Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

VeGA VIRON – Recenzia a test

18. 12. 2020 Aktualizované

VeGA VIRON recenzia a test

Kolobežka sa bohužiaľ už nepredáva. Ďalšie zaujímavé tipy nájdete v našom veľkom teste elektrokolobežiek so sedadlom.

Hodnotenie elektrickej kolobežky BlueTouch BT800

6.8

Dobrá

Elektrická kolobežka VeGA VIRON disponuje výkonom 1 000 W. Je vhodnou voľbou pre ľudí, ktorý hľadajú dobrý pomer cena/výkon.

Rýchlosť a dojazd
7
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
6.5
Batéria
7
Klady
  • Vysoký výkon
  • Robustná konštrukcia
  • 14 palcové kolesá
  • Kvalitné brzdy
  • Nižšia cena
Zápory
  • Vysoká hmotnosť
  • Bez predného osvetlenia

Rýchlosť a dojazd

Ako prvé pri tejto hodnotenej elektrokolobežke spomenieme jej výkon 1 000 W. Možno sa zdá, že vďaka takému výkonu musí mať aj vysokú rýchlosť, no opak je pravdou. Maximálna rýchlosť pri ideálnych podmienkach je 32 km/h (rýchlosť je nastaviteľná v dvoch stupňoch). Výkonný elektromotor výrobcovia zakomponovali do tejto elektrokolobežky pravdepodobne, kvôli vysokej hmotnosti a priemeru kolies až 14 palcov. Vďaka kolesám je jazda aj po výtlkoch na ceste stále pohodlná a bezpečná.

Manipulácia a ovládanie kolobežky bude kvôli hmotnosti trochu náročnejšie. S plne nabitou batériou dokážete prejsť maximálne 30 km, čo je štandardná vzdialenosť.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Robustná konštrukcia je vyrobená z odolného hliníku. Ako sme spomenuli v riadkoch vyššie, jej hmotnosť je výrazne vyššia ako u iných modeloch. 38 kg je celkom dosť, a preto by mali kolobežku ovládať aspoň trochu skúsení jazdci.

Kolobežku je možné aj zložiť, pričom prenášanie vo vlaku alebo v autobuse bude kvôli hmotnosti asi problém. Vďaka robustnej a pevnej konštrukcii má nosnosť 120 kg. Je vhodná aj pre ľudí s menšou nadváhou. Jej dizajn nemá nejaké výrazné prvky, ktoré by stáli za zmienku.

Batéria

Elektrická kolobežka VeGA VIRON má batériu s kapacitou 12 Ah. Tá zabezpečí energiu pre jazdu na max. 30 km vzdialenosť. Tento dojazd je však stanovený pri najlepších jazdných podmienkach. Dĺžka nabíjania je v rozmedzí 6 až 7 hodín, čo je bežná hodnota.

Ostatné vlastnosti

Jazdné vlastnosti zlepšujú dva zadné tlmiče a predná odpružená vidlica. Praktickými doplnkami sú stojanček a držiak na mobil. Pre jednoduché zloženie slúži páka. Odnímateľné sedadlo si môžete výškovo nastaviť, čo taktiež zlepšuje komfort pri jazde. Brzdenie zaobstarávajú kvalitné kotúčové brzdy. Ako jedna z mála elektrokolobežiek nemá predné osvetlenie. Takže ak budete chcieť jazdiť za znížených viditeľných podmienok, tak si budete musieť dokúpiť svetlo zvlášť.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 1000 W
Maximálna rýchlosť 32 km/h
Maximálne stúpanie 12,6 %
Dojazd 30 km
Hmotnosť 38 kg
Nosnosť 120 kg
Doba nabíjania 6 – 7 hod
Priemer kolies 14″
Minimálna výška jazdca (odporúčanie) 120 cm
Náš tip

Prehľadne spracovaný zoznam ďalších elektrických kolobežiek, o ktorých sme napísali aj recenziu nájdete v našom hlavnom článku.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár