Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie detektívky 2024 – detektívne knihy

19. 8. 2022 Aktualizované

Mrazivé až do špiku kostí. Také sú najlepšie detektívky, ktoré nás držia v napätí od prvej stránky po poslednú. Nie je dôležité, či za detektívkou stojí slovenský spisovateľ, severskí autori alebo niekto mimo Európy, ak je kniha napísaná pútavo, správanie vyšetrovateľov a zločincov nepredvídateľné, ak vám z príbehu behá mráz po chrbte, ide o kvalitnú detektívku, ktorá si zaslúži čestné miesto v našej súkromnej knižnici. Skontrolujte našu desiatku najlepších detektívnych kníh, možno tam objavíte niektorú, ktorá sa vám doteraz nedostala do rúk.

Najlepšie detektívky – TOP 10

Názov Parametre
Najlepšie detektívky
1. Najlepšie detektívky – Dominik Dán Mačacia stopa Žáner: detektívka
Autor: Dominik Dán
Počet strán: 296
Do obchodu
2. Najlepšie detektívky - strážca majáku Strážca majáku Žáner: severské detektívky
Autor: Camilla Läckberg
Počet strán: 376
Do obchodu
3. Lovec králikov detektívka Lovec králikov Žáner: detektívka
Autor: Lars Kepler
Počet strán: 512
Do obchodu
4. Kto seje vietor

Kto seje vietor

Žáner: detektívka
Autor: Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Počet strán: 360
Do obchodu
5. Dva razy mrtvy Dva razy mŕtvy Žáner: detektívka
Autor: Richard Osman
Počet strán: 430
Do obchodu
6. Námesačný Námesačný Žáner: detektívka
Autor: Sebastian Fitzek
Počet strán: 232
Do obchodu
7 Dievča v ľade Dievča v ľade

(Erika Fosterová 1)

Žáner: detektívka
Autor: Robert Bryndza
Počet strán: 488
Do obchodu
8. Mŕtva v lodenici detektívka Agathy Christie Mŕtva v lodenici
Žáner: detektívka
Autor: Agatha Christie
Počet strán: 176
Do obchodu
9. Čierny rok - Vojna mafie Čierny rok – Vojna mafie Žáner: detektívka
Autor: Jozef Karika
Počet strán: 704
Do obchodu
10. Žiarlivec a iné príbehy  Žáner: detektívka
Autor: JoNesbo
Počet strán: 288
Do obchodu

Najlepšie detektívky – recenzie troch najlepších

Recenzia: Mačacia stopa – skvělá slovenská dektektívka (Slovenský autor)

Najlepšie detektívky – Dominik DánNáš tipTestado

Pre každého milovníka detektívok meno Dominik Dán určite nie je neznáme. A čo by to bol za rok, keby Dominik neprišiel s napínavou novinkou? Opäť sa stretávame s partiou so stoštyridsať jednotky, ktorá je tak trochu kontroverzná, arogantná, na druhej strane čitateľa zaujmú trefne humorné hlášky a vtipy. Niekto ich miluje, niekto nenávidí, no Dánovka by bez Krauza či Chosého nemala tú správnu šťavu.

Kniha, konkrétně 33., od tohto majstra detektívok sa volá Mačacia stopa. Názov nedostala iba tak. Príbeh začína, keď sú detektívi vyslaní k prípadu. Omylom, došlo k zabitiu mačky Lívie, zvieraťa, čo predsa vôbec nespadá pod správu policajnej kancelárie 141. Mačka Lívia navedie vyšetrovateľov k sérii nevyriešených prípadov, ktoré vrhajú zlé svetlo na psychologičku Hildu Wolfovú. Okolo vraždy jej manžela sa točil predchádzajúci Dánov diel „Bremeno minulosti“. Hildu teda poznáme, objaví sa tu aj zopár nových postáv, medzi inými aj 13-ročný chlapec, ktorý nečakane zmizne.

Známy-neznámy Dominik Dán. Slovenský spisovateľ, ktorý predal viac ako milión kníh, stále úspešné ukrýva svoju pravú identitu. DD je jeho pseudonym. Kto sa za ním ukrýva, to vie iba niekoľko jeho blízkych priateľov a zopár novinárov. Vieme iba, že autor sa dlhé roky pohyboval v oblasti kriminalistiky. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi a únoscami mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia.

Recenzia: Strážca majáka – patrí medzi severské detektívky

Najlepšie detektívky - strážca majáku

Príbehy Läckbergovej kníh sa zväčša odohrávajú v mestečku Fjällbacka na juhozápadnom pobreží Švédska, kde sa 30. augusta 1974 narodila. A tak je to aj v prípade detektívky Strážca majáka.

Aj v tomto dielesa stretávame s policajným inšpektorom Patrikom Hedströmom. Ťažká choroba ho na dlhý čas vyradila z bežného života, no teraz sa opäť v plnej sile vracia do práce. Hneď mu zveria nový prípad, vraždu ekonóma Matse Sverina. Po boku Patrika aj tentokrát stojí jeho manželka psychologička Erica. Príbeh nás pozýva do vyšetrovania vraždy, zároveň nám poodhaľuje zložité, a často aj kruté osudy ďalších postáv. Povráva sa, že kto zomrie na ostrove Gråskär, už ho nikdy neopustí. Ak chcete zistiť, či je tomu skutočne tak, prečítajte si Strážcu majáka.

Čo hovorí o hlavnej hrdinke spisovateľka Camilla Läckberg? „Erica je napoly autonómna osobnosť, napoly som to ja. Obidve sme ambiciózne, veľmi tvrdohlavé a zvedavé. A obidve sme matky, ktoré milujú svoju rodinu. Rada kombinujem skutočnosť s fikciou, dodáva to postavám hĺbku. Na rozdiel od Ericy sa však ja policajným vyšetrovateľom do práce nepletiem,“ prezradila slávna spisovateľka. Švédska autorka krimi románov ohúrila svet už svojím debutom Ľadová princezná, po nej napísala ďalších sedem detektívok. Okrem toho má na svojom konte aj štyridetské knihy a dve kuchárky.

Recenzia: Lovec králikov

Lovec králikov detektívka

Keď sa kniha spája s detskou básničkou, málokto by za tým hľadal kriminálny príbeh. Švédska autorská dvojica Lars Kepler tieto dve veci dokázala spojiť takým spôsobom, že vám pri čítaní bude behať mráz po chrbte.

Kniha Lovec králikov je ďalší so severských detektívnych príbehov, ktorý je napísanýveľmi precízne, s dôrazom na detail, drží vás v napätí. Veľmi rýchlo sa dostanete do deja. Až tak, že keď ktosi kráča po nalakovaných parketách, ste vedľa neho, so srdcom v hrdle, pretože viete, že teraz sa niečo stane. Vraždy v politických kruhoch sa zozačiatku javia ako terorizmus, no pravda je oveľa desivejšia. Prípad si vyžaduje detektíva Joona Linnu, ktorý je povolaný späť do služby. Predčasne je prepustený z väzenia,  kde sa ocitol za svojvoľný prístup pri vyšetrovaní predchádzajúceho prípadu. Všetko nasvedčuje tomu, že za záhadnými vraždami je zvláštny sériový vrah. Obete spája básnička o králikoch, čo celému príbehu dáva celkom inú príchuť.

Lovec králikov je napínavý príbeh so strhujúcim záverom, ktorý nie je celkom dopovedaný. Je to akýsi prísľub, že s obľúbeným detektívom sa stretneme opäť v ďalšom príbehu od dvojice Lars Kepler.

Knihy sú naozaj súčasťou života, či už tie klasické papierové alebo elektronické. Existuje nespočetné množstvo žánrov (fantasy, romantické, historické, pre deti, pre teenagerov) a my sa im chceme podrobnejšie venovať. Prehľadne to nájdete v našom článku Tipy na 100 najlepších kníh.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár