Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie internetové televízie (IPTV)

Internetová televízia otvára nové možnosti sledovania vašich obľúbených programov. Umožňuje prehrávanie kedykoľvek a kdekoľvek. Dokonca aj spätne a bez reklám. V tomto článku sa pozrieme bližšie na rôzne internetové televízie a pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu. Víťazom nášho testu je Digi TV, no oplatí sa pozrieť si ponuku UPC TV, Lepšia TV a Skylinku.

Víťaz testu

Internetová televízia s množstvom zaujímavých programových balíčkov, ktorý splní očakávania aj tých najnáročnejších divákov.

Vynikajúca alternatíva

Internetová televízia ponúkajúca pestrú paletu programov s množstvom HD programov a možnosťou sledovať až na 3 zariadeniach.

Pre menej náročných používateľov

Lacná internetová televízia oplývajúca rozsiahlou videotékou s viac ako 4 000 filmami a ďalšími funkciami ako napríklad prčístup k HBO.

Recenzie najlepších internetových televízií

Recenzia Digi TV – spoľahlivá internetová televízia s rôznymi balíčkami programov

Digi Internetová televízia

Klady
 • Veľký výber programov, vrátane HD programov
 • Bohatá programová ponuka vrátane premium športových kanálov a prístupu do Voyo
 • Flexibilné sledovanie na TV cez Set-top Box alebo smart zariadenia
 • Ponuka bez viazanosti
Zápory
 • Obmedzená dostupnosť v niektorých lokalitách

Najlepšia internetová televízia nášho výberu. DIGI Slovakia prináša revolučné riešenie pre všetkých milovníkov televízie a rýchleho internetu. Ponúka nielen rýchly internet, ale aj internetovú televíziu s bohatou programovou ponukou a možnosť výberu z viacerých kombinovaných balíkov.

Či už ste fanúšikom filmov, športu alebo hľadáte programy v maďarskom jazyku, DIGI má pre vás riešenie. Čerešničkou na torte sú extra balíky ako PREMIUM ŠPORT, VOYO ŠTART či HU+, ktoré poskytujú špecifický obsah aj pre náročných členov domácnosti.

Sledovanie internetovej televízie od DIGI je možné pohodlne na vašej TV prostredníctvom prenajatého Set-top Boxu, alebo na smart TV a mobilných zariadeniach. S flexibilnou ponukou bez viazanosti a možnosťou výberu medzi rôznymi balíkmi sa DIGI stáva jednou z najatraktívnejších možností pre internetovú televíziu na slovenskom trhu.

Recenzia UPC TV – internetová televízia s bohatým výberom kanálov

UPC Internetová televízia

UPC TV prináša nekonečné možnosti zábavy priamo do vašej obývačky, na tablet, PC, či mobil. S obrovským výberom kanálov a polovicou z nich v perfektnej HD kvalite si môžete vychutnávať televízne vysielanie bez kompromisov. UPC TV vám tiež ponúka slobodu sledovať vaše obľúbené programy kedykoľvek a kdekoľvek.

Vďaka 7-dňovému TV archívu sa nemusíte obmedzovať televíznym programom. A to všetko s možnosťou sledovania až na troch zariadeniach naraz. Na svoje si tak prídu aj väčšie domácnosti.

Navrch, UPC ponúka inovatívne zariadenia ako UPC MINI TV BOX, ktoré sú navrhnuté tak, aby zlepšili váš televízny zážitok a súčasne šetrili priestor a energiu. S tak širokou škálou možností a flexibilitou, ktorú UPC TV ponúka, sa stáva skvelým riešením pre modernú domácnosť hľadajúcu kvalitnú televíznu zábavu.

Recenzia Lepšia TV – lacná internetová televízia s bohatým archívom

Lepšia TV

Klady
 • Nízka cena za základný balík
 • Až 135 TV staníc a možnosť sledovať obsah až 100 dní spätne
 • Rozsiahla videotéka s viac ako 4 000 filmami
 • Možnosť prístupu k HBO
 • Podpora sledovania na rôznych zariadeniach
 • Viac balíkov na výber
Zápory
 • Limitované nahrávanie v základnom balíku

Lepšia.TV sa je cenovo dostupná a flexibilná možnosť pre milovníkov televízie, ktorí hľadajú bohatú ponuku programov. Službu si môžete vyskúšať za symbolickú cenu 0.10 € počas 10 dní. Lepšia.TV tak otvára dvere k širokej palete televíznych kanálov a filmov. Sledovať ich môžete až 100 dní spätne a neobmedzene nahrávať v HD kvalite.

Táto internetová televízia ponúka aj obrovskú videotéku. Tá zahŕňa viac ako 15 000 filmov, seriálov, dokumentov a rozprávok bez dodatočných poplatkov. S Lepšou TV máte jednoducho vždy čo sledovať. Pridaná hodnota v podobe prístupu k HBO a HBO MAX ako darčeku k niektorým balíčkom ešte viac rozširuje možnosti zábavy.

Aby sme to zhrnuli, Lepšia TV je veľmi dobrou voľbou. Zaujme širokým výberom programov a funkcií, no zároveň si zachováva aj lákavú cenovku.

Recenzia Skylink TV – satelitná aj internetová televízia za dobrú cenu

Skylink TV

Klady
 • Ponúka až 85 TV programov vrátane širokej škály HD kanálov
 • Exkluzívne športové programy
 • Prístup k bohatej videotéke
 • Flexibilita s možnosťou sledovania na 1 účte až na 5 zariadeniach
 • Bez viazanosti s možnosťou kedykoľvek zrušenia služby
Zápory
 • Exkluzívny obsah obmedzený pre vyššie balíčky

Skylink predstavuje revolučnú internetovú televíziu, ktorá kombinuje širokú ponuku TV programov, exkluzívny športový obsah a prístup k populárnym videotékam. S cenami začínajúcimi už od 6,90 € mesačne je Skylink dostupnou službou.

Prvé 3 mesiace sa môžete tešiť zo zvýhodnenej ceny. Poteší aj možnosť sledovania na až 5 zariadeniach súčasne. Používateľ má k dispozícii 7-dňový archív a možnosť pustiť si práve vysielaný program od začiatku.

Sledujte všetko, od najnapínavejších športových prenosov cez najnovšie filmové hity, až po vzdelávacie dokumentárne kanály. Skylink sa snaží prinášať najlepšiu možnú televíznu zábavu priamo k vám domov, kdekoľvek v celej EÚ.

Porovnanie najlepších internetových televízií

Digi UPC Lepsia TV Skylink T-Mobile O2 TV Antik TV Kuki TV
Digi Internetová televízia UPC Internetová televízia Lepšia TV Skylink TV Internetová televízia Magio Internetová televízia O2 Internetová televízia Antik Internetová televízia Kuki
Cena za 1 mesiac od 10,9 € od 12,90 € od 4,99 € od 7,49 € od 16,50 € od 6 € od 2,90 € od 5,90 €
Počet Programov 27 – 72 87 – 187+ 50 – 135 38 – 85 60 – 120+ 12 – 60+ 158 – 187 44 – 144
Počet HD Programov 37 90+ 115 60 60+
Archív Áno Áno Áno Áno Áno Áno Áno Áno
Nahrávanie Áno Áno Áno Áno Áno Áno Áno Áno
Počet zariadení 2 az 4 3 1 az 3 5 2 až 3 2 až 4 7
Prehranie od začiatku Áno Áno Áno Áno Áno Áno Áno Áno
Funkcia pauza Áno Áno Áno Áno Áno Áno Áno Áno
Zmluva Možná bez záväzkov Možná bez záväzkov Možná bez záväzkov Možná bez záväzkov Možná bez záväzkov Možná bez záväzkov Možná bez záväzkov Možná bez záväzkov
  Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac

Čo je to internetová televízia a ako funguje?

Už nechcete znovu vyberať medzi večerom s priateľmi a časťou obľúbeného seriálu? Otravujú vás neustále reklamy? Riešením je IPTV (Internet Protocol Television), teda internetová televízia. Ide o moderný spôsob sledovania televízie, ktorého popularita neustále rastie. V niektorých krajinách dokonca natoľko, že predbieha ostatné spôsoby sledovania TV.

IPTV transformuje tradičné televízne sledovanie vďaka svojej flexibilite a prispôsobivosti, čo vedie k rastúcej popularite po celom svete. Tento moderný prístup k televíznemu vysielaniu pomaličky predbieha tradičné metódy sledovania.

IPTV televízia cez internet

Výhody a nevýhody internetovej televízie

Televízia cez internet ponúka inovatívny spôsob sledovania vašich obľúbených programov. Aké sú jej silné a slabé stránky?

Technológia a dostupnosť

Na rozdiel od tradičnej televízie, ktorá vyžaduje antény alebo satelitné zariadenia, IPTV funguje cez internet. Eliminuje sa tak potreba dodatočného hardvéru a otvára sa možnosť sledovania obľúbených programov kdekoľvek, kde je dostupné internetové pripojenie. Táto vlastnosť IPTV otvára brány k neobmedzenej zábave bez zbytočných komplikácií.

Exkluzívny obsah a vysoká kvalita

IPTV ponúka širokú škálu programov, vrátane exkluzívnych zahraničných staníc, ktoré by inak neboli ľahko dostupné. Navyše – vysoká kvalita obrazu – často v HD alebo dokonca vo vyššom rozlíšení, zaisťuje, že divácky zážitok je nekompromisne pútavý a vizuálne pôsobivý.

Flexibilita a kontrola nad sledovaním

Jednou z najväčších výhod IPTV je schopnosť sledovať programy na požiadanie alebo z archívu. Či už ide o prehrávanie obľúbených seriálov z minulosti alebo preskakovanie nežiadúcich reklám, diváci majú plnú kontrolu nad tým, čo a kedy sledujú. Táto úroveň prispôsobenia a flexibility zaručí, že vám obľúbený program nikdy neujde.

Sledovanie na rôznych zariadeniach

S IPTV môžete sledovať televíziu na rôznych zariadeniach – od smart televízorov a počítačov po tablety a smartfóny. Táto multiplatformová dostupnosť znamená, že každý člen domácnosti môže sledovať to, čo ho zaujíma, bez toho, aby rušil ostatných.

Závislosť na internete

Hoci IPTV ponúka mnohé výhody, je dôležité pripomenúť, že kvalita a dostupnosť služby sú priamo závislé od stabilného a rýchleho internetového pripojenia. Výpadky internetu znamenajú výpadky televízneho vysielania. Preto je kľúčové zabezpečiť spoľahlivé pripojenie. Ak sa chcete tešiť z výhod internetovej televízie, možno budete potrebovať investovať do kvalitného routera alebo Wi-Fi zosilňovača, aby ste minimalizovali riziko prerušenia.

Najlepšie internetové televízie

Čo potrebujete na sledovanie internetovej televízie

Základom je internetové pripojenie. Väčšina poskytovateľov IPTV podporuje hneď niekoľko spôsobov, ako sledovať internetovú televíziu na rôznych zariadeniach.

Internetové pripojenie

Základom všetkého je, samozrejme, spoľahlivé internetové pripojenie. Rýchlosť a stabilita sú kritické, aby ste mohli plynule streamovať obsah v HD alebo dokonca vo vyššom rozlíšení bez frustrujúceho zasekávania alebo dlhého načítavania. Odporúča sa pripojenie s minimálnou rýchlosťou 5 Mbps pre HD obsah, pričom pre obsah vo vyššom rozlíšení, ako je 4K, môže byť potrebných 25 Mbps alebo viac.

Smart televízor

Vlastníte Smart TV? V tom prípade to budete mať mimoriadne jednoduché. Nemusíte riešiť žiadny ďalší prijímač. Väčšina smart televízorov už má predinštalované aplikácie alebo vám umožní stiahnuť si IPTV aplikácie priamo z obchodu s aplikáciami, čím sa zjednodušuje prístup k internetovej televízii. Následne môžete využívať všetky výhody internetovej televízie online.

Náš tip

Nechajte vyniknúť detaily obrazu HD programov internetových televízií na špičkovom televízore. Náš výber najlepších televízorov vám pomôže vybrať si ten správny.

Klasický TV prijímač

Pre tých, ktorí nemajú smart televízory, je praktickým riešením set-top box. K mnohým tarifom poskytovateľov televízie cez internet ponúkajú vhodný IPTV set-top box za zvýhodnenú cenu. Za určitý mesačný poplatok si ho môžete prenajať, prípadne za jednorazový poplatok zakúpiť.

Rozhodnutie medzi kúpou a prenájmom set-top boxu závisí od vašich osobných preferencií a plánov na sledovanie. Kúpa zariadenia môže byť lepšou možnosťou ak plánujete dlhodobé využitie IPTV, keďže zariadenie ostane vaším majetkom aj v prípade zmeny poskytovateľa. Prenájom je výhodný pre používateľov, ktorí preferujú flexibilitu alebo si nie sú istí svojím dlhodobým záväzkom voči IPTV. Prenajaté zariadenie sa navyše zvyčajne nahrádza alebo opravuje bez dodatočných nákladov v prípade poruchy.

Internetová televízia

Notebook, tablet alebo smartphone

Flexibilita IPTV znamená, že televíziu môžete sledovať nielen na televízore, ale aj na iných zariadeniach ako sú notebooky, tablety a smartfóny. Táto možnosť je ideálna pre sledovanie na cestách a mimo domova. Stačí si stiahnuť príslušnú aplikáciu alebo sa dostanete k obsahu cez webový prehliadač.

Náš tip

Ak plánujete využívať televíziu cez internet aj na dátach, vyberte si kvalitný balíček, pri ktorom sa nebudete musieť obávať limitu dát. Pozrite sa na najlepšie ponuky mobilných operátorov.

Multimediálne centrá

Internetové televízie cez internet môžete sledovať aj cez multimediálne centrum. Zariadenia ako Apple TV, Google Chromecast alebo Xiaomi Mi TV Box ponúkajú pohodlný a všestranný spôsob, ako pristupovať k obľúbeným internetovým televíziám a streamovacím službám. Tieto malé, ale výkonné prístroje premieňajú každý televízor s HDMI vstupom na inteligentné zábavné centrum. Či už chcete sledovať najnovšie seriály, filmy, YouTube videá alebo dokonca streamovať hudbu, multimediálne centrá vám to umožnia jednoducho a pohodlne.

Zaujímavosťou je tiež integrácia IPTV služieb s hernými konzolami ako Xbox alebo PlayStation. Áno – niektoré IPTV je možné sledovať aj prostredníctvom hernej konzoly. Toto multifunkčné využitie herných konzol znamená, že môžete mať zábavu na jednom mieste bez potreby prepínania medzi rôznymi zariadeniami.

Testado radí

Ak viacerí členovia domácnosti chcú súčasne pozerať rozdielne programy, je dôležité overiť si, na koľkých zariadeniach súčasne vám poskytovateľ umožní televíziu sledovať.

IPTV internetové televízie

Internetové pripojenie

Aby ste si zo sledovania filmov cez IPTV odniesli čo najpríjemnejší zážitok, váš internet musí byť dostatočne rýchly. Na sledovanie programov v HD kvalite sa ako minimálna rýchlosť obvykle udáva okolo 5 Mbit/s. Niektorí dodávatelia udávajú potrebnú rýchlosť pripojenia vyššiu, iní naopak nižšiu.

Ak však pripojenie zdieľate ešte s niekým iným a obaja chcete sledovať obsah v HD kvalite, potom si s minimálnou požadovanou rýchlosťou nevystačíte. A platí to aj všeobecne – čím vyššia rýchlosť internetu, tým samozrejme lepšie.

Rýchlosť pripojenia

Rýchlosť internetového pripojenia je základným pilierom sledovania IPTV. Ako už bolo spomenuté, minimálna rýchlosť pre HD kvalitu je okolo 5 Mbit/s, zatiaľ čo pre obsah v SD kvalite postačí nižšia rýchlosť. Avšak, táto rýchlosť je len východiskovým bodom. V domácnostiach, kde je viacero zariadení pripojených súčasne alebo sa sleduje obsah vo vyššom rozlíšení ako 4K, môže byť potrebná podstatne vyššia rýchlosť internetu.

Stabilné pripojenie

Využitie siete na viaceré účely – od pracovných videohovorov cez online hry po streamovanie videí – si vyžaduje robustné a stabilné pripojenie. Optimalizácia domácej siete, napríklad investíciou do kvalitného routera, môže výrazne zlepšiť celkový zážitok zo sledovania a znížiť riziko výpadkov alebo zasekávania obsahu.

Navyše, v prípade, že zdieľate pripojenie s viacerými užívateľmi v domácnosti a všetci máte záujem o sledovanie HD alebo dokonca 4K obsahu, je dôležité zvážiť upgrade na rýchlejší internetový balíček. Mnohí poskytovatelia internetových služieb ponúkajú balíčky špeciálne navrhnuté pre domácnosti s vysokou internetovou náročnosťou, čo môže byť ideálnym riešením pre zabezpečenie plynulého streamovania pre celú rodinu.

Testado radí

Ak si stále nie ste istí, či IPTV potrebujete, vyskúšajte si niektorú z internetových televízií zadarmo. Spoločnosti často ponúkajú až 30 dní na skúšku.

Televízia cez internet

FAQ – Najčastejšie kladené otázky

Koľko stojí internetová televízia?

Cena za internetovú televíziu závisí na mnohých faktoroch vrátane poskytovateľa služieb, typu balíčka a množstve ponúkaného obsahu. Základné balíčky, ktoré ponúkajú limitovaný výber kanálov a základné funkcie, sa môžu pohybovať v rozmedzí niekoľkých eur mesačne. Na druhej strane, rozšírené balíčky, ktoré zahŕňajú širokú škálu kanálov, vrátane prémiového obsahu, HD vysielania, spätného prehrávania a možnosti nahrávania, môžu dosiahnuť cenu niekoľko desiatok eur mesačne. Vždy je dobré porovnať ponuky viacerých poskytovateľov, aby ste našli najlepšiu kombináciu ceny a služieb pre vaše potreby.

Aká televízia má spätné prehrávanie?

Funkcia spätného prehrávania je čoraz častejšou súčasťou mnohých internetových televíznych služieb. Umožňuje užívateľom sledovať programy, ktoré boli odvysielané v minulosti, čo pridáva na flexibilite sledovania. Táto funkcia je obzvlášť užitočná, ak nemôžete sledovať svoje obľúbené programy v čase ich priameho vysielania. Väčšina moderných poskytovateľov IPTV a streamovacích služieb zahŕňa spätné prehrávanie ako štandardnú súčasť svojich balíčkov, avšak rozsah dostupnosti a dĺžka, po ktorú sú programy dostupné na spätné prehrávanie, sa môže líšiť.

Môžem sledovať internetovú televíziu na mobile?

Áno, sledovanie internetovej televízie na mobilných zariadeniach je jednou z kľúčových výhod tejto technológie. Poskytovatelia obvykle ponúkajú špeciálne navrhnuté aplikácie pre operačné systémy Android a iOS, ktoré umožňujú užívateľom prístup k obsahu IPTV aj na cestách. Či už ide o živé vysielanie, spätné prehrávanie alebo prístup k archívu, mobilné aplikácie poskytujú pohodlný spôsob, ako mať vaše obľúbené programy vždy po ruke. Aby bol zážitok zo sledovania čo najlepší, je dôležité mať stabilné a dostatočne rýchle mobilné dátové pripojenie alebo pripojenie k Wi-Fi sieti.

Prečo sa mi zasekáva internetová televízia?

Sekanie alebo zasekávanie pri sledovaní internetovej televízie môže mať niekoľko príčin, pričom najčastejšou je nedostatočná rýchlosť alebo nedostatočná stabilita internetového pripojenia. Moderné formáty vysielania, ako sú HD a 4K, sú náročné na kvalitu internetového pripojenia. Ak vaše pripojenie nedosahuje potrebné parametre, môže to viesť k prerušovanému prenosu a zhoršenej kvalite obrazu. Okrem toho môže byť problém spôsobený aj slabým Wi-Fi signálom, obmedzeniami siete alebo technickými problémami s používaným zariadením alebo aplikáciou. V takýchto prípadoch môže pomôcť aktualizácia softvéru, použitie Wi-Fi extendera na zlepšenie pokrytia signálom alebo dokonca upgrade vašej internetovej služby na rýchlejší balíček.

Aké internetové rýchlosti odporúčate pre sledovanie 4K obsahu?

Pre plynulé streamovanie obsahu v 4K kvalite odporúčame minimálnu rýchlosť internetového pripojenia 25 Mbit/s. V prípade, že chcete sledovať obsah v 4K na viacerých zariadeniach súčasne, rýchlosť by mala byť ešte vyššia, aby sa zabránilo zasekávaniu obrazu.

Ako si môžem prispôsobiť obsah, ktorý chcem sledovať?

Internetové televízie ponúkajú možnosti prispôsobenia vďaka vytvoreniu užívateľských profilov, kde si môžete nastaviť obľúbené kanály alebo programy. Mnohé služby tiež ponúkajú rodičovské kontroly, umožňujúce obmedziť prístup k nevhodnému obsahu pre mladších divákov.

Ako môžem zdieľať svoj účet s rodinou alebo priateľmi?

Internetové televízie umožňujú vytvorenie viacerých užívateľských profilov pod jedným účtom, čo umožňuje jeho zdieľanie medzi rodinou alebo priateľmi. Je však dôležité si overiť pravidlá poskytovateľa týkajúce sa zdieľania účtu, aby ste predišli možným porušeniam podmienok služby.

Sú dáta pri sledovaní internetovej televízie šifrované?

Bezpečnosť a ochrana súkromia sú pre poskytovateľov internetovej televízie prioritou. Väčšina služieb používa štandardy šifrovania na ochranu prenosu dát medzi vaším zariadením a ich servermi, čím udržiava vaše osobné informácie v bezpečí.

Je možné sledovať internetovú televíziu v zahraničí?

Dostupnosť obsahu môže byť obmedzená geografickými obmedzeniami v závislosti od licenčných dohôd. Niektoré služby môžu ponúkať medzinárodný prístup alebo špeciálne balíčky pre cestujúcich, no je dôležité si overiť tieto možnosti priamo u vášho poskytovateľa.

Ako často sa aktualizuje ponuka kanálov a programov?

Ponuka obsahu sa neustále rozširuje a aktualizuje, aby poskytovatelia mohli udržať krok s meniacimi sa záujmami divákov. Frekvencia aktualizácií závisí od konkrétneho poskytovateľa, no užívatelia môžu očakávať pravidelné pridávanie nových kanálov, seriálov a filmov.

Existujú nejaké ďalšie poplatky alebo skryté náklady?

Pri výbere internetovej televíznej služby je dôležité si prečítať podmienky služby, aby ste boli informovaní o všetkých možných poplatkoch. Niektoré služby môžu účtovať dodatočné poplatky za prémiový obsah, extra kanály alebo vyššiu kvalitu streamovania.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (57 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár