Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie chlebníky – test a recenzie 2024

24. 2. 2021 Aktualizované

Čerstvý a chrumkavý chlieb, rožky či bagetky. To patrí k obľúbeným raňajkám alebo olovrantu takmer každého z nás. Pekári za najvhodnejší spôsob skladovania pečiva považujú chlebník.

Preto sme pre vás „napiekli“ výber najlepších chlebníkov v rôznych cenových kategóriách. Pridali sme k tomu rady, ktoré by ste mali dodržiavať pri skladovaní pečiva. A poradíme vám, podľa čoho si vybrať ideálny chlebník do vašej domácnosti.

Najlepší celkovo

Chlebník s atraktívnym dizajnom z nehrdzavejúcej ocele a bambusu.

Najlepší pomer cena/kvalita

Jednoduchý chlebník z plastu v bielej farbe a s protišmykovou ochranou.

Najlepší lacný

Menší chlebník s bambusovou doskou na krájanie za výbornú cenu.

Najlepšie chlebníky

Recenzia: Altom s bambusovým vekom – krásny chlebník v bielej či čiernej farbe

Recenzia chlebník Altom Pre náročných

Značka: Altom | Materiál: nehrdzavejúca oceľ a bambus Otváranie: odklápacie veko | Doska na krájanie: nie | Rozmery: 37,7 × 24,3 × 20,4 cm | Približná cena: 37 €

Klady
 • Atraktívny dizajn
 • Doplnený bambusovým vekom
 • S vetracími otvormi
 • Dlhá životnosť
Zápory
 • Vyššia cena

Na čerstvé rožky a chlieb z vašej obľúbenej pekárne, ale aj na domáci kváskový chlieb či voňavé škoricové osie hniezda poslúži chlebník Altom s bambusovým vekom. Chlebovka je zároveň krásny dizajnový prvok, ktorý môžete kombinovať s akýmkoľvek kuchynským vybavením.

Kvalitná zdravotne nezávadná nehrdzavejúca oceľ tvorí spodnú misu chlebníka, veko je vyrobené z odolného bambusu. Má ideálne rozmery pre uskladnenie vášho obľúbeného pečiva, na druhej strane, nebude nijakým rušivým prvkom, aj keď ho postavíte priamo na kuchynskú linku. Zadná strana je vybavené vetracími otvormi, vďaka čomu ostane pečivo dlho čerstvé a chrumkavé.

Vo vyššej cene sa odráža kvalitné prevedenie, atraktívny dizajn a skúsenosti značky Altom Design. Tento chlebník by nemal chýbať v žiadnej domácnosti.

Recenzia: Tescoma 4FOOD – jednoduchý chlebník z plastu

Tescoma 4FOOD recenzia Zlatý stred

Značka: Tescoma | Materiál: plast |  Otváranie: posuvné spredu | Doska na krájanie: nie | Rozmery: 32 × 24 × 16 cm | Približná cena: 22 €

Klady
 • Odolný voči korózii
 • U originálneho predajcu 3 ročná záruka
 • Protišmyková ochrana
Zápory
 • Rozmery nemusia byť pre niekoho dostačujúce

Hľadáte jednoduchý chlebník, ktorý sa postará o to, aby pečivo vydržalo byť dlhšie čerstvé? Práve Tescoma 4FOOD môže byť pre vás vhodnou voľbou. Je vyrobený z plastu, čo znamená, že mu nehrozí žiadna korózia. Taktiež má vysokú odolnosť. Dizajn nie je ničím výnimočný, pričom je v bielom prevedení.

Disponuje protišmykovou ochranou. Vďaka nej nebude chlebník lietať po kuchynskej linke. Pri tejto cene by sme mu možno vytkli absenciu dosky na krájanie. Niektoré modely tento doplnok majú a predstavuje to celkom praktické riešenie. V rámci nevýhod sme označili rozmery, ktoré sú 32 × 24 × 16 cm. Avšak je dostupný aj vo väčšej verzii, ktorá má o 10 cm väčšiu dĺžku.

Recenzia: Chlebník s bambusovou doskou Star

Recenzia chlebník Star Lacný základ

Značka: Tutumi | Materiál: kov a bambus Otváranie: snímateľná doska | Doska na krájanie: áno | Rozmery: 31 × 17 × 13 cm | Približná cena: 16 €

Klady
 • Farebné prevedenie
 • So snímateľnou doskou na krájanie
 • Priaznivá cena
 • Dlhá životnosť
Zápory
 • Menšie rozmery

Kto povedal, že chlebník je rozmar, navyše v nudnom dizajne? Do nášho porovnávania sme zámerne vybrali chlebník s bambusovou doskou Star, aby ste sa sami presvedčili, že kuchynské vybavenie môže byť praktické, a zábavné zároveň.

Očaril nás dizajn chlebníka. Tento praktický obdĺžnik vyrobený z čierneho kovu zdobia hviezdy zlatej farby. Na vrchu leží snímateľná doska z vysoko odolného bambusu. Doska slúži ako kryt, po vybratí pečiva z chlebníka môžete rovno na nej nakrájať chrumkavý chlieb alebo bagetky a hneď aj servírovať.

Chlebník Star je menších rozmerov, preto pred kúpou treba zvážiť, či 31 × 17 × 13 cm bude stačiť pre vaše potreby. Mnohých poteší priaznivá cena. Vyzdobte si kuchyňu kúskom, ktorý vám bude každý závidieť.

Porovnanie chlebníkov

Altom

Tescoma Star Banquet akcent Tescoma  4FOOD Banquet Lavender
Recenzia chlebník Altom Pre náročných Tescoma 4FOOD recenzia Zlatý stred Recenzia chlebník Star Lacný základ Nerezový chlebník Banquet Chlebník Tescoma Chlebník Banquet Levander
Materiál drevo + nerez plast drevo nerez plast plast
Hodnotenie
Heureka
100 % 100 % 100 %
Približná cena 37 € 22 € 14 € 20 € 25 € 20 €
Značka Altom Tescoma Banquet Banquet Tescoma Banquet
Otváranie odklápacie veko posuvné spredu odklápacie veko posuvné spredu posuvné spredu posuvné spredu
Doska na krájenie nie nie áno nie nie nie
Rozmery 38 × 24 × 20 cm 32 × 24 × 16 cm 31 × 17 × 13 cm 43,5 × 27,5 × 18,5 cm 42 cm × 26 × 17 cm 43,5 ×27,5 × 18,5
Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena

Najpredávanějšie chlebníky a ošatky podľa Heureky

Ako vybrať chlebník

Pri výbere chlebníka je potrebné zohľadniť najmä jeho veľkosť, aby sa vám doňho zmestil nielen chlieb, ale všetko pečivo, ktoré nakúpite či napečiete. Na výber máte z troch materiálov – klasiku v podobe dreveného, zväčša lacnejšieho plastového, alebo elegantného nerezové chlebníka.

Samozrejme, dizajn chlebníka budete chcieť zladiť so štýlom vášho interiéru. V tomto smere máme pre vás dobrú správu. Výrobcovia ponúkajú najrôznejšie dizajnové a farebné prevedenia pre každý štýl domácnosti. Niektoré chlebníky ponúkajú špeciálne otvory pre cirkuláciu vzduchu, ktorá zlepšuje podmienky pre uskladňovania pečiva. Súčasťou iných je doska na krájanie chleba.

Skôr než sa podrobnejšie zameriame na výber chlebníka, sa v stručnosti pozrieme na rady od pekárov, ako správne uskladňovať chlieb a pečivo.

Ako správne skladovať chlieb

Aby vám chlieb a iné pečivo vydržali čerstvé a chrumkavé čo najdlhšie, mali by ste dodržiavať niekoľko základných pravidiel skladovania:

 • chlieb patrí na čisté a suché miesta s dobrou cirkuláciou vzduchu, pretože musí dýchať,
 • naopak, nepriaznivo pôsobí chladné prostredie, vysoká vlhkosť a príliš suchý vzduch (napr. umiestnenie na slnko).

Kam teda pekárenské výrobky uskladniť a čomu sa vyhnúť? Ak chlieb prinesiete domov z nákupu v igelitovom vrecku, ihneď ich odtiaľto vyberte. Práve toto je najhorší spôsob skladovania. Keďže v igelite necirkuluje žiaden vzduch, pečivo rýchlo stratí čerstvosť a získa gumovú konzistenciu. Navyše, rýchlejšie sa tam vytvoria plesne.

Chlebník je pro pečivo správny

Najvhodnejším spôsobom uskladňovania podľa pekárov sú chlebníky. Aby v nich chlieb a iné pečivo bolo chrumkavé čo najdlhšie, vhodné je vybrať výrobok s dobrým odvetrávaním a umiestniť ho do miestnosti s izbovou teplotou. Zabudnúť nesmiete ani na jeho pravidelné čistenie od omrviniek.

Overený spôsob, ako udržať kôrku chleba čo najdlhšie chrumkavú, ponúkajú rady našich babičiek. Chlieb jednoducho stačí zabaliť do bavlnenej utierky či látkového vrecúška. Tieto materiály pohlcuje vlhkosť a zároveň zabraňujú rýchlemu vyschnutiu. Vďaka tomu bude chlieb chutný ešte niekoľko dní. Pečivo v utierke môžete umiestniť do ošatky alebo chlebníka.

A čo chladnička alebo mraznička? Chladničke sa rozhodne vyhnite, ako sme už uviedli, chlad pekárenským výrobkom škodí. Chlieb tam rýchlo tam zostarne  a vyschne. V prípade, že chcete chlieb uskladniť dlhodobo, umiestnite ho do mrazničky. Teplota pod mínus 15 °C výrazne spomalí jeho starnutie.

Druhy podľa materiálu

Drevené
Prírodné materiály sú opäť v kurze, hoci drevený chlebník je nadčasový výrobok a v našich domácnostiach tento typ nájdeme najčastejšie. Drevo je materiálom s dobrými vlastnosťami. Predovšetkým má dlhú životnosť a neprepúšťa vlhkosť, vďaka čomu je v ňom pečivo ešte dlhú dobú ako práve prinesené z pekárne. Na výrobu sa používajú rôzne typy dreva vrátane exotických drevín, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou a veľkou odolnosťou. To samozrejme ovplyvňuje cenu smerom nahor. Príkladom sú chlebníky z gumovníkového či bambusového dreva.

Plastové
Obľúbeným materiálom chlebníkov je už dlhšiu dobu aj plast. Vďačí tomu zvyčajne nižšej cene, nízkej hmotnosti a tiež jednoduchému čisteniu. Oproti dreveným výrobkom ho môžete umyť pod tečúcou vodou alebo vložiť do umývačky riadu. Plast výrobcom a dizajnérom umožňuje najširšie možnosti. Preto tento typ nájdete v najrôznejších tvarových a farebných prevedeniach.

Nerezové
Treťou možnosťou sú nerezové chlebníky, ktoré výrobcovia ponúkajú taktiež v rôznych štýloch a farbách a mnohé sa môžu stať štýlovým kúskom kuchyne. Nájdete medzi nimi lesklé aj matné produkty do minimalistických interiérov, ale aj v retro či vintage dizajne. Produkty vyrobené z vysoko kvalitnej ušľachtilej ocele zabezpečuje dlhú životnosť a výrobcovia k ním poskytujú nadštandardnú záruku. Počítať musíte s vyššou cenou.

Mnohé chlebníky kombinujú dva materiály. Napríklad telo chlebníka je z kovu a veko z dreva, ktoré často slúži aj ako doska na krájanie. Alebo drevený chlebník je doplnený o posuvný poklop z (polo)prehľadného plastu.

Veľkosť

Aby chlebník splnil svoju úlohu, musí byť dostatočne veľký na to, aby sa vám doň vošlo všetko pečivo. To, aký veľký chlebník budete potrebovať, závistí predovšetkým od počtu členov vo vašej domácnosti. Do každého ponúkaného chlebníka zmestí minimálne jeden kus bochníka chleba. Pri výbere rozmerov zohľadnite najmä to, či a koľko ďalšieho pečiva, ako rožky alebo kaiserky, zvyčajne kupujete.

Nezabudnite myslieť na to, že v niektoré dni zrejme budete potrebovať pečiva viac než zvyčajne. Napríklad počas pracovného týždňa, keď všetci chodia do práce či školy, sa štandardne kupuje nižší počet pekárenských výrobkov. Ale cez prázdniny, na víkend či sviatky toho bude určite väčšie množstvo. Pri výbere vhodnej veľkosti preto radšej počítajte s rezervou.

Otváranie

Chlebníky sa svojou konštrukciou od seba líšia predovšetkým spôsobom otvárania. Na výber máte niekoľko základných možností. Buď si zvolíte chlebník s posuvnou prednou časťou alebo s otvárateľným vekom zhora, prípade s prednými dierkami. Výhodou chlebníkov s vekom alebo dvierkami je zvyčajne väčší ponúkaný priestor v porovnaní s prvým typom. Navyše, mnohí výrobcovia prinášajú užitočnú funkciu navyše – drevené veko môžete použiť ako dosku na krájanie chleba.

Chléb patrí do chlebníka

Dizajn

Pri výbere chlebníka samozrejme zaváži aj dizajn. Výrobcovia dnes ponúkajú rozmanitú ponuku rôznych štýlov a už dávno to nie je iba o klasických drevených či bielych plastových chlebníkoch. Nájdete medzi nimi aj krásne dizajnové kúsky. Aby však v kuchyni či jedálni chlebník nepôsobil ako päsť na oko, odporúčame jeho dizajn zladiť s celkovým štýlom miestnosti. Prihliadať pritom treba aj na ostatné kuchynské pomôcky a doplnky.

Dizajnéri výrobcov sledujú aktuálne trendy v bytovom dizajne. Aj vďaka tomu  si chlebník podľa svojho vkus nájde každý. Na výber máte širokú ponuku v modernom štýle, ale aj dnes obľúbené retro kúsky oblých tvarov a pestrých farieb. Nechýbajú ani nerezové modely vhodné do minimalistických interiérov, či drevené do vidieckej domácnosti alebo a s patinou do vintage kuchyne. Nezabudlo sa ani na dnes mimoriadne populárny škandinávsky štýl, kam zapadne napríklad chlebník kombinujúci svetlé drevo a bielu farbu.

Pestrá je taktiež paleta ponúkaných farieb. Pri výbere farebnosti máte v zásade dve možnosti, ako na to. Buď zvolíte farbu, vďaka ktorej chlebník splynie s okolím – kuchynskou linkou, jedálňou a doplnkami. Alebo naopak – vyberiete farebne kontrastný a dizajnérsky vydarený kúsok, ktorý sa stane výrazným akcentom miestnosti.

Údržba

Nevyhnutnosťou je chlebník čistiť od omrviniek a pravidelne utierať vlhkou handričkou. Následne pred uskladnením pečiva vždy počkajte, kým úplne vyschne, aby ste sa vyli možnému vzniku plesní. S výnimkou drevených mnohé chlebníky výrobcovia označujú ako vhodné do umývačky riadu, čo umožňuje ich jednoduché a dôkladné umytie.

Kde nakúpiť chlebníky?

Ak už viete, podľa čoho si chlebník vybrať alebo dokonca máte svojich favoritov, ostáva už iba vyriešiť otázku, kde nakúpiť. Chlebníky nájdete predovšetkým v obchodoch s domácimi potrebami. Široký výber ponúkajú predajcovia, ktorí sa špecializujú na kuchyňu.

Ponuka je ozaj rozmanitá, pričom u jednotlivých predajcov sa odlišuje nielen sortimentom, ale aj cenovo. Preto pred kúpou odporúčame najprv si kliknúť na Heureku. Na jednom mieste nájdete stovky chlebníkov od najlacnejších pod najdrahšie, od rôznych výrobcov i predajcov. A vďaka informáciám o spokojnosti zákazníkov sa dozviete, v ktorých e-shopoch máte istotu bezproblémovej objednávky a ktorým sa radšej vyhnúť.

Ak máte záujem nakúpiť u dlhoročného a overeného predajcu, medzi najobľúbenejšie značky kuchynských potrieb patrí Tescoma. Navštíviť môžete jej predajne v mnohých mestách celého Slovenska alebo jej internetový obchod. Chlebníky nájdete aj u popredného európskeho výrobcu nábytku a bytového zariadenia Ikea. Na Slovensku predajňu nájdete iba v Bratislave. Pokiaľ je to pre vás ďaleko, švédsky predajca ponúka e-shop.

Drevený, plastový aj nerezový chlebník ponúka ďalší známy predajca potrieb pre domácnosti Orion. Nakúpiť môžete online alebo v obchodoch po celom Slovensku. Zo širokého výberu chlebníkov si budete môcť vyberať v online e-shope 4home.

Najobľúbenejšie značky chlebníkov

Brabantia

Holandská firma zaoberá výrobou kuchynských doplnkov a potrieb pre domácnosť. Jej produkty sa vyznačujú dlhoročnou životnosťou a dizajnovou nadčasovosťou. Platí to aj o chlebníkoch, ktoré vyrába s rôznymi spôsobmi otvárania, v rôznych dizajnoch či veľkostiach. Nájdete medzi nimi modely s rolovateľnou prednou stranou alebo s otvárateľnými prednými dvierkami, ktorých prednosťou je veľký objem.Logo Brabantia
Tupperware

Značka sa špecializuje na výrobu praktických nádob do chladničky, špajzy, rúry, mikrovlnnej rúry, na jedálny stôl alebo na cesty. Jej produkty sa vyznačujú moderným dizajnom a vysokou kvalitou. Značka ponúka chlebníky s patentovanou technológiou, ktorá absorbuje nadmernú vlhkosť spôsobujúcu plesne a zároveň zabraňuje vysúšaniu pečiva.

Logo Tupperware

Banquet

Značka Banquet predstavuje kompletnú ponuku výrobkov do kuchyne a jedálne. Ponuka zahŕňa širokú škálu domácich potrieb, vrátane tých, ktoré sú určené na uchovávanie potravín. Ponuka jej chlebníkov je dizajnovo rozmanitá. A to počnúc klasických drevených produktov až po modely s prehľadným plastom či rôznymi vzormi. Napríklad v stredomorskom štýle so zelenými olivami alebo provensálskom štýle s rozkvitnutými levanduľami.

Logo Banquet

Orion

Spoločnosť patrí medzi popredné české veľkoobchody pôsobiace v oblasti domácich potrieb. Okrem výroby sa venuje aj predaju cez internet. V jej ponuke nájdete všetko, čo potrebujete do kuchyne, nechýbajú ani chlebníky. Vybrať si môžete spomedzi chlebníkov s posúvateľnou prednou stranou z plastu, dreva alebo nerezu.

Logo Orion

Ceny chlebníkov

Chlebníky nepatria medzi drahé kúsky vybavenia kuchyne. Ich cena sa začína už okolo12 eur, ale najdrahšie produkty kúpite až za mnoho desiatok eur. Odlišujú sa od sebe nielen veľkosťou a teda ponúkaným objemom, ale aj kvalitou použitých materiálov. V tomto prípade hovoríme najmä o popredných značkách, niektoré z nich k chlebníkom poskytujú nadštandardnú záručnú dobu.

Do 20 eur

Už v najnižšej cenovej kategórii do 20 eur nájdete širokú ponuku chlebníkov, ktoré plnohodnotne splnia svoj účel. Väčšinou ide o drevené alebo plastové produkty, ale nájdete medzi nimi aj nerezové chlebníky. Pri nižšej cene sa ale zamerajte na kvalitu spracovania a použitých materiálov. Ušetrené peniaze sa môžu prejaviť v kratšej životnosti a rýchlejšiemu opotrebovaniu materiálov či zmenám pôvodnej farby.

Od 20 do 50 eur

Ak si priplatíte 10 až 30 eur navyše, vyberať si môžete z obrovskej ponuky chlebníkov. Bohatá je ponuka nielen veľkostí, ale aj spôsobov otvárania a samozrejme dizajnov. Mnohé z nich sú priam štýlové kúsky, ktoré sa stanú efektným doplnkom kuchyne či domácnosti. Za tieto ceny si budete môcť vyberať od popredných výrobcov, ktorí ponúkajú výrobky z kvalitných materiálov s dlhoročnou životnosťou. Mnohé sú konštruované takým spôsobom, aby zabezpečovali dobré odvetrávanie, čo napomáha udržiavať pečivo dlhšie čerstvé.

Nad 50 eur

V ponuke predajcov sa stretnete s chlebníky za desiatky, dokonca aj za vyše 100 eur. Vyznačujú sa predovšetkým vysokokvalitnými odolnými materiálmi alebo výnimočným dizajnom. Pri najdrahších chlebníkov odporúčame zvážiť, či skôr ako za vysokú kvalitu nebudete doplácať najmä za známu značku, prípadne nejde iba o vysokú maržu predajcu. Často totiž obdobnú kvalitu získate aj s nižšou číslovkou na cenovke.

Najpredávanějšie chlebníky a ošatky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár