Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie feederové prúty 2024

26. 4. 2022 Aktualizované

Správny výber feedrového prútu je veľmi dôležitý. Zle zvolený prút môže spôsobiť problematickejšie zdolávanie alebo nahadzovanie. Preto sme pre vás vybrali tri najlepšie feederové prúty z troch cenových kategórii. V druhej časti článku nájdete informácie, ktoré vám uľahčia výber v prípade, že ste úplný začiatočník. Všeobecný článok najlepšie rybárske prúty obsahuje taktiež zaujímavé informácie.

Najlepší celkovo

Špičkový feedrový prút s ergonomickou rukoväťou a odolným blankom.

Najlepší pomer cena/kvalita

Prút s výbornými vlastnosťami za prijateľnú cenu.

Najlepší lacný

Kvalitný prút vhodný na stojaté vody pre začiatočníkov.

Najlepšie feederové prúty

Recenzia: Sportex Xclusive Heavy Feeder

Sportex Xclusive Heavy Feeder recenzia Pre náročných

Dĺžka: 3,9 m | Transportná dĺžka: 1,39 m | Hmotnosť: 264 g | Počet dielov: 3 (+3 špičky) | Počet očiek: 16 | Typ: Heavy | Vrhacia záťaž: 220 g | Približná cena: 270 €

Klady
 • Vysoká pevnosť
 • Kvalitná a pohodlná rukoväť
 • Presné nahadzovanie
Zápory
 • Vysoká cena

Sportex Xclusive Heavy Feeder je špičkový prút vhodný na lov na rýchlo tečúcej rieke. Je vyrobený z uhlíkových vlákien T800. Vďaka tomu má výbornú odolnosť a nízku hmotnosť. K udici dostanete aj tri špičky, čo je štandardom. Tie majú označenie 3 oz, 4 oz a 5 oz. To je vrhacia záťaž 90 g, 120 g a 150 g.

Rukoväť prútu je pohodlná a príjemná na dotyk. Po jej celej dĺžke je korok. S týmto prútom nebude problém nahodiť na dlhšiu vzdialenosť a to presne na požadované miesto. Ponúka výbornú akciu pri zdolávaní aj väčších rýb. Do negatívnej stránky sme zaradili jeho vysokú cenu. Tá však odzrkadľuje jeho kvality.

Recenzia: Delphin Magma M3 Duo feeder

Delphin Prút Magma M3 Duo feeder recenzia Zlatý stred

Dĺžka: 3 – 3,6 m | Transportná dĺžka: 1,06 m | Hmotnosť: 238 g | Počet dielov: 3 (+5 špičky) | Počet očiek: 11 | Typ: Heavy | Vrhacia záťaž: 90 g | Približná cena: 66 €

Klady
 • Krásny dizajn
 • Kvalitná rukoväť
 • Vysoká pevnosť
 • SiC očká
Zápory
 • Nič zásadné

Feederový prút Delphin Magma M3 Duo feeder už na prvý pohľad zaujme každého nadšenca feederu. To kvôli štíhlemu blanku a bordovej farbe. Ako prvé musíme spomenúť jeho rukoväť. Tá nie len, že vyzerá dobre, ale v zime tento materiál nie je taký studený ako iné. Taktiež je pohodlná na úchop, čo oceníte pri nahadzovaní a zdolávaní veľkej ryby. Je korková a koncovú časť má potiahnutú EVA penou.

K prútu dostanete nie štandardné 3 špičky ale rovno 5. Jedna z nich je predlžovacia, takže si môžete zvoliť pri love aj dĺžku prútu. Po celom tele prútu sú osadené kvalitné SiC očká. Disponuje dodatočným vinutím karbónu, čo zvyšuje pevnosť. Avšak aj napriek tomu si stále zachováva štíhlosť. V rámci nevýhod sme na nič zásadné nenarazili. Na záver len dodáme, že vzhľadom nie veľmi vysokú cenu má skvelé vlastnosti.

Recenzia: Mivardi Enigma Feeder

Mivardi Enigma Feeder recenzia Lacný základ

Dĺžka: 3,3 m | Transportná dĺžka: 1,16 m | Hmotnosť: – | Počet dielov: 3 (+3 špičky) | Počet očiek: 11 | Typ: Medium | Vrhacia záťaž: 20 – 75 g | Približná cena: 45 €

Klady
 • Výhodná cena
 • Pohodlná rukoväť
 • Moderný dizajn
 • Kvalitná povrchová úprava
Zápory
 • Vzhľadom na cenu žiadne

Mivardi Enigma Feeder patrí k najpredávanejším feederovým prútom od tohto výrobcu. Niet divu keďže má skvelé vlastnosti a prijateľnú cenu. Je určite vhodný pre rybárov, ktorí sa len začínajú venovať feederu. Má pohodlnú rukoväť, ktorá je tvorená korkom a EVA penou. Samozrejmosťou sú 3 dodatočné špičky s troma rôznymi tvrdosťami. Prút je v úprave Medium čím je vhodný viac na stojaté vody.

Telo prútu je vyrobené z uhlíkových vlákien. Preto je štíhle, odolné a zároveň má nízku hmotnosť. Okrem týchto vlastností má aj pekný moderný dizajn. Keďže sa jedná o prút z nízkej cenovej kategórie, nenašli sme na ňom nič negatívne. Musíme dodať, že aj napriek nízkej cene poteší začínajúcich a pokročilých rybárov.

Najpredávanejšie feederové prúty podľa heureky

Ako vybrať feeder prút

Aj výber feederového prútu by ste nemali podceňovať. Taktiež tu platí to, že by ste mali vedieť na akej vode a aké veľké ryby budete chytať. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili niekoľko informácii, ktoré vám výber uľahčia.

Rozdelenie

Feeder prúty sú podobne ako prívlačové prúty delené na niekoľko typov podľa vrhacej záťaže a celkovej pevnosti. Priamo na prúte málokedy nájdete presne určenú gramáž vrhacej záťaže. To môže byť mätúce. Namiesto gramáže sú označované písmenami M, MH a H. Jednotlivé písmená sú skratkami pre Medium, Medium Heavy a Heavy.

Medium (M) – medium feedrove prúty sú vhodné pre tečúce aj stojaté vody. Ide o univerzálnu tuhosť a sú vhodné pre začiatočníkov. Nemal by byť problém pri zdolávaní kapra aj bielych rýb.

Medium Heavy (MH) – tento typ je už o niečo tvrdší. Oproti Medium prútu je možné nahodiť na trochu väčšiu vzdialenosť. Je možné zdolávať aj o niečo väčšie a bojovnejšie ryby.

Heavy (H) – heavy prúty sú vhodné pre lov na tečúcich vodách a na väčšie vzdialenosti. Pre lov veľkých rýb rozhodne zvoľte prút s týmto označením.

Dĺžka

Dĺžka je v rozmedzí od 3 do 4,2 m. Dlhšie prúty sú vhodné na nahadzovanie na väčšie vzdialenosti napríklad na priehradách. Kratšia vzdialenosť zase pre menej prístupné a zarastené brehy na riekach či menších jazerách.

Teleskopické vs delené

Tak ako pri ostatných typoch aj tu platí, že delené prúty poskytujú lepšiu akciu. Teleskopické majú zase menšiu transportnú dĺžku. Avšak kvôli väčšiemu množstvu spojov majú slabšiu akciu. Je len na vás čo vám bude vyhovovať viac.

Akcia

Taktiež ako pri prívlačových prútoch aj tieto majú určenú akciu alebo jednoduchšie povedané ohnutie.

Parabolická akcia

V tomto prípade je pri zdolávaní ryby feederová udica ohnutá skoro až k rukoväti. Ak si chcete spraviť zo zdolávania skvelý zážitok tak siahnite po tomto type. Nevýhodou je menšia presnosť nahadzovania.

Špičková akcia

Tieto prúty sú v podstate opakom parabolických. Ohýbaná je len špička. Výhodou je presnejšie nahadzovanie, avšak zdolávanie je o niečo horšie.

Semi-parabolická akcia

Ohnutá je horná polovica prútu. Tento typ je v podstate strednou cestou medzi špičkovou a parabolickou akciou.

Špičky feederových prútov

Pri kúpe feederového prútu sú vo väčšine prípadov zahrnuté v cene aj tri špičky. Každá má inú tuhosť. Môžu byť označené Ligth, Medium a Heavy. Prípadne hodnotami 1 oz, 2 oz, 3 oz a viac (1 oz = 30 g). Čo ak špičku zlomím alebo stratím? Je možné ich dokúpiť aj samostatne.

Náš tip

Prút je potrebné umiestniť v pravom uhle so silónom. Všímajte si aj prostredie za špičkou, aby s ním nesplývala a tým nezaregistrujete záber.

Najobľúbenejšie značky

Aj nadšenci feederu majú v obľube používať určité značky prútov. Medzi tie najobľúbenejšie patria:

Feederové prúty Mivardi

Rybárske príslušenstvo od tohto výrobcu sa predáva v Európe vo viac ako desiatich krajinách. Do obľuby sa dostali pomerne rýchlo aj na Slovensku. Pod touto značkou nájdete aj feeder udice. Tie sú dostupné za cenu od 40 až po 160 €.

mivardi logo

Feederové prúty Saenger

Nemecká firma Saenger sa venuje výrobe príslušenstva pre rybárov už od roku 1979. V ich portfóliu nájdete biče, prúty na dierky, prívlačové, kaprové, sumcové a taktiež feeder prúty. Tie sú o niečo drahšie. Avšak kvalitou sú na vysokej úrovni.

saenger logo

Feederové prúty Trabucco

Značka Trabucco taktiež patrí k jedným z najobľúbenejších u rybárov. Ich feeder udice začínajú na cene 40 € a najdrahšie modely presahujú sumu 250 €.

trabucco logo

Ceny

Na trhu nájdete tieto prúty za nízke aj vysoké ceny. Konkrétne najlacnejšie udice si môžete zaobstarať približne za 30 €. Naopak za najkvalitnejšie zaplatíte stovky eur. Bližšie sme sa pozreli aj na jednotlivé cenové kategórie.

Feeder prút do 60 €

Do 60 € si môžete zakúpiť prút akejkoľvek tvrdosti a dĺžky. Zväčša tu nájdete značky Mivardi, Sensas alebo Zfish. Ak s feedrom začínate, môžete siahnuť po prúte práve z tejto kategórie.

Udice na feeder od 60 do 100 €

V tejto cenovej kategórii sa nachádzajú už kvalitné prúty, ktorých vlastnosti ocenia začiatočníci aj pokročilí. Nájdete tu takmer všetky značky.

Feeder prút od 100 €

Feedrové prúty za cenu nad 100 € sú vhodné pre pokročilých aj športových rybárov. Disponujú vysoko kvalitnými materiálmi a ponúkajú najlepší zážitok pri zdolávaní ryby.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (11 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár