Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Vari DS 521B Agatha

30. 4. 2021 Aktualizované

Recenzia Vari BDR-620B Lucina Max 4430

Pre záujemcov o bubnovú kosačku s výnimočne výhodným pomerom ceny a kvality odporúčame model Vari DS 521B Agatha. Ide o skvelého pomocníka na kosenie aj väčších plôch s výbornými charakteristikami. Túto kvalitnú kosačku si navyše môžete zaobstarať za stále ešte rozumnú cenu.

Hodnotenie Vari DS 521B Agatha

8.6

Skvelá

Bubnová kosačka Vari DS 521B Agatha sa môže stať výborným pomocníkom na kosenie vysokej trávy na plochách okolo 10 000 m2. Je to kvalitný prístroj s osvedčeným štvortaktným motorom z dielne Briggs & Stratton. Svoje kvality naplno ukáže v svahovitom teréne, kde využije svoju vyváženosť a pevnú nápravu.

Konštrukcia
8
Ovládanie
10
Výkon
8
Kvalita kosenia
8.5
Klady
  • Kvalitné prevedenie
  • Štyri nože
  • Asymetrický kryt disku
  • Bezpečná preprava
Zápory
  • Vyššia cena
  • Mierne užší záber

Technické špecifikácie

Hmotnosť kosačky Vari DS 521B Agatha je necelých 60 kg. Zariadenie disponuje kvalitným motorom značky Briggs & Stratton s označením 675 EXi OHV. Tento motor má zdvihový objem 163 cm3. Maximálny výkon tohto pracanta je 4 400 W, čo je veľmi dobrá hodnota. Záujemcu určite bude zaujímať aj krútiaci moment, ten dosahuje až 9,2 Nm. Vo všeobecnosti ide o veľmi dobré čísla, ktoré sa prejavia aj pri kosení vyššej a bujnejšej trávy.

Stroj je vybavený šnekovou prevodovkou, ako je u podobných modelov zvykom. Pracovný nástroj kosačky je tvorený štvornožovým žacím bubnom. Ide o veľmi robustný lisovaný bubon, ktorý disponuje celoplošným oceľovým podbehom. Vďaka tomu sú nože chránené a kosačka môže efektívne pracovať aj na nerovnostiach. Žacie nože sú uložené v tzv. T-Bare, vďaka čomu žací bubon dosahuje vyššiu obvodovú tuhosť. Vďaka tomuto riešeniu sa predlžuje aj celková životnosť stroja.

Ako sa správa Vari DS 521B Agatha v praxi? Bližšie sa na použitie pozrieme v poslednej časti recenzie. Teraz ale spomenieme výšku kosenia, ktorá je na hodnote 35 mm. Pracovný záber tejto vydarenej bubnovej kosačky je 60 cm. Na základe týchto údajov je zrejmé, že ide o bubnovú kosačku vhodnú aj do väčších záhrad.

Výhodou tejto kosačky je bezpochyby aj prítomnosť pojazdu. Dosiahnete s ním rýchlosť 2 km/h a značne uľahčí obsluhu zariadenia.

Kvalita prevedenia a materiálov

Spoločnosť Vari je známa svojou kvalitou. Tá sa vzťahuje nielen na materiály ale aj úroveň prevedenia. Vo výsledku je aj Vari DS 521B Agatha kosačkou, ktorá sa nezľakne tvrdšieho zaobchádzania a je vhodným adeptom aj do náročnejších podmienok. Svoje kvality vie ukázať aj pri nerovnostiach a v terénoch so svahovitým charakterom. Netrpí tak problémom mnohých lacných bubnových kosačiek, ktoré sa v ťažších podmienkach vyslovene trápia.

Vari DS 521B Agatha disponuje kvalitnými a poctivými materiálmi. Disponuje skvelým vyvážením a má pevnú nápravu dostatočnej tuhosti. Odolnosťou oplýva aj rám s asymetrickým plechovým krytom. Tento kryt plní okrem ochrannej funkcie tiež funkčnú – pomáha lepšie viesť trávu do bubna kosačky a dosahuje sa tiež lepšie riadkovanie. Ochrana obsluhy kosačky je taktiež samozrejmosťou.

Určenie a použitie

Vari DS 521B Agatha je výbornou voľbou na kosenie horských aj iných lúk, ktoré sú pokryté vysokým a hustým porastom. Má dostatočný výkon na prácu aj s nekosenými a zanedbanými plochami. Okrem toho vďaka vynikajúcemu vyváženiu skvele poslúži na svahoch a nerovných terénoch. Kosenie na rovine je potom pre túto kosačku veľmi jednoduché.

Určite nemôžeme nespomenúť pevnú a tuhú hnaciu nápravu, ktorá sľubuje výnimočne dobrú priechodnosť.

Vari DS 521B Agatha sa určite nestratí v rozľahlejších záhradách. So záberom 60 cm a kvalitným pohonom s ňou hravo pokosíte aj 1 300 m2 za hodinu. Odporúčaná plocha kosenia sa udáva na maximálne 10 000 m2.

Dôležitým parametrom pre stroj, s ktorým používateľ pracuje nepretržite dlhé hodiny, je bezpochyby pohodlie a komfort. Výrobcovia to veľmi dobre vedia a vybavili Vari DS 521B Agathu ergonomickými riadidlami s možnosťou nastavenia do 6 rôznych polôh. Okrem toho disponujú ovládacie páky nízkym tlakom pre dlane. Rukoväte sú vybavené vzduchovými komorami, ktoré dokážu účinne eliminovať vibrácie. Kosenie s touto bubnovou kosačkou je tak pomerne pohodlné.

Vlastnosť Hodnota
Výkon 4 400 W
Typ pohonu benzínový
Objem motora 163 cm3
Šírka záberu 60 cm
Počet nožov 4
Výška kosenia 35 mm
Pojazd áno
Odporúčaná plocha do 10 000 m2
Hmotnosť 59 kg
Náš tip

Ďalšie informácie a tipy pri nákupe tohto typu kosačky nájdete v našom teste najlepších bubnových kosačiek.

Najpredávanejšie bubnové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Michal (1. 8. 2021 11:08)

Daju sa kupit na bubnovu kosačku Vari Agatha DS 521B nahradne nože aj so šrubami. Ak ano kde sa da cela sada zakupit? Dakujem.

Odpovědět
Uživatel
Tomáš Kolesár (11. 8. 2021 10:08)

Dobrý deň, odporúčame kontaktovať obchod, kde ste kosačku kupovali alebo priamo predajcu techniky tejto značky vari.sk.

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár