Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia – nástenná klimatizácia Klarstein Windwaker Eco

23. 6. 2021 Aktualizované

Windwaker Eco split klimatizácia recenzia

Do nášho výberu nástenných klimatizácii sme zaradili aj tento model. Klarstein Windwaker Eco vyniká nízkou spotrebou energie, moderným a elegantným dizajnom a štandardnými funkciami.

Hodnotenie Klarstein Windwaker Eco

8.1

Perfektná

Táto splitová klimatizácia disponuje chladiacim výkonom 3,5 kW. To je dostačujúce pre priestor s rozlohou približne 40 m2. Je zaradená do energetickej triedy A++/A+ (chladenie/vykurovanie), čo znamená menšiu záťaž pre vašu peňaženku. Nevýhodou je hlučnosť vnútornej jednotky 57 dB.

Výkon
9
Energetická trieda a účinnosť
8
Funkcie
8
Design, hlučnosť
7.5
Klady
  • Energetická trieda A++/A+
  • Moderný a elegantný dizajn
  • Výkon chladenia 3,5 kW
Zápory
  • Trochu vyššia hlučnosť

Výkon 9/10

Splitová klimatizácia Klarstein Windwaker Eco disponuje chladiacim výkonom 3,5 kW. To na akú veľkú podlahovú rozlohu miestnosti je vhodná sme sa nedopátrali. Avšak podľa výkonu predpokladáme, že je to zhruba do 40 m2. Táto klimatizácia ponúka aj možnosť vykurovania o výkone 3,67 kW. Celkovo je možné pomocou nej upravovať v miestnosti teplotu v rozpätí od 16 do 30 °C.

Prietok vzduchu je 680 m2/h. Takže výkonovo je Windwaker Eco na štandardných hodnotách. Využitie si nájde v kancelárii alebo menšej domácnosti.

Windwaker Eco split klimatizácia rozmery

Energetická trieda a účinnosť 8/10

energeticky stitokPrednosťou je určite aj jej spotreba elektrickej energie. V rámci chladenia patrí do kategórie A++ a pri vykurovaní je to A+. Teda za prevádzku toho pravdepodobne veľa nezaplatíte. Závisí to samozrejme aj od režimov, ktoré budete používať. Časté používanie turbo funkcie môže spotrebu o niečo zvýšiť. Vzhľadom na jej výkon je energetická trieda na veľmi dobrej úrovni. Ďalšou prednosťou, ktorá sa ale postupne stáva štandardom, je chladivo R32.

Funkcie 8/10

Táto klimatizácia na stenu ponúka svojmu používateľovi bežné funkcie, ktoré sú súčasťou mnohých iných modelov. Predovšetkým je to možnosť vykurovania, čo oceníte najmä počas jesene a jari. Treba počítať s tým, že klimatizácia nedokáže vykurovať priestor tak efektívne ako iné typy vykurovania. Celkovo má 5 prevádzkových režimov. Medzi nimi je napríklad aj automatický, pri ktorom sa výkon upravuje na základe vami stanovenej teploty. Okrem toho máte možnosť použiť aj ventilátor, ktorý sa dá nastaviť na 6 prevádzkových stupňov.

V prípade, že budete chcieť čo najrýchlejšie vychladiť alebo vykúriť priestor, máte k dispozícii funkciu turbo. Nechýba jej ani časovač a režim spánku, kedy je úroveň hluku na minime. Samozrejmosťou je ovládanie pomocou diaľkového ovládača. Na vnútornej jednotke sa nachádza LED displej, ktorý zobrazuje potrebné informácie.

Design, hlučnosť 7,5/10

Čo musíme pochváliť je design vnútornej jednotky. Má štandardnú bielu farbu a zaoblený tvar. Rozmery vnútornej jednotky sú 890 × 295 × 220 mm a hmotnosť je 11 kg. Celé zariadenie si môžete namontovať sami, avšak spustiť ju do prevádzky môže iba certifikovaná osoba. Menšou nevýhodou je hlučnosť, ktorá je pri vonkajšej jednotke 62 dB a pri vnútornej je to 57 dB. V prípade vnútornej jednotky je hodnota 57 dB aj o 20 dB viac ako je to pri niektorých konkurenčných modelov.

Vlastnosti Hodnoty
Chladiaci výkon 3,5 kW
Vykurovací výkon 3,67 kW
Pre miestnosť s rozlohou Cca 40 m2
Hlučnosť – vnútorná jednotka 57 dB
Hlučnosť – vonkajšia jednotka 62 dB
Energetická trieda A++/A+
Účinnosť SEER/SCOP
Výrobca Klarstein
Wi-Fi nie


Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár