Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie elektrické výcvikové obojky 2024

22. 7. 2020 Aktualizované

Výcvik psa nie je jednoduchou záležitosťou. Výcvikový elektrický obojok môže byť skvelým pomocníkom, s ktorým bude vaše úsilie pri výcviku psa efektívnejšie. V tomto článku vám predstavíme najlepšie produkty tohto segmentu a nezabudneme ani na cenné rady, ako si výcvikový obojok vybrať.

Najlepší celkovo

Profesionálny elektrický obojok s výnimočne veľkým dosahom.

Najlepší pomer cena/kvalita

Moderný elektrický obojok, ktorý je možné ovládať pomocou smartfónu.

Najlepší lacný

Univerzálny výcvikový obojok pre psa za dobrú cenu.

Najlepšie elektrické obojky

Recenzia: SportDog 1200m SD-1225E Tréner

Recenzia SportDog 1200m SD-1225E Tréner

Typ korekcie: zvuková, vibračná a statická | Určenie: univerzálny | Dosah: 1 200 m | Odolnosť voči vode: áno | Približná cena: 200 €

Klady
 • Skvelý dosah
 • Univerzálne použitie
 • Široké možnosti nastavenia
 • Odolnosť voči vode
Zápory
 • Vyššia cena

Pre naozaj náročných cvičiteľov psov sme vybrali elektronický obojok SportDog 1200m SD-1225E Tréner. Tento prístroj si vás získa nekompromisným dosahom až 1 200 m. Vďaka tomu ho je možné používať v členitom teréne a mať nad zvieraťom kontrolu aj na veľkú vzdialenosť.

Profesionálni používatelia ocenia univerzálnosť prístroja. Tá spočíva v jeho vlastnostiach a v širokých možnostiach nastavení. Samozrejmosťou je prispôsobenie intenzity varovných signálov presne na mieru každého psa, ktorého cvičíte. S týmto elektrickým obojkom sa nemusíte báť ani vody. Je ponoriteľný až takmer do 8 metrovej hĺbky vďaka technológii DryTek. Jedinou nevýhodou tohto výcvikového obojku je jeho vyššia cena.

Recenzia: PetSafe Elektrický obojok PetSafe SMART DOG Trainer

Recenzia PETSAFE Elektrický obojok PetSafe SMART DOG Trainer

Typ korekcie: zvuková, vibračná a statická | Určenie: malé a stredné psy | Dosah: 70 m | Odolnosť voči vode: áno | Približná cena: 120 €

Klady
 • Inovatívny spôsob ovládania (smartfón)
 • Odolnosť voči vode
 • Jednoduché používanie
Zápory
 • Slabší dosah
 • Vyššia cena

V dnešnom svete smart technológií je vždy vítané, ak sa dajú rôzne zariadenia ovládať pomocou mobilu. Spoločnosť PetSafe to veľmi dobre vie, preto na trhu ponúka unikátny model elektrického obojku pre psa, ktorý je možné ovládať prostredníctvom smartfónu. Používanie tohto výcvikového obojku je tak veľmi jednoduché a intuitívne. Páči sa nám tiež odolnosť voči vode, takže sa nemusíte báť nepriazne počasia a môžete psovi dovoliť šantiť aj vo vode.

Tento elektrický obojok je určený pre malé a stredné psy a jeho slabšou stránkou je menší dosah (70 metrov). Okrem toho sa predáva za pomerne vysokú cenu.

Recenzia: Petrainer PET998D

Recenzia Petrainer PET998D

Typ korekcie: zvuková, vibračná a statická | Určenie: univerzálny | Dosah: 300 m | Odolnosť voči vode: nie | Približná cena: 30 €

Klady
 • Nízka cena
 • Rôzne nastavenia
 • Jednoduché používanie
Zápory
 • Nie je vodotesný

Výbornou voľbou pre začínajúcich cvičiteľov psov môže byť Petrainer PET998D. Tento elektrický obojok pre psa láka predovšetkým svojou nízkou cenou. Ako mnohé elektrické obojky tejto kategórie, disponuje troma rôznymi spôsobmi korekcie – zvukovou, vibračnou a statickou.

Výhodou prístroja sú rôzne možnosti nastavenia. Intenzitu varovných impulzov je možné nastavovať až v 100 rôznych úrovniach. Vďaka tomu je zariadenie možné používať univerzálne na rôzne veľké psy s rôznou povahou.

Vyzdvihnúť chceme aj jednoduché používanie prístroja, ktoré zvládne naozaj každý. Vzhľadom k nízkej cene nemá tento produkt veľa slabých stránok. Chýba nám však pri ňom vodotesnosť.

Porovnanie elektrických obojkov

SportDog 1200m SD-1225E PetSafe SMART DOG Petrainer PET998D Dog Trace D-Control 1000 Num´Axes Canicalm IKI Pulse Num´Axes Canicalm IKI Voice
Recenzia SportDog 1200m SD-1225E Tréner Recenzia PETSAFE Elektrický obojok PetSafe SMART DOG Trainer Recenzia Petrainer PET998D Dog Trace D-Control 1000 recenzia Num´Axes Canicalm IKI Pulse recenzia Num´Axes Canicalm IKI Voice recenzia
Typ korekcie zvuková, vibračná a statická zvuková, vibračná a statická zvuková, vibračná a statická zvuková, vibračná a statická vibračná zvuková
Približná cena 200 € 120 € 30 € 170 € 80 € 50 €
Určenie univerzálny malé a stredné psy univerzálny univerzálny univerzálny malé psy
Dosah 1 200 m 70 m 300 m 1 000 m
Odolnosť voči vode áno áno nie áno nie nie
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny

Najpredávanejšie elektrické obojky podľa Heuréky

Čo je to elektrický obojok?

Elektrické obojky pre psov sa niekedy označujú tiež ako elektronické obojky. Tento výcvikový obojok je moderným a efektívnym riešením pri cvičení psov. Nemusíte sa obávať, nejde o žiadne mučiace zariadenia, ktoré vášmu štvornohému miláčikovi ublížia. Práve naopak, pomôžu vám, aby sa z vášho chlpatého kamoša stal kultivovaný a poslušný spoločník.

Elektrické obojky sú navrhnuté tak, aby pomáhali pri výcviku. Môžu disponovať rôznymi funkciami, ktoré rozširujú a zefektívňujú ich využitie. Niektoré modely môžu byť vodotesné a disponujú nízkou hmotnosťou, aby boli pre psíka komfortné na nosenie.

Ako funguje elektrický obojok?

Aby bol elektrický obojok efektívny, je potrebné ho vyberať podľa hmotnosti a rozmerov psa. Umožňuje efektívny výcvik psa aj na väčšiu vzdialenosť. Funguje to nasledovne – stlačíte tlačidlo nachádzajúce sa na vysielačke a tým sa vyšle korekčný signál na obojok psa. Existuje viacero druhov korekčných signálov. Najčastejšie sa využíva:

 • Zvukový
 • Vibračný
 • Sprejový
 • Statický

Viac o jednotlivých typoch korekcie si povieme v kapitole o druhoch elektrických obojkov pre psov.

Samozrejmosťou by pri elektrických obojkoch mala byť možnosť nastavenia sily a intenzity týchto korekčných signálov. Varovné signály je tak možné prispôsobiť povahe a temperamentu každého psa.

Prečo používať elektrický obojok pre psov?

Výcvik psa je kľúčovým faktorom, ktorý vplýva na kvalitu jeho života. Hovorí sa, že vycvičený pes je domáci maznáčik, nevycvičený zase divé zviera. Toto tvrdenie je naozaj výstižné a ak chcete dosiahnuť so svojim psom harmonické spolunažívanie, jeho výcvik by mal byť pre vás prioritou.

Keďže je výcvik psa tak dôležitý, nemožno sa čudovať, že ľudia hľadajú stále nové spôsoby, ako ho urobiť účinnejším. Elektronický obojok pre psa je unikátnym nástrojom, pomocou ktorého je možné vycvičiť aj toho najneposlušnejšieho a najtvrdohlavejšieho psa.

Výcvikový obojok oceníte v každej situácii, keď je pes ďalej od vás a je ťažšie mať nad ním kontrolu. Pomôže už pri najzákladnejšom povele – ku mne. Pes sa musí naučiť na povel prísť k majiteľovi a práve tento povel ho s elektronickým obojkom naučíte veľmi rýchlo.

Často sa stáva, že majiteľ stráca kontrolu nad psom a ten na jeho povely nereaguje, keď príde do hry nejaký ďalší stimul, napríklad, auto, iné zviera alebo človek. S elektrickým obojkom je možné tento „zlozvyk“ odstrániť a psa naučiť na poslušnosť za každých okolností.

Ak váš pes prehnane veľa šteká, skvelou pomôckou je protištekací obojok. Najčastejšie ide o zariadenie so zvukovou alebo vibračnou korekciou. Obojok proti štekaniu má za úlohu obmedziť neželené štekanie psa. Jeho použitie je tak značne jednostranné.

Určite ste už počuli ľudovú múdrosť – Starého psa novým kúskom nenaučíš. Ak sa rozhodnete pre použitie elektrického obojku, nemusí byť pravdivá. S troškou trpezlivosti môžete aj staršieho psa odnaučiť od nepríjemných zlozvykov, ktoré nadobudol.

Na zhrnutie, elektronický obojok je skvelým nástrojom na výcvik psov. Dokážete pomocou neho zefektívniť a zrýchliť cvičenie akéhokoľvek psa a dokonca aj odstrániť jeho zlozvyky. Samozrejme, ide len o pomôcku. Na správny výcvik psa sú nutné aj potrebné znalosti.

Na záver chceme poznamenať, že psa je možné efektívne vycvičiť aj bez elektrického obojku. Tento prístroj nie je v žiadnom prípade nutnosťou, ale len pomôckou.

najlepšie elektricke obojky

Ako si vybrať elektrický obojok pre psa

Teraz, keď sme si predstavili elektrické obojky a ich prínos, pre výcvik našich štvornohých kamarátov, je čas na návod, ako si správne výcvikový obojok vybrať. Pri výbere by ste mali zvážiť hneď niekoľko parametrov a taktiež aj veľkosť, povahu a charakter vášho psa.

Spomedzi parametrov elektrických obojkov je najvýznamnejší dosah, spôsob korekcieintenzita korekcie (určenie pre malé/stredné/veľké psy).

Dosah elektrického obojka

U elektrických obojkov pre psov sa dosah udáva v metroch. Tento údaj však v reálnych podmienkach je skôr orientačný, keďže sa udáva v rovinatom teréne bez prekážok. Okrem toho musíte pri uvažovaní o dosahu rátať aj s vplyvmi počasia a ďalšími faktormi.

Spoľahlivosť údaju o dosahu môže byť u neznámych výrobcov poriadne otázna. Aj to je dôvod, prečo vám vždy odporúčame nakupovať elektrické obojky len od kvalitných výrobcov.

Našou radou je vyberať elektronický obojok s ohľadom na terén v ktorom sa so psíkom najčastejšie budete pohybovať. Nižšie si môžete pozrieť prehľad bežne dostupných dosahov elektrických obojkov a ich použitie v reálnych podmienkach.

Elektrické obojky s dosahom menším ako 500 m

Zariadenia s najmenším dosahom sa hodia predovšetkým na výcvik na dvore, cvičisku, alebo pri venčení okolo bloku. Využite nájdu všade tam, kde pes od vás neodbehne na väčšiu vzdialenosť.

Elektrické obojky s dosahom medzi 500 až 1 000 m

Elektrické obojky tejto kategórie je možné použiť okrem záhrady, cvičiska alebo venčenia tiež pri prechádzkach lesom a turistike. Psa môžete mať pod kontrolou aj na väčšiu vzdialenosť, keď od vás trochu ďalej odbehne. Pamätajte však, že dosah sa vplyvom prekážok (stromy, budovy a pod.) a členitosti terénu radikálne znižuje.

Elektrické obojky s dosahom väčším ako 1 000 m

S dosahom nad 1 000 m už je možné cvičiť psa aj na väčšie vzdialenosti. Problémom tak nie sú ani prechádzky v členitejšom teréne, v lese a pri horšom počasí. Tento typ elektrických obojkov nájde uplatnenie aj pri rôznych športových aktivitách alebo tiež pri poľovačkách. Je skvelým pomocníkom v prípade, že sa vyžaduje väčšia vzdialenosť medzi psom a majiteľom.

Elektrické obojky s dosahom viac ako 10 km

Na trhu existujú aj drahé profi elektrické obojky fungujúce na princípe GPS. Vďaka nim je možné sledovať lokalitu psa a mať nad ním kontrolu aj vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov. Dobrým príkladom využiteľnosti tohto typu obojkov sú poľovačky. Bežný človek by ich potenciál asi nevyužil, preto ich odporúčame len na profesionálne využitie.

Veľkosť psa

Ako sme spomenuli vyššie, veľkosť psa by ste mali pri výbere elektrického obojka zvážiť.

Univerzálne elektronické obojky pre psov

Univerzálny typ obojkov pre psy sa môže javiť ako skvelá voľba. Ich výrobcovia totiž uvádzajú, že ich je možné použiť na všetky druhy a rozmery psov. U týchto zariadení spočíva efektivita v možnosti nastavenia sily varovného signálu presne „na mieru“ každému psovi.

Elektrické obojky pre menšie psy

Elektrické obojky pre malé psy musia mať určité špecifické vlastnosti. V prvom rade musia mať, čo najnižšiu hmotnosť a primeranú intenzitu korekcie. Napríklad, malý pes do 10 kg potrebuje omnoho nižšiu intenzitu korekcie, ako väčší 30 kg pes.

Elektrické obojky pre veľké psy

Pri veľkých psoch výrobcovia elektrických obojkov nie sú tak veľmi obmedzovaní hmotnosťou. Silnejšiemu a väčšiemu psovi nevadí pár gramov na krku na viac a s najvyššou pravdepodobnosťou si ich ani nevšimne. Rozhodujúca je optimálna intenzita korekcie, ktorá musí byť pre väčšie plemená psov vyššia.

Niektorí predajcovia odporúčajú použitie elektrických obojkov pre veľké psy aj pri menších psov, ktoré sú tvrdohlavé, temperamentné a ťažko zvládateľné.

Elektrický obojok podľa spôsobu korekcie

 • Zvukový elektrický obojok – zvuková korekcia nie je veľmi účinná na nápravu správania psov. Vo všeobecnosti možno tento druh elektrických obojkov odporúčať predovšetkým pre menej tvrdohlavých psov. Výhodou tohto typu elektrického obojka je jeho bezpečnosť. Nepríjemný zvuk, ktorý zariadenie vydáva má za úlohu upraviť správanie psa, no nijako mu neubližuje. Niektoré druhy zvukových elektrických obojkov umožňujú nahratie hlasu majiteľa a jeho použitie ako varovného signálu.
 • Vibračný elektrický obojok – vibračné elektrické obojky využívajú nízkofrekvenčné vibrácie, ako spôsob korekcie. Táto vibrácia v spodnej časti krku psa je efektívnym spôsobom, ako psa upozorniť a pomôcť s jeho výcvikom. Tento typ korekcie sa preto hodí nielen pre malé psy, no aj pre stredne veľké psy. Na veľké psy bude jej efekt nedostatočný.
 • Sprejový elektrický obojok – ako už názov napovedá, u sprejových výcvikových obojkov sa využívajú rôzne typy sprejov. Najčastejšie ide o sprej bez zápachu, alebo s citronelovým pachom. Vystrekovaný sprej má byť pre zviera nepríjemný. Pravdou však je, že sa len veľmi ťažko dá predpokladať výsledný efekt sprejového elektrického obojku. Na niektoré psy môže pôsobiť veľmi efektívne, kým iné si ho ani nevšimnú. Našim odporúčaním je otestovať ho ešte pred kúpou na vašom psíkovi.
 • Statický elektronický obojok – tento typ výcvikového obojku si predstaví väčšina ľudí, keď sa povie – elektrický obojok. Využíva najefektívnejšiu formu korekcie, ktorou je statická elektrina. Intenzita elektrického výboja sa dá nastaviť. Vďaka tomu je možné prispôsobiť stupeň korekcie povahe a veľkosti psa. Aj keď sa väčšina odborníkov zhoduje na bezpečnosti používania statických elektrických obojkov, určite to s nimi nepreháňajte. Vždy sa snažte nastaviť optimálnu intenzitu elektrického impulzu a používajte obojok s mierou.

Elektrické obojky s viacerými druhmi korekcie

Tento typ elektrických obojkov je najideálnejším. Umožňuje pokročilejšie nastavenia a disponuje viacerými druhmi korekčných signálov. Jeho použitie býva účinnejšie, no zariadenia tejto kategórie sú aj drahšie.

Kvalita prevedenia elektrického obojku

Pri výbere elektrického obojka by ste sa mali zamerať aj na jeho kvalitu. Ak nakupujete v kamennej predajni, všímajte si kvalitu materiálov, z ktorých je zariadenie vyrobené. Často sa dajú medzery v kvalite odhaliť na pohľad.

Skvelou pomôckou pri prehodnocovaní kvality sú recenzie reálnych používateľov. Tie môžete nájsť v rôznych internetových obchodoch, alebo na porovnávacom webe Heuréka. Recenzia skutočného spotrebiteľa vie napovedať o kvalite produktu omnoho viac, než len jeho popis.

Organizácia ECMA

ECMA – asociácia výrobcov elektrických obojkov je organizáciou, ktorej hlavným cieľom je výroba a vývoj produktov, ktoré sú úplne bezpečné pre zvieratá a účinne pomáhajú s ich výcvikom.

Pre členov tejto spoločnosti je prioritou dodržiavanie humánnych, bezpečnostných a kvalitatívnych štandardov. Nákup elektrických obojkov od firiem patriacich do tejto asociácie je skvelou voľbou, ktorú vám určite odporúčame.

Odolnosť voči vode

Schopnosť odolať negatívnym vplyvom vody je u elektrických obojkov veľmi žiadaná. Elektrický obojok sa vo väčšine prípadov používa vo vonkajších podmienkach, kde hrozí riziko jeho vystavenia vode. Neočakávaný dážď alebo pes prechádzajúci cez vodný zdroj môžu trvale znehodnotiť elektrický obojok, ktorý nie je vybavený odolnosťou voči vode. Našim odporúčaním preto je vybrať si vodeodolný elektrický obojok pre psa.

najlepšie výcvikové obojky

Počet psov

Ak máte doma viacero chlpatých miláčikov, môže pre vás byť zaujímavá možnosť použitia elektrického obojka pre viac psov súčasne. Môžete tak cvičiť hneď niekoľko psov naraz, čo má mnoho výhod.

Spôsob nabíjania

Všímajte si tiež spôsob nabíjania elektrického obojku. Vo väčšine prípadov nejde o žiadnu vedu. Elektrický obojok je vybavený batériou, ktorú je treba po určitom čase používania nabiť. Slúžia na to špeciálne nabíjačky.

Doba nabíjania sa líši v závislosti od produktu a kapacity batérie elektrického obojku.

Kde kúpiť elektrický obojok

Na nákup elektrických obojkov vám odporúčame navštíviť webový porovnávač cien Heuréka.sk. Nielenže tu nájdete vždy tú najvýhodnejšiu cenu, no zároveň máte k dispozícii aj recenzie skutočných spotrebiteľov. Práve tie môžu byť cennou informáciou, ktorá vám pri výbere pomôže.

Ak sa vám nechce vyberať spomedzi množstva internetových obchodov dostupných na Heuréke, môžete staviť na istotu – teda na eshop Alza.sk. Nájdete tu pestrý sortiment potrieb pre chovateľov psov a spoľahnúť sa môžete na rýchle dodacie lehoty a skvelý zákaznícky servis.

Najobľúbenejšie značky elektrických obojkov

Elektrický obojok je zariadenie, ktorým priamo vplývate na vášho domáceho miláčika a pomáhate mu rýchlejšie sa naučiť rôzne povely. Určite sa preto vyplatí investícia do drahších a kvalitnejších prístrojov. Nenechajte sa zlákať lacnými prístrojmi z ďalekého východu, ktoré neprešli žiadnymi kontrolami a nespĺňajú žiadne štandardy. Kupujte radšej elektrické obojky od osvedčených značiek.

Elektrické obojky DogTrace

Firma DogTrace je známym výrobcom chovateľských pomôcok vrátane elektrických obojkov. Ponúka rozumnú cenu a dobrú kvalitu. Navyše je DogTrace súčasťou organizácie ECMA.
Logo dogtrace

Elektrické obojky PetSafe

Americkú kvalitu môžete získať prostredníctvom nákupu elektrického obojka značky PetSafe. Výrobca týchto prístrojov spĺňa rôzne štandardy a je členom organizácie ECMA. V ponuke značky nájdeme všetky druhy elektrických obojkov pre psy najvyššej kvality a bezpečnosti.
Logo petsafe

Elektrické obojky Petrainer

Čínsky výrobca iTronic ponúka cez značku Petrainer elektrické obojky, ktoré vynikajú nízkou cenou a pomerne vysokou mierou spoľahlivosti. Produkty tejto spoločnosti sú cielené na ľudí hľadajúcich, čo najlepší pomer kvality a ceny. Značka Petrainer nepatrí do asociácie ECMA.
Logo petrainer

Ceny elektrických obojkov

Viac o cenových kategóriách a o tom, čo od nich môžete očakávať, sa dozviete v texte nižšie.

Cena do 50 €

Základné modely elektrických obojkov pre psy môžete kúpiť už do 50 eur. Zmieriť sa však budete musieť s nižšou intenzitou korekcie a menším dosahom.

Cena od 50 do 100 €

V tejto cenovej kategórii už viete kúpiť solídne zariadenie, no nepôjde o žiaden profi elektrický obojok. Dosah aj intenzita korekcie bude však vyššia v porovnaní s lacnejšími prístrojmi.

Cena nad 100 €

Nad 100 eur sa začína cenová kategória kvalitných elektrických obojkov so širšími možnosťami využitia. Za takúto investíciu môže zákazník očakávať lepší dosah, intenzitu korekcie a tiež vyššiu kvalitu prevedenia. Ceny profesionálnych elektrických obojkov však môžu aj niekoľkonásobne presiahnuť hodnotu 100 eur.

Najpredávanejšie elektrické obojky podľa Heuréky

Zdroje:

http://ecma.eu.com/
https://www.ecollar.com/dog-training-resources/categories/choosing-a-dog-training-collar
https://www.k9electronics.com/blog/collar-guide/how-to-choose-the-best-dog-training-collar
https://www.extremedogfence.com/choosing-the-right-correction-level/
https://www.caninejournal.com/shock-collar-for-dogs/

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.7 (8 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár