Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Sava eFolding Carbon 2.0 – Recenzia a test

21. 3. 2021 Aktualizované

Sava eFolding Carbon 2.0 recenzie

Sava eFolding Carbon 2.0 patrí do vyššej triedy skladacích elektrobicyklov a v našom teste skončil na prvom mieste. Má odolnú konštrukciu, ktorá má po zložení kompaktné rozmery a je vhodný aj pre ľahší terén. Ďalšie zaujímavé modely nájdete v článku o najlepších skladacích elektrobicykloch.

Hodnotenie skladacieho elektrobicykla Sava eFolding Carbon 2.0

8.8

Perfektný

Tento elektrobicykel má karbónový rám, ktorý disponuje vysokou mierou odolnosti a nízkou hmotnosťou. Navyše má rám 15-ročnú záruku. Okrem toho ponúka výborné jazdné vlastnosti a priemerný dojazd.

Jazdné vlastnosti
9
Dojazd a batéria
8
Dizajn a konštrukcia
9.5
Klady
  • Karbónový rám (záruka 15 rokov)
  • Výborná skladnosť
  • Vhodný aj pre ľahší terén
  • 9 rýchlostí
  • Pekný dizajn
  • Nízka hmotnosť
Zápory
  • Dojazd 75 km

Jazdné vlastnosti

Sava eFolding 2.0 patrí k špičke medzi skladacími elektrobicyklami. O jeho pohon sa stará motor Bafang s výkonom 250 W. Tento typ motora sa dáva do mnohých skladacích aj iných typov elektrobicyklov. Je umiestnený v zadnom náboji. Motor prestane zaberať ak presiahnete rýchlosť 25 km/h. To z dôvodu, že pri vyššej rýchlosti by ste museli mať pri sebe vodičský preukaz.

Kolesá majú priemer 20″, čo je v podstate štandard. Ďalším štandardom pri tomto type bicykla je absencia odpruženej vidlice. Prekonávanie ľahkých nerovností by mu nemali robiť problém. Preto je tento bicykel vhodný pre jazdu po rovných mestských cestách s výtlkmi alebo pre ľahší terén.

Predné aj zadné koleso disponuje hydraulickými kotúčovými brzdami s priemerom 160 mm. Teda brzdenie by malo byť bezproblémové aj pri jazde po mokrej vozovke. Tento elektrobicykel ponúka 9 rýchlostí, ktoré je možné voliť páčkovou prehadzovačkou Shimano Sora SL-R3000. Pri jazde vám dodá pohodlie ergonomicky tvarované sedlo Selle Royal.

Dojazd a batéria

Vzdialenosť dojazdu tohto elektrobicykla je priemerná a vzhľadom na cenu sme ju označili aj ako nevýhodu. Konkrétne je to 75 km, ktoré dokáže prejsť na plne nabitú batériu. Tá má kapacitu 8,7 Ah alebo 335 Wh a nachádza sa za sedlovkou. Samozrejme vzdialenosť 75 km je maximálna a znižuje sa mnohými faktormi. Avšak po vybití je možné jazdiť pomocou vašich nôh.

Dizajn a konštrukcia

Sava eFolding 2.0 má moderné a elegantné prevedenie. Je možné ho pomerne rýchlo zložiť, pričom v zloženom stave má rozmery 69 × 80 × 45 cm. Teda nemal by byť problém ho vložiť napríklad do kufra auta. Taktiež pri prenášaní sa až tak nezapotíte keďže má hmotnosť 14 kg. Takže s ním môžete cestovať aj hromadnou dopravou.

Na nízkej hmotnosti sa určite podpísal rám z karbónu (T700), ktorý disponuje výbornou odolnosťou. O odolnosti rámu je výrobca tak presvedčený, že mu udelil 15 ročnú záruku. Bicykel má nosnosť 110 kg, čím je vhodný aj pre zdatnejších ľudí.

Vlastnosti Hodnoty
Rozmery v zloženom stave 69 × 80 × 45 cm
Hmotnosť 14 kg
Priemer kolies 20″
Rám Karbón
Dojazd Max 75 km
Sedlo Selle ROYAL
Brzdy Hydraulické kotúčové
Výrobca Sava
Nosnosť 110 kg

Najpredávanejšie skladacie elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár