Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia robotickej kosačky Husqvarna automower 430X

21. 3. 2023 Aktualizované

Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER

Ešte pred pár rokmi sme snívali o inteligentnej kosačke, ktorá by upravila záhradu a trávnik bez toho, aby sme museli prstom pohnúť. Robotická kosačka Husqvarna Automower 430X je super pomocník na úpravu menších aj väčších plôch, až do 3 200 m². Ovláda sa cez mobil, je spoľahlivá a ponúka perfektný výsledok.

Hodnotenie robotickej kosačky Husqvarna Automower 430X

8.8

Skvelá

Robotická kosačka Husqvarna Automower 430X je výkonné smart zariadenie určené aj na veľké plochy, kde je náročné udržiavať dokonale pokosený trávnik. Vyniká niekoľkými režimami nastavenia, odolnosťou voči vode a tichou prevádzkou. Drahší, no extrémne výkonný prístroj, ktorý urobí tú nevďačnú prácu za vás.

Konštrukcia
9
Kvalita kosenia
9
Ovládanie
9
Batéria
8
Klady
  • Smart zariadenie s modernými technológiami
  • Aj na veľké plochy
  • Prehľadný displej s podsvietením
  • Rôzne režimy kosenia
  • Funguje aj pri zlom počasí
Zápory
  • Vysoká cena
  • Nevie detekovať popadané predmety

Konštrukcia robotickej kosačky Husqvarna Automower 430X – 9/10

Robotická kosačka Husqvarna Automower 430X na prvý pohľad vyzerá ako športové žihadlo na ovládanie, s ktorým si kopec zábavy užijú otec so synom. Dokonca aj predné LED svetlomety pripomínajú svetlá auta. Za týmto dizajnom stoja šikovní vývojári svetového výrobcu záhradnej techniky.

Kosačka má kompaktné rozmery 72 × 56 × 31 cm. Dlhú životnosť zaručujú nielen odolné a pevné materiály, ale aj predný gumený nárazník, ktorý znižuje poškodenie kosačky pri náraze do múrov, chodníka, stromu či akýchkoľvek prekážok. Stredne hrubé kolesá si poradia aj s náročným terénom, udržia sa aj na klzkom povrchu, zariadenie sa aj vďaka nim dokáže vyšplhať do svahov s max. sklonom 45 stupňov. Husqvarna je odolná voči miernemu dažďu a vode striekajúcej zo zavlažovania, spĺňa podmienky krytia IPX4.

Navrchu nájdete podsvietenú klávesnicu, cez ktorú môžete kosačku ľahko nastaviť. Oceňujeme, že výrobca ponúka ku kosačke kryty v rôznych farbách, môžete si kosačku prispôsobiť vlastným preferenciám. Ľahká je aj údržba kosačky. Vystačíte si s mydlovou vodou, mikrovláknovou handričkou či mäkkou kefou.

Kvalita kosenia – 9/10

S touto kosačkou bude aj kosenie veľkých záhrad hotová brnkačka. V parametroch sa uvádza max. rozloha pozemku 3 200 m2. Kosačke sme neprisúdili prívlastok „inteligentná“ iba tak. V jej útrobách sa skrýva premyslený systém, ktorý vedie zariadenie tak, aby sa na trávniku netvorili koľaje, a zároveň, aby bola rovnomerne pokosená celá plocha.

Ponúka niekoľko programov. Vie kosiť po špirále, čo využijete, keď potrebujete upraviť pozemok napr. pod trampolínou. Zvoliť si viete aj kosenie na mieste. Určite odporúčame funkciu Timer podľa počasia. Ak je funkcia aktivovaná, Husqvarna dokáže podľa odporu na nožoch určiť, aké časté kosenie je potrebné. V suchšom období kosí zriedkavejšie ako v dňoch, keď je trávnik kropený dažďom. A práve tu sa potom hodí ochrana proti vode, kosačka sa vyberie na jazdu po záhrade, aj keď prší, a pritom sa jej nič nestane. Ohromujúca je aj výška kosenia, spracuje steblá trávy s rozmerom od 20 do 60 mm, záber je 24 cm.

Ovládanie – 9/10

Základné nastavenie môžete urobiť priamo na displeji. Je trochu náročnejšie, preto, ak si na to sami netrúfate, obráťte sa na odborníkov. Husqvarna vychádza priamo z nabíjacej stanice, potom si môžete nastaviť až 5 štartovacích bodov. Ak vymedzený priestor správne ohraničíte vymedzovacím káblom, prístroj sa bude držať v stanovených hraniciach. Dokáže obísť aj prekážky ako záhradný domček, vyvýšená terasa a pod, avšak pozor na popadané ovocie alebo detské hračky. Tieto rozpoznať nedokáže, môže ich poškodiť.

Kontrolovať a riadiť ju viete aj cez mobilnú aplikáciu na vašom smartfóne. Tu vám aj príde upozornenie, ak by sa s kosačkou niečo dialo alebo bola ukradnutá. GPS lokátor ju potom vie rýchlo nájsť.

Kosačka sa hodí aj do záhrad, ktoré nemajú vlastný komposter a trávu nie je možné vyvážať. Ostré nože sekajú trávu na drobné kúsky, ktoré sa vracajú späť na pôdu. Pôda je vyživovaná, mulčovaná, po kosení neostáva nijaký neporiadok. Navyše, čas kosenia môžete nastaviť pokojne aj v nočných hodinách, robotická kosačka je mimoriadne tichá.

robotická kosačka - Husqvarna Automower 430X

Batéria u Husqvarna Automower 430X – 8/10

Kosačka je poháňaná Li-ion batériou, ktorá si na plné nabitie vyžaduje 64 min, potom je však zariadenie schopné fungovať až 145 min. Výhodou je, že pri nastavení režimu hlavná plocha, sa kosačka striedavo nabíja a kosí, čím je upravená spotreba energie. Odhadovaná spotreba je potom 18 kWh za mesiac. Nabíjanie môžete sledovať tak na displeji, ako aj v mobilnej aplikácií.

Technické parametre robotickej kosačky Husqvarna Automower 430X

Vlastnosti Hodnoty
Typ Robotická kosačka
Maximálna plocha trávnika 3 200 m2
Šírka kosenia 24 cm
Výška kosenia 20 – 60 cm
Svahová dostupnosť 45 %
Priemerná doba kosenia na jedno nabitie 145 min.
Doba nabíjania cca 64 min.
Hmotnosť 20,3 kg
Rozmery 72 × 56 × 31 cm

Ďalšie recenzie kvalitných modelov a rady, na čo si dať kúpe pozor, nájdete v článku o najlepších robotických kosačkách.

Najlepšie robotické kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár