Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li – Recenzia a test

5. 5. 2021 Aktualizované

Recenzia AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li

Pre záujemcov o akumulátorovú kosačku s veľmi výhodným pomerom ceny a kvality odporúčame model AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li. Kúpou tejto aku kosačky sa vám do rúk dostane výnimočne dobrý pomocník na udržiavanie vášho trávnika a záhrady. Tento vydarený model si navyše môžete kúpiť za veľmi zaujímavú cenu.

Hodnotenie AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li

8.8

Skvelá

AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li má pre ekologicky zameraného používateľa mnoho výhod. V prvom rade ide o kvalitnú a poctivú kosačku so širokým záberom, ktorá sa hodí aj na kosenie väčších plôch. Prispieva k tomu aj veľký kôš na trávu s kapacitou 65 litrov. V balení má aj akumulátor a ponúka až 7 rôznych výšok kosenia. Jedinou slabinou je trošku vyššia hmotnosť a tiež aj absencia pojazdu.

Konštrukcia
8
Ovládanie
9
Výkon
10
Kvalita kosenia a funkcie
8
Klady
  • Kvalitná a vydarená kosačka
  • Poriadne široký záber
  • Akumulátor s kapacitou 4 Ah
  • Veľký zberný kôš s objemom 65 l
  • 7 rôznych výšok kosenia
Zápory
  • Vyššia hmotnosť
  • Bez pojazdu

Technické špecifikácie

Akumulátorová kosačka AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li ponúka zaujímavé parametre a charakteristiky. Napájaná je akumulátorom s kapacitou 4 Ah, ktorý dokáže zabezpečiť 30 minút nepretržitej prevádzky. Nabitie akumulátora zaberie približne 90 minút. Kosačke nechýba LED indikátor stavu nabitia batérie.

Kosačka má robustnú kovovú konštrukciu a dosahuje hmotnosť 22,4 kg. Ide o rozmernejšiu kosačku, ponúka preto aj širší záber 42 cm. S takýmto záberom sa s ňou dá rýchlo a svižne pokosiť aj rozsiahlejší trávnik.

Zberný kôš tejto kosačky je vyrobený z plastu. Nie však krehkého, ale poctivého a odolného plastu, ktorý by mal byť schopný vydržať aj trošku tvrdšie zaobchádzanie. Objem koša na trávu je veľkorysý – 65 litrov. Používateľa určite poteší, že táto kosačka disponuje aj ukazovateľom úrovne naplnenia zberného koša. Nebudete tak musieť kôš otvárať a prerušovať prácu, aby ste zistili stav jeho naplnenia. Ukazovateľ vám túto informáciu efektívne sprostredkuje.

Jasnou nevýhodou, ktorá je ale spoločnou pre väčšinu lacnejších akumulátorových kosačiek, je absencia pohonu. V praxi to teda bude znamenať tlačenie takmer 22,5 kg kosačky len pomocou svalovej sily používateľa.

Kvalita prevedenia a materiálov

Spoločnosť AL-KO je známa produkciou zariadení s veľmi výhodným pomerom kvality a ceny. Výnimka sa v prípade akumulátorovej kosačky AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li nekoná a kúpou tohto zariadenia zákazník dobre zhodnotí svoje peniaze.

Šasi kosačky je kovové a celkovo je jej konštrukcia masívna a odolná. Rovnako aj zberný kôš patrí medzi tie pevnejšie. Vo všeobecnosti preto môžeme ohodnotiť použité materiály kosačky aj jej prevedenie na výbornú.

Z hľadiska prevedenia musíme pochváliť kolieska tejto kosačky. AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li je totiž vybavená guľôčkovými ložiskami. Kosačka má tak dobrú priechodnosť a na rovnom teréne sa jej dá odpustiť aj absencia pohonu.

Určenie a použitie

Akumulátorové kosačky lákajú predovšetkým ekologicky zmýšľajúcich jedincov, ktorí hľadajú zelenšiu alternatívu ku kosačkám so spaľovacím motorom. AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li ponúka takmer všetko, čo od akumulátorovej kosačky možno očakávať. Je dostatočne výkonná a zároveň aj tichá, čo určite poteší susedov používateľa.

AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li ponúka používateľovi komfortné kosenie. Kosačka bola navrhnutá s dôrazom na ergonomickosť a jednoduchosť používania. Rukoväť sa dobre drží a celkovo sa s kosačkou dobre pracuje. Jedinou chybou je absencia pohonu, kvôli ktorej sa skomplikuje predovšetkým práca na členitejšom a svahovitejšom teréne. Žiaľ, neprítomnosť pojazdu je v tejto cenovej kategórii bežnou záležitosťou.

Kosačka AL-KO Energy Flex Moweo 42.0 Li ponúka 7 rôznych výšok kosenia. Vďaka tomu je možné prispôsobiť prácu terénu a taktiež aj požiadavkám používateľa.

Veľkou výhodou tejto akumulátorovej kosačky je možnosť využitia akumulátora v ďalšej akumulátorovej záhradnej technike značky Al-Ko. Všetky prístroje radu Energy Flex totiž majú kompatibilné batérie. V praxi vám tak stačí jediná batéria, ktorú môžete využívať v širokom spektre rôznej techniky do záhrady, akou sú napríklad reťazové píly, fúkače lístia a strunové kosačky.

Používanie kosačky je prakticky bezúdržbové. To je určite jedna z najväčších výhod akumulátorových kosačiek s bezkartáčovým motorom. Okrem nabíjania baterky bude jedinou starosťou používateľa udržiavanie sekacieho noža v optimálnom stave. To si bude vyžadovať aj jeho občasné nabrúsenie. Potreba frekvencie tohto úkonu bude priamo závisieť od frekvencie používania kosačky a jej zaťažovania.

Vlastnosť Hodnota
Doba nabíjania 90 minút
Šírka záberu 42 cm
Počet nožov 1
Výška kosenia 30 – 75 mm
Objem koša 65 l
Pojazd nie
Odporúčaná plocha 400 m2
Hmotnosť 22,4 kg
Náš tip

Ďalšie informácie a tipy pri nákupe tohto baterkových kosačiek nájdete v našom teste najlepších aku kosačiek.

Najpredávanejšie aku kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár