Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Gardena Sileno life 750 smart – recenzia robotickej kosačky

5. 5. 2021 Aktualizované

Gardena Sileno life 750 smart recenzia

Robotická kosačka Gardena Sileno life 750 smart predstavuje výhodný kompromis medzi cenou a pokročilejšími modelmi. Vhodná je pre automatické kosenie trávnikov s rozlohou až do 750 m², používateľov poteší nízkou hlučnosťou či ovládaním na diaľku cez mobil.

Hodnotenie Gardena Sileno life 750 smart

8.9

Skvelá

Robotická kosačka Gardena Sileno life 750 smart je kvalitný model s pokročilejšími funkciami. Určená je pre trávniky s rozlohou až do 750 m². Vyznačuje sa tichou prevádzkou, komfortným ovládaním prostredníctvom mobilnej aplikácie, plusové body získava aj za tichú prevádzku.

Konštrukcia
9.5
Kvalita kosenia
8.5
Ovládanie
9
Batéria
8.5
Klady
  • Mobilná aplikácia
  • Jednoduché ovládanie a inštalácia
  • Nízka hlučnosť
  • Ochrana proti krádeži
  • Nízka hmotnosť
Zápory
  • Nič podstatné

Konštrukcia

Recenzovaná robotická kosačka patrí medzi kompaktné modely. Jej rozmery sú 57 × 40 × 24 cm a hmotnosť predstavuje iba 8 kg. Spoľahnúť sa teda môžete na jednoduchú manipuláciu. Pozitívom je odolnosť kosačky voči vplyvom počasia, prekážkou nie sú ani dažďové prehánky. V jej hornej časti, pod plastovým krytom, sa nachádza informačný panel s LCD displejom. Na kosenie trávy slúžia tri oceľové nože. Vo výbave kosačky nechýbajú ani bezpečnostné prvky. Disponuje ochranou proti krádeži a taktiež senzorom proti náklonu a zdvihnutiu. V prípade nadvihnutia kosačky sa nože okamžite zastavia, aby sa predišlo vzniku úrazov. Plusom je jednoduché čistenie. Kosačka bola skonštruovaná tak, aby ste ju mohli dôkladne umyť pomocou vody zo záhradnej hadice.

Kvalita kosenia

Recenzovaná robotická kosačka Gardena Sileno life 750 smart je odporúčaná pre stredne veľké trávniky, s rozlohou maximálne do 750 m². Šírka záberu kosenia predstavuje 22 cm. Schopná je si poradiť aj kopcovitým terénom. Počítať však treba s obmedzením v podobe maximálneho sklonu svahu 35 percent. Výšku kosenia trávnika si môžete nastaviť podľa vašich preferencií, a to v rozsahu od 20 do 50 mm. Robotická kosačka sa automaticky postará o spoľahlivé a rovnomerné pokosenie celého trávnika, a to vrátane úzkych pasáži. Potešením je nízka hladina hluku. Maximálna hlučnosť kosačky totiž dosahuje iba 58 dB.

Ovládanie

Robotická kosačka sa vyznačuje jednoduchým a rýchlym naprogramovaním. Ako už napovedá názov Gardena Sileno life 750 smart, robotickú kosačku je možné ovládať na diaľku – prostredníctvom mobilnej aplikácie (pre Android / iOS). Cez inteligentný telefón môžete nastaviť veľkosť trávnika, plán kosenia alebo definovať zóny kosenia. Plán kosenia po zadaní potrebných parametrov vypočíta programovací asistent, v prípade potreby je ho možné upraviť.

Batéria

V útrobách robotickej kosačky sa nachádza Li-ion batéria s kapacitou 2,1 Ah, ktorá sa vyznačuje vo svojej kategórii štandardnými hodnotami. Na jedno nabitie je schopná dodať kosačke energiu v priemere na 65 min prevádzky. Keď je to potrebné, robotická kosačka sa automatiky nabije v nabíjacej stanici. Z nuly na 100 percent jej to trvá približne 60 min.

Technické parametre

Kľúčové vlastnosti Hodnota
Typ Robotická kosačka
Maximálna plocha trávnika:  750 m²
Šírka kosenia:  22 cm
Výška kosenia:  20 – 50 mm
Svahová dostupnosť:  35 %
Priemerná doba kosenia na jedno nabitie: 65 min
Doba nabíjania:  cca 60 min
Hmotnosť:  8 kg
Rozmery:  57 × 40 × 24 cm

Náš tip

Ďalšie recenzie kvalitných modelov a rady, na čo si dať kúpe pozor, nájdete v článku o najlepších robotických kosačkách.

Najpredávanejšie kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár