Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

W-TEC Lonix – Recenzia a test

17. 12. 2020 Aktualizované

W-TEC Lonix recenzia a test

W-TEC Lonix je elektrická kolobežka, ktorá zaujme jej štýlovým dizajnom. Jej výbava obsahuje mnoho praktických a potrebných doplnkov. Rýchlosť a dojazd je na priemernej úrovni.

Hodnotenie elektrickej kolobežky JOYOR X5S

6.8

Dobrá

Elektrokolobežka W-TEC Lonix dosiahne maximálnu rýchlosť 30 km/h a jej dojazd je 30 km. Vyniká štýlovým dizajnom a kvalitnými komponentmi.

Rýchlosť a dojazd
6.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
7
Batéria
7
Klady
  • Štýlový dizajn
  • 10″ kolesá
  • Praktické doplnky
  • Kvalitné brzdy
Zápory
  • Hmotnosť 18 kg
  • Dlhšia doba nabíjania vzhľadom ku kapacite

Rýchlosť a dojazd

Elektrokolobežka W-TEC Lonix dokáže na rovine pri ideálnych podmienkach dosiahnuť maximálnu rýchlosť 30 km/h. To je viac-menej štandard a pre používateľov, ktorých neláka jazda vo vysokej rýchlosti dostačujúce. Priemerná rýchlosť u iných bežných modeloch je približne 30 až 35 km/h.

Dojazd sa dá považovať taktiež za priemerný. Jeho hodnota je 30 km, avšak závisí od hmotnosti jazdca, poveternostných podmienok, sklonu vozovky a mnohých ďalších faktorov. Vďaka 10″ kolesám môžete jazdiť aj po trochu horšom teréne (výtlky apod.).

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Konštrukcia recenzovanej kolobežky má štýlové čierne prevedenie so žltými prvkami. Jej rozmery v zloženom stave sú 125 × 60 × 51 cm. Takže by sa mala bez problémov zmestiť do kufra bežného auta. Prípadne by nemala robiť problém ani pri cestovaní v autobuse či vlaku. Jej hmotnosť 18 kg je však mierne nad bežné hodnoty iných modelov.

Nosnosť kolobežky je 120 kg, čo sa dá považovať za štandard. Nášľapná plocha má rozmery 54 × 17,5 cm. Praktickým doplnkom, ktorý dopĺňa konštrukciu je háčik na riadidlách. Ten môžete využiť na zavesenie menšej tašky, prípadne ženy naň môžu zavesiť svoju kabelku. No treba počítať, že pri vyššej hmotnosti zaveseného nákladu bude stabilita trochu horšia.

Batéria

Táto hodnotená elektrokolobežka má 13 Ah Li-Ion batériu. Tá zabezpečí maximálny dojazd 30 km. Pri jazde vám nijako nebude prekážať, pretože je umiestnená v nášľapnom ráme. Čo by sme na batérii mohli vytknúť je jej doba nabíjania 7 – 8 hod. Iné modely kolobežiek s tou istou alebo podobnou kapacitou majú túto dobu aj o pár hodín kratšiu.

Ostatné vlastnosti

Elektrokolobežka W-TEC Lonix má pomerne bežné vlastnosti a funkcie. Jednou z nich je automatické vypnutie pri nečinnosti. To vám dokáže ušetriť kapacitu batérie. Okrem toho disponuje štandardnou výbavou ako je displej, predné a zadné osvetlenie, ktoré je zároveň aj brzdové. Brzdenie zaobstarávajú kvalitné kotúčové brzdy. V jej výbave nechýba ani praktický stojan či húkačka.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 350 W
Maximálna rýchlosť 30 km/h
Maximálne stúpanie
Dojazd 30 km
Hmotnosť 18 kg
Nosnosť 120 kg
Doba nabíjania 7 – 8 hod
Priemer kolies 10″
Kapacita batérie 13 Ah
Náš tip

Rebríček ďalších zrecenzovaných elektrokolobežiek nájdete v článku o najlepších elektrických kolobežkách.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár