Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Bubnová kosačka BDR 581 STELLA PRO VARIO – Recenzia

20. 3. 2022 Aktualizované

Bubnová kosačka BDR 581 Stella PRO Vario recenzia

Ak si raz zaobstaráte benzínovú bubnovú kosačku, už nikdy nebudete chcieť inú. Kosačka BDR 581 STELLA PRO VARIO patrí medzi špičkové zariadenia vo svojej kategórii. Presvedčí vás svojím spracovaním a výkonnosťou.

Hodnotenie bubnovej kosačky BDR 581 STELLA PRO VARIO

8.8

Perfektná

Bubnová kosačka BDR 581 STELLA PRO VARIO dostáva od nás pomerne vysoké hodnotenie. Je výborná po funkčnej stránke, no oceňujeme aj materiálové spracovanie s nastaviteľnými riadidlami. Zatočte s vysokou trávou v záhrade, sade či na lúke.

Konštrukcia
9
Ovládanie
8
Výkon
9
Kvalita kosenia
9
Klady
  • Výkonná
  • Vyrobená z kvalitných materiálov
  • Ľahká manipulácia
  • Úsporná
Zápory
  • Stále pomerne vysoká cena

Technické špecifikácie

Jednoúčelová bubnová kosačka BDR 581 STELLA PRO VARIO, pokiaľ jej venujete dostatočnú pravidelnú starostlivosť, vás prekvapí dlhou životnosťou.

Výkonný motor od Briggsa série 875 EXi je jednovalcový, štvortaktný motor chladený vzduchom. Motor poháňa žací rotor prostredníctvom prevodu klinovým remeňom. Objem palivovej nádrže je uvádzaný v hodnote 1 l. Kosačku naštartujete jednoduchým potiahnutím tiahla. Pri štartovaní musia byť obe páky na riadidlách uvoľnené. Rýchlosť pojazdu potom meníte pomocou variátora.

Objem motora predstavuje 190 m3 s krútiacim momentom 11.87 Nm. Záber predstavuje 60 cm s výškou kosenia 35 mm. Kosenie zabezpečujú štyri nože z kvalitnej kalenej ocele.

Kvalita prevedenia a materiálov

Aj v tomto prípade ostal výrobca verný farebnému prevedeniu, ktoré je typické pre kosačky Vari. Červená je doplnená čiernou. Kryt kosačky je z kvalitnej ocele, kolesá sú nafukovacie s guľôčkovými ložiskami.

Kolesá sú opatrené gumovým behúňom. Ide o voľnobežkový typ kolies, čím je dosiahnuté plynulé otáčanie kolies, aj zatáčanie do strán. Vďaka tomu sa s kosačkou dostanete naozaj kdekoľvek. Spomenieme tiež diferenciál, ktorý umožňuje, aby sa jedno koleso točilo rýchlejšie, čo sa deje predovšetkým pri kosení okolo rohov či iných prekážok.

Riadidlá sú výškovo nastaviteľné, ich polohu je možné nastaviť maticou s pákou. Výrobca odporúča nastaviť maticu do zvislej pozície, aby nebránila pri štartovaní kosačky. Zároveň sú sklopné, čo vám umožní previezť kosačku v kufri auta.

Určenie a použitie

Stroj je určený na kosenie vysokých trávnych porastov a tenkých náletových rastlín nedrevinového charakteru. Ak je kosený porast veľmi hustý, je nutné znížiť šírku záberu stroja tak, aby nedochádzalo k nahromadeniu porastu pred strojom.

Štyri nože žacieho rotora odsekávajú kosený porast vysokou rýchlosťou, odhadzujú ho na plachtu, ktorá potom nakosenú trávu riadkuje. Pri kosení plochy v smere proti otáčaniu hodinových ručičiek  žací rotor odhadzuje trávu na pokosenú pravú stranu. Výšku kosenia zaisťuje spodný disk a nie je možné ju meniť. Disk kopíruje terén, preto sa môže stať, že ak prechádzate po nerovnom teréne, tráva nebude na všetkých miestach skosená rovnako.

V parametroch kosačky tiež nájdeme odporúčanú plochu kosenia 10 000 m2. Hmotnosť kosačky je 56 kg, čo sa môže zdať veľa, no pri benzínových kosačkách to nie je nič nezvyčajné.

Vlastnosť Hodnota
Výkon 3 200 W
Typ pohonu benzínový
Objem motora 190 cm3
Šírka záberu 60 cm
Počet nožov 4
Výška kosenia 35 mm
Pojazd áno
Odporúčaná plocha do 10 000 m2
Hmotnosť 58 kg
Náš tip

Naše ďalšie tipy a odporúčania na bubnové kosačky nájdete v teste najlepších bubnových kosačiek.

Najpredávanejšie bubnové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár