Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Úzka práčka so sušičkou LG F2DV5S8S1 – recenzia

10. 11. 2022 Aktualizované

LG F2DV5S8S1 slim práčka so sušičkou recenzia

Slim práčka so sušičkou LG F2DV5S8S1 je ukážkou toho, ako v priestorovo úspornom prevedení skombinovať dve funkcie a vysokú kapacitu. Čo však na to spotreba vody, elektriny a hlučnosť? Preskúmajme spoločne všetky dôležité parametre, ktoré sme hodnotili v teste najlepších úzkych práčok.

Hodnotenie slim práčky LG F2DV5S8S1

8.5

Perfektná

Úzka práčka so sušičkou LG F2DV5S8S1 zaujme v kategórii slim nadštandardnou kapacitou. O výborné výsledky prania i sušenia sa stará viacero vyspelých technológií. K dispozícii je parné pranie, smart ovládanie cez mobil a „pod kapotou“ mimoriadne tichý Direct Drive motor, ku ktorému sa viaže 10-ročná záruka. Pri sušení síce spotreba samozrejme rastie, ale ostáva na slušnej úrovni.

Kapacita bubna a rozmery
9
Programová výbava, technológie a funkcie
8.5
Energetická náročnosť a hlučnosť
7.5
Ovládanie a manipulácia
9
Klady
  • Vysoká kapacita
  • Pokročilé technológie
  • Smart funkcie, ovládanie cez mobil
  • Veľmi tichý chod
  • 11-ročná záruka na Direct Drive motor
Zápory
  • Vyššia spotreba pri praní so sušením

Kapacita bubna a rozmery

Hĺbka recenzovanej slim práčky so sušičkou je 47,5 cm, čo je citeľne menej než bežných 60 cm. Výrobca dokázal neveľké šasi spredu plnenej práčky šikovne využiť. Umiestnil doň bubon, ktorý zvládne až 8,5 kg bielizne v režime pranie a 5 kg pri sušení.

O tom, či to bude dosť pre vašu domácnosť, záleží od množstva a frekvencie prania. Každopádne, v segmente slim práčok je to nadpriemerná kapacita, ktorá podľa skúseností spĺňa potreby viacčlenných rodín s deťmi. Váha úzkej práčky sa vyšplhala na 63 kg.

LG F2DV5S8S1 úzka práčka so sušičkou - recenzia

Programová výbava, technológie a funkcie

Slim práčka so sušičkou LG F2DV5S8S1 dostala do vienka taktiež nadštandardnú výbavu. Základ tvorí rozumná a pestrá skladba 14 programov. Nechýba medzi nimi športové oblečenie, tiché pranie či variant pre alergikov.

Cenovku si práčka obhajuje aj technológiami. Kraľuje im technológia AI DD, ktorá deteguje nielen hmotnosť, ale aj mäkkosť tkaniny, a na základe toho zvolí optimálne nastavenia pracích pohybov. Ďalej to je parné pranie LG Steam, ničiace až 99,9 % alergénov a program TurboWash, ktorý použitím špeciálnej trysky dokáže dôkladne vyprať bielizeň za 59 minút.

Výsledkom je vynikajúca kvalita prania, spokojnosť medzi používateľmi dominuje aj pri sušení. Rýchlosť žmýkania je variabilná od 400 do 1200 otáčok za minútu. Účinnosť odstreďovania? Práčku nachádzame v triede B, teda druhej najvyššej na sedem miestnej škále.

Energetická náročnosť a hlučnosť

Sušenie bielizne je energeticky náročný proces, čo vidieť na energetickom štítku recenzovanej práčky 2v1. Energetická trieda prania je C, na 100 cyklov pri základnom programe slim práčka spáli 64 kWh. Jeden prací cyklus zodpovedá spotrebe 49 litrov.

Ak do pracieho cyklu zapojíte aj druhú hlavnú funkciu, hodnoty, pochopiteľne, idú nahor. Trieda energetickej účinnosti cyklu prania a sušenia klesá na E, elektromer po stovke cyklov ukazuje 326 kWh. Objem vody sa zvýši na 80 litrov na cyklus. Komfort v podobe prania i sušenia si prosto pýta svoju daň. Prihliadajúc na väčšiu kapacitu sa spotrebič drží na prijateľných číslach. Energetická trieda E je v tomto segmente bežná.

Ďaleko pozitívnejšie si úzka práčka so sušičkou počína v kolónke emisie hluku. Pri odstreďovaní vydáva zvuk najviac 72 dB, čo ju radí do triedy najtichších práčok A. V tejto súvislosti musíme vyzdvihnúť invertorový motor typu Direct Drive. Známy je tichým chodom a taktiež spoľahlivosťou, o čom svedčí záruka od LG na 10 rokov.

LG F2DV5S8S1 úzka práčka so sušičkou recenzia

Ovládanie a manipulácia

Na voľbu programov je určený veľký kovový volič, vedľa ktorého je osadený LED dotykový displej s dobrou čitateľnosťou. Ovládací panel hodnotíme ako prehľadný, vďaka piktogramom sa rýchlo zorientujete.

Keďže úzka práčka od LG nesie prívlastok smart, jej prednosti naplno spoznáte po pripojení smartfónu cez WiFi. Funkcie prania i sušenia viete ovládať na diaľku. Cez mobilnú aplikáciu si taktiež môžete stiahnuť nové programy, sledovať spotrebu či vykonať diagnostiku – identifikovať a vyriešiť prípadné problémy.

Kľúčové parametre a vlastnosti Hodnoty
Kapacita 8,5/5 kg (práčka/sušička)
Počet programov 14
Max. rýchlosť odstreďovania 1200 ot./min
Energetická trieda E/C (sušenie/pranie)
Spotreba energie 326 kWh/64 kWh/100 cyklov (sušenie/pranie)
Spotreba vody 80 litrov/49 litrov/cyklus (sušenie/pranie)
Hlučnosť odstreďovania 72 dB
Displej dotykový
Farba biela
Rozmery (v × š × h) 85 × 60 × 47,5 cm
Hmotnosť 63 kg

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár