obchodu
9. Smrteľné stroje Smrteľné stroje Žáner: sci-fi knihy
Autor: Philip Reeve
Počet strán: 312
Do obchodu
10. Metro 2033 Metro 2033  Žáner: sci-fi knihy
Autor: Dmitry Glukhovsky
Počet strán: 352
Do obchodu

Najlepšie sci-fi knihy – recenzie troch najlepších

Temná hmota – recenzia sci-fi knihy

Temná hmota

Ak hľadáte skutočne skvelý sci-fi príbeh, vezmite do rúk knihu Temná hmota. Na 360 stranách sa rozvíja pútavý príbeh fyzika Jasona Dessena. Žije v idylickom vzťahu s manželkou, miluje svojho syna, naoko ničím nezaujímavý týpek. V minulosti to však bol uznávaný vedec, ktorý však pre svoju rodinu skončil s vedeckou dráhou. Jeden večer sa vyberie do neďalekého baru na priateľovu oslavu, no domov sa už nevráti. Prepadnú ho cudzí ľudia, po prebudení sa ocitá na lôžku v akomsi výskumnom ústave a… Nebudeme prezrádzať.

Príbeh má všetky prvky sci-fi. Nechýbajú paralelné svety, kvantová fyzika, aj hyperkocka, ktorá slúži ako akýsi priechod medzi jednotlivými svetmi. Temná hmota je príbeh o tom, ako rozhodnutie jedného človeka dokáže ovplyvniť nielen jeho život a život rodiny, ale zasahuje aj do fungovania sveta.

Americký autor a scenárista Blake Crouch píše pútavým štýlom, čitateľa zaujme hneď v prvej kapitole. Vystupňuje napätie, získa si vás, po prečítaní knihy budete chcieť viac. Odporučiť vám môžeme niektorú ďalšiu knihu z desiatky Crouchových diel.

Tajomný gén Atlantídy – Záhada pôvodu

Tajomný gén Atlantídy

A.G.Riddle predstavil čitateľom svoju fantáziu práve v sérii o Atlantíde, ktorá je jeho prvotinou. V Riddlovom triptychu nájdete naozaj všetko, nechýba ani zápletka s romantickým nádychom. Táto fantastika kombinuje niekoľko výrazných prvkov: apokalyptickú víziu sveta, cestovanie v čase aj naprieč vesmírom, utopistické ilúzie a pod.

Hlavnými postavami sú vedkyňa a agent tajnej organizácie. Stoja proti mocnej organizácii, ktorá chce za každú cenu nájsť gén Atlantídy, pričom ide rovno cez mŕtvoly. Dej začína gradovať hneď v prvej kapitole a vy sa tak ani nenazdáte a už ste vtiahnutí priamo do príbehu. Autor vás privedie do rôznych kútov sveta, jednotlivé kapitoly vás striedavo presunú do Číny, Indonézie alebo napríklad i do chladnej a neľútostivej Antarktídy.

Kniha sa číta ľahko, prevládajú v nej dialógy, ktoré Riddle kombinoval s akčnými scénami. Tými veru nešetril. Preto počítajte s tým, že ak raz vezmete knihu do ruky, nepustíte ju, kým sa neprelúskate všetkými 144 kapitolami.

Odpor – klasická sci-fi kniha od klasika science fiction

Odpor
Vírus super chrípky je to, čo sa postará o rapídny pokles civilizácie. Svojím spôsobom za to môže otec mladej rodiny, aj jeho pričinením vírus unikne z nedostatočne chráneného laboratória. Ti, čo prežijú, majú iba dve voľby. Buď sa pridajú k tajomnému temnému mužovi, ktorého poslúchajú aj vrany, vlci či iné neprirodzené tvory. Alebo svoj život zveria do rúk staručkej žene, ktorá žije sama v domčeku uprostred kukuričných polí. Príbeh má všetko, čo by poriadna kingova sci-fi mala mať. Bude vás držať v napätí od prvej stránky do posledného slova.

Ďalšia výborná kniha z pera Stephena Kinga. Výborne napísaný postapokaliptický príbeh plný akcie a zvratov. Čo o nej hovoria čitatelia? Požičali sme si slová z jednej recenzie, kde čitateľ hovorí:„Kniha vás vtiahne do deja, s postavami sa zžijete až tak do hĺbky, že spolu s nimi pocítite na lícach páľavu po výbuchu, chlad nemilosrdnej zimy zarývajúci sa až po nechty, zápach šíriaci sa z temného tunela či vôňu a triviálnu radosť z čerstvo upečeného koláča.“ Kto má rád Kingovky, kniha Odpor by nemala chýbať v jeho zbierke.

 

Knihy sú naozaj súčasťou života, či už tie klasické papierové alebo elektronické. Existuje nespočetné množstvo žánrov (fantasy, romantické, historické, pre deti, pre teenagerov) a my sa im chceme podrobnejšie venovať. Prehľadne to nájdete v našom článku Tipy na 100 najlepších kníh.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 3.0 (1 hlas)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár