Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Kärcher LMO 36-40 – Recenzia a test

5. 5. 2021 Aktualizované

Recenzia Kärcher LMO 36-40

Akumulátorová kosačka Kärcher LMO 36-40 patrí medzi tie najlepšie zariadenia svojho segmentu. Táto kvalitná kosačka od renomovanej firmy ponúka špičkové vlastnosti a veľmi vysokú kvalitu spravovania. Pre náročnejšieho používateľa, ktorý chce pre seba a svoj trávnik len to najlepšie, môže byť vynikajúcou voľbou.

Hodnotenie Kärcher LMO 36-40

9.5

Perfektná

Kärcher LMO 36-40 si zaslúži v mnohých ohľadoch pochvalu. Táto kosačka totiž nenecháva nič na náhodu. Už na prvý pohľad zaujme nekompromisnou kvalitou spracovania aj materiálov. Disponuje dostatočne širokým záberom, aby sa dala použiť aj vo väčších záhradách. Okrem toho používateľovi ponúka aj rôzne príslušenstvo v cene. Pri práci si zamilujete tichý a výkonný motor. Kosačka síce nemá pojazd, no jej ergonomická rukoväť účinne filtruje vibrácie a pomáha predchádzať únave.

Konštrukcia
10
Ovládanie
9
Výkon
9
Kvalita kosenia a funkcie
10
Klady
  • Špičková kvalita prevedenia
  • 40 cm široký záber
  • 5 Ah akumulátor
  • Príslušenstvo
  • Ergonomická rukoväť
Zápory
  • Vyššia cena
  • Bez pojazdu

Technické špecifikácie

Kosačka na batériu Kärcher LMO 36-40 ponúka mnoho zaujímavých technických parametrov. V prvom rade musím vyzdvihnúť výkon tejto kosačky, vďaka ktorému pre ňu nie je prekážkou ani bujnejšia a vyššia tráva. Motor kosačky je poháňaný 5 Ah akumulátorom, ktorý nájdete v balení. S energiou obsiahnutou v batérii hospodári kosačka šetrne. Dokáže tak dosiahnuť dobu prevádzky až 35 minút. To je veľmi dobré číslo, keďže priemerom u ostatných výrobcov je približne 30 minút.

Akumulátor je potrebné nabíjať po dobu približne 135 minút, aby dosiahol plnú úroveň nabitia. Nejde síce o najrýchlejšie nabíjanie, no používateľ ho môže z nabíjačky vybrať aj skôr a používať, aj keď nie je úplne nabitý.

Aj napriek väčším rozmerom a záberu, si drží Kärcher LMO 36-40 rozumnú hmotnosť. Tá sa pohybuje pod 19 kg. Vďaka nej je možné s kosačkou kosiť obratne a šikovne. Bez problémov sa dá zvládnuť aj kosenie trávnikov s rôznymi prekážkami. Problém by vo väčšine prípadov nemal predstavovať ani mierne svahovitý terén.

Záber tejto kosačky je 40 cm, čo ocenia predovšetkým majitelia väčších záhrad a trávnikov. Práca s kosačkou je tak rýchla a nespomaľuje sa zbytočne. Zásluhu na tom nepochybne má aj zberný kôš s dostatočnou kapacitou – 50 litrov. Ten je navyše vybavený ukazovateľom plnosti. Prácu s kosačkou tak nemusíte zbytočne prerušovať, aby ste si skontrolovali stav naplnenia zberného koša. Kärcher LMO 36-40 umožňuje nastavenie výšky kosenia v rozmedzí od 20 do 70 mm.

Aj napriek vysokej cene bohužiaľ nedostala akumulátorová kosačka Kärcher LMO 36-40 do vienka pojazd. To nás síce trošku zarmútilo, no vďaka kvalitným kolieskamergonomickej rukoväti sa výrobcovi darí negatívny dopad absencie pojazdu minimalizovať.

Kvalita prevedenia a materiálov

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli zaradiť Kärcher LMO 36-40 do nášho výberu najlepších akumulátorových kosačiek, ako najlepšiu voľbu pre náročných, je jej nekompromisná kvalita.

Naozaj, spoločnosť Kärcher sa ukazuje znovu vo veľmi dobrom svetle. Kosačka je vyrobená z kvalitných a poškodeniu odolávajúcich materiálov. Tvrdé plasty sú ľahké a zároveň dostatočne pevné. Kôš je okrem iného vyrobený z vysoko odolného textilu nízkej hmotnosti. Táto kosačka má všetky predpoklady na to, aby dosahovala dlhú životnosť a svojmu majiteľovi robila radosť dlhé roky.

Určenie a použitie

O kvalitách používania akumulátorovej kosačky Kärcher LMO 36-40 by sa dalo napísať veľa. Pokúsime sa to čitateľovi všetko zhrnúť.

V prvom rade pri práci oceňujeme veľkú pracovnú šírku. Pocitovo ide kosenie veľmi rýchlo a z prerasteného trávnika svižne ubúda prerastená tráva. Vo svojich šľapajach zanecháva Kärcher LMO 36-40 krásne pokosený trávnik. Motor je výkonný, no pri tom tichý. Nedochádza mu dych, ani keď prechádza cez hustejšiu a vyššiu trávu. Výrobca udáva odporúčanú rozlohu trávnika na udržiavanie touto kosačkou na 550 m2 a nám neostáva nič iné, len súhlasiť. Kärcher LMO 36-40 je jednoducho dobrou voľbou aj pre väčšie záhrady.

Zberný kôš je vybavený indikátorom naplnenia, takže nie je potrebné manuálne kontrolovať stav jeho naplnenia a môžeme sa plne sústrediť na prácu. S 50 litrami nie je frekvencia nutného vyprázdňovania zberného koša veľmi častá.

Chválu si zaslúžia hrebene na trávu, s pomocou ktorých je aku kosačka Kärcher LMO 36-40 schopná zachytávať aj trávu rastúcu pri okrajoch obrubníkov a iných prekážok. Nastavenie výšky kosenia je uskutočniteľné v 5 rôznych úrovniach (od 20 do 70 mm).

Kärcher LMO 36-40 má v balení aj mulčovací nadstavec, batériu a rýchlu nabíjačku. Ponúka tak rozumnú jednorazovú investíciu bez nutnosti dokupovania ďalších komponentov.

Vyššie v texte sme už spomínali akumulátor, ktorý má kapacitu 5 Ah. Jeho nabíjanie, ktoré trvá niečo vyše 130 minút, bude predstavovať vašu jedinú starosť. Kärcher LMO 36-40 má takmer úplne bezúdržbový elektrický motor a preto odpadajú problémy, spojené so spaľovacími motormi. Treba si však dávať pozor na otupenie oceľového noža kosačky a v prípade potreby ho dať naostriť.

Na záver len zhrnieme, že Kärcher LMO 36-40 je vynikajúcou akumulátorov kosačkou pre náročnejších používateľov, ktorí hľadajú alternatívu k benzínovým kosačkám.

Vlastnosť Hodnota
Doba nabíjania 135 minút
Šírka záberu 40 cm
Počet nožov 1
Výška kosenia 20 – 70 mm
Objem koša 50 l
Pojazd nie
Odporúčaná plocha 550 m2
Hmotnosť 18,6 kg
Náš tip

Nezabudnite si pozrieť aj náš test najlepších akumulátorových kosačiek, aby ste sa dozvedeli všetky potrebné informácie o výbere tohto typu kosačky.

Najpredávanejšie aku kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár