Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie

ČSOB Poistenie osôb – životné poistenie

Životné poistenie kryje nepredvídané udalosti a nečakané výdavky spojené s úrazom, vážnym ochorením a dokonca aj so smrťou. Ak si zvolíte správny balík, platením poistného môžete zároveň investovať do zaujímavých fondov.

Veľkým hráčom na trhu životného poistenia je aj ČSOB poisťovňa, ktorá prináša svojim poistencom produkt Poistenie osôb. Skúmali sme za vás, ako sa poistiť, aby ste boli krytí po každej stránke.

Hodnotenie ČSOB poistenie osôb

9.1

Výborné

Ak začínate uvažovať nad životným poistením, pravdepodobne by ste radi našli produkt, ktorý pokryje všetky vaše potreby. A práve „Poistenie osôb“ od ČSOB vaše požiadavky môže splniť. Poisťovňa ponúka niekoľko poistných krytí a ďalšie pripoistenia, ktoré vám pomôžu zvládnuť neľahké chvíle. Mesačné poistné je vyššie ako u niektorých iných poisťovní, za poisťovňou však stojí silná finančná skupina.

Balíky poistenia osôb od ČSOB
9
Benefity k poisteniu osôb od ČSOB
9
Online kalkulačka
10
Zákaznícka podpora a skúsenosti
8.5
Klady
 • Komplexný balík životného poistenia
 • Dvojnásobné plnenie v prípade dopravnej nehody
 • K novému ČSOB účtu získate „Poistenie pravidelných výdavkov“ na 6 mesiacov bez poplatku
 • DNA analýza ako benefit k produktom
 • Mnoho ďalších benefitov
 • Zaujímavé asistenčné služby
Zápory
 • Vyššia cena poistných produktov
 • Oproti konkurencii nižšie limity na max. poistnú sumu
 • Čakacia doba 2 mesiace na akúkoľvek poistnú udalosť súvisiacu s existujúcimi zdravotnými diagnózami
 • Chýba online chat

ČSOB Poisťovňa a poistenie osôb

Keby tak existoval poistný produkt, ktorý by vám zaručil život bez ťažkostí a starostí! To by sa žilo! Nemuseli by ste sa obávať, že vás na vašej životnej ceste čaká nepredvídaná udalosť, ktorá celkom premieša karty. Takéto poistenie však neexistuje. Neexistuje produkt, ktorý vám zabezpečí, aby sa vám nič nestalo. Avšak, keď už sa vám niečo nepríjemné a neočakávané stane, tak vám alebo vašim najbližším dobré poistenie pomôže danú situáciu riešiť.

Životné poistenie môžeme pokojne prirovnať k finančnej istote, ktorá sa vám môže zísť, keď sa stane niečo, s čím váš rodinný rozpočet vôbec nepočítal. Poistenie osôb od ČSOB poisťovne zahŕňa niekoľko balíkov poistenia, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Balíky životného poistenia osôb od ČSOB

Rizikové životné poistenie Vital

Rizikové životné poistenie od Vital je trochu odlišné od podobných produktov iných poisťovní. Tie primárne zabezpečujú poisteného a jeho rodinu pre prípad smrti z dôvodu úrazu alebo choroby.

Vital od ČSOB je komplexnejší a ponúka nasledujúce krytia:

Krytie s klesajúcou sumou v prípade smrti – v prípade vašej smrti vaši blízki obdržia sumu, ktorá zodpovedá výške vašich nesplatených úverov. Preto je dôležité pri uzatváraní poistenia zadať reálnu sumu, aby vaši blízki mohli splatiť úvery bez vlastnej účasti na dlhu.

Trvalé následky úrazu – poistné plnenie vám pomôže prekonať obdobie spojené s liečbou trvalých následkov po úraze, tiež ho môžete použiť na zakúpenie zdravotných pomôcok.

Vážne choroby – poistné plnenie vám pokryje každodenné výdavky, aj výdavky na liečbu.

Denné odškodné – kryje krátkodobý výpadok príjmu. Poistné plnenie bude vyplatené od 13. dňa liečby.

Krátkodobá/dlhodobá PN – poslúži vám ako náhrada príjmu v prípade práceneschopnosti dlhšej ako 29 dní.

Invalidita úrazom alebo chorobou – vďaka vyplatenému poistnému si budete môcť zaobstarať kvalitné zdravotné pomôcky, alebo prispôsobiť bývanie vašim potrebám.

Jednorazová suma v prípade smrti – pomôže vašim blízkym s pokrytím pohrebných nákladov. Výška krytia sa odvíja od veku poisteného v čase smrti.

Okrem týchto krytí si môžete pripoistiť aj ďalšie krytia:

 • Hospitalizácia v nadštandardnej izbe
 • Nadštandardná starostlivosť či rehabilitácia súvisiaca s chirurgickým zákrokom

Kto sa môže poistiť?

Rizikové životné poistenie je určené pre všetkých, bez vekového obmedzenia. Poistiť sa tak môžu aj seniori. Vzhľadom na ich vyšší vek si však môžu uzatvoriť poistenie iba s krytím „Smrť s klesajúcou poistnou sumou“ a „Trvalé následky úrazu“.

Z poistného krytia sú potom vylúčené adrenalínové športy a nebezpečné povolania, pri ktorých vám v prípade úrazu nebude vyplatené poistné plnenie. Pri niektorých rizikových povolaniach a športoch však môžete využiť pripoistenie.

Investičné životné poistenie Vital

Investičné životné poistenie je kombináciou životného poistenia a dlhodobého investovania finančných prostriedkov do podielových fondov. Sporenie v rámci životného poistenia je späté s vyššími platbami, čo si môžu viacerí z vás rozmyslieť.

Investičné životné poistenie Vital spája výhody rizikového životného poistenia a investovania do fondov od skúseného správcu KBC Asset Management. To znamená, že si môžete vyskladať rizikové životné poistenie z poistných krytí, ktoré sme spomínali vyššie. K tomu si môžete zvoliť jednu z investičných stratégií. Samozrejme, málokto rozumie investovaniu viac ako odborníci, ktorí sa v tejto oblasti už nejaký ten čas pohybujú. Tých nájdete aj v poisťovni ČSOB. Radi vám pomôžu zorientovať sa v téme a pomôžu vám čo najlepšie nastaviť vaše investičné životné poistenie.

Investičný program ČSOB je určený na pravidelné investovanie finančných prostriedkov do fondov. Môžete investovať kedykoľvek a v akejkoľvek výške, minimálne však 15 €. Najväčšími výhodami investičného životného poistenia Vital je:

 • investičnú stratégiu môžete zmeniť bezplatne každý rok
 • kedykoľvek môžete vložiť mimoriadny vklad v min. hodnote 50 EUR
 • 2-krát ročne si môžete vybrať peniaze z investičného účtu
 • v prípade smrti alebo dožitia poisteného budú investované peniaze poslané priamo oprávnenej osobe, ktorú si sami určíte.

Životné poistenie pre deti Vital

V živote sú situácie, keď by ste chceli urobiť viac, no nedá sa. Ochorenie či úraz dieťaťa patria medzi ne. V takomto prípade vám príde vhod životné poistenie dieťaťa, ktoré poslúži ako krytie pri výpadku vášho príjmu, ak musíte dieťa sprevádzať k lekárovi či byť mu oporou počas hospitalizácie. Poistné krytie môžete využiť aj na zabezpečenie nadštandardnej izby pre dieťa, nákup zdravotných pomôcok a pod.

Tento poistný balík je určený deťom vo veku už od 2 týždňov. Cena sa odvíja od vybraných pripoistení a začína na sume cca 5 EUR/mesiac.

Poistenie pravidelných výdavkov od ČSOB

Ak nemáte dostatočnú finančnú rezervu, zvážte poistenie svojich pravidelných výdavkov. Poistenie od ČSOB sa dá využiť v prípade práceneschopnosti kvôli úrazu či dlhodobému ochoreniu, ktoré vám znemožní pracovať dlhšie ako 29 dní. Poistenie je primárne určené pre fyzické osoby. Poistiť sa môžete aj vtedy, ak ste živnostník. Musíte však splniť podmienku odvádzania odvodov pre prípad PN do Sociálnej poisťovne.

V súčasnosti ČSOB banka ponúka toto poistenie svojim klientom k jednotlivým účtom, prípadne pri zriadení nového účtu, na šesť mesiacov bez poplatku. Prvých šesť mesiacov teda neplatíte nič, no ak budete mať záujem si toto poistenie ponechať, automaticky sa vám predĺži za cenu 2,50 eura mesačne z vášho bežného účtu. Mesačné krytie predstavuje 125 eur. Za vyšší mesačný poplatok si môžete vybrať aj vyššie krytie v hodnote 250 eur. Poistenie v oboch prípadoch zahŕňa aj riziko úmrtia v hodnote 1 500 eur.

Poistenie Perspektiv Plus od ČSOB

Posledným produktom v životnom poistení od ČSOB je Perspektiv Plus. Ide o jednorazové investičné životné poistenie, s ktorým získate aj poistnú ochranu pre prípad smrti.

Benefity k poisteniu osôb od ČSOB

ČSOB si uvedomuje, že konkurencia na poistnom trhu je vysoká, preto sa snaží prilákať nových poistencov rôznymi benefitmi. Čo poviete napríklad zvýšené poistné plnenie o 10 % alebo hypotekárny benefit?

Tieto benefity viete získať k rizikovému životnému poisteniu Vital a investičnému životnému poisteniu Vital.  Čo to znamená? Ak ste absolvovali u všeobecného lekára preventívnu prehliadku počas posledných 3 rokov pred poistnou udalosťou alebo ste v posledných 2 rokoch pred poistnou udalosťou darovali krv, ČSOB poisťovňa vám vo vybraných pripoisteniach vyplatí zvýšené poistné plnenie o 10 %.

Navyše, ak dôjde k poistnej udalosti, ČSOB vám vyplatí 6 hypotekárnych splátok nad rámec plnenia dohodnutého v poistnej zmluve do maximálnej výšky 3 000 EUR v prípade vážnej choroby alebo úmrtia. A nezáleží na tom, v ktorej banke ste hypotéku čerpali.

S poistením Vital získate tiež:

 • dvojnásobné plnenie pri dopravnej nehode, pri hospitalizácii na JIS alebo ARO;
 • poistenie kľúčovej osoby (napr. majiteľ, konateľ, manažér, kľúčový zamestnanec) pre firmy a podnikateľov;
 • možnosť poistenia úveru;
 • zľavy pre klientov ČSOB, ako aj za ročnú frekvenciu platenia;
 • možnosť hromadného poistenia pre rodiny alebo skupiny do 9 osôb.

DNA Complex test k životnému poisteniu Vital

V súčasnosti ČSOB pripravila pre svojich klientov zaujímavú akciu súvisiacu s DNA analýzou. Stačí si zriadiť životné poistenie Vital online v min. hodnote 25 EUR/mesačne alebo detské životné poistenie v min. hodnote 15 EUR/mesačne, aby ste získali DNA Complex test od DNA ERA v hodnote 349 EUR.

Vďaka tejto DNA analýze môžete zistiť viac ako 120 genetických predispozícií, ktoré sa týkajú zdravia, výživy, intolerancií, športového profilu a statusu prenášača.

Online kalkulačka pre životné poistenie ČSOB

Akákoľvek ponuka životného poistenia môže znieť zaujímavo, no kto by sa len tak vrhol do podpisu zmluvy, keď nevie, k čomu sa upisuje? Podobne zmýšľa aj poisťovňa ČSOB a preto pre svojich klientov pripravila prehľadnú online kalkulačku.

Poistenie osôb

Za menej ako 15 minút – vyskúšané 😊 – si dokáže prispôsobiť poistný produkt svojim potrebám. Stačí zadať dátum narodenia a určiť hlavný zdroj príjmu. Online kalkulačka pri návrhu poistky zohľadní aj to, či je od vás závislá iná osoba alebo či splácate úver.

Kalkulačka je jednoduchá a prehľadná, všetky údaje v nej viete ľubovoľne meniť. Na základe zadaných údajov vám navrhne základné krytia pre vaše poistenie, odporúčané krytia aj voliteľné pripoistenia. Je tam tiež priestor na určenie oprávnenej osoby, ktorej budú v prípade vašej smrti vyplatené peniaze.

Čo sa týka ceny poistenia, produkty životného poistenia od ČSOB patria všeobecne medzi tie drahšie na trhu. Poistenie by určite bolo zaujímavejšie, keby ponúkalo vyššie krytie.

Zákaznícka podpora a servis

Ak ste sa zasekli v procese uzatvárania zmluvy, jednoduché riešenie na väčšinu problémov nájdete medzi odpoveďami na časté otázky. Oveľa rýchlejšie by samozrejme bol online chat, túto funkciu však poisťovňa stále na svojej stránke neponúka.

V pracovné dni od 08:00 hod do 17:00 hod. je k dispozícii infolinka. Na vaše otázky vám radi zodpovedajú aj prostredníctvom e-mailu. Samozrejme, kedykoľvek môžete navštíviť kamenné pobočky.

Medifón a Mediservis

Pri hodnotení životného poistenia od ČSOB nás zaujali ďalšie dve praktické pripoistenia. Ide o asistenčné služby od Axa Asisstance, vďaka ktorým získate napríklad praktického lekára na telefóne, ifnormačno-právne poradenstvo, návštevu praktického lekára v domácnosti, dopravu do zdravotníckeho zariadenia a späť v prípade neplánovanej hospitalizácie a pod.

Skúsenosti zákazníkov

Čo hovoria na produkt „Poistenie osôb“ poistenci? Skúsenosti zákazníkov nám napovedali, že ČSOB nepatrí medzi TOP poisťovne na Slovensku. Radí sa skôr medzi priemer. Odrádza práve spomínané vyššie poistné. Poistné sumy sú pritom nižšie v porovnaní s niektorými inými poisťovňami.

Názory na riešenie poistných udalostí sa tiež líšia. Kým jedny sú s riešením spokojní, iní sa sťažujú na neprofesionálnu komunikáciu, zdĺhavý proces a výsledky, s ktorým často nesúhlasia. Všetko závisí najmä na dojednaných limitoch, poistných sumách a poistných podmienkach. A samozrejme aj na ľuďoch s ktorými to riešite. Určite je možné v prípade nespokojnosti napísať priamo na CSOB poisťovňu a tým im pomôcť situáciu zlepšiť. Takúto iniciatívu poisťovňa víta.

Naše hodnotenie ČSOB poistenia osôb

ČSOB poisťovňa ponúka komplexný produkt životného poistenia, ktorý vás nenechá v štichu za žiadnych okolností. Ponúka vám ochranu pre prípad smrti, úrazu, ochorenia, podrží vás vo chvíľach, keď neviete platiť pravidelné výdavky a ponúka niečo navyše.

ČSOB poistenie sa určite oplatí, ak máte v spoločnosti iné produkty. Tešiť vás určite môže aj silné zázemie poisťovne, teda od poistenia dostanete to, čo očakávate.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.4 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár