Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Helmer LK 707 – Recenzia a test

20. 2. 2021 Aktualizované

Helmer LK 707 recenzia Detské smart hodinky Helmer

Pozreli sme sa ja na detské smart hodinky s GPS Helmer LK 707. Ich prednosťou je cena a množstvo funkcii, vďaka ktorým budete vedieť kde sa momentálne vaše dieťa nachádza.

Hodnotenie smart hodiniek pre deti Helmer LK 707

6.5

Dobré

Funkcie a hardware
7.5
Lokalizácia polohy
8
Odolnosť
5
Výdrž batérie
7
Dizajn
5
Klady
  • Dostupná cena
  • Funkcia Geofence
  • Možnosť odosielania hlasových správ
  • SOS telefonovanie
  • Fotoaparát a svetlo
Zápory
  • Slabšia výdrž batérie
  • Krytie IP 65 – nie sú odolné voči ponoreniu do vody

Funkcie a hardware

Smart hodinky pre deti Helmer LK 707 sú jedny z najlacnejších modelov tohto typu hodiniek. Aj napriek tomu majú čo ponúknuť. Súčasťou ich hardwarovej výbavy je aj GPS senzor. Ten zabezpečuje kontinuálne zobrazovanie polohy vášho dieťaťa prostredníctvom aplikácie. Poloha sa aktualizuje každých 10 minút. V rámci sledovania polohy máte k dispozícii aj históriu pohybu. To znamená, že si môžete napríklad večer pozrieť kde sa vaše dieťa celý deň pohybovalo.

Ďalšou funkciou je Geofence. Prostredníctvom nej si môžete nastaviť zóny. Môže to byť napríklad škola alebo starí rodičia. Ak vaše dieťa túto zónu opustí aplikácia vás na to upozorní.

Štandardnou funkciou, ktorou disponujú detské smart hodinky Helmer LK 707, je možnosť telefonovania a odosielania hlasových správ. Avšak v prípade, že to chcete využívať musíte do hodiniek vložiť SIM kartu. Tá je bezpečne pod krytom, ktorý neprepustí vodu. Pred tým než kartu vložíte je potrebné odstrániť PIN. To vám môže urobiť priamo operátor, ktorý vám ju poskytne. Ak to neurobíte karta v hodinkách nebude fungovať.

Následne môžete využívať všetky možnosti komunikácie, ktoré tieto hodinky podporujú. Dĺžka hlasovej správy je obmedzená na 15 sekúnd. Ich kapacita je 10 telefónnych čísel, čo by malo byť dostačujúce. V prípade nutnosti je možné využiť aj SOS telefonovanie na prednastavený kontakt. Je možné na nich odoslať aj textovú správu.

Súčasťou je aj fotoaparát a svetlo. Využiť môžete aj odposluch, čo v praxi znamená, že si zapnete cez váš mobilný telefón mikrofón na hodinkách. Následne môžete počuť čo sa v okolí vášho dieťaťa momentálne deje. Spodná časť hodiniek má senzor, ktorý sníma či ich ma dieťa na ruke. Po zložení z ruky vám automaticky príde správa, ktorá vás na to upozorní.

Lokalizácia polohy

Poloha je určovaná pomocou GPS satelitov. Výrobca udáva odchýlku 5 m, čo je ešte prípustné. Týmto sa smart hodinky Helmer LK 707 od iných modelov nejak extra neodlišujú.

Odolnosť

Odolnosť je na horšej úrovni. Konkrétne krytie je IP 65, čo znamená, že sú úplne prachotesné. Avšak vydržia iba striekajúcu vodu po kratšiu dobu. To v praxi znamená, že ak ich dieťa ponorí do vody, tak sa pravdepodobne s nimi rozlúčite.

Výdrž batérie

Maximálna výdrž batérie udávaná výrobcom je 100 hodín. V prípade nepretržitom odosielaní informácii do mobilu sa táto doba skráti na menej ako polovicu. Ak k tomu prirátame ešte to, že dieťa bude hodinkami fotiť, používať svetlo, telefonovať a odosielať správy, tak výdrž bude o dosť kratšia. V tomto prípade je potrebné rátať s každodenným nabíjaním.

Dizajn

Hodinky Helmer LK 707 sú vo viacerých farebných prevedeniach. Majú štvorcový ciferník a sú vhodné pre maximálny obvod zápästia 20 cm. K dizajnu by sme dodali len toľko, že nie je nijak výnimočný. Ale nemôžeme povedať, že kvôli nemu si vaše dieťa hodinky nedá na ruku.

Vlastnosti Hodnoty
Kompatibilita Android, iOS
Maximálny obvod zápästia 20 cm
Lokalizácia polohy GPS
Maximálna výdrž batérie 100 hodín
Hmotnosť 45 g
Diaľkové ovládanie áno
Rozmery (ciferník) 25 mm – priemer
Odolnosť IP 65
Veľkosť SIM karty Micro SIM
Náš tip

Nezaujali vás tieto smart hodinky? V našom článku o najlepších detských smart hodinkách nájdete ďalšie zaujímavé modely.

Najpredávanejšie smart hodinky pre deti podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár