Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Hobot 198 – Recenzia a test

30. 1. 2021 Aktualizované

Hobot 198 recenzia

Robotický čistič Hobot 198 ponúka možnosť ovládania mobilom. Okrem toho je zabezpečený batériou UPS, ktorá zabráni jeho pádu pri výpadku elektrickej energie.

Hodnotenie robotického čističa okien Hobot 198

7.7

Hobot 198 má guľatý tvar a jeho rýchlosť čistenia je 3 m a 36 s na 1 m2. Je vhodnou voľbou pre ľudí, ktorý si chcú doma uľahčiť umývanie okien. Vďaka guľatému tvaru by mal zvládnuť aj okná so zaobleným tvarom. Dĺžka kábla 4 m však nemusí byť pre niekoho dostatočná.

Funkcie a rýchlosť čistenia
7.5
Napájanie
7
Ovládanie
8.5
Klady
  • Veľa spokojných zákazníkov
  • Možnosť ovládať mobilom
  • Nízka hmotnosť (930 g)
  • Návleky sa môžu po vypratí znova používať
  • UPS batéria
Zápory
  • 4 m kábel nemusí každému postačovať
  • Neumyje okná na 100 % (občas treba dočistiť ručne)

Funkcie a rýchlosť čistenia

Hobot 198 je šikovný robotický čistič okien, ktorý získal mnoho pozitívnych ohlasov od jeho majiteľov. Ako prvé spomenieme jeho minimálne rozmery čistenej plochy. Tie sú 35 × 35 cm, takže je vhodný aj pre malé sklenené plochy ako napríklad zábradlie popri schodoch alebo na terase. Nie len pre malé plochy, ale aj pre veľké okná s maximálnou šírkou 6 m. Takže vzhľadom na čistenú plochu by toto zariadenie nemalo predstavovať problém pri čistení okien v akomkoľvek dome.

O orientáciu pri pohybe po okne sa stará GYRO senzor spolu s navigačným systémom AL-Technology 2.1. Tento systém sa nachádza aj u mnohý ďalších konkurenčných modeloch. Dokáže si odmerať veľkosť plochy a na základe toho naviguje čistič. Hobot 198 má guľatý tvar, takže bude efektívny aj pri oknách so zaoblenými krajmi. To predstavuje oproti štvorcovému tvaru určite výhodou. Taktiež sa guľatý tvar považuje pri čistení za efektívnejší.

Disponuje silnejšími motorčekmi, ktoré poháňajú krútiace kolesá. Tie zabezpečujú pri čistení lepší výkon. Na kolesách sú navlečené dve utierky z mikrovlákna. Výrobca myslel aj na životné prostredie, a preto sa tieto utierky po vypratí dajú znova použiť. To poteší aj vašu peňaženku.

Vďaka technológii Single-Side-Cleaning je možné týmto čističom umyť sklo akejkoľvek hrúbky. Okrem okien ho môžete využiť ak iné súčasti domu ako napríklad sklenený stôl, sprchový kút či sklenené zábradlie na terase.

V rámci bezpečnosti má tzv. UPS záložnú batériu. Pri čistení je toto zriadenie stále prisávané k oknu. Po výpadku elektrickej energie by spadlo na zem alebo v horšom prípade aj niekomu na hlavu. Práve z týchto dôvodov výrobcovia vymysleli túto batériu, ktorá sa ihneď automaticky aktivuje po prerušení toku elektriny do zariadenia. Okrem toho je súčasťou balenia aj 5 m lano, s ktorým budete mať stopercentnú istotu, že sa zariadeniu nič nestane.

Napájanie

Napájanie je káblové, takže bez dosahu elektrickej siete nie je možné ho používať. Dĺžka kábla je 4 m, čo je pri týchto zariadeniach štandardom. Avšak táto dĺžka pri rozmernejších oknách môže predstavovať problém. A to nie len pri rozmernejších oknách, ale aj pri zásuvkách, ktoré sú od okien vo väčšej vzdialenosti. V týchto prípadoch môže byť jediným riešením klasický predĺžovací kábel. Síce má batériu, avšak tá sa začne fungovať iba pri výpadku el. energie.

Ovládanie

Robotický čistič okien Hobot 198 ponúka možnosť ovládania diaľkovým ovládačom. To je bežné u väčšiny týchto zariadení. Čo ale až tak bežné nie je, je ovládanie pomocou telefónu. Čistič si môžete spárovať so svojim mobilom pomocou Bluetooth. Stačí si stiahnuť aplikáciu, ktorá nemá problém s operačným systémom Android a iOS.

Vlastnosti Hodnoty
Typ napájania Káblové (dĺžka kábla 4 m)
Hlučnosť 65,5 dB
Hmotnosť 0,93 kg
Príkon 80 W
Objem nádrže
Ovládanie diaľkový ovládač alebo mobil
Tvar guľový
Bezpečnostné prvky Závesné lano + UPS
Minimálna veľkosť povrchu 35 × 35 cm
Maximálna veľkosť povrchu 6 × 5 m
Rýchlosť čistenia plochy 3 m 36 s/1 m2
Náš tip

Okrem tohto čističa sme sa bližšie pozreli ešte na ďalšie modely. Ich recenzie nájdete v našom teste robotických čističov okien.

Najpredávanejšie robotické čističe okien

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár