Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Slim práčka AEG ProSteam LTN7E273C – recenzia

10. 11. 2022 Aktualizované

AEG ProSteam LTN7E273C Slim práčka Recenzia

Práčka AEG ProSteam LTN7E273C s horným plnením obsadila miesto medzi najlepšími slim práčkami. Ako priestorovo úsporný model si nás získala kapacitou, technologickou výbavou aj doživotnou zárukou na motor.

Hodnotenie slim práčky AEG ProSteam LTN7E273C

8.4

Perfektná

Úzku práčku AEG ProSteam LTN7E273C si obľúbite, keď v malej kúpeľni potrebujete solídnu kapacitu (7 kg), pričom zúročíte výhody vrchného plnenia. Vo výbave dostane funkcie pre jednoduchšie a dôkladné pranie, ako parný a rýchly program či SoftPlus. Nákup zvýhodňuje invertorový motor s doživotnou zárukou.

Kapacita bubna a rozmery
8.5
Programová výbava, technológie a funkcie
8.5
Energetická náročnosť a hlučnosť
8
Ovládanie a manipulácia
8.5
Klady
  • Kapacita 7 kg
  • Vhodná aj do stiesnených priestorov
  • Parný, rýchly program
  • Jednoduchý prístup do bubna
  • Doživotná záruka na invertor motor
Zápory
  • Chýba ovládanie cez mobilné zariadenia

Kapacita bubna a rozmery

Zvrchu plnená práčka slim si nárokuje na priestor s pôdorysom len 40 krát 60 cm. Bubon napriek tomu významnejšie neutrpel a prináša objem až pre 7 kg bielizne.

Bežná rodina s tromi alebo štyrmi členmi si tak príde na svoje aj v mini kúpeľni. Práve v stiesnených priestoroch sa najviac ukazujú prednosti plnenia zhora. Slim práčku umiestnite k stene aj pozdĺžne a trápiť vás nebude zohýbanie sa k bubnu.

Čistá hmotnosť práčky slim je 61 kg a jej presúvanie uľahčujú dve kolieska.

AEG ProSteam LTN7E273C úzka práčka Recenzia

Programová výbava, technológie a funkcie

Na zozname 11 programov objavíte to, čo potrebujete, zrejme za každých okolností. Vedľa základných programov Eco, bavlna, syntetika či jemná bielizeň stoja Wool\Silk, športová bielizeň, lôžkoviny, rifle a protialergický. Už povinnou jazdou je rýchly variant. Tentokrát ho zastupuje 20-minútový program pre 3 kg bielizne.

Level práčky významne zvyšuje technológia ProSteam, ktorá umožňuje zvoliť samostatný parný program na osvieženie bielizne. Alebo prací cyklus ukončiť parou, čo podstatne zmierňuje pokrčenie oblečenia. Množstevnú automatiku preberá technológia ProSense. Slim práčka automaticky upravuje prací cyklus podľa aktuálnej náplne bubna. Funkcia SoftPlus zase zabezpečuje efektívnu distribúcie aviváže, čo prispieva k jemnosti vypraného oblečenia.

Maximálna rýchlosť pri odstreďovaní dosahuje 1200 otáčok za minútu, čo je štandard. Komu by sa zdalo málo, do pozornosti dávame, že práčka si v tejto sfére vedie viac než dobre. Podľa energetického štítka ju radíme do druhej najvyššej triedy účinnosti odstreďovania B na sedemmiestnej škále.

Keďže recenzovaná práčka AEG nie je lacný model, o to viac zaváži životnosť. V tejto hre výrobca vyťahuje eso z rukáva – invertorový motor Ökoinvertor, na ktorý po registrácii získate doživotnú záruku.

Energetická náročnosť a hlučnosť

Pohľad na energetický štítok prezrádza, že práčka spĺňa parametre energetickej triedy C. Rozmeňme si to na drobné. Ak by ste prali každé 3 až 4 dni, ročne by vaše vyúčtovanie elektrinu narástlo o 59 kWh. Taká je totiž celková spotreba práčky po 100 cykloch podľa metodiky platnej pre energetické štítky.

Keď do bubna naložíte plnú kapacitu, pri základnom cykle odčerpá 45 litrov vody. Ide hodnoty v pásme priemeru, ktoré neoslnia ani nesklamú.

Nameraná hlučnosť 78 dB odstreďovania zodpovedá triede C (na stupnici A až D, kde áčko je najtichšie). Z tohto hľadiska síce slim práčka nehrá najvyššiu ligu, ale nadmerného hluku pri praní ani žmýkaní sa netreba obávať. Dôkazom sú reakcie majiteľov práčky, ktorí ju hodnotia ako tichú.

AEG ProSteam LTN7E273C úzka práčka Recenzia

Ovládanie a manipulácia

Ovládací panel v čiernej farbe upúta eleganciou. Nezaostáva ani prívetivosťou ovládania. Jeho súčasťou je otočný volič programov a LCD displej, ktorý zobrazuje potrebné informácie. Zadáte tam aj dobu pre odloženie začiatku cyklu na neskôr. O jeho ukončení vás upozorní zvukový signál.

Ako je už pre zhora plnené práčky typické, výhodou je ľahký prístup k dvierkam aj ovládaniu. To ešte viac uľahčuje výška práčky 90 cm a systém soft opening – tlačidlové otváranie veka a mäkké vnútorne dvierka. Bubon sa automaticky na konci programu umiestni do správnej polohy. Niekomu môže akurát prekážať absencia podpory bezdrôtovej komunikácie, čo dáva stopku ovládaniu slim práčky cez mobil.

Kľúčové parametre a vlastnosti Hodnoty
Kapacita 7 kg
Počet programov 11
Max. rýchlosť odstreďovania 1200 ot./min
Energetická trieda C
Spotreba energie 59 kWh/100 cyklov
Spotreba vody 45 l/cyklus
Hlučnosť odstreďovania 78 dB
Displej LCD
Farba biela
Rozmery (v × š × h) 90 × 40 × 60 cm
Hmotnosť 61 kg

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár