Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie práčky AEG 2021

Dátum 13.11.2020 Kornel Kubík Kornel Kubík

Ak máte záujem o práčku, ktorá sa vyznačuje vysokou kvalitou prania, množstvom užitočných funkcií a nízkou spotrebou energie, vhodnou pre vás je značka AEG. V tomto článku vám poradíme, ktoré práčky AEG sú tie najlepšie, či už hľadáte spredu alebo zhora plnený model.

1Najlepšie práčky AEG s predným plnením

Najlepšia celkovo

Vynikajúco vybavená práčka pre náročných s pokročilými technológiami.

Najlepší pomer cena/kvalita

Vysokokvalitná práčka s kapacitou 8 kg, ktorá poteší výhodnou cenou.

Najlepšia lacná

Práčka s menšou kapacitou a praktickou výbavou za nižšiu cenu.

Recenzia: Práčka

AEG SoftWater L9FEA69S recenzia Pre náročných

Typ: voľne stojaca │ Kapacita prania: 9 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1600 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: 47 dB │ Hlučnosť pri odstreďovaní: 75 dB │ Energetická trieda: A+++│ Rozmery (vך×h): 85 × 60 × 66 cm │ Približná cena: 1080 €

Klady
 • Kapacita 9 kg
 • Zmäkčovanie vody
 • Parné pranie
 • Nízka spotreba energie
 • Bohatá výbava programov a funkcií
Zápory
 • Vysoká cena

Spredu plnenú práčku AEG SoftWater L9FEA69S hodnotíme ako vynikajúco vybavený a energeticky veľmi úsporný model, ktorý uspokojí nároky náročných zákazníkov aj väčších rodín. Do bubna práčky sa totiž zmestí až 9 kg bielizne. Prednosťou práčky je široká škála programov, užitočných funkcií a pokročilých technológií. Tie prispievajú k vynikajúcim výsledkom prania a šetrnému prístupu k odevom.

Špecifikom práčky je technológia SoftPower, ktorá zmäkčuje vodu privádzanú do bubna, aby si oblečenie  zachovalo farby, tvar a hebkosť. Technológia ÖKOMix zaisťuje efektívne zmiešanie pracích prostriedkov s vodou, čím sa zvyšuje ich účinnosť. Funkcia ProSteam umožňuje na konci cyklu aplikovať paru, čo zmenšuje pokrčenie látok. Zvoliť možno aj samostatný parný program pre rýchle osvieženie. Práčka je vybavená taktiež technológiou ProSense, ktorá automaticky prispôsobuje dĺžku pracieho cyklu podľa aktuálnej náplni v bubne.

Vyzdvihnúť musíme aj kvalitu motora s doživotnou zárukou. Vďaka jeho dômyselnej konštrukcii AEG práčka poteší tichou prevádzkou a najmä obzvlášť nízkou spotrebou elektriny (energetická trieda A+++ -65%, približná ročná spotreba iba 76 kWh). V recenzii nemôžeme vynechať ani moderný dizajn práčky, ktorý si zaiste zaslúži pochvalu. To platí aj pre prehľadný displej a pohodlné ovládanie.  Čo sa negatívnych stránok týka, snáď jediným podstatným dôvodom, ktorý môže záujemcu od kúpy odradiť, je obstarávacia cena. Tá totiž patrí totiž do vyššej kategórie.

Recenzia: Práčka AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC recenzia Zlatý stred

Typ: voľne stojaca │ Kapacita prania: 8 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1400 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: 51 dB │ Hlučnosť pri odstreďovaní: 75 dB │ Energetická trieda: A+++│ Rozmery (vך×h): 85 × 60 × 60 cm │ Približná cena: 520 €

Klady
 • Výhodný pomer cena vs. kvalita
 • Kapacita 8 kg
 • Parné pranie
 • Nízka spotreba energie
 • Cyklus prispôsobuje hmotnosti bielizne
Zápory
 • Žiadne sme nenašli

Práčka AEG ProSteam L7FBE48SC ponúka výhodný pomer medzi cenou a kvalitou, čo jej prináša veľkú obľubu medzi zákazníkmi. Kapacita spredu plnenej práčky je 8 kg. Vďaka tomu sa hodí aj do domácností s vyšším počtom členov. Práčka poteší už na prvý pohľad moderným a elegantným dizajnom a prehľadným ovládacím panelom s displejom.

AEG práčka disponuje praktickou skladbou programov. Nájdete medzi nimi aj rýchly 20 minútový program. Hlavnou prednosťou práčky je ale viacero doplnkových funkcií, ktoré zaisťujú vynikajúce výsledky prania a taktiež šetria čas i peniaze. Vyzdvihujeme technológiu ProSteam, podľa ktorej je práčka pomenovaná. Tá umožňuje zakončiť prací cyklus parou, čím minimalizuje pokrčenie. Zvoliť možno aj samostatný parný program. Ako už býva u značky AEG zvykom, nechýba funkcia ProSense, ktorá odváži náplň práčky a podľa toho optimálne prispôsobí dĺžku cyklu, čím šetrí náklady. Nezabudlo sa ani na obľúbenú funkciu odložený štart a bezpečnosť – ochranu proti vytopeniu a detský zámok.

Práčka disponuje spoľahlivým motorom, o ktorého kvalite svedčí to, že výrobca k nemu poskytuje doživotnú záruku. Potešením je tichý chod a nízka spotreba elektriny. AEG práčka spĺňa kritéria energeticky triedy A+++ -30%. Zhrnutie na záver: veľká kapacita, praktické funkcie a úsporný chod v kombinácii s dobrou cenou, to všetko robia z tejto práčky favorita pre mnoho domácností.

Recenzia: Práčka AEG ProSense L6SE26CC

AEG ProSense L6SE26CC recenzia Lacný základ

Typ: voľne stojaca │ Kapacita prania: 6 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1200 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: 49 dB │ Hlučnosť pri odstreďovaní: 73 dB │ Energetická trieda: A+++│ Rozmery (vך×h): 84,5 × 59,5 × 42 cm │ Približná cena: 430 €

Klady
 • Nižšia cena
 • Zaberá menej miesta
 • Technológia ProSense
 • Možnosť skrátiť cyklus
 • Energeticky veľmi úsporná
Zápory
 • Menšia kapacita
 • Nemá funkciu parné pranie

Ak máte záujem o spredu plnenú práčku a kvalitu značky AEG, pričom vám postačí menšia kapacita, odporúčame vám model AEG ProSense L6SE26CC. Ide o úzku práčku, do ktorej bubna je možné vložiť 6 kg bielizne. Výhodou je nižšia cena, pričom z hľadiska programov a funkcií sa nemusíte oproti drahším modelom významne obmedzovať.

Prednosťou AEG práčky je technológia ProSense, ktorá zváži každú náplň práčky a automaticky nastaví ideálnu dĺžku trvania cyklu. Vďaka tomu máte istotu výborných výsledkov prania, pričom šetríte náklady na vodu a energiu. Funkcia SoftPlus prispieva k ochrane látok a predlžuje životnosť oblečenia.

Na predchádzanie neželaným situáciám slúži ochrana pred vytopením a detský bezpečnostný zámok. Nechýba možnosť nastaviť čas začiatku prania na neskôr, podľa vašich potrieb. Praktická je aj programová výbava. Výhodou je možnosť skrátenia pracieho cyklu bez ovplyvnenia výsledkov prania. Oproti vyšším sériám práčok AEG ale absentuje možnosť využitia účinkov pary.

Čo sa nákladov na prevádzku týka, vysokých účtov sa netreba obávať. AEG práčka za to vďačí kvalitnému invertorovému motoru, ktorý kombinuje vysoký výkon s tichým chodom a úspornou prevádzkou (nachádza sa v energeticky triede A+++). Plusové body si práčka zaslúži aj za moderný dizajn a komfortné ovládanie, k čomu prispieva prehľadný displej.

2Najlepšie práčky AEG s horným plnením

Najlepšia lacná

Práčka s výbornou výbavou a pokročilými technológiami pre náročných.

Najlepší pomer cena/kvalita

Zhora plnená práčka s kapacitou 7 kg a párnym programom.

Najlepšia lacná

Šikovná práčka s menšou kapacitou a slušnou výbavou za priaznivú cenu.

Recenzia: Práčka AEG ÖKOMix LTX8E373C

AEG ÖKOMix LTX8E373C recenzia Pre náročných

Kapacita prania: 7 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1300 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: 49 dB │ Hlučnosť pri odstreďovaní: 79 dB │ Energetická trieda: A+++│ Rozmery (vך×h): 890 × 400 × 60 cm │ Približná cena: 570 €

Klady
 • Programy pre šetrné a rýchle pranie
 • Technológia ProSense
 • Parný program
 • Účinné využitie pracích prostriedkov
 • Energeticky veľmi úsporná
Zápory
 • Vyššia cena

Pre náročnejších zákazníkov, ktorí majú záujem o práčku s plnením zhora, odporúčame model AEG ÖKOMix LTX8E373C. Práčka, ktorej kapacita prania je 7 kg, sa môže pochváliť šetrným prístupom k materiálom oblečenia, a taktiež bohatou výbavou funkcií a technológií.

Práčka AEG disponuje 10 pracími programami, ktorých zloženie hodnotíme pozitívne. Nastaviť si môžete aj varianty, ktoré šetria čas a energiu, vrátane programu ÖKOPower na každodenné pranie iba za 59 minút. Špecifickom práčky, podľa ktorého nesie pomenovanie, je technológia ÖKOMix. Zaisťuje dokonalé premiešanie pracích prostriedkov a aviváže s vodou ešte pred vstupom do bubna.

Na to, aby program trval optimálnu dobu, dohliada technológia  ProSense. Automaticky odváži náplň práčky a na mieru jej prispôsobí dĺžku trvania programu. Menej žehlenia a sviežu bielizeň prináša funkcia ProSteam, ktorá umožňuje prací cyklus ukončiť dávkou pary, aby sa minimalizovalo pokrčenie bielizne. Zvoliť je možné aj samostatný parný program.

Pozitívom práčky je veľmi nízka spotreba elektriny – o čom svedčí energetická triede A+++ -30%. Dosahuje to vďaka spoľahlivému motoru, na ktorý značka AEG poskytuje doživotnú záruku. Ovládanie práčky je jednoduché. Všetky funkcie nastavíte na prehľadnom ovládacom paneli s displejom. Nechýba možnosť nastavenia funkcie odložený štart.

Recenzia: Práčka AEG ProSteam LTX7E273C

AEG ProSteam LTX7E273C recenzia Zlatý stred

Kapacita prania: 7 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1200 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: 49 dB │ Hlučnosť pri odstreďovaní: 78 dB │ Energetická trieda: A+++│ Rozmery (vך×h): 89 × 40 × 60 cm │ Približná cena: 520 €

Klady
 • Technológia ProSense
 • Parný program
 • Jednoduché otváranie bubna
Zápory
 • Nič podstatné

Práčka s vrchným plnením AEG ProSteam LTX7E273C ponúka priestorovo úsporný dizajn, pričom do jej bubna sa zmestí 7 kg bielizne. Prednosťou práčky sú moderné technológie, ktoré zaručujú šetrný prístupu k odevom a vynikajúce výsledky prania.

Spomedzi nich vyniká funkcia ProSteam, ktorá umožňuje pranie ukončiť parou a významne zmierniť pokrčenie odevov. Na výber je aj samostatný parný program pre osvieženie bielizne. Veľmi prínosnou je technológia ProSense. Tá automaticky prispôsobuje dĺžku trvania pracieho cyklu podľa hmotnosti aktuálnej náplne bubna. Program upraví tak, aby sa oblečenie dôkladne vyčistilo a nepralo sa zbytočne dlho, čím predlžuje jeho životnosť.

Práčka si účinne poradí so širokým spektrom rôznych materiálov. Na výber máte 10 programov, z ktorých vyzdvihujeme rýchly 20 minútový program na 3 kg bielizne. Práčka si pozitívne body zaslúži aj za prehľadný ovládací panel s displejom a otočným voličom pre výber programov. Nastaviť si môžete napríklad aj posunutie štartu prania na čas, ktorý sa vám najviac hodí. Potešením je aj jednoduché vkladanie a vyberanie oblečenia vďaka systému Soft Opening.

V útrobách práčky sa nachádza spoľahlivý motor ÖKOInvertor, ku ktorému výrobca poskytuje doživotnú záruku. Pozitívom je taktiež úsporná prevádzka spotrebiča. Práčka spĺňa kritéria energetickej triedy A+++.

Recenzia: AEG ProSense LTX6G261C

AEG ProSense LTX6G261C recenzia Lacný základ

Kapacita prania: 6 kg │ Max. rýchlosť odstreďovania:  1200 ot./min. │ Hlučnosť pri praní: 56 dB │ Hlučnosť pri odstreďovaní: 77 dB │ Energetická trieda: A+++│ Rozmery (vך×h): 89 × 40 × 60 cm │ Približná cena: 400 €

Klady
 • Nižšia cena
 • Technológia ProSense
 • Praktické programy a funkcie
 • Jednoduché otváranie
Zápory
 • Mierne vyššia hlučnosť prania
 • Nemá funkciu parné pranie

Práčka AEG ProSense LTX6G261C s plnením zhora je vďaka svojim rozmerom vhodná aj do menšej kúpeľne. Ponúka kapacitu prania 6 kg a maximálnu rýchlosť odstreďovania 1200 otáčok za minútu.

Na dokonalé vypratie rôznych typov materiálov je k dispozícii 10 programov. Ich zloženie možno označiť za praktické. Zvoliť si môžete aj programy, ktoré šetria čas aj spotrebu. Ani práčke z nižšej série nechýba technológia ProSense. Tá odváži náplň bubna a podľa toho automaticky prispôsobí dĺžku programu na najkratší možný čas tak, aby bola bielizeň dôkladne vypraná. To predstavuje šetrný prístup k materiálom oblečenia aj spotrebe vody a energie. A čo sa spotreby týka, pozitívnou správou je energeticky úsporná prevádzka, čo potvrdzuje energetická trieda A+++.

Kladnou stránkou práčky AEG je taktiež jednoduché ovládanie. Praktickým prvkom je Soft-Opening System, ktorý zaručuje jednoduchý prístup do bubna. Ten sa na konci cyklu zastaví vždy v hornej polohe, aby ste mohli všetko zvládnuť iba jednou rukou. Funkcie je možné ľahko navoliť, a to vďaka prehľadnému ovládaciemu panelu s displejom. Nastaviť možno aj odloženie štartu na čas, keď vám to najviac vyhovuje.

Pochopiteľne, táto práčka oproti vyšším sériám disponuje o čosi slabšou výbavou, či mierne vyššou hlučnosťou prania. Výhodou je ale nižšia cena, za ktorú získate vysokú kvalitu značky AEG.

Náš tipNáš tip

Pokiaľ vás ani jedna práčka AEG dostatočne nepresvedčila, pozrite si výber najlepších práčok od všetkých výrobcov.

3Najpredávanejšie pračky AEG

4O značke AEG

Pri výbere každého spotrebiča nehľadíme iba na technické parametre a funkcie, ale dôležitú úlohu zohráva aj značka. Preto si v nasledujúcej časti v stručnosti predstavíme značku AEG a bližšie sa pozrieme na to, čím sú špecifické práčky AEG.

Značka AEG

Spoločnosť AEG založil Emil Rathenau v Nemecku už v roku 1883. Za značkou teda stojí dlhý príbeh, v ktorom nechýbajú významné prvenstvá a vynálezy v oblasti elektrotechniky a domácich spotrebičov. Ak sa pýtate, čo sa skrýva za skratkou AEG, odpoveď znie Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft. Značka AEG počas svojej histórie zažila silné i slabšie obdobia, v súčasnosti patrí pod výrobcu Electrolux. V jej ponuke môžete nájsť širokú paletu domácich spotrebičov určených na varenie, chladenie, umývanie riadu a starostlivosť o bielizeň. Značka AEG od svojho počiatku až dodnes kladie dôraz na inovácie. Rovnako vždy s ňou bolo späté prepájanie najvyspelejších technológií s prepracovaným dizajnom.

Prečo si kúpiť práčku AEG?

Práčky AEG poskytujú výbornú kvalitu prania a šetrnú starostlivosť o oblečenie. Dosahujú to vďaka praktickej ponuke programov a bohatému zoznamu inteligentných funkcií a pokročilých technológií.

Ponuka práčok je široká. Na výber máte viacero sérií, ktoré sa odlišujú technologickou výbavou i cenami. Dominantný podiel síce majú spredu plnené práčky (vrátane úzkych verzií), ale slušný výber je aj medzi práčkami s horným plnením.

V závislosti od série, vo výbave práčok značky AEG nájdete viacero špecifických funkcií a technológií. Najvýznamnejšími sú:

 • Technológia ProSense automaticky upravuje dĺžku pracieho programu podľa aktuálnej hmotnosti náplne. Bielizni sa tak dostáva optimálna starostlivosť, pričom sa šetria náklady na spotrebu vody a energie.
 • Technológia ProSteam umožňuje ukončiť prací cyklus parou, ktorá minimalizuje pokrčenie. Na rýchle osvieženie bielizne je možné zvoliť samostatný parný program.
 • Technológia SoftWater prečisťuje a zmäkčuje vodu, čím zvyšuje účinnosť pracích prostriedkov. Výsledkom je, že fungujú efektívne aj pri najnižších teplotách prania. To prispieva k tomu, aby si oblečenie dlhšie zachovalo svoje farby, tvar a hebkosť.
 • Funkcia AutoDose automaticky dávkuje prací prostriedok a aviváž podľa typu bielizne a aktuálnej náplne.
 • Technológia ÖKOMix umožňuje predbežné zmiešanie pracieho prostriedku a aviváže s vodou, aby sa rovnomerne ošetrili všetky tkaniny v bubne.

Práčky AEG sa môžu pochváliť nízkou hlučnosťou a taktiež veľmi nízkou spotrebou energie. Samozrejmosťou je energeticky najúspornejšia trieda A+++, pričom mnohé modely kritéria tejto triedy spĺňajú s veľkou rezervou.

Silnou stránkou je spoľahlivosť práčok. Svedčí o tom fakt, že značka AEG pri vybraných modeloch ponúka možnosť predlženej záruky. Na motory poskytuje záruku na 10 rokov alebo dokonca až doživotnú záruku.

Potešením je aj komfortné ovládanie vďaka prehľadnému ovládaciemu panelu s displejom. Svoju úlohu si výborne splnili aj dizajnéri, výsledkom ich práce a potešením pre zrak je vydarený, moderný dizajn práčok.

Náš tipNáš tip

Máte záujem si starostlivosť o oblečenie uľahčiť ešte viac? Pripravili sme pre vás nákupného radcu a recenzie najlepších sušičiek prádla.

Ceny

Práčky AEG si môžete kúpiť už za menej ako 400 eur, za top modely z najvyššej série dáte vyše tisícky. Cena rastie s kapacitou prania, rozširujúcim sa zoznamom funkcií a technológií i kvalitou a úspornosťou motora. Aby ste získali predstavu, čo práčky AEG poskytujú za rôzne sumy, rozdelili sme ich do niekoľkých kategórií.

Do 480 eur

Približne do tejto sumy si môžete kúpiť základné série práčok. Nedisponujú síce top technológiami značky AEG, ale zato im nechýba praktická výbava programov a užitočných funkcií. Často je pre ne charakteristická menšia kapacita prania a kompaktnejšie rozmery, vďaka čomu sú vhodné pre menej početné rodiny a priestorovo skromnejšie kúpeľne.

Od 480 do 850 eur

Stredná cenová kategória predstavuje ideálny kompromis medzi výbavou a cenou, pričom uspokojí väčšinu zákazníkov. Práčky zaručujú vynikajúce výsledky prania a šetrný prístup k oblečeniu aj spotrebe energie a vody, a to vďaka celému radu funkcií a technológií.

Nad 850 eur

Horná cenová kategória je určená pre náročných zákazníkov, ktorí ocenia veľkú kapacitu a bohatú výbavu funkcií. Práčky sú vybavené najpokročilejšími technológiami, ktorými značka AEG disponuje. Prednosťou sú taktiež najefektívnejšie motory, vďaka ktorým sú práčky energeticky veľmi úsporné.

Kde kúpiť práčku AEG

Práčky AEG nájdete v ponuke mnohých obchodov s domácimi spotrebičmi, pričom ceny u jednotlivých predajcov bývajú čiastočne odlišné. Aby ste práčku zbytočne nepredražili, odporúčame vám najprv kliknúť na Heureku. Na stránke nákupného poradcu okamžite zistíte, ktorý internetový obchod ponúka najnižšiu cenu a tiež to, či patrí medzi zákazníkmi overených predajcov.  Spomedzi osvedčených e-shopov odporúčame navštíviť Datart alebo Alzu. V oboch prípadoch vás čaká široký výber práčok AEG.

Najpredávanejšie pračky AEG

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 1.0 (1 hlas)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár