Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Vyhľadávač leteniek Kiwi.com – Recenzia

logo_Kiwi

Do nášho testu sme zaradili známeho českého predajcu leteniek Kiwi.com. Jeho ponuka je bohatá nielen na počet leteniek, ale disponuje aj výnimočnými funkciami. Tie vám zjednodušia cestovanie a vybavíte s nimi všetko na jednom mieste. Odporúčame si prečítať aj náš test a porovnanie najlepších vyhľadávačov leteniek, kde dostal taktiež vysoké hodnotenie.

Hodnotenie vyhľadávača leteniek Kiwi.com

9

TOP

Ak túžite precestovať svet s obmedzeným rozpočtom, tak kiwi.com je pre vás ideálna voľba. Z nášho pohľadu ide o najlepší vyhľadávač leteniek na trhu. Pomôže vám naplánovať cestu, ponúkne najvýhodnejšiu cenu i možnosť ubytovania.

Algoritmus vyhľadávania
9
Špecifické funkcie
10
Možnosť ušetriť na letenkách
9
Storno podmienky a podpora
8
Klady
 • Výnimočný algoritmus
 • Kombinuje leteckú i cestnú dopravu
 • Ponúka výhodné ponuky a aplikáciu Nomád
Zápory
 • Infolinka len pre časovo blízke lety
 • Manipulačné poplatky pri rušení leteniek

Algoritmus vyhľadávania

Vyhľadávanie je základnou pointou pri práci s množstvom dát. Podľa ich povahy sa potom volí vhodný algoritmus. Algoritmus vyhľadávania tak tvorí základný parameter pri určovaní najlepšieho vyhľadávača leteniek. Kiwi.com je v tomto prípade akýmsi priekopníkom. Hľadanie leteniek je na tomto vyhľadávači hračka. Pri  každom zadaní do vyhľadávača skontroluje viac ako dve miliardy leteniek. Využíva pri tom existujúce ponuky od leteckých spoločností, skryté lety ako aj ďalšie cestovateľské hacky.

Vďaka týmto špeciálnym nastaveniam získate po zadaní miesta odchodu najlepšie ponuky šité pre vás na mieru. Samozrejme v pokročilých nastaveniach môžete zadať i termín odchodu či príchodu, množstvo batožiny či počet prestupov a výber dopravcu.

Kiwi.com vo svojom algoritme navyše denne pracuje aj s ponukami letov bežne nespolupracujúcich leteckých spoločností. Pomôže vám tak ušetriť čas aj peniaze. Vyhľadávač leteniek Kiwi sústreďuje na jednom mieste až 800 prepravcov, ktorých skombinuje tak, aby ste dostali najlepšiu možnú ponuku.

kiwi com uvodna stranka

Špecifické funkcie vyhľadávača leteniek KIWI

Výnimočnosť vyhľadávača letov KIWI spočíva najmä v jeho špecifických funkciách, ktoré ho odlišujú od konkurencie. Medzi najzaujímavejšie patrí cestovateľský itinerár, kombinácia rôznych letových tried, funkcia NOMAD a novinka v podobe „Ponuky“.

Cestovateľský itinerár – Kiwi sa postará o naplánovanie celej vašej cesty. Vďaka jeho smart riešeniam nemusíte robiť zvlášť rezerváciu na autobus, vlak či lietadlo. Vyhľadávač to urobí za vás a za všetko zaplatíte jednou platbou.

Kombinácia letových tried – v rámci jednej cesty pri viacerých letoch si môžete zvoliť, akou triedou chcete letieť. Takže už pre vás nebude problém v rámci jednej rezervácie letieť dlhý let prvou triedou. Lety na kratšie vzdialenosti potom môžete absolvovať v ekonomickej či biznis triede.

NOMAD –  Nomád je jedinečná aplikácia Kiwi.com, ktorá je ideálna, ak chcete cestovať do viacerých destinácií. Vytvorí za vás plán cesty, vypočíta cenovo najvýhodnejšiu trasu. Vy si potom len vyberiete tú z možností, ktorá sa vám bude najviac pozdávať. Pri vyhľadávaní NOMAD pracuje asi so 180 tisícmi možných kombinácii a výsledok naozaj stojí za to .

kiwi com nomad

 

Ponuky – ponuky sú jedná z najnovších vychytávok Kiwi.com. Vyhľadanie letu v rámci algoritmu „Ponuky“ sú založené na výpočte ceny za kilometer. Vyhľadávač na to používa automatizovaný systém, ktorý denne skontroluje cez dve miliardy cien.

Aktivity – Aktivity patria k novinkám na Kiwi.com. Ide o dodatočnú službu, v rámci ktorej si môžete rezervovať zaujímavú aktivitu vo vašej cieľovej destinácii.

Okrem týchto špecifických funkcií tento start-up z Brna ponúka aj špeciálne súťaže pre šikovných programátorov. Napríklad pred niekoľkými rokmi mohol víťaz jednej z nich cestovať po svete zadarmo. Stačilo, aby za 14 dní vymyslel algoritmus na jednosmerné lety fungujúce medzi viacerými mestami.

Ako kúpiť letenku za skvelú cenu na Kiwi.com

Spôsobov ako môžete získať najlacnejšie letenky na Kiwi.com je hneď niekoľko. Úplne najjednoduchšie je zadať vstupné dáta do vyhľadávača na stránke. Môžete tiež sledovať KIWI STORIES či KIWI PONUKY, kde portál uverejňuje aktuálne last minute letenky či top ponuky. Taktiež sledujte ich stránky na sociálnych sieťach. Ideálne však je, ak si do mobilu nainštalujete ich aplikáciu a povolíte jej upozorňovať vás na zaujímavé novinky.

kiwi com obr1

Storno podmienky a komunikačná podpora

Žiaľ v súčasnosti, kedy sa neustále menia pravidlá ohľadom cestovania, je častejšie ako inokedy riešiť aj stornovanie letenky. Vyhľadávač lacných leteniek KIWI vám v tomto prípade ponúka niekoľko možností:

 • Dobrovoľné zrušenie – dopravca let nezrušil, ale vy nemôžete letieť. Sumu, ktorú vám KIWI vráti bude závisieť od druhu cestovného, ktoré ste si vybrali pri rezervácií. Storno je možné urobiť najneskôr 48 hodín pred odletom. V prípade, že ste pri kúpe letenky zvolili sadzbu FLEXI môžete tak urobiť až 4 hodiny pred odletom.
 • Nedobrovoľné zrušenie – k tejto situácii prichádza, ak let stornuje dopravca. Vtedy KIWI ponúka niekoľko možností na riešenie tejto situácie:
 1. Vrátenie peňazí vo forme kreditu na KIWI.com. Ten potom využijete pri ďalšom nákupe.
 2. Samoobslužná správa rezervácie u dopravcu – KIWI vám poskytne všetky prihlasovacie údaje a vy si reklamáciu manažujete sami. Predajca lacných leteniek však negarantuje, že táto možnosť bude k dispozícii u všetkých prepravcov, ktorých letenky predáva.
 3. Asistované vrátenie peňazí – financie za zrušený let bude vymáhať KIWI. Za zrýchlené konanie si za každú letenku účtuje poplatok 20 eur.

Na rozhodnutie pri výbere jednej zo spomínaných možností má kupujúci len 48 hodín. Inak mu cena letenky prepadne. V rámci KIWI funguje infolinka, ktorá má prevádzkovú dobu od pondelka do piatku 8 hodín vo viacerých svetových jazykoch. To kedy sa do nej dovoláte závisí od balíka zakúpených služieb. Pred spojením s operátorom musíte zadať vaše rezervačné číslo. Spojujú len hovory minimálne 14 dní pred odletom. V prípade iných ťažkostí môžete požiadať o pomoc formou on-line správy či aplikácie s vašimi prihlasovacími údajmi.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár