Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Vari BDR-620B Lucina Max 4430

27. 4. 2021 Aktualizované

Recenzia Vari BDR-620B Lucina Max 4430

Víťazom nášho testu bubnových kosačiek je Vari BDR-620B Lucina Max 4430. Táto kosačka disponuje výbornými vlastnosťami a hodí sa aj na kosenie väčších plôch. Navyše ide o veľmi kvalitnú kosačku a používateľovi ponúka aj pojazd.

Hodnotenie Vari BDR-620B Lucina Max 4430B

9.5

TOP

Bubnovú kosačku Vari BDR-620B Lucina Max 4430 odporúčame každému, kto hľadá spoľahlivého a kvalitného pomocníka na kosenie väčších plôch. Vybavená je výkonným 4-taktným motorom, vďaka ktorému sa nezľakne ani hustého porastu. Na výbornej úrovni je aj bezpečnosť.

Konštrukcia
10
Ovládanie
9
Výkon
9
Kvalita kosenia
10
Klady
  • Vysoký výkon
  • Ideálna aj na veľké plochy
  • Stabilná aj v strmom svahu
  • Multifunkčné využitie
Zápory
  • Vysoká cena
  • Vyššia hmotnosť

Technické špecifikácie

Skvelé vlastnosti a výbavu bubnovej kosačky Vari BDR-620B Lucina Max 4430 vyzdvihujú mnohé odborné recenzie a testy. Srdcom kosačky je 4-taktný motor Briggs&Stratton 850 series s objemom 190 cm3. Ten ponúka pracovný výkon až 4 800 W, čo používateľ ocení pri kosení vyššieho a hustejšieho porastu. Spomínaný motor je schopný generovať krútiaci moment vo výške až 11,5 Nm.

Zariadenie je vybavené kladkovou spojkou s brzdou. Typ prevodovky je tu šnekový. Bubnová kosačka Briggs&Stratton 850 series má k dispozícii osvedčený dvojitý disk z dielne Vari vybavený 4 nožmi. Výška kosenia je 35 mm.

Pre väčšinu používateľov je kľúčovým parametrom záber kosačky. V prípade Briggs&Stratton 850 series je to 62 cm. Vďaka tomu sa táto bubnová kosačka skvele hodí aj na kosenie rozľahlejších plôch. Viac o určení a použití si ale povieme neskôr.

Hmotnosť tohto modelu bubnovej kosačky je 62 kg. Určite preto pri práci príde vhod pojazd. Ten sa dá nastaviť v dvoch rýchlostiach a je nezávislý od kosenia. Rýchlosť pojazdu je 2,8 km/h.

Kvalita prevedenia a materiálov

Bubnová kosačka má byť strojom určeným do tvrdších podmienok kosenia, často v nerovnom a svahovitom teréne. Mnohé lacné bubnové kosačky sa s týmto svojim údelom trápia. To však nie je prípad Vari BDR-620B Lucina Max 4430. Táto kosačka totiž okrem výnimočne dobrej technickej vybavenosti a vyspelosti disponuje vynikajúcou kvalitou spracovania aj použitých materiálov.

Stroj je vyrobený z poctivých a odolných materiálov. Celé zariadenie pôsobí masívnym a robustným dojmom. Pri správnom používaní a starostlivej údržbe sa tak dá predpokladať dlhá životnosť tejto veľmi vydarenej bubnovej kosačky.

Určenie a použitie

Vari BDR-620B Lucina Max 4430 sa na horských aj lužných lúkach pokrytých vysokým a hustým porastom cíti ako doma. Odporúčať možno tento model aj do pomerne extrémnych podmienok. Vybavený je totiž veľkými 8 palcovými kolesami zavesenými na tuhej náprave. Vďaka tomuto riešeniu je kosačka charakteristická špičkovou priechodnosťou.

Ťažisko stroja je nízko, vďaka čomu sa dá pohodlne ovládať. Taktiež dáva kosačke vynikajúcu svahovú dostupnosť (20°). S „lučinou“ tak expertne pokosíte aj strmšie svahy.

Výrobca udáva plošný výkon tejto kosačky na 1 900 m2/hod. Bubnovú kosačku Vari BDR-620B Lucina Max 4430 odporúčame ideálne na plochy do 10 000 m2, s prehľadom však zvládne aj viac, napr. 15 000 m2.

Vlastnosť Hodnota
Výkon 4 800 W
Typ pohonu benzínový
Objem motora 190 cm3
Šírka záberu 62 cm
Počet nožov 4
Výška kosenia 35 mm
Pojazd áno
Odporúčaná plocha do 15 000 m2
Hmotnosť 62 kg
Náš tip

Ďalšie zaujímavé tipy na bubnové kosačky nájdete v našom teste najlepších bubnových kosačiek.

Najpredávanejšie bubnové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár