Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Gardena Sileno city 400 – recenzia robotickej kosačky

5. 5. 2021 Aktualizované

Gardena Sileno city 400 recenzia

Robotická kosačka Gardena Sileno city 400 je našim odporúčaním v rámci kategórie základných modelov. Za priaznivú cenu si môžete dovoliť spoľahlivú a kvalitnú automatickú kosačku, ktorá je ideálna do malých záhrad. Poteší nielen cenovkou, ale aj obratnosťou či nízkou hlučnosťou.

Hodnotenie Gardena Sileno city 400

8.3

Veľmi dobrá

Robotická kosačka Gardena Sileno city 400 je model za nižšiu cenu, určený do menších záhrad, pre trávniky s rozlohou do 400 m2. Vyznačuje sa kompaktnými rozmermi, ktoré dovoľujú kosiť aj v úzkych pasážach. Jej prednosťou je taktiež nízka hlučnosť aj hmotnosť, ako aj jednoduché ovládanie a ochrana proti krádeži.

Konštrukcia
9.5
Kvalita kosenia
7.5
Ovládanie
7.5
Batéria
8.5
Klady
  • Priaznivá cena
  • Tichá prevádzka
  • Nízka hmotnosť
  • Jednoduché ovládanie
  • Ochrana proti krádeži
Zápory
  • Vhodná iba pre malé trávniky

Konštrukcia

Robotická kosačka Gardena Sileno city 400 patrí medzi menej výkonné stroje určené do menších záhrad, čomu zodpovedajú aj jej kompaktné rozmery. Recenzovaná kosačka meria len 55 × 36 × 22 cm a váži iba 7,3 kg. Malé rozmery kosačky umožňujú nielen jednoduchú manipuláciu, ale taktiež kosenie úzkych koridorov a tesných pasáži. Kosačka je odolná voči vplyvom počasia, neprekáža jej ani letné počasie s prehánkami. V dolnej časti kosačky nachádzame 3 oceľové nože, ktoré spoľahlivo zabezpečujú udržiavanie nakrátko pokoseného trávnika. Výrobca kládol dôraz aj na bezpečnosť. V prípade nadvihnutia kosačky sa nože okamžite zastavia, čo zabraňuje zraneniam.

Kvalita kosenia

Pri výbere robotickej kosačky Gardena Sileno city 400 je nevyhnuté myslieť najmä na to, že je určená na menej náročné úlohy. Ako napovedá jej názov, ideálna je pre malé trávniky v mestských záhradách. Odporúčaná plocha kosenia trávnika je 300 m², resp. maximálne do rozlohy 400 m². Kosačka zvláda aj úzke koridory a tesné pasáže. V tomto smere jej pomáha otočné zadné koleso, ktoré poskytuje lepšiu pohyblivosť a manévrovanie. Výšku kosenia si môžete jednoducho nastaviť v rozsahu od 20 do 50 mm. Šírka záberu kosenia je iba podpriemerných 16 cm, čo zvýrazňuje to, že kosačka je stvorená pre malé trávnaté plochy. Maximálny sklon svahu, s ktorým si je robotická kosačka schopná poradiť, je 35 %. Potešením je tichá prevádzka kosačky. Hlučnosť dosahuje maximálne iba 58 dB.

Ovládanie

Robotická kosačka Gardena Sileno city 400 pracuje plne samostatne a jej ovládanie je nenáročné. K dispozícii je programovací asistent, ktorý vás prevedie intuitívnou ponukou. Po zadaní veľkosti trávnika a preferovaných časov kosenia vypočíta plán kosenia. V prípade potreby môžete režim kosenia upraviť. Časy kosenia je taktiež možné ľubovoľne nastaviť. Informačný panel s LCD displejom nájdete v hornej časti, chránený krytom. Nechýba funkcia zabezpečenia PIN kódom ani senzory zdvihnutia a náklonu. Starosti si netreba robiť ani s nabíjaním. Robotická kosačka sa po splnení svojej úlohy automaticky vráti do nabíjacej stanice.

Batéria

Pohon robotickej kosačky Gardena Sileno city 400 zabezpečuje  Li-ion batéria s kapacitou 2,1 Ah. Napriek nižšej cene vykazuje hodnoty výdrže i rýchlosti nabíjania, ktorými tromfne aj drahšie konkurentky. Na jedno nabitie zvládne kosiť približne  65 minút. Úplné doplnenie energie v nabíjacej stanici trvá asi 60 minút. Pozitívnou správou je taktiež nízka spotreba energie. Za mesiac spotrebuje iba približne 4 kWh.

Technické parametre

Kľúčové vlastnosti Hodnota
Typ Robotická kosačka
Maximálna plocha trávnika:  400 m²
Šírka kosenia:  16 cm
Výška kosenia:  20 – 50 mm
Svahová dostupnosť:  35 %
Priemerná doba kosenia na jedno nabitie: 65 min
Doba nabíjania:  cca 60 min
Spotreba energie:  cca 4 kWh za mesiac
Hmotnosť:  7,3 kg
Rozmery: 55 × 36 × 22 cm
Náš tip

Táto kosačka vás nepresvedčila? Recenzie pokročilejších modelov nájdete v článku Najlepšie robotické kosačky.

Najpredávanejšie kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár