Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Skladací elektrobicykel Cyclamatic Basis Finch – Recenzia

6. 8. 2022 Aktualizované

Elektrický bicykel Cyclamatic BASIS FINCH

Elektrobicykel Cyclamatic Basis Finch uspel v našom hodnotení najlepších skladacích elektrobicyklov na prvom mieste. Presvedčil nás dlhým dojazdom, kvalitou komponentov i dizajnom. Je ideálnym riešením na uľahčenie jazdenia v meste aj pre dôchodcov. Bez driny sa s ním vyberiete aj na cyklistický výlet.

Hodnotenie skladacieho elektrobicykla Cyclamatic Basis Finch

9

TOP

Skladací elektrobicykel Cyclamatic Basis Finch boduje dlhým dojazdom až 100 km. S odpruženou vidlicou a výkonným motorom zdolá i mierne nerovnosti a stúpania. Poteší pohodlným nastupovaním, praktickou výbavou aj elegantným dizajnom.

Jazdné vlastnosti
9
Dojazd a batéria
9
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Dlhý dojazd
  • Odpružená vidlica
  • Kvalitné komponenty
  • Vysoká nosnosť
  • Ľahké nastupovanie (aj pre dôchodcov)
Zápory
  • Vyššia cena
  • Vyššia hmotnosť

Jazdné vlastnosti

Charakter mestského elektrobicykla cyklista ocení ako v rušných uličkách, tak i na dlhších trasách po cyklochodníkoch. Elektromotor s výkonom 250 W sa nezľakne ani mierneho stúpania. Maximálka je štandardných 25 km/h. Viac než rýchlosť však u bicyklov do mesta hrá úlohu pohodlie, ktoré zvyšuje odpruženie. Prejazd nerovnosťami pri tomto modeli zjemňuje pružinová vidlica. Vďaka nízko položenému rámu, ktorý prináša ľahké nasadanie i zosadanie, umožňuje výhody elektromobility dopriať aj starším osobám.

Skladací elektrobicykel - Cyclamatic Basis Finch

Pri jazde sa dá spoľahnúť na komponenty od popredného výrobcu Shimano. Zvoliť si možno zo 6 rýchlostí. Kolesá majú veľkosť 20 palcov, bicykel teda nepatrí medzi najmenších drobcov. Bezpečnosť zaisťujú mechanické kotúčové brzdy.

Dojazd a batéria

Prednosťou elektrobicykla je dlhý dojazd. Pri optimálnych podmienkach sa vyšplhá na 80 až 100 km na jedno nabitie, čo je nadpriemerná hodnota. Vybrať sa tak môžete aj na výlet mimo mesta. A pri pravidelnom cestovaní do práce nemusíte deň čo deň riešiť nabíjanie. Postarala sa o to lítiová batéria s kapacitou 13 Ah (288 Wh). Umiestnená je na sedlovej rúrke.

Dizajn a konštrukcia

Hliníkový rám spolu s ostatnou výbavou váži 27,6 kg. Nie je to teda ľahký bicykel, ale za to unesie až 120 kg, čím sa vyrovná klasickým bicyklom. Vyššiu nosnosť oceníte napríklad vtedy, keď chcete prepraviť ťažší nákup.

Skladací elektrobicykel - Cyclamatic BASIS FINCH

Vyššia cenovka sa pozitívne odrazila na dizajne, ktorému svedčia elegantné krivky. Elektrobicykel pritom tak trocha klame telom. Pôsobí totiž ako klasický mestský bicykel. Až bližší pohľad prezrádza, že ide o elektro skladačku. So skladacím mechanizmom bicykel raz dva zložíte na polovicu, a vezmete hoci aj na dovolenku v kufri auta.

Skladací elektrobicykel Cyclamatic BASIS FINCH

Výrobca dodáva skladací elektrobicykel Cyclamatic Basis Finch vrátane základnej výbavy. Samozrejmosťou je predné a zadné svetlo, blatníky a stojan. K mestskému bicyklu neodmysliteľne patrí zadný nosič na nákupy. Na riadidlách nachádzame prehľadný LCD displej, z ktorého vyčítate údaje o jazde či stave batérie.

Vlastnosti Hodnoty
Rozmery v zloženom stave
Hmotnosť 27,6 kg
Priemer kolies 20″
Rám hliníkový
Odpruženie pružinová vidlica
Dojazd 100 km
Brzdy kotúčové
Nosnosť 120 kg

Najlepšie skladacie elekrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár