Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie adventné kalendáre pre deti 2024

Blížiace sa Vianoce sú pre deti čarovným obdobím, s ktorým sa neodmysliteľne spája adventný kalendár. Každý deň sa tešia na to, ako otvoria jedno z 24 okienok s prekvapením.

Radi by ste svojim deťom či vnúčatám venovali originálny adventný kalendár, ktorý na ich tvári vyčarí veľký úsmev? Pripravili sme pre vás 20 vynikajúcich tipov na adventný kalendár pre deti.

1) Adventný kalendár Harry Potter – potešenie pre fanúšikov hrdinov z Rokfortu

Štýlové slúchadlá

4kids.sk

Ak vaše deti milujú Harryho Pottera, veľkou radosťou pre nich bude môcť si každý deň z adventného kalendára vybrať drobnosť, ktorá sa spája s touto postavičkou. Azda najviac ich poteší samotný Harry Potter, ktorý má ohybné kĺby a je pripravený na čarovné hry.

Adventný kalendár ďalej ukrýva oblečenie a iné predmety, ktoré sa spájajú s Harry, napr. super rýchly Nimbus2000, obraz zobrazujúci spievajúcu dámu, knihy kúzel, brko, nechýba ani Hedviga. Deti si môžu zahrať obľúbené scény z filmu alebo vymyslieť vlastné príbehy. Každopádne, o svet kúzel počas predvianočného obdobia nebude v detskej izbe núdza.

2) Adventný kalendár Baby Annabell – oblečte bábiku na vianočnú párty

Adventný kalendár Baby Anabell

Pompo.sk

Deti milujú Vianoce. Milujú vianočné dekorácie, vianočné čiapky a svetre, dievčatá zvlášť šaty s vianočným motívom. Ak sa vaša dcéra či vnučka najradšej hrá s bábikou Baby Annabell, urobte jej radosť týmto originálnym adventným kalendárom.

Na vianočný trh môže Baby Annabell vyraziť v červených šatách so vzorovanými legínami, čižmami a hebkou pelerínkou, ktorú doplnia šál a klapky na uši. A keď príde Ježiško, bude mať Baby Annabell na sebe elegantnú blúzku a trojvrstvovú tylovú sukienku. Všetko, čo sa ukrýva za 24 okienkami, sa dokonale hodí pre kúzelný adventný čas.

3) Čokoládový adventný kalendár – vynikajúca dobrota pre malých maškrtníkov

Čokoládový adventný kalendár

Chocolissimo.sk

Čokoládový adventný kalendár je klasika, bez ktorej si väčšina detí čakanie na Štedrý deň ani nevie predstaviť. Doprajte im tento rok radosť z 24 okienok vyplnených vynikajúcou čokoládou v rôznych tvaroch. Po otvorení okienok adventného kalendára nájdu čokoládky v tvare Mikuláša, vianočných stromčekov, hviezdičiek a pod. O tom, že si ratolesti budú oblizovať prsty, niet pochýb, len či vydržia poctivo otvárať iba po jednom okienku 🙂

4) Schleich adventný kalendár  – pre každého milovníka koní

Schleich adventný kalendár

4home.sk

Hľadáte adventný kalendár, ktorý bude veľkou radosťou pre syna, dcéru, vnuka alebo vnučku? Pokiaľ vaša ratolesť nehovorí o ničom inom ako o koňoch, tento adventný kalendár je pre ňu ideálna. Adventný kalendár z kolekcie Schleich je plný prekvapení, pri ktorých srdce každého milovníka koní zaplesá.  Deti tak získajú pekné nové hračky s príslušenstvom, ktoré si môžu vystaviť a samozrejme sa s nimi i skvele zabavia.

5) Interaktívny adventný kalendár pre deti – hovoriaca kniha s rozprávkami aj koledami

Interaktívny adventný kalendár pre deti

Pompo.sk

Do nášho výberu sme zaradili aj tento adventný kalendár, hoci je v českom jazyku. Je však jedinečný svojím prevedením. Tento interaktívny hovoriaci adventný kalendár pre deti je výnimočný kúsok. Deťom odpočítavanie dní do Vianoc spríjemňuje viac ako 300 zvukov a 2 koledy. Sprievodcami ratolestí vo veku 4 až 7 rokov sa počas adventu stávajú dedko a jeho vnučka Anetka, ktorí pozorujú, čo všetko sa deje pred Vianocami.

Nevšedný kalendár deti nielen pobaví, ale aj všeličo naučí. V okienkach nájdu okrem rozprávok aj rozprá­vania o rôznych tradíciách či koledy. Navyše, ratolesti sa každý deň môžu tešiť aj na zábavnú úlohu.

6) Barbie adventný kalendár – pre milovníčky ikonickej bábiky a sveta módy

Barbie
Pompo.sk

Najradšej sa vaše dievčatko hrá s bábikami Barbie? V tomto prípade je jasné, čo prinesie veľkú radosť počas čakania na Ježiška. Barbie adventný kalendár ukrýva ikonickú bábiku a v 24 okienkach prekvapenia v podobe oblečenie a módnych doplnkov. Ideálna výbava na obľúbené dievčenské hry s módnou tematikou na každý deň. Alebo je možné vybrať aj iný adventný kalendár pre dievča alebo chlapca.

7) Adventný kalendár pre malé slečny – kalendár plný kozmetiky

Adventný kalendár pre malé slečny

Notino.sk

Malé slečny často napodobňujú svoje mamy, a inak to nie je ani v líčení. Táto zvedavosť – či vášeň? – začína už okolo 10. roku života. Ak máte doma malú parádnicu, darujte jej adventný kalendár s kozmetikou. Každý deň si otvorí jedno okienko a vyberie ďalší poklad do svojej kozmetickej taštičky. Kalendár obsahuje napríklad gumičku do vlasov, jemnú umývaciu hubku, pilník na nechty, mlieko do kúpeľa, penu do kúpeľa, sprchový gél, bombu do kúpeľa a pod. Určite poteší aj balenie s obrázkami Disney princezien. 

8) Adventný kalendár Hot Wheels – pre jedinečné vianočné závody

Adventný kalendár Hot Wheels

4kids.sk

Príprava na veľké vianočné závody sa začína! Máte 24 dní na to, aby sa z vás stal profesionálny závodný jazdec. Tento adventný kalendár poteší každého malého i veľkého milovníka áut Hot Wheels. Okrem podložky s dráhou obsahuje 7 áut Hot Wheels a ďalších 16 doplnkov, ktoré inšpirujú k zimným dobrodružstvám. Myslíte, že stihnete závod ešte pred Štedrou večerou?

9) Adventný kalendár Dinosaury – adventný kalendár s aplikáciou

Adventný kalendár Dinosaury

Pompo.sk

A aplikáciou? Áno, aj takýto originálny adventný kalendár môže spríjemniť dni v predvianočnom období. 24 okienok ukrýva 24 figúrok dinosaurov. Zároveň obsahuje 12 kartičiek, pomocou ktorých môžete dinosaurami rozpohybovať. Stačí si stiahnuť aplikáciu CollectA AR. Namierte telefón alebo tablet na kartičku zvieratka. Zvieratko sa začne hýbať. Pomocou šípok ovládate jeho pohyb. Môžete ho aj pohladiť. Ovládate zvukové efekty a dinosaura si môžete aj odfotiť. V aplikácii nájdete aj informácie o dinosaurovi v anglickom jazyku. Živý Jurský park u vás doma? Áno, takto sa to dá.

10) Adventný kalendár Wednesday – pre milovníkov Adams family

Adventný kalendár Wednesday

4kids.sk

Radi by ste deťom dopriali originálny adventný kalendár, aký nebude mať nikto iný? Vaše prianie vám splní špeciálny adventný kalendár s jedinečnou Wednesday. Pamätáte si ju? To malé dievčatko z Adams family. Ak je vaše dieťa fanúšikom komediálneho seriálu s Wednesday v hlavnej úlohe, prekvapte ju týmto kalendárom. Okienka ukrývajú napríklad  ponožky, nášivky, perá a ďalšie darčeky s tematikou zo seriálu.

Z tejto série odporúčame napríklad aj adventný kalendár Stranger Things.

11) Adventný kalendár so šperkami – kalendár na 4 adventné nedele

Adventný kalendár so šperkami

Olivie.sk

Uvažovali ste nad tým, že by ste svojej dcére či vnučke darovali krásny a hodnotný šperk? Čo tak zmeniť tento “vianočný” darček na “adventný”? To vám umožní tento špeciálny adventný kalendár zn. Olivie. Má iba 4 okienka, no zato s väčšou hodnotou. Vaše dievčatko sa môže tešiť na nastaviteľný prsteň s ružovým srdiečkom, 3 x strieborné náušnice: ružové srdiečko, srdiečko s labkou a jednorožec. Šperky sú vyrobené z kvalitného striebra.

12) Adventný kalendár s ozdobami – pre malé parádnice

Adventný kalendár s ozdobami

Notino.sk

Slávnostné oblečenie na slávnostnú vianočnú večeru si žiada niečo výnimočné. Nemusí to byť nič luxusné, ani drahé, malé slečny sa potešia aj takým drobnostiam, ako sú gumičky a sponky do vlasov, náušnice, náhrdelníky, náramok či brošňa. Všetko to nájdete v adventnom kalendári plnom 24 krásnych ozdôb a doplnkov. 

13) Lego adventný kalendár – pre malých staviteľov

Lego adventný kalendár

4kids.sk

Samozrejme, ani Lego nezaostáva v príprave na Vianoce. Aj tento rok pripravil pre deti niekoľko adventných kalendárov na rôzne témy. Veľmi obľúbený je napríklad adventný kalendár Lego City. Ľahko prenesie deti do vianočnej atmosféry s exkluzívnymi postavičkami, mini modelmi a doplnkami. Adventný čas je ideálny na to, aby si vytvorili svoje vlastné vianočné mestečko na podložke so zimnou scenériou.

14) Puzzle adventný kalendár – vianočný duch v puzzle skladačke

Puzzle adventný kalendár

4kids.sk

Tento adventný kalendár je výzvou pre každé dieťa, ktoré miluje puzzle. Ukrýva 12 obrázkov, ktoré zobrazujú ducha Vianoc. Každý obrázok sa skladá z 80 dielikov a verte nám, ich zloženie nie je až také jednoduché, ako to vyzerá na prvý pohľad. Rozplánujte si obrázky napríklad na každý druhý deň. Čo myslíte, stihnete ich do Vianoc zložiť všetky? Pustite si koledy, pripravte si horúcu čokoládu a pustite sa do skladania.

15) Alltoys adventný kalendár – Disney Minnie pre kreatívne duše

Alltoys adventný kalendár

DrMax.sk

Tento adventný kalendár toho ukrýva naozaj dosť. Všetky prekvapenia sú s obrázkami Disney Minnie. Verte tomu, že keď vaše dieťa natrafí na pastelku alebo fixku, ihneď skončí v peračníku, aby sa mohlo pochváliť spolužiakom. Adventný kalendár z dielne Alltoys obsahuje pastelky, fixky, gumu, samolepky, poznámkový bloček, pečiatku, ceruzku, pero, strúhadlo a mini zvýrazňovač. S tým sa už dajú tvoriť skutočné umelecké diela. Povzbuďte svoju ratolesť, aby vám nakreslilo nejaký krásny vianočný obrázok.

16) Adventný kalendár Disney Princess – princezné pre princeznú

Adventný kalendár Disney Princess

4kids.sk

Pri Disney ešte chvíľu ostaneme. Tentokrát potešíme všetky malé princezné. Tento adventný kalendár od Mattelu ich prenesie do rozprávkového sveta, v ktorom nechýbajú zámky, princezné a princovia, jednorožce a ďalšie rozprávkové bytosti. Za štyrmi z 24 okienok sa ukrývajú bábiky Disney princess v krásnych šatôčkach. Za ďalšími nájdete ich obľúbených zvieracích kamarátov a množstvo doplnkov. Balenie adventného kalendára ponúka krásnu zimnú krajinu na rôzne princeznovské dobrodružstva.

17) Adventný kalendár povolania – pre malých hasičov a policajtov

Adventný kalendár povolania

Lidl.sk

Je váš malý syn hasič alebo policajt? Pripravený vždy môcť, chrániť a pomáhať? Hrajte sa spolu s ním s postavičkami, ktoré nájdete v jednom z týchto adventných kalendárov. Adventný kalendár – hasiči alebo adventný kalendár – polícia nielenže dokážu spríjemniť čakanie na Vianoce, ale ponúkajú aj množstvo zábavy. A pozor, hasičská štovrkolka aj policajná motorka svietia!

18) Carrera Adventný kalendár – postavte si auto buggy

Carrera Adventný kalendár

Alza.sk

Prvý deň otvoríte prvé okienko, druhý deň druhé okienko, tretí tretie a takto ďalej, až kým nevydolujete z adventného kalendára poslednú súčiastku na stavbu pretekárskeho auta. V škatuľke je ukrytá Carrera Buggy. Po 24 dňoch sa deti môžu tešiť z ich prvého vianočného darčeka. RC model je plne funkčný, schopný jazdy a viete ho ovládať na diaľku. Ideálny pre každého chlapca zanieteného pre pretekárske autá.

19) LED drevený adventný kalendár – potešenie pre deti a nádherná vianočná dekorácia

LED drevený adventný kalendár

4home.sk

Drevený adventný kalendár, do ktorého zásuviek môžete skryť čokolády či iné mini darčeky, bude potešením nielen pre deti. Krásny adventný kalendár s LED osvetlením sa stane štýlovou interiérovou dekoráciou na podčiarknutie vianočnej atmosféry. Navyše, deťom spríjemní čakanie na Štedrý deň nielen tento rok. Oproti mnohým iným adventným kalendárom ho totiž môžete použiť opakovane.

20) Adventný kalendár Trpaslík – pre naplnenie podľa vašich predstáv

Adventný kalendár Trpaslík

4home.sk

Obľúbenou možnosťou, kam skryť prekvapenia pre deti, je adventný kalendár latkový. Tvorí ho 24 vrecúšok s číslami, ktoré sú vyskladané do podoby vianočného trpaslíka. Záleží už iba na vás, čím vrecúška naplníte. Aj v tomto prípade platí, že ako vianočná dekorácia poslúži nielen jeden rok.

Vreckový adventný kalendár si môžete vyrobiť presne podľa vášho vkusu. Uľahčia vám to očíslované drevené štipcepapierové taštičky s perom na ozdobenie.

Náš tip

Adventné kalendáre prinášajú radosť aj dospelým. Pozrite si tipy na najlepšie adventné kalendáre pre ženy mužov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 3.7 (3 hlasy)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár