Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia whisky Jack Daniels No.7

Recenzia whisky Jack Daniels No.7

Whisky Jack Daniels No.7 je už mnoho rokov jednou z najobľúbenejších whisky z Tennessee. Keďže má pre nás komplikovaný názov, zvyčajne ho zjednodušujeme na Jack Daniels. Rozhodli sme sa bližšie pozrieť na tento ikonický nápoj. Nižšie si môžete prečítať, ako dopadol v našom teste.

Okrem legendárneho Jacka Danielsa sme testovali aj ďalšie známe whisky a bourbony. Porovnávali sme dymové škótske whisky, jemné írske destiláty a sladké americké whisky. Nevynechali sme ani tie domáce.

7.3

Skvělá

Sympatická aróma a lahodná chuť. Sladké tóny karamelu, vanilky a medu dominujú chuti aj vôni. Záver je jemný a veľmi krátky. Táto whisky zachutí takmer každému a hodí sa aj na celovečerné popíjanie s priateľmi.

Proces výroby a zrenia
7
Chuť a vôňa whisky Jack Daniels
7
Farba a balenie
8
Klady
  • Príjemná aróma
  • Sladká chuť
  • Zachutí takmer všetkým
  • Veľký výber darčekových balení
Zápory
  • Krátky záver
  • Jednoduchá aróma aj chuť

Hodnotenie vybraných vlastností whisky Jack Daniels

Proces výroby a zrenia

Jack Daniel’s No.7 je najpredávanejšia americká whisky z Tennessee. Taká obľúbená je najmä pre svoju výnimočnú chuť, ktorá oslovuje širokú verejnosť. Je to výsledok špecifického výrobného procesu, ktorý nadväzuje na 150-ročnú tradíciu.

Základnými zložkami sú kukurica, sladový jačmeň a raž. Po fermentácii a destilácii sa ďalej filtruje cez 3 metre hrubú vrstvu dreveného uhlia. Nejde pritom o obyčajné drevené uhlie, ale o zuhoľnatené drevo z javora cukrového. Trvá celých 45 dní, kým sa destilát prefiltruje cez hrubú vrstvu dreveného uhlia a je pripravený na uskladnenie v sudoch.

Ako každá whisky z Tennessee, aj Jack Daniels musí dozrievať v nových, zuhoľnatených sudoch. Vnútorné steny dubových sudov sa vypaľujú, až kým povrch nesčernie. Táto úprava dodáva whisky charakteristickú chuť a vôňu počas jej zrenia. Whisky potom leží v sudoch minimálne 4 roky.

Chuť a vôňa whisky Jack Daniels

Ako prvé ucítite príjemnú ovocnú vôňu. Môže vám pripomínať ovocné žuvačky alebo gumené medvedíky. Nasleduje vanilková aróma a vôňa duba. Jack Daniels sa môže pochváliť jedinečnou vôňou, ktorá síce nie je príliš zložitá, ale je veľmi príjemná a osloví takmer každého.

Podobne možno opísať aj jeho chuť. Dominuje v nej sladká vanilka, škorica a karamel. Niektorí ľudia po ochutnaní hovoria, že cítia aj vôňu zrelých banánov a medu, ale to asi závisí od chuti. Záver je hladký, ale veľmi krátky. Jack má nekomplikovanú, jednoduchú chuť. Nie je dostatočne kvalitný na pomalé popíjanie. Ak však hľadáte whisky, ktorú by ste mohli piť celý večer s priateľmi, potom je whisky Jack Daniel’s No.7 ideálna.

Farba a balenie

Jack Daniels je taký známy a rozšírený, že fľašu spoznáte aj bez etikety. A to aj vtedy, ak whisky vôbec nepijete. Fľaša v tvare kocky so štvorcovým dnom je skutočne jedinečná. Spolu s čiernou etiketou vytvára elegantnú, a zároveň mužnú kombináciu. Dizajn fľaše a etikety má minimum dekoratívnych prvkov, napriek tomu sa nedá povedať, že by bol nudný a nezaujímavý.

Recenzia whisky Jack Daniels

Pre svoju veľkú obľúbenosť je Jack Daniels No.7 k dispozícii aj v darčekovom balení. Svojich priateľov alebo rodinu môžete potešiť nielen fľašou ich obľúbenej whisky, ale aj sadou pohárov alebo adventným kalendárom. Skvelým darčekom je obrovská fľaša s kolískou na ľahké nalievanie.

Whisky Jack Daniels 3l

Celkové hodnotenie whisky Jack Daniels

Niet divu, že Jack Daniel’s No.7 je jednou z najobľúbenejších whisky na svete. Jeho jemná sladká chuť a vôňa môže osloviť široké publikum. Chuť a vôňa nie sú také komplexné ako u drahších a kvalitnejších whisky. Napriek tomu Jack veľmi dobre chutí a vonia. Kombinácia karamelu, vanilky a medu osloví každého. Túto whisky môžete popíjať s priateľmi celý večer.

Máte chuť na niečo ostrejšie? Potom vyskúšajte škótsku whisky Laphroaig 10y. Táto zrelá whisky s nezabudnuteľnou dymovou vôňou a špecifickou chuťou rozhodne stojí za vyskúšanie. Ak chcete zistiť, ako obstála v našom teste najlepších whisky, prečítajte si našu recenziu.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 1.0 (1 hlas)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár