Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie adventné kalendáre pre deti 2023

11.11.2022 Kornel Kubík Kornel Kubík

Blížiace sa Vianoce sú pre deti čarovným obdobím, s ktorým sa neodmysliteľne spája adventný kalendár. Každý deň sa tešia na to, ako otvoria jedno z 24 okienok s prekvapením.

Radi by ste svojim deťom či vnúčatám venovali originálny adventný kalendár, ktorý vyčarí veľký úsmev? Starostlivo sme pre vás pripravili 10 vynikajúcich tipov na adventný kalendár pre deti.

1) Lego kalendár pre deti – potešenie pre fanúšikov Harryho Pottera

Lego adventný kalendár

Alza.sk

Ak vaše deti milujú stavebnicu Lego, veľkou radosťou pre nich bude si môcť každý deň z adventného kalendára vybrať ďalšie Lego diely alebo postavičku. Výrobca ponúka stavebnice s rôznymi motívmi. Mimoriadnej obľube sa medzi najmenšími teší Lego Adventný kalendár Harry Potter. Postupne im počas adventu do zbierky pribudnú malé hračky a minifigúrky inšpirované filmami o slávnom čarodejníkovi, dohromady vyše 300 kociek. Deti si môžu s malými hračkami zahrať obľúbené scény z filmu alebo vymyslieť vlastné príbehy. Každopádne, o svet kúzel počas predvianočného obdobia nebude v detskej izbe núdza.

2) Rozprávkový adventný kalendár pre deti – čarovné knižné príbehy na každý deň

adventny kalendar labkova patrola

Bux.sk

Deti milujú rozprávky aj Vianoce. Čo tak to spojiť dohromady a potešiť ich rozprávkami počas celého adventu? Ak sa vám tento nápad pozdáva, darujte dieťaťu originálny adventný kalendár s 24 predvianočnými príhodami. V každom okienku nájdete jedno krátke rozprávanie o labkovej patrole. Každé z nich má putko na zavesenie na stromček. Takže po prečítaní môžete knižku použiť ako vianočnú ozdobu.

3) Čokoládový adventný kalendár Lindt Teddy –vynikajúca dobrota pre malých maškrtníkov

cokolada teddy

Alza.sk

Čokoládový adventný kalendár je klasika, bez ktorej si väčšina detí čakanie na Štedrý deň ani nevie predstaviť. Doprajte im tento rok radosť z 24 okienok vyplnených vynikajúcou čokoládou v rôznych tvaroch. Po otvorení okienok adventného kalendára nájdu čokoládky v tvare Teddyho, snehuliaka, guľôčok,… O tom, že si ratolesti budú oblizovať prsty, niet pochýb, len či vydržia poctivo otvárať iba po jednom okienku…

3) Adventný kalendár s hračkami

Adventný kalendár dinosaury

Alza.sk

Hľadáte adventný kalendár, ktorý bude veľkou radosťou pre syna, vnuka, alebo vnučku? Pokiaľ je detská izba plná prehistorických zvieratiek, aut či postavičiek Harryho Pottera alebo Polly pocket, ideálnym bude adventný kalendár s hračkami. Vo veľkej škatuli čaká 24 okienok, ktorá ukrývajú najrôznejšie druhy obľúbených hračiek.  Deti tak získajú celú ich zbierku, ktorú si môžu vystaviť a samozrejme si s nimi i skvele vyhrajú.

4) Interaktívny adventný kalendár pre deti – hovoriaca kniha s rozprávkami aj koledami

Interaktívny adventný kalendár

Martinus.sk

Tento interaktívny hovoriaci adventný kalendár pre deti je výnimočný kúsok. Deťom odpočítavanie dní do Vianoc spríjemňuje viac ako 300 zvukov a 2 koledy. Sprievodcami ratolestí vo veku 4 až 7 rokov sa počas adventu stávajú dedko a jeho vnučka Anetka, ktorí pozorujú, čo všetko sa deje pred Vianocami.

Nevšedný kalendár deti nielen pobaví, ale aj všeličo naučí. V okienkach nájdu okrem rozprávok aj rozprá­vania o rôznych tradíciách či koledy. Navyše, ratolesti sa každý deň môžu tešiť aj na zábavnú úlohu. O tom, že to bude pre deti príjemné počúvanie svedčí, že texty hlavných postáv nahovorili Martinka Kapráliková a Dušan Kaprálik.

5) Detský adventný kalendár Woody – drevené hračky pre chlapcov i dievčatá

Adventný kalendár Woody

Feedo.sk

Drevené hračky majú svoje čaro. Vďaka svojim prednostiam sa stále tešia veľkej obľube, a to nielen medzi deťmi, ale aj rodičmi. Ak patríte medzi fanúšikov klasických hračiek aj vy, skrášliť deckám čakanie na Štedrý deň môžete práve adventným kalendárom s drevenými hračkami.

Po otvorení každého okienka deťom radosť prinesie nový dielik drevenej vláčikodráhy. Počas 24 dní deti postupne zložia kompletnú scénu s vláčikom, koľajami, zvieratkami, figúrkami a ďalším príslušenstvom. Adventný kalendár pre deti je vhodný už od 3 rokov, poteší chlapcov aj dievčatá.

6) Barbie adventný kalendár – pre milovníčky ikonickej bábiky a sveta módy

Barbie

Pompo.sk

Najradšej sa vaše dievčatko hrá s bábikami Barbie? V tomto prípade je jasné, čo prinesie veľkú radosť počas čakania na Ježiška. Barbie adventný kalendár ukrýva ikonickú bábiku a v 24 okienkach prekvapenia v podobe oblečenie a módnych doplnkov. Ideálna výbava na obľúbené dievčenské hry s módnou tematikou na každý deň. Alebo je možné vybrať aj iný adventný kalendár pre dievča alebo chlapca.

https://pompo.sk/akcia_k921/adventne-kalendare_k103/aff_c?offer_id=762&aff_id=3094&source=adventne-kalendare-deti-sk

 

8) Adventný kalendár pre deti na dotvorenie – jedinečný kalendár pre tvorivé duše

Adventný kalendár na dotvorenie 1

Kalendár na dotvorenie 2

Agatinsvet.sk

Radi by ste deťom dopriali originálny adventný kalendár, aký nebude mať nikto iný? Vaše prianie vám splní špeciálny adventný kalendár na dozdobenie. Vyrobený je z pevného kartónu a obsahuje 24 malých zásuviek, ktoré môžete vyzdobiť spolu s deťmi podľa vašich predstáv.

Decká ho môžu napríklad polepiť ozdobnými papiermi, skrášliť pečiatkami alebo pomaľovať. Potešením bude nielen jedinečný výsledok, ale aj príjemne strávený čas s deťmi, ak sa rozhodne im pri práci asistovať. Navyše, podporíte tým rozvoj detskej kreativity a šikovných rúk.

Náš tip

Deťom sa pri tvorbe bude hodiť súprava pečiatok s vianočnou tematikou, ktoré sú ideálne práve na zdobenie adventného kalendára.

9) Drevený adventný kalendár s LED osvetlením – potešenie pre deti a nádherná vianočná dekorácia

SMALL FOOT

Market24.sk

Drevený adventný kalendár, do ktorého zásuviek môžete skryť čokolády, či iné mini darčeky, bude potešením nielen pre deti. Krásny adventný kalendár s LED svetlami sa stane štýlovou interiérovou dekoráciou na podčiarknutie vianočnej atmosféry. Navyše, deťom spríjemní čakanie na Štedrý deň nielen tento rok. Oproti mnohým iným adventným kalendárom ho totiž môžete použiť opakovane.

10) Vrecúškový adventný kalendár – vianočný kalendár pre naplnenie podľa vašich predstáv

Vrecúškový kalendár

Obľúbenou možnosťou, kam skryť prekvapenia pre deti, je adventný kalendár latkový. Tvorí ho 24 vrecúšok s číslami, ktoré sú pripevnené štipcami na textilnom povraze. Záleží už iba na vás, čím vrecúška naplníte. Aj v tomto prípade platí, že ako vianočná dekorácia poslúži nielen jeden rok.

Vrecúškový adventný kalendár si môžete vyrobiť presne podľa vášho vkusu. Uľahčia vám to očíslované drevené štipcepapierové taštičky s perom na ozdobenie.

Náš tip

Adventné kalendáre prinášajú radosť aj dospelým. Pozrite si tipy na najlepšie adventné kalendáre pre ženy mužov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 3.7 (3 hlasy)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár