Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Bosch Rotak 32 LI – Recenzia a test

5. 5. 2021 Aktualizované

Recenzia BOSCH Rotak 32 LI

Hľadáte kvalitnú akumulátorovú kosačku za dobrú cenu, ktorá spoľahlivo odvedie svoju prácu? Potom zbystrite pozornosť, pretože Bosch Rotak 32 LI môže byť presne tým, čo hľadáte. Táto kosačka za rozumnú cenu totiž dokáže poskytnúť nadštandardnú kvalitu a pracovnú kapacitu najmä pre majiteľov menších záhrad.

Hodnotenie AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li

7

Výborná

Bosch Rotak 32 LI môže byť veľmi zaujímavou a výhodnou kúpou predovšetkým pre majiteľa menej rozsiahleho pozemku. Táto akumulátorová kosačka ponúka nekompromisnú kvalitu značky Bosch zabalenú do veľmi príjemnej cenovky. S kosačkou sa veľmi komfortne a obratne pracuje aj napriek tomu, že nie je vybavená pojazdom. Prispieva k tomu značnou mierou predovšetkým nízka hmotnosť zariadenia a taktiež veľmi prepracovaná ergonómia rukoväte.

Konštrukcia
7
Ovládanie
7.5
Výkon
7
Kvalita kosenia a funkcie
6.5
Klady
  • Vynikajúca kvalita materiálov a prevedenia
  • Nízka hmotnosť
  • Jednoduché používanie
  • Obratnosť
  • Výborná ergonómia
Zápory
  • Nemá pohon
  • Len do menších záhrad

Technické špecifikácie

Bosch Rotak 32 LI je akumulátorovou kosačkou, ktorá záujemcu nevystraší svojou cenou. Aj napriek tomu ale dokáže v mnohých ohľadoch veľmi prekvapivo zaujať a taktiež aj predbehnúť konkurenciu. Kosačku poháňa 2 Ah batéria, ktorá sa dokáže nabiť už za 70 minút. Ak je používateľ netrpezlivý, môže využiť rýchle nabitie, ktoré za 20 minút dokáže umožniť pokračovanie v práci. Veľmi inteligentným a vítaným prvkom je ukazovateľ stavu úrovne nabitia kosačky.

Hmotnosť tejto kosačky sa drží pod 10 kg, čo je naozaj vynikajúca správa pre každého používateľa. V praxi to totiž znamená veľmi vysokú obratnosť a šikovnosť pri kosení. S touto kosačkou nebude problém kosiť ani členité záhrady plné prekážok. Problém by nemal byť ani v mierne svahovitom teréne.

Bosch Rotak 32 LI je aku kosačkou útlejších rozmerov, s ktorou nie je problém dostať sa aj do horšie dostupných miest. Záber tejto kosačky je 32 cm, čo je výhodou práve pri kosení užších a ťažšie dostupných miest. Pri kosení väčších plôch by sa však práca zbytočne spomaľovala. Kompaktné rozmery a menší záber predurčujú túto kosačku na použitie v menších záhradách.

Objem koša na pokosenú trávu je 31 litrov, čo znovu podčiarkuje vhodnosť využitia tejto kosačky len na menšie plochy. Takáto kapacita zberného koša sa totiž veľmi rýchlo naplní a používateľ bude musieť jeho obsah často vyprázdňovať.

Kompaktná a ľahká batériová kosačka Bosch Rotak 32 LI nedostala do výbavy pojazd. V tejto cenovej hladine sa nesmieme čudovať. Vzhľadom na jej nízku hmotnosť to však nie je problémom. Nemalo by dochádzať k prehnane vysokej záťaži pri práci aj z dôvodu dobre zvládnutej ergonómie. Nakoniec nezabúdajme, že ide o kosačku určenú na prácu na menších zatrávnených plochách. Kosenie s týmto prístrojom by preto malo skončiť skôr, než by používateľ zacítil významnú úroveň únavy.

Kvalita prevedenia a materiálov

Firma Bosch je známa svojimi výrobkami, ktoré dosahujú vynikajúce kvality. Výnimku v tomto ohľade Bosch Rotak 32 LI určite netvorí. Práve naopak, ponúka kvalitu prevedenia aj materiálov, na aké sme pri firme Bosch zvyknutí. Kúpu tejto kosačky preto považujeme za dobrú investíciu.

Primárnym materiálom, ktorý našiel zastúpenie v šasi aj koši tejto kosačky, je plast. Nejde však o žiaden čínsky krehký plast, ktorý pukne pri prvom náraze o tvrdší predmet. Ide o kvalitný a odolný plast, ktorý by mal aj čo-to vydržať.

Dobrej kvality sú aj kolieska, hoci nejde o nič prevratné. Na kosenie menších mestských či vidieckych záhradiek budú plne postačovať.

Určenie a použitie

Je jasné, na akú cieľovú ponuku sa snaží spoločnosť Bosch modelom Rotak 32 LI mieriť – majitelia menších záhradiek a trávnikov, ktorí hľadajú efektívny, ekologický a tichý spôsob starostlivosti o trávnaté plochy. Práve pre takýchto používateľov bude tento model aku kosačky vhodnou voľbou.

Podľa špecifikácií výrobcu, je vhodné použitie tejto kosačky pre trávniky s rozlohou okolo 150 m2. Samozrejme, kosačka si poradí aj s väčšími plochami, no ak chcete pravidelne kosiť väčšie záhrady, odporúčame akumulátorovú kosačku s širším záberom a väčších objemom zberného koša.

Bosch si dal záležať na komforte a ergonomickom prevedení rukoväte. Je to poznať hneď, ako zovriete do rúk rukoväť kosačky. Príjemne sa s ňou pracuje, je ľahká a obratná. Na rovinke ani necítite, že by ste pred sebou niečo tlačili. Pojazd si síce nenašiel cestu do vybavenia tejto kosačky, no vzhľadom k tomu, že váži len okolo 10 kg, to nepovažujeme za významný problém.

Kosačka Bosch Rotak 32 LI ponúka používateľovi rôzne výšky kosenia v rozmedzí od 30 do 60 mm. Vďaka tomu sa dá kosenie lepšie prispôsobiť požiadavkám používateľa aj kosenému terénu.

Ako sme už spomenuli v technických špecifikáciách, kosačka má 2 Ah akumulátor. Papierovo nejde o veľa, no v praxi pre takúto kosačku stačí na 30 minútovú prevádzku. Doba nabíjania na 100% je potom 70 minút, čo je dobrý čas.

Bosch Rotak 32 LI zdieľa so všetkými akumulátorovými kosačkami výhodu v jednoduchej údržbe. Motor je prakticky bezúdržbový. Jedinou úlohou používateľa tak bude nabíjanie batérie. Okrem toho je potrebné pre dlhšiu životnosť kosačky aj jej čistenie od trávy. Nezabúdajte tiež na nôž, ktorý je potrebné čas od času nabrúsiť, aby kosačka dokázala pracovať optimálne.

Vlastnosť Hodnota
Doba nabíjania 70 minút
Šírka záberu 31 cm
Počet nožov 1
Výška kosenia 30 – 60 mm
Objem koša 31 l
Pojazd nie
Odporúčaná plocha 150 m2
Hmotnosť 10 kg
Náš tip

Hľadáte aku kosačku na väčšie trávniky, vhodného kandidáta nájdete v našom teste najlepších akumulátorových kosačiek.

Najpredávanejšie aku kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár