Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie práčky AEG 2024

14. 10. 2022 Aktualizované

Ak máte záujem o práčku, ktorá sa vyznačuje vysokou kvalitou prania, množstvom užitočných funkcií a nízkou spotrebou energie, vhodnou pre vás je značka AEG. V tomto článku vám poradíme, ktoré práčky AEG sú tie najlepšie, či už hľadáte spredu alebo zhora plnený model.

Najlepšie práčky AEG spredu plnené

Najlepšia celkovo

Špičkovo vybavená práčka s veľkou kapacitou a pokročilými technológiami.

Najlepší pomer cena/kvalita

Práčka, ktorá myslí na náklady vašej domácnosti. S kapacitou bubna až 10 kg.

Najlepšia lacná

Inteligentná práčka plnená spredu ideálna do každej domácnosti aj vzhľadom na cenu.

Recenzia práčky AEG spredu plnené: AEG SoftWater L9FEC49SC

AEG SoftWater L9FEC49SC recenzia Pre náročných

Typ: voľne stojaca │ Kapacita prania: 9 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1400 ot./min. │ Max. hlučnosť: 72 dB  │ Energetická trieda: A│ Rozmery: 60 × 85 × 66 cm │ Približná cena: 1000 €

Klady
 • Kapacita 9 kg
 • Energeticky úsporná
 • Parný program
 • Zmäkčovanie vody
 • Bohatá výbava pokročilých technológií
 • Doživotná záruka na motor
Zápory
 • Vyššia cena

Spredu plnená práčku AEG SoftWater L9FEC49SC disponuje tým najlepším, čo výrobca v tomto segmente ponúka. Vyniká celým radom pokročilých funkcií a praktických programov, pochváliť sa môže aj nízkou spotrebou. Už na prvý pohľad nás zaujala elegantným dizajnom a hneď potom bubnom, ktorého kapacita je až 9 kg bielizne.

Prednosťou modelu je technológia SoftWater, ktorá  slúži na zmäkčenie vody, čím sa zvyšuje  účinok pracích prostriedkov. O dôsledné premiešanie pracích prostriedkov sa stará technológia ÖKOMix. Funkcia ProSense zase zabezpečuje automatické odváženie  každej várky bielizne, na základe čoho prispôsobí prací program tak, aby sa ušetrili náklady na vodu i elektrinu. Plusom je taktiež program ProSteam, ktorý pomocou pary osvieži pokrčené odevy.

Silnou stránkou pračky AEG SoftWater je úsporný motor ÖKOInvertor, pri ktorom sa môžete spoľahnúť, že vám bude dlho slúžiť. Svedčí o tom doživotná záruka na motor, ktorú výrobca poskytuje po registrácii. Vzhľadom na bohatú výbavu práčky je nevyhnutné počítať s vyššou cenou, ktorá je však adekvátna tomu, čo ponúka.

Recenzia práčky AEG spredu plnené AEG L7FBE61SC

Spredu plnená práčka AEG L7FBE61SC Zlatý stred

Typ: voľne stojaca │ Kapacita prania: 10 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1 600 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: 51 dB │ Hlučnosť pri odstreďovaní: 77 dB │ Energetická trieda: C │ Rozmery (vך×h): 84,7 × 59,7 × 66 cm │ Približná cena: 770 €

Klady
 • Krásny moderný dizajn so strieborným panelom
 • Eco úspora vody aj energie
 • Program pranie parou
 • Kapacita 10 kg
 • Protipenový systém
Zápory
 • Žiadne sme nenašli

Ak už ste nútení kupovať novú práčku, hľadajte takú, ktorá rozumie vašim potrebám. Na druhej priečke v našom porovnávaní skončila spredu plnená práčka AEG L7FBE61SC, ktorej ležia na srdci – v tomto prípade je to ÖKOInvertor motor s možnosťou doživotnej záruky – náklady vašej domácnosti. Vďaka technológii ProSense totiž dokáže rozpoznať množstvo bielizne v bubne a podľa toho automaticky upraví program tak, aby sa spotrebovalo čo najmenej vody a energie.

Práčka AEG L7FBE61SC je šetrná k bavlne, syntetike, jemnej tkanine, aj k vlne. Bezpečne v nej vyperiete aj športové oblečenie, poradí si aj s väčším znečistením, pričom váš športový úbor nestratí na kvalite. Pracujete v office? Vo verejnej sfére? Ak sú vaším každodenným oblečením košele alebo blúzky, zamilujete si program Prostream, ktorý umožňuje ukončiť prací cyklus parou. Oblečenie je potom menej pokrčené. Ekologickú stránku práčky vyriešili programy Eco a Úspora. Keď si navolíte v rovnaký čas, získate energeticky účinné pranie v tom najkratšom možnom čase.

Práčka plnená spredu patrí do energetickej triedy C, ročná spotreba energie predstavuje 167 kWh. 69 l bubon si poradí s bielizňou až do 10 kg, preto je táto AEG práčka vhodná aj do väčšej rodiny. Páči sa nám aj jej dizajn. Klasická biela je doplnená strieborným panelom vo vrchnej časti a prehľadným LED displejom. Hľadali sme negatíva, na ktoré by upozorňovali majitelia práčky, no žiadne sme nenašli. Preto túto práčku plnenú spredu môžeme len odporučiť.

Recenzia práčky AEG spredu plnené AEG LFR71844BC

Práčka plnená spredu AEG LFR71844BC Lacný základ

Typ: voľne stojaca │ Kapacita prania: 8 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1 400 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: -│ Hlučnosť pri odstreďovaní: 74 dB │ Energetická trieda: A │ Rozmery (vך×h): 85 × 60 × 60 cm │ Približná cena: 580 €

Klady
 • Jednoduchý neutrálny dizajn
 • Kvalitné prevedenie a skvelý výkon
 • Energetická trieda A
 • Šetrné pranie
 • Špeciálny bubon s vankúšikovým povrchom
Zápory
 • Vzhľadom na cenu nič

Výhodou voľne stojacej práčky je to, že ju môžete umiestniť nielen do kúpeľne, ale napríklad aj do práčovne či kuchyne. Spredu plnená práčka AEG LFR71844BC má jednoduchý neutrálny dizajn, preto ľahko zapadne k ostatnému zariadeniu miestnosti.

Ako sme už pri práčkach AEG zvyknutí, aj táto ponúka parný program, inteligentné rozoznávanie náplne a šetrné pranie k akejkoľvek tkanine. Výrobca vsadil do práčky bubon so špeciálnym vankúšikovým povrchom, na ktorom sa počas prania tvorí vodný filter znižujúci mechanické trenie, bielizeň tak hladko kĺže po jeho povrchu. Tým sa eliminuje poškodenie nielen oblečenia, ale aj samotného bubna. Práčka okrem základných programov ponúka aj možnosť extra plákania, možnosť ošetrenia škvŕn a protipenový systém.

Práčka plnená spredu aj napriek tomu, že patrí do najnižšej cenovej kategórie, patrí do energetickej triedy A. Samozrejmosťou sú aj bezpečnostné prvky, ako napríklad detská poistka a senzor Auqa Control, ktorý je akýmsi alarmom pri hroziacom vytopení.

Najlepšie práčky AEG plnené zhora

Najlepšia celkovo

Špičková práčka plnená zhora s parným programom vhodná aj pre náročných užívateľov.

Najlepší pomer cena/kvalita

Zvrchu plnená práčka s inteligentnými funkciami na úsporu času a energie.

Najlepšia lacná

Zhora plnená práčka s menšou kapacitou a praktickými programami za priaznivú cenu.

Recenzia práčky AEG plnené zhora: AEG LTN7E273C

Zvrchu plnená práčka AEG LTN7E273C Pre náročných

Kapacita prania: 7 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1 200 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: 49 dB │ Hlučnosť pri odstreďovaní: 78 dB │ Energetická trieda: C │ Rozmery (vך×h): 90,3 × 39,7 × 59,9 cm │ Približná cena: 620 €

Klady
 • Vhodná aj do menších kúpeľní
 • Parný program
 • Inteligentne prispôsobí program množstvu náplne
 • Bubon sa po skončení cyklu automaticky otáča dvierkami hore
 • Doživotná záruka na invertorový motor
Zápory
 • Vyššia hlučnosť
 • Nedá sa ovládať prostredníctvom mobilných zariadení

Nedajte sa odradiť menšou kapacitou práčky, 7 kg náplň je priemer medzi práčkami plnenými zhora. Aj práčka AEG LTN7E273C je preto vhodná aj do štvorčlennej rodiny.

Pri práčkach zvrchu plnených je parný program skôr raritou, aj preto sa práve tento model ocitol na prvom mieste v porovnaní automatických práčok plnených zhora. Technológia ProSense dokáže odvážiť náplň bubna, ktorej potom prispôsobí prací program. Páči sa nám tiež, že táto práčka po skončení pracieho cyklu otočí bubon dvierkami hore, aby ste mali lepší prístup k vypranej bielizni. Praktickou vlastnosťou práčky AEG ProSteam LTN7E273C je tiež možnosť odloženého štartu, vďaka ktorému ju môžete naprogramovať tak, že sa sama v daný čas spustí. Zaujímavý je aj rýchly program, ktorý sa vám zíde, ak potrebujete bleskovo niečo oprať.

Celé zariadenie poháňa invertorový motor, na ktorý výrobca ponúka doživotnú záruku. Aj keď sa maximálna rýchlosť pri odstreďovaní počíta na 1 200 otáčok za sekundu, práčka je o niečo hlučnejšia, ako by sme si želali. Ak však nad tým dokážete prižmúriť oko, ako aj nad skutočnosťou, že práčka sa nedá ovládať smart zariadením, v tejto práčke získate skvelého pomocníka na činnosť, ktorej sa jednoducho nevyhnete.

Recenzia práčky AEG plnené zhora: AEG LTN6G271C

klasická zvrchu plnená práčka za skvelú cenu Zlatý stred

Kapacita prania: 7 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1200 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: 77 dB │ Hlučnosť pri odstreďovaní: 77 dB │ Energetická trieda: E│ Rozmery (vך×h): 89 × 40 × 60 cm │ Približná cena: 549 €

Klady
 • Technologické funkcie
 • Účinné využitie pracích prostriedkov
 • Program na hodváb
 • Jednoduché ovládanie
Zápory
 • Horšia energetická trieda

Štandardná práčka s klasickým 7 kilovým objemom bubna sa skrýva v modeli AEG LTN6G271C. Jej pozitívnou stránkou je zaiste i cena, ktorá však odzrkadľuje horšiu energetickú triedu E ako aj vyššiu hlučnosť.

Napriek týmto nedostatkom práčka disponuje inteligentnými funkciami, na ktoré sme u výrobcu AEG zvyknutí. Tie ovládate pomocou intuitívneho LCD displeja. Patrí k ním najmä program ECO Time Save, ktorý šetrí čas a energiu ako aj voliteľný funkcia SoftPlus. Tá zabezpečí, aby sa aviváž dostala ku každej časti oblečenia.  No a s technológiou ProSense sa dávka bielizne najprv odváži, aby sa prispôsobil aktuálnej náplni, čím si práčka automaticky upraví dĺžku cyklu.

V AEG LTN6G271C však nechýbajú ani klasické funkcie ako pranie syntetiky, športovej bielizne či jednoduché žehlenie.

Recenzia práčky AEG plnené zhora: AEG ProSense LTN6G261C

AEG ProSense LTN6G261C recenzia Lacný základ

Kapacita prania: 6 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1200 ot./min. │ Hlučnosť: 77 db │ Energetická trieda: D │ Rozmery: 40 × 89 × 60 cm │ Približná cena: 400 €

Klady
 • Priaznivá cena
 • Technológia ProSense
 • Praktické programy a funkcie
 • Jednoduché ovládanie
Zápory
 • Bez funkcie parné pranie

Zhora plnená práčka AEG ProSense LTN6G261C sa vďaka kompaktnejším rozmerom hodí aj do rozmerovo menších kúpeľní. Do bubna sa pritom zmestí štandardných 6 kg bielizne. Pozitívnou stránkou je nižšia cena, za ktorú si môžete dopriať prednosti osvedčeného výrobcu.

Ovládanie práčky poteší komfortnosťou. Súčasťou konštrukcie je panel s prehľadným displejom, na ktorom si zvolíte požadovaný program. Ponuku programov možno charakterizovať ako praktickú, mnohí iste ocenia rýchly program.

Hlavnou prednosťou výbavy práčky je technológia ProSense, ktorá automaticky zváži bielizeň a prispôsobí tomu parametre pracieho cyklu, čo šetrí peniaze i materiál oblečenia. V porovnaní s pokročilejšími modelmi síce disponuje skromnejším zoznamom funkcií, ale nechýbajú tie najobľúbenejšie. Príkladom je odložený štart alebo detský bezpečnostný zámok, ktorý určite ocení každý rodič. Samozrejmosťou je taktiež bezpečnostná funkcia Aqua Stop, ktorá zabraňuje vytopeniu.

Náš tip

Pokiaľ vás ani jedna práčka AEG dostatočne nepresvedčila, pozrite si výber najlepších práčok od všetkých výrobcov.

Najpredávanejšie práčky AEG

O značke AEG

Pri výbere každého spotrebiča nehľadíme iba na technické parametre a funkcie, ale dôležitú úlohu zohráva aj značka. Preto si v nasledujúcej časti v stručnosti predstavíme značku AEG a bližšie sa pozrieme na to, čím sú špecifické práčky AEG.

Značka AEG

Spoločnosť AEG založil Emil Rathenau v Nemecku už v roku 1883. Za značkou teda stojí dlhý príbeh, v ktorom nechýbajú významné prvenstvá a vynálezy v oblasti elektrotechniky a domácich spotrebičov. Ak sa pýtate, čo sa skrýva za skratkou AEG, odpoveď znie Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft. Značka AEG počas svojej histórie zažila silné i slabšie obdobia, v súčasnosti patrí pod výrobcu Electrolux. V jej ponuke môžete nájsť širokú paletu domácich spotrebičov určených na varenie, chladenie, umývanie riadu a starostlivosť o bielizeň. Značka AEG od svojho počiatku až dodnes kladie dôraz na inovácie. Rovnako vždy s ňou bolo späté prepájanie najvyspelejších technológií s prepracovaným dizajnom.

Prečo si kúpiť práčku AEG?

Práčky AEG poskytujú výbornú kvalitu prania a šetrnú starostlivosť o oblečenie. Dosahujú to vďaka praktickej ponuke programov a bohatému zoznamu inteligentných funkcií a pokročilých technológií.

Ponuka práčok je široká. Na výber máte viacero sérií, ktoré sa odlišujú technologickou výbavou i cenami. Dominantný podiel síce majú spredu plnené práčky (vrátane úzkych verzií), ale slušný výber je aj medzi práčkami s horným plnením.

V závislosti od série, vo výbave práčok značky AEG nájdete viacero špecifických funkcií a technológií. Najvýznamnejšími sú:

 • Technológia ProSense automaticky upravuje dĺžku pracieho programu podľa aktuálnej hmotnosti náplne. Bielizni sa tak dostáva optimálna starostlivosť, pričom sa šetria náklady na spotrebu vody a energie.
 • Technológia ProSteam umožňuje ukončiť prací cyklus parou, ktorá minimalizuje pokrčenie. Na rýchle osvieženie bielizne je možné zvoliť samostatný parný program.
 • Technológia SoftWater prečisťuje a zmäkčuje vodu, čím zvyšuje účinnosť pracích prostriedkov. Výsledkom je, že fungujú efektívne aj pri najnižších teplotách prania. To prispieva k tomu, aby si oblečenie dlhšie zachovalo svoje farby, tvar a hebkosť.
 • Funkcia AutoDose automaticky dávkuje prací prostriedok a aviváž podľa typu bielizne a aktuálnej náplne.
 • Technológia ÖKOMix umožňuje predbežné zmiešanie pracieho prostriedku a aviváže s vodou, aby sa rovnomerne ošetrili všetky tkaniny v bubne.

Práčky AEG sa môžu pochváliť nízkou hlučnosťou a taktiež veľmi nízkou spotrebou energie. Samozrejmosťou je energeticky najúspornejšia trieda A+++, pričom mnohé modely kritéria tejto triedy spĺňajú s veľkou rezervou.

Silnou stránkou je spoľahlivosť práčok. Svedčí o tom fakt, že značka AEG pri vybraných modeloch ponúka možnosť predlženej záruky. Na motory poskytuje záruku na 10 rokov alebo dokonca až doživotnú záruku.

Potešením je aj komfortné ovládanie vďaka prehľadnému ovládaciemu panelu s displejom. Svoju úlohu si výborne splnili aj dizajnéri, výsledkom ich práce a potešením pre zrak je vydarený, moderný dizajn práčok.

Náš tip

Máte záujem si starostlivosť o oblečenie uľahčiť ešte viac? Pripravili sme pre vás nákupného radcu a recenzie najlepších sušičiek prádla.

Ceny AEG práčok

Práčky AEG si môžete kúpiť už za menej ako 400 eur, za top modely z najvyššej série dáte vyše tisícky. Cena rastie s kapacitou prania, rozširujúcim sa zoznamom funkcií a technológií i kvalitou a úspornosťou motora. Aby ste získali predstavu, čo práčky AEG poskytujú za rôzne sumy, rozdelili sme ich do niekoľkých kategórií.

Do 480 eur

Približne do tejto sumy si môžete kúpiť základné série práčok. Nedisponujú síce top technológiami značky AEG, ale zato im nechýba praktická výbava programov a užitočných funkcií. Často je pre ne charakteristická menšia kapacita prania a kompaktnejšie rozmery, vďaka čomu sú vhodné pre menej početné rodiny a priestorovo skromnejšie kúpeľne.

Od 480 do 850 eur

Stredná cenová kategória predstavuje ideálny kompromis medzi výbavou a cenou, pričom uspokojí väčšinu zákazníkov. Práčky zaručujú vynikajúce výsledky prania a šetrný prístup k oblečeniu aj spotrebe energie a vody, a to vďaka celému radu funkcií a technológií.

Nad 850 eur

Horná cenová kategória je určená pre náročných zákazníkov, ktorí ocenia veľkú kapacitu a bohatú výbavu funkcií. Práčky sú vybavené najpokročilejšími technológiami, ktorými značka AEG disponuje. Prednosťou sú taktiež najefektívnejšie motory, vďaka ktorým sú práčky energeticky veľmi úsporné.

Kde kúpiť práčku AEG

Práčky AEG nájdete v ponuke mnohých obchodov s domácimi spotrebičmi, pričom ceny u jednotlivých predajcov bývajú čiastočne odlišné. Aby ste práčku zbytočne nepredražili, odporúčame vám najprv kliknúť na Heureku. Na stránke nákupného poradcu okamžite zistíte, ktorý internetový obchod ponúka najnižšiu cenu a tiež to, či patrí medzi zákazníkmi overených predajcov.  Spomedzi osvedčených e-shopov odporúčame navštíviť Datart alebo Alzu. V oboch prípadoch vás čaká široký výber práčok AEG.

Najpredávanejšie automatické práčky AEG

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 3.8 (6 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár