Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Elektrická strunová kosačka BOSCH EasyGrassCut 23 – Recenzia

30. 6. 2021 Aktualizované

BOSCH EASYGRASSCUT 23 recenzia

Elektrická strunová kosačka BOSCH EasyGrassCut 23 je vhodnou voľbou pre kosenie menších plôch. Patrí do nízkej cenovej kategórie a každý používateľ určite ocení nízku hmotnosť a ergonomickú rukoväť.

Hodnotenie BOSCH EasyGrassCut 23

8.3

Výborná

Túto strunovú kosačku poháňa elektromotor s výkonom 280 W. Jej používanie je jednoduché a nenáročné. Výhodou je, že nepotrebuje žiadnu údržbu tak ako to je pri benzínových vyžínačoch.

Výkon
7
Konštrukcia a ergonómia
9
Kvalita kosenia
7
Údržba
10
Klady
  • Ergonomická rukoväť
  • Nízka cena
  • Jednoduché používanie
  • Nízka hmotnosť
Zápory
  • Vzhľadom na cenu žiadne

Výkon 7/10

Elektrická strunová kosačka alebo vyžínač BOSCH EasyGrassCut 23 je vhodná pre nenáročných používateľov, ktorý hľadajú cenovo dostupné riešenie. Výkon 280 W zaobstaráva elektromotor s klasickým napájaním 230 V. To postačí na kosenie alebo dokosenie kratšej trávy na menších plochách, okolo obrubníkov, záhonov atď. Vzhľadom na výkon a typ je prispôsobená aj jej cena, ktorá je naozaj nízka.

BOSCH EASYGRASSCUT 23 kosenie

Konštrukcia a ergonómia 9/10

Keďže kosačka patrí do nízkej cenovej kategórie, tak nemôžeme očakávať najvyššiu kvalitu. No aj napriek nízkej sume, za ktorú si ju môžete zaobstarať má celkom slušné prevedenie. Je potrebné pripomenúť, že je vhodná na občasné kosenie. Preto ani nemôžete očakávať vysoko kvalitné a odolné komponenty. Pri kosení vás poteší hmotnosť 1,9 kg, čo je na druhej strane pre tento typ bežná hodnota.

Okrem toho má ergonomickú rukoväť, vďaka ktorej počas kosenia nebudete musieť byť zohnutý. Avšak záleží aj na výške človeka. Pri kosení je potrebné samozrejme myslieť na to, že za sebou ťaháte kábel, preto by ste mali mať v blízkosti dostupnú zásuvku. Taktiež budete potrebovať aj predlžovací kábel, keďže samotný kábel kosačky je celkom krátky.

Kvalita kosenia 7/10

Ako sme v úvode spomenuli, je vhodná pre kosenie trávy na záhrade s menšou rozlohou. Určite si neporadí s vysokou a hustou trávou, tak ako je to pri benzínových vyžínačoch. Záber je len 23 cm, čím je taktiež predurčená na kosenie menšej plochy. No určite vám poslúži pri kosení menšej trávy v okolí prekážok.

Na cievku môžete navinúť 4 m struny s priemerom 1,6 mm. Jej odvíjanie je riešené poloautomatickým systémom, to znamená, že pre jej predĺženie stačí buchnúť strunovou hlavou o zem.

Údržba 10/10

Výhodou elektrických strunových kosačiek je ich takmer žiadna údržba. Stačí ak po kosení ju očistite od trávy. V prípade jej nefunkčnosti ju budete musieť odniesť do servisu.

Vlastnosti Hodnoty
Typ elektrický
Výkon 0,28 kW
Hrúbka struny 1,6 mm
Šírka záberu 23 cm
Dĺžka struny 4 m
Hlučnosť
Odvíjanie struny Poloautomatické
Hmotnosť 1,9 kg
Výrobca BOSCH
Náš tip

Ďalšie zaujímavé modely a informácie, ktoré vám môžu pomôcť s výberom nájdete v článku najlepšie strunové kosačky.

Najpredávanejšie strunové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár