Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Kuchynské spotrebiče

Najlepšie kontaktné grily – test a recenzie 2024

19. 11. 2022 Aktualizované

Keď sa povie grilované, nejednému z nás sa zbehnú slinky. A niet sa čo čudovať. Či grilujete mäso alebo chutnú zeleninu, pripravované jedlo vďaka grilovaniu dostáva nezameniteľnú a originálnu chuť. Ak patríte k milovníkom grilovania, bez grilu sa teda nezaobídete.

My sme pre vás pripravili výber troch produktov. A ako sami uvidíte, na gril nemusíte nutne minúť veľké peniaze. Predstavíme si aj klady a zápory jednotlivých grilov, ktoré sme pre vás spísali nižšie. Za zlatý stred sme označili kontaktný gril Burgermeister 3 v 1.

.

Najlepší celkovo

Ide o gril vyššej triedy, s viacerými funkciami – ideálny pre náročnejších milovníkov grilovania.

Najlepší pomer cena/kvalita

3 v 1 – kontaktný, stolný a panini gril pre dokonalé chrumkavé pochúťky.

Najlepší lacný

Lacný kontaktný gril skvelý pre tých, ktorí s grilovaním iba začínajú.

 

Najlepšie kontaktné grily

Recenzia: Tefal Optigrill + XL GC722D34

Kontaktný gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34 recenzia Pre náročných

Typ grilu: kontaktný | Veľkosť grilovacej plochy: 800 cm2 Rošt: hliníkový | Rozmery: 36,5 × 44,5 × 17,5 | Termostat: áno | Približná cena: 229 €

Klady
 • Senzor a zvukový indikátor
 • Intuitívne ovládanie
 • Griluje automaticky
 • Viacero programov
Zápory
 • Krátky kábel

Šikovný gril TefalOptigrill + XL GC722D34 s automatickým senzorom grilovania disponuje až 9 programami, ktoré sú určené na prípravu burgrov, hydiny, sendvičov, klobás, steakov, slaniny, rýb aj morských plodov. Senzor a zvukový indikátor zaručuje, že presne viete, v akej fáze je práve príprava jedla.

Gril sa ovláda veľmi intuitívne, nemusíte tiež neustále kontrolovať jedlo. Manuálny mód so 4 teplotami poteší hlavne milovníkov grilovanej zeleniny, ale aj ovocia. Tento gril je vhodný najmä pre náročných užívateľov, ktorí náležite ocenia mnoho programov.

Aj keď má gril kratší kábel, všetky jeho pozitíva z neho robia jednotku na trhu. Grilovacia plocha o veľkosti 800 cm2 vám umožní pripraviť jedlo až pre osem osôb – ideálne pre vaše grilovacie párty. Cena je síce vyššia, ale zodpovedá vysokej kvalite produktu.

Recenzia: Burgermeister 3 v 1

ecenzia kontaktný elektrický gril Klarstein Burgermeister Zlatý stred

Typ grilu: kontaktný | Veľkosť grilovacej plochy: 660 cmRošt: keramický | Rozmery: 36,5 x 14 x 37 cm | Termostat: áno | Približná cena: 75 €

Klady
 • 3 v 1 – kontaktný, stolný, panini
 • Výkon až 2000 V
 • Rovnomerné a dokonalé prepečenie zvrchu aj zospodu
 • Nepriľnavé keramické platne a miska na prebytočný tuk
 • Jednoduchá údržba
Zápory
 • Nenašli sme nič zásadné

Očarte svojich najbližších chutnou a chrumkavou večerou, ktorú pripravíte šmahom ruky. Klarstein Burgermeister 3 v 1 je šikovný pomocník do domácnosti, ktorý v sebe ukrýva kontaktný, stolný a panini gril.

Gril má kompaktné rozmery a váhu cca 5 kg. Viete ho teda jednoducho prenášať z miesta na miesto, aj vďaka zaisťovacej svorke veka. Je stabilný vďaka protišmykovým gumeným nožičkám. Skladovanie uľahčuje aj navíjanie kábla na spodnej strane zariadenia. Multifunkčný gril môžete využiť ako klasický elektrický gril, stačí vyklopiť veko do vodorovnej polohy. Takto získate dostatočne veľkú plochu na prípravu grilovaných pochúťok pre viacerých stravníkov naraz. Ak vám záleží na tom, aby pokrmy boli správne opečené z vonkajšej strany aj vo vnútri, sklopte veko tak, aby sa stejky, burgre, zelenina, panini alebo čokoľvek, na čo máte práve chuť, piekli zvrchu aj zospodu. Veko ponúka 5 polôh, všetko pre dokonalú chuť vašich gurmánskych výtvorov.

V prípade grilu Burgermeister 3 v 1 sa myslelo aj na jednoduchú údržbu. Platne sú vybavené nepriľnavou keramickou vrstvou. Spodná je navyše mierne naklonená tak, aby prebytočný tuk odtekal priamo do zbernej misky. Potom stačí už iba misku vybrať a umyť, na platne si vystačíte s jemnou hubkou. Ak hľadáte kontaktný gril, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky, tento je pre vás ten ideálny. Nenašli sme totiž žiadne nedostatky, ktoré by stáli za zmienku.

Recenzia: Klarstein Buffalo

Recenzia kontaktný elektrický gril Klarstein Buffalo Lacný základ

Typ grilu: kontaktný | Veľkosť grilovacej plochy: 726 cmRošt: keramický | Rozmery: 41 x 13,5 x 33 cm | Termostat: áno | Približná cena: 65 €

Klady
 • Kontaktný gril/Stolný gril
 • Výhrevná sila 2000 W
 • Kvalitná oceľ a keramické platne
 • Jednoduchá údržba
 • Priaznivá cena
Zápory
 • Nevydarené plastové časti
 • Chýba vypínač

Ak patríte medzi milovníkov grilovaných pokrmov, potom by vo vašej domácnosti nemal chýbať kompaktný gril. Taký, ktorý viete zapnúť rovno uprostred kuchyne alebo na balkóne a nehrozí vám pritom žiadne riziko. V našom porovnávaní sa umiestnil aj lacný kontaktný gril Klarstein Buffalo.

S grilom Buffalo dokážete pripraviť naozaj všetko. Sladké pokrmy, slané, zo zeleniny či z mäsa, pre gril s výhrevnou silou 2000 W to bude hračka. Gril viete používať dvomi spôsobmi. Rozložený ako stolný gril pripraví večeru pre celú rodinu. Ak však chcete grilovať rýchlo, no zároveň efektívne, poukladajte suroviny na spodnú platňu a pritlačte na ne vrchnú platňu. Pokrmy budú prehrievané aj opekané rovnomerne, pričom sa zachová prirodzená šťavnatosť.

Na nastavenie teploty je k dispozícii otočný regulátor. Keramické platne sú azda najlepšie pre kontaktný gril, ktorý prichádza do styku s rôznymi surovinami, aj s tými, ktoré majú tendenciu lepiť sa. Telo grilu je vyrobené z kartáčovanej ušľachtilej ocele. Nielenže sa ľahko čistí, správne vybraté materiály zabezpečujú dlhú životnosť zariadenia. Výrobca sa však trochu kopol pri plastových častiach, čo však pri griloch tejto cenovej triedy nie je nič nezvyčajné.

Čo nás ale skutočne zarazilo je absencia akéhokoľvek vypínača. Gril spustíte zastrčením napájacieho kábla do zástrčky a vypnete ho tým, že kábel zo zástrčky vytiahnete, čo nám príde nedomyslené a veľmi nepraktické. Na druhej strane, gril má veľmi priaznivú cenu, preto mu tieto drobnosti môžeme odpustiť.

Najpredávanejšie grily podľa Heureky

Ako správne vybrať gril?

Predtým, ako si gril kúpite, by ste si mali odpovedať na otázku: ako budete gril používať? Je dôležité vopred vedieť, kde chcete grilovať, pre koľko ľudí, aké rozmery grilu si môžete dovoliť.

Typy grilov

Vyberať si zvyčajne môžete z troch skupín grilov: grily na plyn, grily na elektrinu, grily na drevené uhlie. Klady a zápory každej skupiny grilov sa týkajú rozdielov v spotrebe paliva, času prípravy ohniska, typu priestoru na gril, ceny aj nákladov na energiu. Určite si preto najprv pozrite, ktorá možnosť vám najviac vyhovuje. O typoch grilov máme pre vás článok, ktorý si môžte prečítať.

Miesto na grilovanie

Ak plánujete grilovať najmä v byte, potom je pre vás jasnou voľbou elektrický gril. Ak vám grilovanie v byte nevonia a určite budete grilovať vonku, môžete sa rozhodovať medzi grilom na drevené uhlie a plynovým grilom.

Veľkosť roštu

Tí, ktorí grilujú najmä s priateľmi, samozrejme potrebujú aj väčšiu plochu grilu. Ak grilujete iba dvaja či traja, postačí vám gril s menšou plochou na grilovanie, gril vás teda vyjde aj lacnejšie.

Náš tip

Ak plánujete gril často presúvať, poobzerajte sa po griloch s kolieskami, no tiež s menšou hmotnosťou. Všímajte si aj rozmery grilu a pýtajte sa na možnosti doplnkov ku grilu, ktorý si vyberiete.

Chcete si pozrieť viac o konkrétnych značkách a typoch grilov? Mnoho užitočných informácií nájdete tu.

Najpredávanejšie grily podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (247 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár