Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia nástennej klimatizácie Midea/Comfee 3D-27K TRIO

23. 6. 2021 Aktualizované

Midea Comfee 3D-27K TRIO recenzia

Do nášho zoznamu najlepších nástenných klimatizácii sme zaradili aj Midea/Comfee 3D-27K TRIO. Ide o multi-splitovú klimatizáciu s troma vnútornými jednotkami. Má priemerný výkon, funkciu odvlhčovania, kúrenia a nízku spotrebu energie.

Hodnotenie Midea/Comfee 3D-27K TRIO

7.5

Výborná

Midea/Comfee 3D-27K TRIO je vhodným riešením pre tri miestnosti, z ktorej každá by mala mať maximálne 32 m2. Patrí do energetickej triedy A++/A+. Do negatívnej stránky sme zaradili vyššiu hlučnosť (vonkajšia jednotka – 67 dB, vnútorná jednotka – 53 dB). Nechýba jej možnosť vykurovania a odvlhčovania.

Výkon
8
Energetická trieda a účinnosť
7.5
Funkcie
7
Design, hlučnosť
7.5
Klady
  • Energetická trieda A++/A+
  • Režim odvlhčovania
  • Možnosť vykurovania
  • Novší typ chladiva R32
Zápory
  • Vyššia hlučnosť

Výkon 8/10

V našom rebríčku nástenných klimatizácii nesmie chýbať model typu multi-split. Midea/Comfee 3D-27K TRIO má tri vnútorné a jednu vonkajšiu jednotku. Vnútorné jednotky majú každá samostatne chladiaci výkon 9 000 BTU teda spolu je to 27 000 BTU. Každú jednotku môžete namontovať do miestnosti s maximálnou podlahovou rozlohou 32 m2. Takže by mala byť dostačujúca pre 3-izbový byt, prípadne 3 kancelárie alebo iné priestory.

Okrem chladenia ponúka aj vykurovanie, ktoré má výkon 2890 W a je možné ho využívať pri vonkajšej teplote do – 15 °C.

Energetická trieda a účinnosť 8/10

Energetická trieda je údaj, ktorý zaujíma väčšinu ľudí, ktorí kupujú nejaký spotrebič. Tento model má energetickú triedu A++ v prípade chladenia a A+ v prípade vykurovania, čo poteší každého kto hľadá úsporné zariadenie. Energetická účinnosť vykurovania (SCOP) je 4,0 a chladenia (SEER) 6,1. Tieto údaje sú pri týchto zariadeniach štandardom. Pozitívom je ekologický šetrné chladivo R32, ktoré bude o niekoľko rokov povinné v každej klimatizácii.

Funkcie 7/10

Multi-splitová nástenná klimatizácia Midea/Comfee 3D-27K TRIO disponuje viacerými funkciami, ktoré sú bežné u týchto zariadení. Ako sme v riadkoch vyššie spomenuli, má aj funkciu vykurovania. Podľa výrobcu je 3,5-krát úspornejšie vykurovanie touto klimatizáciou ako elektrickými ohrievačmi. K dispozícii je aj časovač, ktorý zabezpečí automatické vypínanie a zapínanie podľa vašich požiadaviek. Napríklad si môžete nastaviť spustenie chladenia hodinu pred vašim príchodom domov.

Funkciu auto-reštart oceníte pri výpadku elektrickej energie. Po jej opätovnom nabehnutí sa klimatizácia automatický „hodí“ do nastavenia aké bolo pred výpadkom. Neodmysliteľnou súčasťou je aj diaľkové ovládanie. Avšak nedisponuje možnosťou ovládania cez mobil. V prípade, že máte v miestnosti problém s vlhkosťou vás na tomto zariadení poteší režim odvlhčovania (25 l/24 h).

Design, hlučnosť 9/10

Midea klíma má elegantné prevedenie, ktoré pekne splynie s prostredím miestnosti. Rozmery každej vnútornej jednotky sú 805 × 285 × 194 mm, čo je viac-menej štandard. Čo je na tom trochu horšie je hlučnosť. Vonkajšia jednotka má 67 dB, čo sa dá porovnať so zapnutým vysávačom. Avšak tá spolupracuje až s troma vnútornými jednotkami, takže vyššia hlučnosť je na mieste. Hlučnosť vnútornej jednotky je 53 dB, čo je napríklad práčka pri praní. Nasávaný vzduch je filtrovaný cez antibakteriálny filter.

Vlastnosti Hodnoty
Chladiaci výkon 27 000 BTU (3 × 9 000)
Vykurovací výkon 27 900 BTU (3 × 9 300)
Pre miestnosť s rozlohou 3 × 32 m2
Hlučnosť – vnútorná jednotka 53 dB
Hlučnosť – vonkajšia jednotka 67 dB
Energetická trieda A++/A+
Účinnosť SEER/SCOP 6,1 W/4,0 W
Výrobca Midea/Comfee
Wi-Fi nie

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár