Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Venušine guličky – zdravotná a sexuálna pomôcka

Najlepšie venušine guličky

Venušine guličky, známa erotická pomôcka pre ženy. Jemne vibrujú a stimulujú vnútorné svaly vagíny. Môžete ich nosiť počas dňa a pripraviť sa tak na intímne chvíle s partnerom. Podľa niektorých odborníkov majú venušine guličky aj pozitívne účinky na zdravie. Nie je teda dôvod na ostych, poďme ich vyskúšať. V tomto článku sa dozviete, ako na to.

Erotické hračky pre ženy, to však nie sú iba venušine guličky. Ak sme práve vo vás vzbudili záujem, alebo sa s myšlienkou kúpy erotickej pomôcky pohrávate už istý čas, prečítajte si náš článok o najlepších erotických pomôckach. Nájdete tam oveľa viac.

1. miesto

Jednoduché používanie je výhodou venušiných guličiek vyrobených z lekárskeho silikónu.

2. miesto

Dráždivé Venušine guličky srdiečkového tvaru s ľahkým zavádzaním.

3. miesto

Luxusná sada Venušiných guličiek z lekárskeho silikónu a ABS plastu.

Recenzia – Venušine Guličky Fun Factory Smartballs Teneo Duo

Venušiné guločky recenzia

Klady
 • Príjemný mäkký materiál
 • Jednoduché vkladanie
 • Silné vibrácie
 • Vodotesný dizajn

Klady
 • Vyššia cena

Medzi absolútnu špičku v oblasti vaginálnych guľôčok patria guličky Fun Factory Smartballs Teneo Duo, ktoré potešia nielen vaše oko, ale najmä celé vaše telo. Tento model sa pýši jemným zamatovým povrchom, vodotesnosťou a elegantným dizajnom. Je vyrobený z lekárskeho silikónu a je vhodný na sexuálne uspokojenie, ale aj na posilnenie panvového dna. Vaginálne guľôčky Smartballs Teneo Duo sú vhodné aj pre začiatočníčky, pretože majú jamku na prst “Easy-in” na jednoduché zavádzanie. Za to dávame palec hore.

Recenzia – Venušine guličky Feel Silicone

Venušiné guločky feel silicone

Klady
 • Príjemný hebký materiál
 • Jednoduché zavádzanie
 • Nízka obstarávacia cena
 • Vodotesné prevedenie

Klady
 • Zložitejšia údržba

Veľmi obľúbené sú aj originálne silikónové venušine guľôčky Feel v tvare srdca. Stimulujúce vibračné srdiečka sú tiché a zmyselne dráždia klitoris. Feel Silicone sú vyrobené zo zdravotne nezávadného lekárskeho silikónu a môžu sa pochváliť aj vodotesným dizajnom. Vzrušenie si tak môžete vychutnať napríklad aj vo vani alebo v bazéne. Venušine guličky sa do vagíny zavádzajú jednoducho a ľahko práve pre ich výnimočný tvar. Na druhej strane, na rozdiel od vaginálnych guličiek s hladkým povrchom, bez silikónového obalu, údržba tohto modelu je náročnejšia. Počas údržby je potrebné guľôčky zo silikónového obalu vybrať, vyčistiť obal aj guličky a po uschnutí guľôčky vrátiť späť do obalu. Toto je jediná nevýhoda, ktorú venušine guličky Feel Silicone majú.

Recenzia – Silikónové venušine guličky Lelo Luna Beads Noir

Venušiné guločky lelo luna

Klady
 • Elegantné luxusné prevedenie
 • Príjemný dizajn
 • Súprava dvoch guličiek – možno použiť aj zvlášť
 • Hygienické prevedenie
 • Tichý chod

Klady
 • Šnúrka z textílie

S venušinými guličkami od spoločnosti Lelo pocítite vzrušenie pri každom pohybe. Ich model Luna Beads Noir je jednou z najobľúbenejších verzií, pretože guľôčky vyzerajú elegantne a z recenzií vieme, že sú aj tiché. Tento diskrétny spoločník je vyrobený z lekárskeho silikónu a ABS plastu. Bohužiaľ, šnúrka je vyrobená z látky, čo vnímame ako malý nedostatok. Napriek tomu vám Lelo Luna Beads Noir poskytne príjemné potešenie, kedykoľvek budete chcieť. V súprave nájdete dve guľôčky, ktoré môžete nosiť obe naraz alebo samostatne. Sú vhodné pre začiatočníčky, ale aj pre skúsené používateľky. Okrem potešenia posilňujú svaly panvového dna.

Venušine guličky Heavy Metal

venušiné guločky heavy metal

Klady
 • Vyššia hmotnosť
 • Kovové prevedenie – guličky sa dajú jednoducho zahriať aj schladiť
 • Vodoodolné prevedenie
 • Elegantný dizajn
 • Intenzívne posilňovanie panvového dna
 • Nízka cena

Klady
 • Zložitejšia údržba šnúrok

Pri našom výbere nesmieme zabudnúť na skúsené dračice. Venušine guličky Heavy Metal nie sú určené pre krehké kvetinky. Vďaka hladkému kovovému prevedeniu do vás guľôčky bez problémov vkĺznu. Môžete ich chladiť alebo zahrievať podľa svojich potrieb. Tento model má hmotnosť 226 gramov, takže je vhodný aj na posilňovanie panvového dna. Guľôčky Heavy Metal sú vodotesné, takže ich môžete používať aj vo vani a ich údržba nie je problém. Jedinú chybičku krásy vidíme v šnúrkach.

Electro venušine guličky Midnight Drive

Elektro venušiny guločky

Klady
 • Elektrostimulácia
 • Diaľkové ovládanie
 • Jednoduché zavádzanie
 • Naozaj silné vibrácie
 • Vodotesné prevedenie

Klady
 • Vo vode sa nesmie používať elektrostimulácia

V našej ponuke nesmú chýbať inovatívne elektro guličky Midnight Drive. Ocenia ich ženy s posilneným panvovým dnom, ktoré túžia po novom spôsobe uspokojenia. Neopomenuteľnými výhodami tohto modelu sú elektrostimulácia a diaľkové ovládanie, vďaka ktorým si potešenie môžete užívať, kedykoľvek naň máte chuť. Midnight Drive má 7 vibračných programov a 5 intenzít elektrických impulzov. Elektrické impulzy ucítite okolo zlatých plieškov, ktoré sú vyrobené z hypoalergénnej zliatiny zinku a hliníka. Samotné guľôčky sú vyrobené z príjemného silikónu. Tento model je taktiež vodotesný, ale pozor na elektrostimuláciu. Nesmie sa používať vo vode!

Ako si vybrať venušine guličky

Čo sú venušine guličky?

Je to erotická a zdravotná pomôcka určená výhradne pre ženy. V obchodoch a e-shopoch ich nájdete pod názvom venušine alebo vaginálne guličky. Už ich názov napovedá, ako takéto vaginálne guličky vyzerajú a kde sa vkladajú.

Ako fungujú venušine guličky?

Táto sexuálna pomôcka sa skladá z dvoch guľôčok s priemerom 2,5-3,5 cm. V každej z nich je dutina, v ktorej je umiestnená menšia, ale ťažšia guľôčka. Počas pohybu sa malá guľôčka vo vnútri hojdá, a tak spontánne stimuluje vagínu. Okrem príjemného sexuálneho uspokojenia sa tým posilnia svaly vagíny a tiež panvové dno.

Prečo sú venušine guličky tak populárne?

Venušine guličky nepatria do skupiny klasických erotických pomôcok, ktoré vám pomôžu preskúmať svoje telo, ale určite vám pomôžu zlepšiť váš sex.  Pri pravidelnom používaní si tak posilňujete vaginálne svaly a svaly panvového dna, čo vedie k lepšiemu sexuálnemu zážitku počas sexu s partnerom. Dokonca aj on bude príjemne prekvapený, ako dokážete napnúť svaly.

Okrem toho venušine guľôčky majú aj zdravotné výhody. Sú výbornou prevenciou inkontinencie, znižujú bolesť pri menštruácii a pohlavnom styku, navyše pomáhajú predchádzať bolestiam chrbta a nepríjemným pocitom pri močení. Niet sa čo čudovať, že venušine guličky odporúčajú gynekológovia a fyzioterapeuti!

Venušiné guločky pre každú ženu

Na veľkosti záleží

Jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere je veľkosť guličiek. Štandardná veľkosť je približne 3 – 3,5 cm, ale nájdete aj menšie venušine guličky. Platí jednoduché pravidlo – čím užšia je vaša vagína, tým menšie guľôčky by ste mali mať.

Hmotnosť guľôčok si zvoľte podľa svojich skúseností. Ak práve začínate, vyberte si ľahšie guličky s hmotnosťou okolo 50 g. Postupne môžete prejsť na ťažšie modely.

Príjemné tvarovanie

Opäť platí, že každá žena preferuje niečo iné. Niektoré dámy uprednostňujú ostrejšie rezané prvky guličiek. Iné zas dávajú prednosť jednoduchšiemu tvaru kvapky alebo guľôčkam v oválnom tvare.

Materiál venušiných guličiek

Vaginálne guličky môžu byť vyrobené z viacerých materiálov. Lacnejšie modely vaginálnych guličiek bývajú vyrobené z plastu, zatiaľ čo drahšie venušine guličky sú zo silikónu, kovu, skla, gumy alebo latexu. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody.

Platinové guľôčky majú intenzívnejšie vibrácie, ale sú tvrdšie a oveľa hlučnejšie. Venušine guličky vyrobené zo silikónu, latexu a gumy sú vo všeobecnosti tichšie a príjemnejšie na dotyk, ale vibrácie bývajú tlmenejšie. Skúsené používateľky nedajú dopustiť na kovové guľôčky, ktoré poskytujú skutočne hlboký zážitok.

Hlučnosť guličiek

Prečo sa zaoberáme týmto parametrom? Ak plánujete používať venušine guličky na verejnosti, vyberte si tichšie modely. Ak chcete panvové dno posilňovať len doma, úroveň hluku pre vás pravdepodobne nebude rozhodujúca. Vo všeobecnosti sú tichšie loptičky zvyčajne drahšie.

Inteligentné venušine guličky

Žijeme v modernom svete plnom technológií. A výrobcovia tomu prispôsobujú svoje výrobky. Nie je teda prekvapením, že aj venušine guličky sú smart. Prepojte ich s mobilnou aplikáciou, ktorá vám pripomenie, kedy je čas opäť pracovať na posilňovaní panvového dna a vaginálnych svalov. Okrem toho si v aplikácii môžete nastaviť, či trénujete svaly pre plánované tehotenstvo, po pôrode alebo či sa zaoberáte inkontinenciou.

Venušina gulička alebo celá súprava?

Pre začiatočníkov je vhodnejšia venušina gulička, ale ak to s posilňovaním panvového dna myslíte vážne, bude sa vám hodiť celá súprava.

Ako používať venušine guličky

Nie ste si istí, ako začať? Urobte si pohodlie! Na vydezinfikované guľôčky naneste lubrikant a jednu po druhej vložte do vagíny, pričom postupujte dopredu a potom dohora tak, aby koncová slučka zostala vonku. Je to podobné ako zavádzanie tampónu. Keď sú guličky na mieste, prejdite sa po miestnosti, aby ste si zvykli na ich prítomnosť. Príjemné, čo poviete?

Ak s venušinými guličkami práve začínate, odporúča sa prvý raz zaviesť guličky v pohodlí domova na cca 10 minút. S trochou cviku môžete mať guľôčky zavedené kdekoľvek. Svoje intímne svalstvo môžete precvičovať v posteli, pri nakupovaní, a dokonca aj v práci. Aj umývanie riadu sa môže stať obľúbenou činnosťou, ak sa naučíte, ako guličky správne ovládať.

Ako používať venušiné guločky

Ak je vaším primárnym cieľom posilnenie panvového dna a vaginálnych svalov, odborníci odporúčajú trénovať s venušinými guličkami aspoň 30 minút denne. Guličky noste pri chôdzi, miernom behu, plávaní, tanci alebo pri bežných domácich prácach. Všetky tieto aktivity rozhýbu telo a vytvoria jemnú pohybovú energiu, ktorá pomocou guličiek stimuluje vaginálne svalstvo.

Starostlivosť o venušine guličky

Používanie venušiných guličiek si vyžaduje následnú údržbu a starostlivosť. Budete potrebovať dezinfekčné mydlo, ktoré zvyčajne nájdete v drogérii. Po každom použití je potrebné guličky dôkladne umyť a vysušiť. Ak vopred viete, že čistenie záhybov a drážok nie je nič pre vás, vyberte si venušine guličky s hladkým dizajnom.

Kde kúpiť venušine guličky

Samozrejme, môžete navštíviť svoj obľúbený  sexshop – kamennú predajňu s erotickým oblečením, pomôckami a vybavením. Ak ste však hanblivejší typ, oveľa komfortnejší pre vás búde nákup cez e-shop. Medzi najobľúbenejšie online erotické obchody patria Ruzovyslon.sk, Sexshop51 alebo tradičný Eros.sk.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár