Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Dámska spodná bielizeň

Najlepšie samodržiace podprsenky

27. 1. 2023 Aktualizované

Samodržiaca podprsenka, často nazývaná aj nalepovacia podprsenka alebo neviditeľná podprsenka, je skvelou voľbou, ak potrebujete niečo zakryť, získať podporu, na druhej strane nechcete ukazovať nevzhľadné ramienka. Samodržiaca podprsenka bez ramienok a bez chrbtovej časti si vyžaduje určitú zručnosť pri jej nasadení. V nasledujúcom článku si povieme, ako na to. Predstavíme si rôzne typy nalepovacích podprseniek, povieme si niečo o ich výhodách aj nevýhodách. Jednou z obľúbených je samodržiaca podprsenka so sponou vpredu BS 02 Julimex.

Najlepší celkovo

Luxusná čipkovaná samolepiaca podprsenka aj pre väčšie poprsie. S vystuženými košíčkami a kosticami.

Zlatý stred

Pull-ups podprsenka v hebkom látkovom prevedení so skvelými referenciami. Neviditelná podprsenka v telovej farbe.

Najlacnejší

Samolepiaca podprsenka so sponou vpredu vhodná pod večerné šaty aj priliehavé oblečenie.

Najlepšie samolepiace podprsenky

Recenzia: Gala – najlepšia samodržiaca podprsenka push up

Recenzia samodržiaca podprsenka Gala Pre náročných

Typ: push-up, bez ramienok | Farba: čierna | Veľkosti košíčkov: A – D | Materiál: 82 % polyamid, 18 % elastan | Spôsob prichytenia: lepiaci silikón | Push-up efekt: áno | Cena: 50 €

Klady
 • Luxusný dizajn
 • Krásna čierna čipka
 • Push-up efekt
 • Veľkosť košíčkov až do D
 • Vystužené košíčky s kosticami
Zápory
 • Vyššia cena

Aj samodržiaca podprsenka bez ramienok môže byť luxusná. Ak sa nechcete vzdať krásnej a romantickej čipky, práve podprsenka push-up Gala je pre vás tá pravá.

Čipkovaná nalepovacia podprsenka Gala ponúka push-up efekt. Pohodlne nadvihne prsia a pomôže vám vytvoriť krásny príťažlivý dekolt. Perfektne sa hodí k tým šatám, ktoré vám visia na ramienku a čakajú na svoju veľkú chvíľu. Splynie so šatami s hlbokým výstrihom a odhaleným chrbtom, nemusíte sa obávať, že by vykukli nevzhľadné ramienka alebo zapínanie na chrbte.

Podprsenku drží na mieste lepiaci silikón, ktorý je na vnútornej strane podprsenky aj na bočných častiach. Košíčky sú vystužené doplnené o klasické kostice. Nalepovacia podprsenka push-up je obalená krásnou čiernou čipkou, dostupná vo veľkostiach A – D. Samodržiaca podprsenka push-up Gala patrí medzi luxusnú bielizeň, a luxusná je aj jej cena. Je však určená na opakované použitie, za vyššou cenou sa ukrýva vysoká kvalita a dlhá životnosť.

Recenzia: Bye Bra pull-ups – neviditeľná textilná podprsenka

Recenzia samodržiaca podprsenka Bye Bra pull-ups Zlatý stred

Typ: pull-ups, oddelené košíčky | Farba: telový | Veľkosti košíčkov: M, XL | Materiál: 90 % polyamid, 10 % elastan | Spôsob prichytenia: lepiaci silikón | Push-up efekt: nie | Cena: 25 €

Klady
 • Neviditeľné telové prevedenie
 • Pod oblečením takmer nie je vidieť
 • Perfektne priľne ku prsiam
 • Jednoduchá údržba
Zápory
 • Vhodná pre menšie prsia

Ak sa rozhodnete pre samolepiacu podprsenku, určite jeden z dôvodov je ten, aby podprsenka nebola pod oblečením vidieť. A presne túto požiadavku spĺňa neviditeľná textilná podprsenka Bye Bra pull-ups.

Pri kúpe podprsenky získate sadu dvoch samostatných košíčkov, ktoré sa ľahko a pohodlne prilepujú na prsia. Ľahko sa nasadzujú a pri nosení ponúkajú maximálnu slobodu. Košíčky sú textilné a v telovej farbe, teda sú prakticky neviditeľné. Vnútorná časť vystužených košíkov je zo silikónu a má lepiacu vrstvu, ktorá sa ľahko udržiava. Efekt „pull-ups“ znamená, že už pri lepení košíčkov na prsia ich viete pekne vytvarovať, a to tak, že nalepíte najprv spodnú časť košíčka a potom jemným poťahovaním dohora prilepíte zvyšok.

Podprsenka Bye Bra pull-ups je vhodná skôr pre menšie prsia, aj napriek tomuto obmedzenie má svoje fanúšičky. Je určená na opakované používanie, pri správnej starostlivosti vám poslúži dlhý čas.

Recenzia: BS 02 – Julimex – samodržiaca podprsenka so sponou vpredu

Recenzia samodržiaca podprsenka BS 02 Julimex Lacný základ

Typ: so sponou vpredu | Farba: béžová, čierna, biela | Veľkosti košíčkov: A – E | Materiál: 95% polyuretán, 3% polyester, 2% silikón | Spôsob prichytenia: lepiaci silikón | Push-up efekt: áno | Cena: 13 €

Klady
 • Až do veľkosti E
 • Dostupná v troch farbách
 • Poskytuje dostatočnú podporu
 • Hebká na dotyk, jemná k pokožke
 • Výborná cena
Zápory
 • Nič zásadné

Nalepovacia podprsenka, ktorá dokonale splynie s vašimi prsami. Zverte sa jej, samodržiaca podprsenka BS 02 Julimex bude držať na svojom mieste aj po niekoľkých hodinách. Buďte atraktívna za každých okolností!

Podprsenka je hebká na dotyk aj vďaka jemnému mikrovláknu. Vďaka tomu, že nemá ramienka ani zapínanie vzadu, je vhodná k outfitom s odhalenými ramenami, hlbokým výstrihom na chrbte aj pod priliehavé oblečenie. Klasický model samonalepovacej podprsenky so sponou vpredu sa ľahko nasadzuje na prsia, a zároveň im dodáva dostatočnú podporu. Perfektné drží vďaka špeciálnemu lepidlu z vnútornej časti.

Neviditeľná podprsenka BS 02 Julimex je dostupná v troch základných farbách – béžová, čierna a biela. Vhodná pre menšie aj väčšie prsia až do veľkosti košíčkov E. Priaznivá je aj jej cena, niet divu, že sa radí medzí najobľúbenejšie samodržiace podprsenky.

TOP 7 najlepších samolepiacich podprseniek

TOP samodržiace podprsenky
Gala

Krásna samolepiaca podprsenka s push-up efektom ozdobená provokatívnou čiernou čipkou.

Krásna samolepiaca podprsenka s push-up efektom ozdobená provokatívnou čiernou čipkou.

Aktuálna cena
Bye Bra pull-ups

Dvojdielna lepiaca podprsenka v telovej farbe, ktorú pod oblečením takmer nie je vidieť.

Dvojdielna lepiaca podprsenka v telovej farbe, ktorú pod oblečením takmer nie je vidieť.

Aktuálna cena
BS 02 Julimex

Samodržiaca podprsenka push up dostupná v troch farbách až do veľkosti E.

Samodržiaca podprsenka push up dostupná v troch farbách až do veľkosti E.

Aktuálna cena
U-style Bra New

Samodržiace podprsenka v U-style ponúka diskrétne riešenie pod šaty s hlbokým výstrihom a odhaleným chrbtom.

Samodržiace podprsenka v U-style ponúka diskrétne riešenie pod šaty s hlbokým výstrihom a odhaleným chrbtom.

Aktuálna cena
Jumilex WOW

Výnimočná neviditeľná podprsenka s push-up efektom so šnurovaním vpredu pre nastavenie veľkosti.

Výnimočná neviditeľná podprsenka s push-up efektom so šnurovaním vpredu pre nastavenie veľkosti.

Aktuálna cena
WINGS-BRA

Podprsenka samodržiaca v štýle „bardotka“ s vytvarovanými košíčkami a nalepovacími krídelkami.

Podprsenka samodržiaca v štýle „bardotka“ s vytvarovanými košíčkami a nalepovacími krídelkami.

Aktuálna cena
Julimex PS-01

Neviditeľná podprsenka v podobe push-up nálepiek poprsie ľahko pozdvihne. V balení 2 páry.

Neviditeľná podprsenka v podobe push-up nálepiek poprsie ľahko pozdvihne. V balení 2 páry.

Aktuálna cena

 

Názov Popis
TOP samodržiace podprsenky
1. samodržiaca podprsenka Gala Gala Push-up podprsenka Krásna samolepiaca podprsenka s push-up efektom ozdobená provokatívnou čiernou čipkou. Do obchodu
2. samodržiaca podprsenka Bye Bra pull-ups Bye Bra pull-ups Pull-ups podprsenka Dvojdielna lepiaca podprsenka v telovej farbe, ktorú pod oblečením takmer nie je vidieť. Do obchodu
3. samodržiaca podprsenka BS 02 JULIMEX BS 02 Julimex So sponou vpredu Samodržiaca podprsenka push up dostupná v troch farbách až do veľkosti E. Do obchodu
4. samodržiaca podprsenka U-style Bra New U-style Bra New Podprsenka v U štýle U-style samodržiaca podprsenka ponúka diskrétne riešenie pod šaty s hlbokým výstrihom a odhaleným chrbtom. Do obchodu
5. samodržiaca podprsenka Jumilex WOW Jumilex WOW So šnurovaním Výnimočná neviditeľná podprsenka s push-up efektom so šnurovaním vpredu pre nastavenie veľkosti. Do obchodu
6. samodržiaca podprsenka WINGS-BRA WINGS-BRA S transparentnými krídelkami Podprsenka samodržiaca v štýle „bardotka“ s vytvarovanými košíčkami a nalepovacími krídelkami. Do obchodu
7. samodržiaca podprsenka JULIMEX PS-01 Julimex PS-01 Push-up nálepky Neviditeľná podprsenka v podobe nálepiek poprsie ľahko pozdvihne. V balení 2 páry. Veľkosť A – D. Do obchodu

Najlepšie samodržiace podprsenky podľa Heureky

Ako si vybrať samodržiacu podprsenku

Chvíle, keď si my ženy môžeme dovoliť chodiť bez podprsenky, považujeme za výnimočné. Nič nás netlačí a neobmedzuje. Na druhej strane sú príležitosti, ktoré si nosenie podprsenky jednoducho vyžadujú. Práca a pracovné stretnutia, večierky, plesy a iné spoločenské udalosti. Niekedy práve podprsenka kazí finálny výsledok, najmä, ak máte na večer pripravené šaty, v ktorých budete mať odhalené plecia a holý chrbát.

Prilepovacia podprsenka je univerzálna a stáva sa stálicou v našom šatníku. Nie je však podprsenka ako podprsenka. Mnoho samolepiacich podprseniek má nízku kvalitu, je vyrobených z lacných materiálov, a preto tu nemôžeme hovoriť o dlhej životnosti. Poradíme vám, ako si vybrať a čo si pri kúpe všímať.

Žena so samolepiacou podprsenkou

Pod šaty a topy – využitie neviditeľnej podprsenky

Neviditeľná nie je celkom presné označenie. Aj takúto podprsenku je vidieť. Ide o typ spodnej bielizne, ktorá nemá ramienka ani chrbtovú časť, a ktorá sa pripevňuje na miesto vďaka priľnavým košíčkom. Bola navrhnutá a vyrobená za účelom podpory poprsia, tiež dokáže dodať dekoltu krajší vzhľad. V podstate funguje ako bežná podprsenka, no má svoje špecifiká. Tu je niekoľko typov, kedy vám samodržiaca podprsenka bez ramienok urobí najlepšiu službu:

Topy a šaty bez ramienok – zabudnite na gélové ramienka. Tie sa ľahko deformujú a vždy ich je vidieť. Stavte radšej na samodržiacu podprsenku, ktorá má navyše dokonalý formujúci efekt.

Topy a šaty s hlbokým výstrihom na chrbte – ak si zvolíte šaty bez chrbtovej časti, určite ste si vedomá toho, že máte svetu čo ukázať. Perfektný výsledok získate, ak si pod šaty oblečiete prilepovaciu podprsenku.

Topy a šaty s viazaním okolo krku – špecifický typ šiat si vyžaduje špecifické riešenie spodnej bielizne. Aj v tomto prípade je najlepšou voľbou prilepovacia podprsenka. Pri jej výbere majte na mysli strih šiat. Takéto šaty väčšinou majú voľný predný diel, ktorý sa zaväzuje za krkom. Nielen chrbát ostáva holý, pomenej látky je aj na bokoch, pod pazuchami. Preto potrebujete podprsenku, ktorá nebude nikde vykúkať.

Topy a šaty s hlbokým výstrihom – aj pre takéto šaty existujú samonalepovacie podprsenky. Vyskúšajte neviditeľnú podprsenku so silikónovými nálepkami zakrývajúce prsné dvorce.

Dráždivé priesvitné topy a šaty – ak si zvolíte takéto šaty, predpokladom je, že máte dokonalú postavu a prsia, ktoré si z gravitácie nič nerobia. Samozrejme, môžete ísť bez podprsenky, no aby ste nepôsobili lacno, odporúčame samodržiacu podprsenku, ktorá zakryje, čo má.

Nalepovacia podprsenka vs. podprsenka bez ramienok

Čo je podprsenka bez ramienok? Ako už názov napovedá, ide o podprsenky bez ramienok. Zvyčajne sú so zapínaním na chrbte, no nájdu sa aj modely, ktoré sa zapínajú vpredu. Podprsenky bez ramienok majú silikónovú alebo gumenú podšívku, ktorá poskytuje správnu podporu prsiam, citeľne väčšiu, ako dokážu samodržiace podprsenky. Väčšina podprseniek bez ramienok sa dodáva s tvarovanými košíčkami a kosticami. Sú najlepšou voľbou pre ženy, ktoré hľadajú alternatívu k tradičným podprsenkám. Môžete ich nosiť pod oblečením bez rukávov alebo pod tielkami a šatami so špagetovými ramienkami.

Nalepovacia podprsenka je zas ideálna k odvážnejšiemu outfitu, k modelom s holým chrbtom a odhalenými ramenami. Poskytuje maximálnu slobodu bez pásika zarezavajúceho sa do chrbta. Mnohé poskytujú dostatočnú podporu, treba si však vybrať správne.

Podprsenka bez ramienok Nalepovacia podprsenka
Dostačujúca podpora Pocit slobody
S kosticami Takmer neviditeľná
Aj väčšie košíčky K odvážnym outfitom

Samodržiace podprsenky – typy, materiál, farba

Samolepiace podprsenky, hoci nie sú určené na každodenné nosenie, majú čo ponúknuť každej z nás. Ak sa obzeráte po svojej prvej samodržiacej podprsenke, dajte si záležať na jej výbere. Stačí, že zanedbáte čo i len jeden z faktorov, a vaša nová lepiaca podprsenka poputuje rovno do odpadkového koša.

Typy samolepiacich podprseniek

Existuje niekoľko typov. Zoznámte sa s nimi, iba tak si dokážete vybrať podprsenku, ktorá vyhovie vašim požiadavkám.

Klasická samolepiaca podprsenka

Recenzia samodržiaca podprsenka BS 02 Julimex

Samodržiaca podprsenka s tvarovanými košíčkami, ktoré dokonale priliehajú k prsiam a správne ich podporia. Dodáva sa väčšinou s transparentnými krídelkami, vďaka čomu je vhodná pod akékoľvek oblečenie.

Nalepovacia podprsenka v štýle U

Podprsenka bez chrbta poskytuje vynikajúcu podporu. Je vybavená mäkkými košíčkami. Znížená predná časť pridáva na príťažlivosti. Umožňuje nosiť tričko či šaty aj s odvážnejším hlbokým výstrihom.

Samodržiaca podprsenka so sponou vpredu

Tento typ lepiacej podprsenky patrí medzi najobľúbenejšie. Ideálny aj pre väčšie poprsie. Silikónové košíčky pekne držia na mieste. Zapínanie na sponu prsia pekne nadvihne, čím sa efektne vyformuje váš dekolt.

Push-up so šnurovaním vpredu

Táto samodržiaca silikónová podprsenka je výnimočná tým, že ju viete nastaviť podľa potreby. Vpredu nájdete šnurovanie, ktoré môžete uvoľniť alebo stiahnuť viac a prispôsobiť podprsenku tak, aby vám sadla čo najlepšie.

Neviditeľná prilepovacia podprsenka pull-ups

samodržiaca podprsenka dvojdielna

Dvojdielna nalepovacia podprsenka má mäkké košíčky a priľnavú silikónovú vrstvu. Oceníte predovšetkým do outfitov s odhaleným chrbtom a hlbokým výstrihom. Priľnú k prsiam a nádherne ich nadvihnú.

Kryty bradaviek

Sú ideálne pod priesvitné oblečenie. Neposkytujú takmer žiadnu podporu, preto sú vhodné na menšie pevné poprsie. Zvyčajne sa dodávajú vo výhodnom 2 alebo 3 kusovom balení.

Materiál

Materiál priľnavej podprsenky je dôležitým faktorom. Zatiaľ čo niektoré samolepiace podprsenky sa vyrábajú z textilného materiálu, ako je nylon, Lycra alebo rôzne iné kombinácie látok, iné sú vyrobené zo silikónu, ktorý je bezpečný a šetrný k vašej pokožke. Keď sa rozhodujete pre materiál samolepiacej podprsenky, myslíte na svoje pohodlie. Prihliadajte tiež na to, ako vaša pokožka reaguje pri dotyku s rôznymi textíliami a silikónom.

Farba

Účelom samodržiacich podprseniek je neviditeľnosť a intimita. Preto sa väčšina podprseniek dodáva v rôznych odtieňoch kopírujúcich farbu pokožky. Svetlohnedá, tmavohnedá, neutrálna, potom je to zväčša čierna a biela. Niektoré sú ozdobené vzorom, čo im dodáva luxusnú a sexi hodnotu.

Náš tip

Váš večerný outfit bude dokonalý, ak použijete aj špeciálnu sťahovaciu bielizeň. Poradíme vám, ako si vybrať.

Ako si vybrať správnu veľkosť podprsenky

Väčšina samolepiacich podprseniek sa dodáva vo veľkosti A – C, tie prémiovej kvality dokonca do veľkosti E. Aj pri lepiacich podprsenkách platí rovnaký systém určenia veľkosti ako pri klasických podprsenkách s ramienkami. Niektoré dámy, ktoré majú skúsenosti so samodržiacimi podprsenkami, odporúčajú o číslo väčšie, aby prilepovacia podprsenka dokonale priľnula k prsiam.

6 krokov k správnemu nasadeniu samodržiacej podprsenky

Nasadenie samolepiacej podprsenky chce istú zručnosť. Najkomplikovanejšie je nasadenie podprsenky so sponou alebo šunrovaním vpredu, ktorá sa dá rozložiť na dva samostatné košíčky. To isté platí aj pri neviditeľnej pull-ups podprsenke. Nezúfajte, ak sa vám to na prvýkrát nepodarí. Nabudúce si budete v tom istejšia. Stačí, ak budete postupovať podľa našich rád. Začíname!

Čistá pokožka

Samolepiacu podprsenku je najlepšie aplikovať hneď po sprche. Umyte sa, utrite sa, vyvarujte sa použitiu zvlhčovacích mliek a krémov. Vaša pokožka musí byť čistá a úplne suchá, inak lepidlo na podprsenke nebude fungovať.

Oddeľte košíčky

Sponu rozopnite, prípadne rozviažte šnúrky tak, aby ste dostali dva samostatné košíčky. Pred nasadením podprsenky bez chrbta si vždy prečítajte pokyny. Každý výrobca môže odporúčať niečo iné, aby podprsenka z jeho dielne držala čo najlepšie.

Odstráňte ochrannú fóliu

Nájdite okraj priehľadnej plastovej fólie, ktorá chráni lepidlo. Odlepte fóliu. Nevyhadzujte ju. Odložte si ju, aby ste ju mohli opätovne použiť. Samolepiaca vnútorná strana podprseniek totiž potrebuje ochranu, aby lepidlo fungovalo aj pri druhom a každom ďalšom použití.

Prevráťte košíčky naruby

Prevrátenie košíčkov naruby zamedzí vytváraniu bublín, ktoré by ovplyvnili priľnutie podprsenky. Ak nanášate dvojdielnu podprsenku, prevráťte oba košíčky naraz.

Priložte košíčky na prsia

Položte košíček na prsník tak, aby bol vycentrovaný na bradavku. Aby podprsenka sedela čo najlepšie, vyvarujte sa toho, aby ste ju priložili pod prsník. Samolepiaca podprsenka funguje s prsníkom, nie s hrudníkom pod ním. Priložte k prsníku najspodnejšiu časť podprsenky a potom košíček uhlaďte smerom nahor. Majte na pamäti, že čím ďalej sú košíčky od seba, tým väčší a bujnejší dekolt budete mať, keď sa spony spoja. Ak sa vám to na prvýkrát nepodarí, košíček odlepte a začnite odznova. Robte tak dovtedy, kým podprsenku nedostanete tam, kde chcete. Kvalitu a funkciu podprsenky to nijako neovplyvní.

Testado radí

Ak má vaša podprsenka lepkavé bočné krídelká, umiestnite najprv košíček a potom uhlaďte bočné krídelká.

Zapnite prednú sponu alebo zašnurujte šnúrky

Jemne potiahnite spony k sebe a zaistite ich na mieste. Niektoré podprsenky sa dodávajú so zaväzovaním, aby ste ich mohli prispôsobiť veľkosť svojho dekoltu.

Náš tip

Ak je samolepiaca podprsenka správne nasadená, pri pohybe ju takmer necítite. Ak sa však chystáte športovať, odporúčame športovú podprsenku.

Starostlivosť o nalepovaciu podprsenku

Už klasická podprsenka si vyžaduje extra starostlivosť. Odporúča sa buď ručné pranie alebo špeciálne vrecko, ktoré ochráni podprsenku počas prania v práčke. Samodržiaca silikónová podprsenka je na údržbu oveľa citlivejšia. Aby ste ju mohli opakovane použiť, je nutné vyčistiť ju tak, aby ste nepoškodili lepiacu vrstvu. Je to tiež dôležité z hygienického hľadiska, inak môže dôjsť k podráždeniu pokožky, či dokonca k rozmnožovaniu baktérií. Ako na to?

 • Uprednostňuje sa teplá voda, pretože ľahko odstraňuje nečistoty a pot.
 • Na čistenie používajte prípravok či mydlo, ktoré odporúča výrobca. Ak neexistuje špeciálna požiadavka na čistiaci prípravok, vystačíte si s obyčajným jemným mydlom na ruky. Vyhnite sa bielidlám a agresívnym prípravkom.
 • Mydlovú vodu použite najprv na lepiacu časť. Vyčistite ju krúživými pohybmi. Nepoužívajte drsné špongie ani kefy.
 • Teraz do vody ponorte celú podprsenku.
 • Oplachovanie je nevyhnutným krokom. Pre lepší výsledok je v tomto procese najlepšie použiť teplú tečúcu vodu.
 • Na sušenie v žiadnom prípade nepoužívajte sušičku ani fén, vyhnite sa aj uteráku a rôznym utierkam. Najlepšie a najšetrnejšie je sušenie vzduchom. Položte podprsenku na rovnú plochu lepiacou stranou nahor alebo zaveste podprsenku na šnúru a nechajte prirodzene vyschnúť. Chráňte podprsenku pred priamym slnečným žiarením a tepelnými zdrojmi, ako je napríklad radiátor.
 • Podprsenku skladujte vždy v pôvodnom obale. Nezabudnite na lepiacu časť vrátiť pôvodné plastové ochranné fólie

Šaty bez ramienok

Prvá pomoc, keď samodržiaca silikónová podprsenka prestane držať

Kým niektoré samodržiace podprsenky sú určené na jedno použitie, iné môžete používať opakovane. Ak sa vám zdá, že prilepovacia podprsenka nedrží tak ako na začiatku, neposielajte ju hneď do odpadkového koša. Toto by malo byť skutočne to posledné riešenie. Vyskúšajte najprv všetky odporúčania a rady, ktorými dokážete vrátiť podprsenke jej priľnavosť.

Životnosť samolepiacej podprsenky ovplyvňuje aj to, ako ju po použití skladáte z pŕs. Neunáhlite sa. Rýchle skladanie poruší nielen kvalitu materiálu podprsenky, vedie to aj k podráždeniu pokožky. Najprv rozopnite sponu vpredu alebo rozšnurujte šnúrky, potom pomaly skladajte košíček po košíčku.

Dôležité je aj správne umývanie a čistenie podprsenky. Postupujte podľa našich odporúčaní, aby ste zachovali lepiacu funkciu podprsenky. Nezabudnite podprsenku čistiť po každom použití!

Ak vaša podprsenka aj napriek všetkým týmto opatreniam nelepí, nájdite príčinu. Možno nebola správne vyčistená a uskladnená. Dôkladne ju prehliadnite. Ak nájdete stopy poty, mastnoty alebo nečistoty, vyčistite ju ešte raz. Stačí mydlom a vodou. Podprsenka samolepiaca má zabudovaný systém, vďaka ktorému sa po umytí prirodzene obnovia jej lepiace schopnosti. Ak ani toto nepomohlo, je čas rozlúčiť sa s ňou a kúpiť si novú.

Nevýhody nalepovacej podprsenky

Ženy, ktoré uvažujú nad kúpou nalepovacej podprsenky, sa prirodzene delia na dva tábory. Jedny nedajú na tento oslobodzujúci kúsok dopustiť, iné odrádzajú nevýhody, ktoré so samodržiacimi podprsenkami súvisia.

Nevýhody samolepiacej podprsenky Vysvetlenie
Gravitácia Ak bežne nosíte podprsenku s košíčkami veľkosti C a D, viete, že vaše poprsie potrebuje pevnú a stabilnú podporu. Správna podpora napomáha tiež k tomu, aby naše prsia ostali pevné a nepoddávali sa gravitácii. Nalepovacie podprsenky prsia nepodporia, iba pridajú ďalšiu váhu. Preto, ak vám ide o príťažlivý dekolt, siahnite radšej po tradičnej podprsenke.
Spoľahlivosť Aj keď si podprsenku starostlivo nalepíte a budete jej venovať tú najlepšiu starostlivosť, môže sa stať, že sa vám podprsenka počas nosenia odlepí. Silu lepidla ovplyvňuje okrem iného aj telesné teplo a pot. Čo potom, keď sa vám košíček odlepí počas rande alebo plesu?
Bolestivé Niektorí výrobcovia uvádzajú priamo nežiaduce účinky, ktoré samolepiace podprsenky môžu spôsobiť. Prečítajte si ich a zvážte, či tento typ podprsenky je pre vás vhodný. Silikón a lepidlo vedú často k podráždeniu pokožky, vyrážkam, pľuzgierom a k rôznym alergiám.
Udržateľnosť Samolepiace podprsenky sú určené iba na niekoľko použití, potom putujú do odpadkov. Je to záťaž nielen pre našu peňaženku, ale aj pre životné prostredie, pretože použitý silikón je biologicky nerozložiteľný a nerecyklovateľný.
Náš tip

Ste pripravená nahradiť svoju bielizeň novými kúskami? Možno vám s tým pomôže náš prehľad dámskej bielizne.

Často kladené otázky

Ako dlho môžem nosiť samolepiacu podprsenku?

Neodporúča sa nosiť lepiacu silikónovú podprsenku dlhšie ako osem hodín, pretože to môže viesť k podráždeniu pokožky a vyrážkam. Samodržiace podprsenky určite nie sú vhodné pre každodenné nosenie.

Predídem podráždeniu pokožky, ak si predtým aplikujem hydratačné mlieko?

Pred použitím nalepovacej podprsenky sa neodporúča použitie mlieka, krému ani gélu. Aby prilepovacia podprsenka správne držala, pokožka musí byť suchá, čistá a bez rán či odrenín.

Koľkokrát môžem nosiť lepiacu podprsenku?

V priemere môžete nosiť lepiace podprsenky 15-20 krát, tie kvalitnejšie dokonca aj 50 krát. Čítajte informácie o podprsenke. Väčšina výrobcov tento údaj pri produkte uvádza.

Ak si kúpim podprsenku nesprávnej veľkosti, je možné ju vrátiť?

Väčšina predajcov túto možnosť neponúka. Je to práve zo spomínaných hygienických dôvodov. Preto sa pred kúpou podprsenky oboznámte s pravidlami vrátenia, resp. si potvrďte, že takýto tovar nie je možné vrátiť, preto buďte pri určovaní veľkosti dôsledné.

Najobľúbenejšie značky samolepiacich podprseniek

Samodržiace podprsenky Bye Bra

Nalepovacie podprsenky Bye Bra sú tým najlepším riešením. Ich ponuka podprseniek bez ramienok je skutočne bohatá. Na bežnú príležitosť, slávnostné okamihy či dokonca na svadbu, neviditeľné podprsenky Bye Bra od holandského výrobcu vynikajú kvalitou a dlhou životnosťou.

Samodržiaca podprsenka Bye Bra

Podprsenka samodržiaca Julimex

Táto európska značka sa sústreďuje nielen na samodržiace podprsenky, ale aj na klasické podprsenky, nohavičky a pod. Julimex ide ešte ďalej. Záleží im na pohodlí zákazníčok, preto svoju ponuku obohatili o doplnky k podprsenkám, ako sú vypchávky, ramienka, predlžovače obvodu podprseniek a pod.

Samodržiace podprsenky Julimex

Z ďalších obľúbených značiek samolepiacich podprseniek určite musíme spomenúť napríklad:

samodržiaca podprsenka Intimissimi – talianska značka ponúka push-up samolepiace podprsenky, ktorý zvýraznia váš dekolt, dostupné v rôznych tvaroch a farbách.

 

samodržiaca podprsenka Tezenis – ďalšia talianska značka zameraná na spodnú bielizeň pre ženy, mužov a deti. Samolepiace podprsenky Tezenis sa tešia veľkej obľube.

samodržiaca podprsenka Wonderbra – nesmieme opomenúť kanadského výrobcu spodnej bielizne, ktorému sa prisudzuje prvenstvo v oblasti podprseniek s push-up efektom. Lepiace podprsenky Wonderbra sú perfektným riešením pod akékoľvek oblečenie.

Kde kúpiť nalepovacie podprsenky

Astratex sám seba považuje za špecialistu na spodnú bielizeň. Takto spodnú bielizeň Astratex vnímajú aj mnohé dámy, ktoré majú ich výrobky vo svojom šatníku a bielizníku. Okrem samolepiacich a klasických podprseniek tu nájdete aj nohavičky, body, nočné košieľky, plavky, a samozrejme aj spodnú bielizeň pre pánov a deti.

Veľkým konkurentom Astratexu je e-shop luxusnabylizen.sk. Dámska bielizeň je prehľadne rozdelená do niekoľkých kategórii, rýchlo si tak naklikáte samodržiace podprsenky a vyberiete si tú, ktorú práve potrebujete.

Pri výbere samolepiacich podprseniek značnou mierou pomáhajú recenzie zákazníčok. Tie nájdete napríklad aj v porovnávači heureka.sk, ktorý zhromažďuje to najlepšie momentálne dostupné na trhu so spodnou bielizňou.

Koľko stojí samolepiaca podprsenka

Neviditeľná podprsenka do 20 €

V základnej cenovej skupine nájdete podprsenky nižšej kvality alebo neviditeľné podprsenky vo forme nálepiek na bradavky. Sú skôr vhodné pre menšie prsia. Ak potrebujete podprsenku iba na konkrétnu príležitosť a neplánujete ju použiť viac ako raz – dva razy, potom si vystačíte aj so samolepiacou podprsenkou zo základnej cenovej kategórie.

Samolepiaca podprsenka od 21 – 40 €

V strednej cenovej kategórii nájdete podprsenky obľúbených značiek, ktoré vynikajú lepším prevedením, a teda poskytujú aj lepšiu podporu. Samolepiace podprsenky so sponou alebo šnurovaním vpredu, prípadne s prídavnými transparentnými krídelkami.

Samodržiaca podprsenka nad 40 €

Ak si zakladáte na značke, pripravte si väčší badget na nákup nalepovacej podprsenky. Značkové podprsenky vynikajú kvalitou, dlhou životnosťou s použitím aj viac ako 50x, často luxusným prevedením. Košíčky sú často obohatené o prídavný silikónový pásik alebo kostice, vďaka čomu ponúkajú dostatočnú podporu aj pre väčšie poprsie.

Najlepšie prilepovacie podprsenky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.1 (13 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár