Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

SHARP KC D40EUW – Recenzia a test

22. 1. 2021 Aktualizované

SHARP KC D40EUW recenzia

Pozreli sme sa bližšie aj na čističku vzduchu SHARP KC D40EUW. Okrem čistenie vzduchu má aj funkciu zvlhčovania.

Hodnotenie čističky vzduchu SHARP KC D40EUW

6.8

Dobrá

Táto čistička disponuje hlavne nízkou cenou. Jej prednosťou je UV-C lampa, ktorá účinne eliminuje mikroorganizmy v miestnosti. Avšak poskytuje slabší výkon a trochu vyššiu hlučnosť.

Funkcie a ovládanie
7
Výkon
6
Dizajn, rozmery, hlučnosť
7.5
Klady
  • Súčasťou je UV-C lampa
  • Nízka cena
  • Pekný dizajn
  • Menšie rozmery
  • Jednoduchá výmena filtrov
Zápory
  • Vzhľadom na slabší výkon má vyššiu hlučnosť

Funkcie a ovládanie

Čističku vzduchu SHARP KC D40EUW dopĺňa funkcia zvlhčovania. Avšak na to je potrebné pravidelne dolievať vodu do nádrže (objem 2,5 l). Jej spotreba je 440 ml za hodinu, takže približne každých 5 hodín budete musieť vodu dolievať. Tejto čističke nechýba ani senzor kvality vzduchu, ktorý neustále kontroluje vlhkosť, prach a teplotu. Vďaka nemu je možné čističku spustiť aj v automatickom režime.

V prípade zvlhčovania vzduchu sa nemôže stať, že bude vlhkosť na úrovni kedy sa začínajú tvoriť plesne. To zabezpečuje automatický režim, ktorý monitoruje vlhkosť. Pri prekročení 70 % začne výkonnejšie pracovať systém Plasmacluster.

Výbornou funkciou je Ionizačná sprcha. Pri jej spustení sa miestnosť vyčistí už za 15 minút. Proti vniknutiu prachu do čističky slúžia automatické žalúzie. Zvoliť si môžete z troch výkonnostných stupňoch. Ovládať ju môžete prostredníctvom ovládacieho panela. Avšak možnosť ovládania na diaľku ovládačom alebo mobilným telefónom v tomto prípade nečakajte.

Výkon

Výkon čistenia vzduchu je o niečo nižší oproti iným čističkám z tejto cenovej kategórie. Bude to pravdepodobne spôsobené tým, že má aj funkciu zvlhčovania. Dokáže vyčistiť 216 m3 vzduchu za hodinu. Odporúča sa umiestniť túto čističku do priestoru s rozlohou v rozmedzí 26 až 65 m2. Čím menší priestor bude tým bude čistenie rýchlejšie.

Dizajn, rozmery, hlučnosť

Čistička má moderný dizajn, vďaka čomu môže dopĺňať celkový vzhľad miestnosti. Rozmerovo nie je ničím výnimočná (42 × 63,7 × 24,2 cm). Za výhodu môžeme označiť jej hlučnosť, ktorá je v rozmedzí 23 – 43 dB a závisí od spusteného režimu.

Vlastnosti Hodnoty
Odporúčaná rozloha priestoru 26 – 65 m2
Hlučnosť 23 – 43 dB
Počet rýchlostí 3
Výkon 216 m3/h
Displej áno
Diaľkové ovládanie nie
Rozmery (š × v × h) 42 × 63,7 × 24,2 cm
Hmotnosť 8,6 kg
Náš tip

Ak SHARP KC D40EUW nevyhovuje vašim požiadavkám, tak recenzie ďalších modelov nájdete v článku o najlepších čističkách vzduchu.

Najpredávanejšie čističky vzduchu

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár