Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Bubnová kosačka BDR 583 STELLA VARIO+ – Recenzia

20. 3. 2022 Aktualizované

Bubnová kosačka BDR 583 Stella Vario+ recenzia

Bubnová kosačka BDR 583 STELLA VARIO+ má svojich spokojných zákazníkov po celom svete. Na vrchol rebríčka ju vystrelili kvalitné materiály a výkon, ktorý môžeme prirovnať k profesionálnym strojom.

Hodnotenie bubnovej kosačky BDR 583 STELLA VARIO+

9.8

TOP

Ak hľadáte zariadenie, ktoré si poradí s vysokou trávou a akýmkoľvek, aj náročným terénom, dávame do pozornosti bubnovú kosačku BDR 583 STELLA VARIO+. Benzínová kosačka so 6 rotujúcimi nožmi premení aj prales na dokonale pokosený trávnik.

Konštrukcia
10
Ovládanie
9
Výkon
10
Kvalita kosenia
10
Klady
  • Poradí si s vysokou trávou
  • Aj na veľké plochy
  • Výborný výkon
  • Kvalitné materiály
Zápory
  • Vyššia cena
  • Vyššia hmotnosť

Technické špecifikácie

Investíciu do bubnovej kosačky BDR 583 STELLA VARIO+ neoľutujete. Ide o výkonné zariadenie, na konštrukciu ktorého boli použité kvalitné materiály a ďalšie konštrukčné prvky. V kosačke je osadený špičkový motor Briggs&Stratton, ktorý kombinuje vysoký výkon s novými úrovňami jednoduchého ovládania. Jeho štartovanie je ľahké a plynulé, motor sa jednoducho čistí a udržiava. Ide o benzínový typ. Výhodou je, že tento motor nevyžaduje pravidelnú výmenu oleja, iba občasné doplnenie.

Tento motor zaisťuje výkonnosť kosačky až 4,4 kW. Šírka záberu je 64 cm a je obmedzená bočnými ochrannými krytmi. V bubne sekačky nájdeme 6 obojstranne nabrúsených rotačných nožov. Sú vybavené ochranou proti poškodeniu. Ak narazia na prekážku, pretočia sa bez toho, aby sa poškodili.

Nezabudlo sa ani na bezpečnostné ochranné prvky, ktoré vás budú držať ďaleko od rotujúcich nožov. Na rukoväti je bezpečnostná poistka, ktorá zabraňuje tomu, aby sa nože samé uvideli do prevádzky. Plynulý pojazd má dve rýchlosti, regulovať sa dá od 2,05 do 3,65 km/h.

Kvalita prevedenia a materiálov

Tak ako väčšina bubnových vyžínačov, aj kosačku BDR 583 STELLA VARIO+ tvorí plechová skriňa, na vrchu ktorej sa nachádza motor. V skrini je potom uložená šneková prevodovka so zubovou spojkou.

Poteší aj praktická rukoväť, ktorá je nielen nastaviteľná, ale aj sklopná. Stačí povoliť zaisťovací mechanizmus v kĺbe a rukoväť sklopiť na telo kosačky. Oceníte to najmä vtedy, keď potrebujete kosačku previezť z miesta na miesto. Bez problémov ju potom vložíte napríklad do kufra auta. Jediné, čo vás môže prekvapiť, je jej vyššia hmotnosť.

Predný ochranný kryt je praktický zošikmený. Jeho pomoc pocítite pri kosení vysokej trávy. Kryt trávu správne nakláňa, kosenie je o to jednoduchšie. Nafukovacie kolesá s guľôčkovou voľnobežkou umožňujú otáčať kosačku na mieste, tiež pohodlne zvládajú aj náročnejší nerovný terén.

Určenie a použitie

Bubnová kosačka je výborná alternatíva tam, kde nepostačuje rotačná kosačka či krovinorez. Poradí si s náletovou trávou, vysokou trávou aj jemnými drevinami. Výhodou je, že bubnová kosačka trávu nezomelie, ale ju pekne naseká. Konečný produkt sú potom ukážkovo nasekané steblá trávy, ktoré môžete vysušiť na seno na prirodzenom slnku a potom ďalej využiť.

Ani tráva vysoká 1,5 m nie je pre ňu žiadna prekážka. Nerobí jej problém kosenie popri plote či stene, pokojne sa s ňou vyberte aj do svahu a iného náročného terénu.

Hoci je kosačka BDR 583 STELLA VARIO+  z hľadiska bezpečnosti na vysokej úrovni, pri jej používaní nezabúdajte na ochranné prvky, ako sú napríklad okuliare či rukavice.

Vlastnosť Hodnota
Výkon 4 400 W
Typ pohonu benzínový
Objem motora 190 cm3
Šírka záberu 64 cm
Počet nožov 6
Výška kosenia 35 mm
Pojazd áno
Odporúčaná plocha do 15 000 m2
Hmotnosť 64 kg
Náš tip

Nezaujala vás táto kosačka? Skúste si pozrieť naše ďalšie tipy a odporúčania v článku o najlepších bubnových kosačkách.

Najpredávanejšie bubnové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár