Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie odsávačky mlieka – tipy a recenzie 2020

Datum 29.10.2019 Dominika Halusková Dominika Halusková

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Všeobecne sa vie, že materské mlieko je pre dieťa v prvých šiestich mesiacoch najvhodnejšou stravou. Dojčenie je krásy spôsob, akým sa vytvára medzi matkou a dieťaťom pevné puto na celý život. Čo však v situácii, keď dojčenie nemôže z nejakých dôvodov prebiehať prirodzene? Práve pre takéto situácie sú na trhu odsávačky mlieka.

V nasledujúcom článku si môžete prečítať recenzie troch odsávačiek mlieka z rôznych cenových kategórií. Na záver si pomerne podrobne rozoberieme to, čím sa pri výbere odsávačky mlieka riadiť, ako odsávačku používať a ako skladovať materské mlieko. Rovnako si predstavíme populárne značky odsávačiek mlieka a miesta, kde ich výhodne kúpiť.

  Najlepšie odsávačky mlieka

  Akuku Manuálna páková BASICCanpol babies elektrická Easy StartPhilips Avent Elektrická Natural + sada na dojčenie
  Recenzia Akuku Manuálna páková BASICRecenzia Canpol babies elektrická Easy StartRecenzia Philips Avent Elektrická Natural
  Nízka cena
  Bez hluku
  Jednoduché použitie
  Dvojfázový spôsob odsávania
  Skvelý pomer ceny a kvality
  Príslušenstvo v balení
  Možnosť napájania batériami
  Masážna vložka prsného nástavca
  Bohaté príslušenstvo v balení
  Tichý chod
  Rýchle dvojfázové odsávanie
  Nízky výkon
  Bez príslušenstva
  Chýbajú prsné nástavce rôznej veľkosti
  Manuálne prepínanie medzi fázami
  Nízka výdrž batérií
  Nízka výdrž batérií
  Vyššia cena
  Manuálna odsávačka mlieka ideálna na sporadické použitie alebo ako núdzová náhrada elektrickej odsávačky.Skvelý pomer ceny a kvality, ktorý sa môže pochváliť dobrým výkonom a slušným vybavením.Kvalitná a elegantná odsávačka na mlieko, ktorá uspokojí aj tú najnáročnejšiu mamičku a jej dieťa.
  POROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENY

  Recenzia: Akuku Manuálna páková BASIC

  Recenzia Akuku Manuálna páková BASIC

  Typ odsávačky: manuálna| Počet režimov: – | Materiál: plast (BPA free)| Príslušenstvo v balení: nie | Farba: biela | Približná cena: 10 €

  Klady
  • Nízka cena
  • Bez hluku
  • Jednoduché použitie
  Zápory
  • Nízky výkon
  • Bez príslušenstva

  Jednoduchá manuálna odsávačka mlieka Akuku BASIC je určená mamičkám, ktoré plánujú odsávať mlieko sporadicky alebo chcú záložnú odsávačku k elektrickej. Nástavec na prsník je vyrobený z mäkkého silikónu a prispôsobí sa preto tvaru prsníka. Samotná odsávačka je zhotovená z plastu a neobsahuje BPA, takže sa nemusíte báť o zdravie svojho dieťaťa.

  Ergonomická rukoväť je zárukou pohodlnej a neúnavnej manipulácie. Nízka hmotnosť rovnako neunaví vaše ruky. Používanie manuálnej odsávačky je skutočne jednoduché a my ho hodnotíme kladne.

  Odsávané mlieko putuje cez odsávačku rovno do nádobky, takže nehrozí jeho znečistenie. Na túto nádobku môžete nasadiť cumlík, ktorý nájdete v balení a dieťa môže hneď piť. Veľkou výhodou tejto, a v princípe vlastne všetkých manuálnych odsávačiek, je ich bezhlučná prevádzka. Použiť ju teda môžete aj v miestnosti, kde napríklad spí vaše dieťa.

  Biele farebné prevedenie je neutrálne a pôsobí čistým dojmom. Nádoba odsávačky je doplnená odmerkou (50 až 150 ml), takže hneď po odsatí budete vedieť, koľko mlieka pre svoje dieťa máte. Výhodou je tiež jednoduchá údržba odsávačky, ktorú bez problémov rozložíte a umyjete.

  V prípade, že hľadáte odsávačku na príležitostné použitie je model Akuku BASIC pre vás tým správnym riešením.

  Recenzia: Canpol babies elektrická Easy Start

  Recenzia Canpol babies elektrická Easy Start

  Typ odsávačky: elektrická + na batérie | Počet režimov: stimulačný + 3 na odsávanie | Materiál: plast | Príslušenstvo v balení: áno | Farba: biela | Približná cena: 74 €

  Klady
  • Dvojfázový spôsob odsávania
  • Skvelý pomer ceny a kvality
  • Príslušenstvo v balení
  • Možnosť napájania batériami
  Zápory
  • Chýbajú prsné nástavce rôznej veľkosti
  • Manuálne prepínanie medzi fázami
  • Nízka výdrž batérií

  Canpol babies Easy Start patrí k elektrickým odsávačkam mlieka zo strednej cenovej kategórie. Odsávačka disponuje dvojfázovým spôsobom odsávania, ktoré simuluje prirodzené sanie dieťaťa. Stimulačný režim sa na začiatku postará o spustenie toku mlieka. V druhej fáze sa intervaly sania predĺžia, čím sa napodobní prirodzené kŕmenie. Prepínanie medzi fázami je žiaľ manuálne.

  Vďaka trom stupňom intenzity bude odsávanie mlieka vždy pohodlné a odsávačka sa prispôsobí každej matke. Intenzitu odsávania môžete pohodlne regulovať na základni odsávačky otočným kolieskom.

  Model je elektrický, ale môžete v ňom využiť i batérie (dve AAA batérie). To oceníte najmä pri cestovaní. Užívateľské recenzie však upozorňujú na to, že batérie v odsávačke obyčajne dlho nevydržia. S elektrickou prevádzkou súvisí hluk, ktorý sa dá v prípade tejto odsávačky považovať za priemerný.

  Každá mamička určite ocení príslušenstvo, ktoré nájde v balení odsávačky. Tešiť sa môžete napríklad na nádobu na mlieko s viečkom, cumlík s fľašou, či praktické puzdro na skladovanie. Rovnako vás potešia adaptéry, s ktorými môžete mlieko odsávať do rôznych nádob. Ako nevýhodu vnímame, v tejto cenovej kategórii, absenciu rôzne veľkých prsných nástavcov, ktoré nie je možné ani dokúpiť.

  Dizajn odsávačky je praktický. Telo odsávačky je napojené na zbernú fľašu. Celá odsávačka je umiestnená na základni, ktorá slúži na jej ovládanie. Model si môžete kúpiť v bielej farbe s modrými alebo oranžovými akcentmi.

  V prípade Canpol babies Easy Start ide o kvalitnú elektrickú odsávačku, ktorá má pár chybičiek krásy. Predstavuje však ideálny pomer ceny a kvality.

  Recenzia: Philips Avent Elektrická Natural + sada na dojčenie

  Recenzia Philips Avent Elektrická Natural

  Typ odsávačky: elektrická + na batérie | Počet režimov: stimulačný + 3 na odsávanie | Materiál: polypropylén (BPA free) | Príslušenstvo v balení: áno | Farba: biela| Približná cena: 112 €

  Klady
  • Masážna vložka prsného nástavca
  • Bohaté príslušenstvo v balení
  • Tichý chod
  • Rýchle dvojfázové odsávanie
  Zápory
  • Nízka výdrž batérií
  • Vyššia cena

  Značka Avent patrí medzi potrebami pre dieťa k špičke. Nie je tomu inak ani v prípade odsávačiek mlieka. Model Philips Avent Natural sa teší popularite po celom svete. Ide o elektrickú odsávačku mlieka, ktorá ale dokáže pracovať aj po napojení na 4 AA batérie, ktoré nie sú súčasťou balenia je ich potrebné dokúpiť.

  Okrem samotnej odsávačky nájdete v jej balení i bohaté príslušenstvo, ktoré vám pomôže odsaté mlieko skladovať a následne i použiť. Tešiť sa môžete napríklad na dve dojčenské fľaše s rôznym objemom, cumlík na fľaše, desať téglikov s viečkom na uskladnenie mlieka, adaptéry na tégliky, či vzorky prsných vložiek.

  Samotná odsávačka a jej súčasti sú vyrobené z odolného polypropylénu, ktorý neobsahuje Bisphenol a nie je tak škodlivý zdraviu dieťaťa. Výhodou odsávačky Philips Avent Natural je aj jej tichý chod, ktorý zabezpečuje vylepšený motor. Čistenie a údržba odsávačky je jednoduchá a zvládnete ju bez akejkoľvek pomoci na prvý krát.

  Ergonomický dizajn prsného nástavca a jeho masážna vložka sú zárukou príjemného odsávania za každých okolností. Model poskytuje stimulačný mód, ktorý sa postará o spustenie toku mlieka a tri stupne intenzity následného odsávania. Odsávačka sa tak vždy prispôsobí vašim aktuálnym potrebám. Pri častom odsávaní určite oceníte aj fakt, že pri použití tejto odsávačky sa už nemusíte predkláňať.

  Elektrická odsávačka Philips Avent Natural je ideálnou voľbou pre mamičky, ktoré plánujú odsávať mlieko pravidelne. S bohatým príslušenstvom a kvalitným prevedením splní požiadavky aj tých najnáročnejších používateliek.

  Test a porovnanie odsávačiek mlieka

  Akuku Manuálna BASICCanpol babies Easy Start Philips Avent Natural Philips Avent Natural DUONuk Ručná JolieMedela mini electricMedela Swing
  Recenzia Akuku Manuálna páková BASICRecenzia Canpol babies elektrická Easy StartRecenzia Philips Avent Elektrická NaturalPhilips Avent Natural DUO elektronickáNuk Ručná JolieMedela mini electricMedela Swing dvojfázová elektrická
  Hodnotenie
  Heureka
  100 %91 %100 %– %80 %74 %93 %
  Približná cena10 €74 €112 €222 €26 €85 €155 €
  Typ odsávačkymanuálnaelektrická + na batérieelektrická + na batérieelektrická + na batériemanuálnaelektrická + na batérieelektrická + na batérie
  Spôsob odsávaniadvojfázovýdvojfázovýdvojfázovýjednofázovýdvojfázový
  Počet režimovštyrištyrištyrijedendva
  Počet prsníkovjedenjedenjedendvajedenjedenjeden
  Materiál plast (BPA free)plastpolypropylén (BPA free)polypropylén (BPA free)plastpolypropylénpolypropylén
  Príslušenstvo nieánoánonienienienie
  Farba  bielabielabielabielabielažltážltá
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny
  Porovnať
  ceny

  Najpredávanejšie odsávačky mlieka podľa Heureky

  Ako vybrať odsávačku mlieka

  Každá nová mamička chce pre svoje dieťa len to najlepšie. V prípade, že si neviete vybrať z veľkého množstva odsávačiek, ktoré ponúka náš trh, prečítajte si nasledujúce riadky, v ktorých sa dozviete nielen všetky potrebné informácie o dôležitých parametroch odsávačiek mlieka, ale aj to ako správne materské mlieko odsať a ako ho skladovať. Rovnako vám predstavíme populárne značky a internetové obchody, v ktorých odsávačky výhodne a spoľahlivo nakúpite.

  Kedy používať odsávačku mlieka?

  Existujú špecifické situácie, v ktorých je nutné materské mlieko odsať. Najčastejšie je to vtedy, keď musí nová mamička odísť od dieťaťa na dlhšiu dobu (do práce, k lekárovi…) alebo vtedy, keď dieťa nedokáže piť z prsníka. Odsávanie mlieka rovnako podporuje tvorbu mlieka a môže tak pomôcť matkám, ktoré majú problém s rozbehnutím tvorby mlieka, napríklad po cisárskom reze alebo v začiatkoch dojčenia vo všeobecnosti. V neposlednom rade treba povedať, že odsávanie mlieka rovnako pomôže pri nadprodukcii mlieka, ktorá spôsobuje bolesť prsníkov.

  Základné delenie odsávačiek mlieka

  Podľa napájania

  Manuálne

  Ako z názvu vyplýva manuálne odsávačky mlieka sa ovládajú rukami. Jednou rukou si pridržíte odsávačku na prsníku a druhou manuálne pumpujete mlieko. Musíme povedať, že táto aktivita si vyžaduje značnú dávku fyzickej sily a odsávanie nie je také efektívne ako v prípade elektrických modelov. Preto sú manuálne odsávačky vhodné pre matky, ktoré neplánujú mlieko odsávať pravidelne alebo ako záloha k elektrickej odsávačke materského mlieka. Najväčšou výhodou takýchto odsávačiek je nepochybne ich nízka cena, ktorá sa pri najlacnejších modeloch pohybuje na úrovni desiatich eur.

  Elektrické

  Elektrické odsávačky mlieka pracujú po zapojení do elektrickej siete samostatne. Odsávanie je efektívne, rýchle a prakticky bez akejkoľvek námahy. Elektrické modely sú samozrejme drahšie a pri používaní vydávajú hluk. Na trhu nájdete odsávačky na jeden alebo oba prsníky, pričom pri použití druhej možnosti ušetríte ešte viac času.

  odsávačka na dva prsníky

  Náš tipNáš tip

  Odsávačky na oba prsníky ocenia napríklad mamičky dvojičiek!

  Na batérie

  Na trhu sú dnes dostupné i odsávačky mlieka na batérie. Ich výhodou je nepochybne fakt, že sa dajú použiť prakticky kdekoľvek, nie iba v blízkosti elektrickej zásuvky. Sú vhodné najmä na cesty. Predpokladom ich fungovania sú však batérie, ktoré musia byť nabité. Nevýhodou takýchto modelov je rovnako ich vyššia cena.

  Podľa spôsobu odsávania

  Jednofázové

  Jednofázové odsávačky mlieka sú určené mamičkám, ktoré nemajú s dojčením žiaden problém. Väčšina elektrických odsávačiek disponuje reguláciou výkonu, ktorý si žena pri odsávaní nastaví tak, aby bolo odsávanie príjemné a nebolelo.

  Dvojfázové

  Dvojfázové odsávanie mlieka je založené na princípe fyziologického priebehu dojčenia. Na začiatku dojčenia dieťa saje rýchlo a stimuluje tým tok mlieka. Po tejto fáza dieťa sanie spomalí a predĺži intervaly pitia, čím začína samotná fáza kŕmenia. Dvojfázové odsávačky automaticky imitujú tento proces a odsávanie je také prirodzené, ako len môže byť.

  dvojfázová elektrická odsávačka

  Ako správne zvoliť veľkosť prsného nástavca

  Pre pohodlné odsávanie mlieka je dôležité zvoliť správnu veľkosť prsného nástavca. Niektoré odsávačky disponujú v balení rôzne veľkými nástavcami. V prípade, že to tak nie je, dajú sa nástavce obyčajne dokúpiť.

  Ak máte pocit, že vám nástavec nesedí, prípadne vás po odsávaní bolí bradavka, overte si, či máte správnu veľkosť. Stačí, keď si zmeriate pravítkom priemer svojej bradavky (bez dvorca). K tomuto číslu potom pripočítate 4 mm a hneď zistíte, aká veľkosť je pre vás tá správna. Prehľad veľkostí nástavcov nájdete v nasledujúcej tabuľke.

  Priemer bradavkyPriemer nástavcaOznačenie nástavca
  Do 17 mm21 mmS
  Do 20 mm24 mmM
  Do 23 mm27 mmL
  Do 26 mm30 mmXL
  Do 32 mm36 mmXXL

  Ako správne odsať mlieko

  Samozrejmosťou každého kvalitného a efektívneho odsávania by mala byť psychická pohoda ženy, kľud v miestnosti a pohodlná poloha. Spôsob odsávania mlieka sa odlišuje pri manuálnej a elektrickej odsávačke. V nasledujúcich riadkoch si postup v oboch prípadoch zhrnieme v niekoľkých krokoch:

  Pomocou manuálnej odsávačky

  1. Uistite sa, že odsávačka je čistá a umyte si dôkladne mydlom ruky a teplou vodou tiež bradavky.
  2. Umiestnite nástavec odsávačky na bradavku a skontrolujte, či je vonkajší okraj nástavca po celom obvode v kontakte s kožou prsníka.
  3. Pred začatím odsávania stlačte niekoľkokrát rýchlo, ale jemne páčku odsávačky, aby ste stimulovali tok mlieka.
  4. Následne stláčajte páčku silnejšie a v dlhších intervaloch.
  5. Opakujte na druhom prsníku.
  6. Vyčistite všetky súčasti odsávačky a nechajte ich dôkladne vysušiť.

  Pomocou elektrickej odsávačky

  1. Uistite sa, že odsávačka je čistá a umyte si dôkladne mydlom ruky a teplou vodou tiež bradavky.
  2. Zapojte odsávačku do elektrickej zásuvky a priložte nástavec na prsník.
  3. Ak to odsávačka dovoľuje, regulujte intenzitu odsávania. Začnite na nízkom výkone, aby sa stimuloval tok mlieka.
  4. Zvýšte výkon a odsajte mlieko (kroky 3 a 4 sú v prípade dvojfázovej odsávačky spojené a automatické).
  5. Opakujte na druhom prsníku
  6. Vyčistite všetky súčasti odsávačky a nechajte ich dôkladne vysušiť.

  Ako skladovať a ohrievať materské mlieko

  Materské mlieko je možné po odsatí skladovať pri izbovej teplote, v chladničke alebo v mrazničke. Ak plánujete mlieko použiť za krátky čas, nemusíte ho vôbec vkladať do chladničky. Pri izbovej teplote vydrží približne štyri až päť hodín. V chladničke môžete mlieko skladovať na poličkách chladničky (nie na dverách) jeden deň. V prípade, že si chcete spraviť zásoby, musíte mlieko uložiť do mrazničky. Tu vydrží až tri mesiace, pričom rozmrazené mlieko je potrebné hneď spotrebovať.

  Materské mlieko by sa malo skladovať v špeciálnych nádobách, ktoré buď nájdete v balení odsávačky alebo si ich dokúpite. Ide o jednoduché tégliky, ktoré je samozrejme potrebné pri mrazení označiť dátumom odsávania. Nádobky rovnako neplňte po okraj, pretože pôsobením mrazu zväčší tekutina svoj objem a téglik by mohol prasknúť.

  tegliky na mlieko

  Ohrievanie mlieka je skutočne jednoduché a poslúži naň vodný kúpeľ, ktorý by nemal dosahovať viac ako 36 °C. Mlieko určite nikdy neohrievajte v mikrovlnnej rúre, pretože by ste znehodnotili jeho výživovú hodnotu. Výslednú teplotu mlieka môžete veľmi jednoducho otestovať na koži predlaktia.

  Populárne značky odsávačiek mlieka

  Avent

  Odsávačky mlieka Avent patria dnes pod spoločnosť Philips. Aj keď mnohí z nás poznajú túto firmu ako výrobcu elektroniky, pravdou je, že na trhu s výrobkami pre starostlivosť o dieťa má celosvetové zastúpenie. Spoločnosť Avent vznikla ako samostatný podnik v roku 1984 a pod značku Philips prešla v roku 2006. Okrem toho, že sa môže pochváliť výrobou prvého silikónového cumľa na detskú fľašu, vyrobila tiež prvú bezpiestovú odsávačku mlieka.

  philips avent

  Medela

  Spoločnosť Medela vznikla v roku 1961 vo Švajčiarsku. Založil ju muž menom Olle Larsson a dodnes patrí jeho potomkom. V dnešnej dobe sa odsávačky Medela tešia popularite vo viac než 100 krajinách sveta. Okrem toho, že v jej ponuke nájdete obľúbené a kvalitné manuálne i elektrické odsávačky mlieka, ktorým sa primárne venuje, vyrába spoločnosť i vákuové pomôcky pre medicínu.

  medela

  Canpol Babies

  Canpol Babies je spoločnosť so sídlom v susednom Poľsku. V jej ponuke nájdete množstvo klasických i inovatívnych produktov na starostlivosť o dieťa. Jej odsávačky mlieka sa rovnako tešia veľkej popularite a to nielen v strednej Európe, ale prakticky po celom svete. Za viac ako 25 rokov na trhu si získala silnú základňu podporovateľov.

  Canpol babies

  Ceny odsávačiek mlieka

  Do 30 €

  Modely odsávačiek mlieka do ceny 30 € zahŕňajú prakticky všetky manuálne odsávačky. Tak, ako sme už opakovane napísali, ide o odsávačky na sporadické použitie alebo o odsávačky, ktoré slúžia ako núdzová náhrada pre elektrické odsávačky. Ak nájdete v tejto cenovej relácii elektrickú odsávačku, určite nebude príliš kvalitná a jej kúpu vám nemôžeme odporučiť.

  Od 50 do 200 €

  V tomto pomerne širokom rozpätí nájdete rôzne druhy elektrických odsávačiek na jeden prsník. So stúpajúcou cenou samozrejme stúpa i kvalita a množstvo príslušenstva. V hodnote od 70 € už kúpite aj odsávačku dvojfázovú, ktorá stimuluje prirodzený spôsob dojčenia. Odporúčame staviť na overené značky. Okrem tých, ktoré sme spomenuli v našom článku by sme vám radi odporučili ešte odsávačky mlieka Nuk a Real Bubee odsávačky.

  Od 200 do 400 €

  Odsávačky mlieka z tejto cenovej kategórie obyčajne disponujú dvoma prsnými nástavcami a mlieko tak dokážu odsávať z oboch prsníkov naraz. Celý proces je tak rýchlejší a efektívnejší. Samozrejmosťou je tiež dvojfázové odsávanie mlieka.

  Od 1500 €

  Túto kategóriu spomenieme iba informatívne. Patria tu odsávačky mlieka pre nemocničné použitie. Aj keď nie sú určené na kúpu do domácnosti, niektoré značky umožňujú ich prenájom mamičkám, ktoré majú s dojčením veľké problémy.

  Kde kúpiť odsávačku mlieka

  Ak hľadáte odsávačku mlieka a ešte stále ste sa nerozhodli pre konkrétny model, navštívte portál Heureka.sk. Tu nájdete porovnanie cien veľkého množstva odsávačiek a rovnako tiež množstvo užívateľských recenzií, ktoré vám s výberom tej správnej odsávačky určite pomôžu.

  Širokú ponuku manuálnych i elektrických odsávačiek mlieka nájdete aj v internetovom obchode Alza.sk. Využiť môžete rôzne zľavy, ktoré stránka ponúka. Ideálnym miestom na nákup odsávačky mlieka sú tiež internetové lekárne. Množstvo produktov nájdete napríklad v ponuke populárnej lekárne Dr. Max, ktorá rovnako ponúka mnoho zliav.

  PozorPozor

  Keďže je odsávačka mlieka pomerne intímnou pomôckou, neodporúčame v tomto prípade, z hygienických dôvodov, jej nákup z druhej ruky v bazároch.

  Použité zdroje:

  Najpredávanejšie odsávačky mlieka podľa Heureky

  Zdieľajte článok

  Ohodnoťte článok

  Celkové hodnotenie: 4.8 (10 hlasov)

  Autor článku

  Dominika Halusková
  Dominika Halusková

  Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

  Podobné články

  Diskusia u článku

  Pridať komentár
  Uživatel
  fitoru (3. 2. 2020 05:02)

  Cool read it is. More power to articles like this one.

  Odpovědět

  Pridať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Pridať komentár