Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Kormoran SNOW – Recenzia a test

1. 11. 2022 Aktualizované

Kormoran SNOW 215-55 R17 98V recenzia

Kormoran SNOW 215/55 R17 98V sú zimné pneumatiky za dostupnú cenu, za ktorú ponúkajú dobré jazdné vlastnosti. Vhodné sú pre menej náročných vodičov, ktorí chcú ušetriť, ale zároveň majú záujem o spoľahlivé a bezpečné obutie pre svoje auto.

Hodnotenie Kormoran SNOW 215/55 R17 98V

8.4

Perfektné

Hlavnou prednosťou zimných pneumatík Kormoran SNOW 215/55 R17 98V je výhodný pomer medzi cenou a kvalitou. Kúpite ich totiž za nízku cenu, avšak spoľahnúť sa môžete na ovládateľnosť a jazdné vlastnosti na suchej, mokrej aj zasneženej vozovke. V rámci ekonomickej triedy týmto pneumatikám rozhodne patrí naše odporúčanie.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
8.5
Jazdné vlastnosti na snehu
8
Jazdné vlastnosti na ľade
8
Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
8.5
Úspora paliva
7.5
Tichosť
8.5
Hodnotenie používateľov
9.5

Priaznivá cena

Ak nechcete za zimné obutie auta minúť priveľa peňazí, ale zároveň máte záujem o to, aby bolo spoľahlivé a dostatočné bezpečné, pneumatiky Kormoran SNOW 215/55 R17 98V budú pre vás správnou voľbou. Vyznačujú sa veľmi priaznivým pomerom medzi nižšou cenou a dobrými jazdnými vlastnosťami, čo potvrdzujú výsledky testov. Zimné pneumatiky sa však vzhľadom na cenu nehodia do veľmi náročných podmienok, ale stvorené sú najmä pre bežných vodičov, ktorí jazdia predovšetkým po upravených komunikáciách.

Priľnavosť a jazda na snehu

Kormoran SNOW 215/55 R17 98V sú síce pneumatiky ekonomickej triedy, avšak skúsenosti mnohých vodičov hovoria o výbornom zvládaní nepriaznivých zimných podmienok na cestách. Pneumatiky majú výrazné a široké medzery v dezéne, ktoré pomáhajú účinne odvádzať vodu a vďaka tomu sa vyhnúť nebezpečnému aquaplaningu. Členitý dezén sa pozitívne prejaví aj pri jazde po zasneženom povrchu a taktiež zlepšuje priľnavosť. Pneumatiky dobre držia pri prejazde zákrutami a spoľahlivé sú aj pri brzdení.

Dobrý index nosnosti aj rýchlosti

Zimné pneumatiky Kormoran SNOW 215/55 R17 98V majú index nosnosti 98 a index rýchlosti V, čo znamená maximálnu rýchlosť až 240 km/h. V oboch prípadoch ide o pozitívne hodnoty. Naopak, horšou správou je väčší vplyv na spotrebu paliva než v prípade drahšej konkurencie. Recenzované pneumatiky totiž patria v rámci úspory paliva do triedy  E. Na záver ešte dodajme jeden údaj, a to hlučnosť, ktorá dosahuje 72 dB,

Kľúčové vlastnosti Hodnoty
Šírka 215
Profil 55
Vnútorný priemer 17
Index nosnosti 98
Index rýchlosti V (240 km/h)
Úspora paliva E
Priľnavosť za mokra C
Hlučnosť 72 dB
Náš tip

Pozrite si náš výber a recenzie najlepších zimných pneumatík.

Najpredávanejšie zimné pneumatiky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár